Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Bezpośrednio nie da się wstawić linku z YouTube bo wywala błąd strony  a tylko po przez odnośnik , który przez przypadek natrafiłem  . Nie raz pytałem się czemu nie można wstawić linku bezpośrednio i nikt z moderacji  nie raczył odpowiedzieć :(

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru Robię tak samo i dostaję taki ekran. 

Jest tak już chyba od 3 miesięcy. Korzystam z Opery i najczęściej na telefonie w trybie komputer.

 

 

Nie mogę edytować grrr...  Tak. Robię tak samo i teraz przeszło, a to identyczny link jak w tamtym wcześniejszym poście. 

Nie kumam tego bo od 3 miesięcy jakoś przy wstawianiu czegokolwiek,  nawet linków do innych tematów wyskakuje mi ekran z tekstem typu, że treść z niezaufanego źródła została zablokowana z takim ekran błędu jakby z serwera czy coś. 

Przeglądarka Opera i głównie z telefonu nadaje (tryb wyświetlania ustawiony na komputer). Z resztą na PC ta sama. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak dts to nowa moda w świecie TV. Dla posiadacza kolekcji koncertów (pliki *m2ts) które archiwizowałem pozostawiając wyłącznie dts zakup LG jest wykluczony.

Fascynacja Dolby Vision trwa. Czy jest tak naprawdę czymkolwiek uzasadniona ? Oto przy marnym bitrate 7, 62 Mb/s NETFLIX serwuje dostawę treści 4K UHD z Dolby Vision i Dolby Atmos. I wielu odbiorcą buty spadają ... Czy wiecie, że tak skutecznie kompresowany film 120 minut  zmieści się na nośniku DL DVD!  A nadchodzi bardziej wydajny  kodek AC1. 

Powstaje opcja wydawania AV 4K DV/DA na nośnikach DVD. Robi się ciekawie. Sprzętowe odtwarzacze kontenerów *ts czy *mp4 mogą kosztować po kilkaset pln.  

Korekta: kodek to AV1. Dekoder dav1d jest 20% wydajniejszy od VP9 P2 czy HEVC ale przy 10 bitowym kolorze. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie kupię takiego tv. LG szuka oszczędności tak jak Samsung i szkoda że akurat w przydatnej rzeczy. 

W ogóle Dolby też odwala maniane. 

Patrzcie 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, UHD fan napisał:

Brak dts to nowa moda w świecie TV. Dla posiadacza kolekcji koncertów (pliki *m2ts) które archiwizowałem pozostawiając wyłącznie dts zakup LG jest wykluczony.

Fascynacja Dolby Vision trwa. Czy jest tak naprawdę czymkolwiek uzasadniona ? Oto przy marnym bitrate 7, 62 Mb/s NETFLIX serwuje dostawę treści 4K UHD z Dolby Vision i Dolby Atmos. I wielu odbiorcą buty spadają ... Czy wiecie, że tak skutecznie kompresowany film 120 minut  zmieści się na nośniku DL DVD!  A nadchodzi bardziej wydajny  kodek AC1. 

Powstaje opcja wydawania AV 4K DV/DA na nośnikach DVD. Robi się ciekawie. Sprzętowe odtwarzacze kontenerów *ts czy *mp4 mogą kosztować po kilkaset pln.  

Korekta: kodek to AV1. Dekoder dav1d jest 20% wydajniejszy od VP9 P2 czy HEVC ale przy 10 bitowym kolorze. 

Nie widzę zastosowania dla DTS w telewizorze. Po co? Jeśli chcesz wykorzystać zalety takiego dźwięku, MUSISZ mieć jakiś inny, lepszy system audio niż te pierdziawki w tv.

Czyli musisz mieć jakiś zewnętrzny player i audio.

Dolby Vision nie ma za dużo wspólnego ze stopniem kompresji. Poza tym pamiętaj, że są inne nośniki/media niż Netflix ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@barnaba; Masz 100% racji. Ja nawet nie widzę zastosowania dla Dolby w telewizorze. Po co? Jeśli chcesz wykorzystać zalety takiego dźwięku, MUSISZ mieć jakiś inny, lepszy system audio niż te pierdziawki w tv. Tymbardziej, że Dolby Vision nie ma za dużo wspólnego ze stopniem kompresji. Poza tym pamiętaj, że są inne nośniki/media niż Netflix. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, UHD fan napisał:

Korekta: kodek to AV1. Dekoder dav1d jest 20% wydajniejszy od VP9 P2 czy HEVC ale przy 10 bitowym kolorze. 

ta wydajność kompresji AV1 to chyba bardziej pobożne życzenie

BBC robiło jakieś testy i to przy materiale 4k jest w granicy błędu statystycznego (1-2%)

https://www.bbc.co.uk/rd/blog/2019-05-av1-codec-streaming-processing-hevc-vvc

1 godzinę temu, UHD fan napisał:

Ja nawet nie widzę zastosowania dla Dolby w telewizorze. Po co? Jeśli chcesz wykorzystać zalety takiego dźwięku, MUSISZ mieć jakiś inny, lepszy system audio niż te pierdziawki w tv.

choćby po to by wykorzystać ARC lub eARC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A nie widzisz symetrii do wcześniejszej opinii barnaby ? On likwiduje dts to ja DD. Okazuje się, że dts także wykorzystuje ARC i eARC. 

AV1 to poważna sprawa:

Cytat

Technologia AV1 została stworzona przez Alliance for Open Media (AOMedia), które składa się z branżowych liderów i dużych firm technologicznych, takich jak Amazon, Apple, ARM, Cisco, Facebook, Google, IBM, Intel, Microsoft, Mozilla, Netflix czy NVIDIA , dzięki czemu AV1 wykorzystane jest w największych usługach streamingowych, jak YouTube czy właśnie Netflix. 

Dodam, że NETFIX zoptymalizował dekoder do AV1, by ten był w stanie odtwarzać 10-bitowy kolor. Netflix sponsoruje także prace nad optymalizacją poprawy wydajności w 10 bitach. Wyżej napisałem, że dokładne wyliczenia wskazują na możliwość umieszczenia na nośniku DL DVD całego filmu 4K UHD HDR Dolby Vision i Dolby Atmos. Oczywiście w kodeku AV1. 

Wychodzi na to, że z AV1 już korzystamy tylko nikt nam o tym nie powiedział. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, UHD fan napisał:

AV1 to poważna sprawa:

Dodam, że NETFIX zoptymalizował dekoder do AV1, by ten był w stanie odtwarzać 10-bitowy kolor. Netflix sponsoruje także prace nad optymalizacją poprawy wydajności w 10 bitach. Wyżej napisałem, że dokładne wyliczenia wskazują na możliwość umieszczenia na nośniku DL DVD całego filmu 4K UHD HDR Dolby Vision i Dolby Atmos. Oczywiście w kodeku AV1.

no bardzo powazna :) - bo od kazdego utworu pewnie płacą licencję a przy av1 nie

ale sama kompresja nic specjalnego nie wnosi - poziom podobny do hevc

 

25 minut temu, UHD fan napisał:

A nie widzisz symetrii do wcześniejszej opinii barnaby ? On likwiduje dts to ja DD. Okazuje się, że dts także wykorzystuje ARC i eARC.

ok - niezałapałem :)

poza tym nie bylem pewny czy DTS pójdzie po ARC/eARC

dla mnie każdy producent co wycina kodek to "osiołek" - w oślej ławce już jest panasonic, samsung, lg - ciekawy kto następny

kodek kosztuje pewnie około 1$ - zrobiliby płatny support za 5$ i każdy byłby szczęśliwy

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, klaus71 napisał:

choćby po to by wykorzystać ARC lub eARC

Masz oczywiście rację. Trochę się zagalopowałem z tym DTS. Może dlatego, że ja "od zawsze" używam telewizora jak projektora, czyli jako wyświetlacz/ekran i te [beeep]erele z kodekami mnie zupełnie nie interesują. Szczególnie w kontekście tragicznego dźwięku z telewizyjnych bzyczków.

Zupełnie jednak inną sprawą jest fakt, że nowoczesny TV powinien bez łaski zamienić KAŻDY popularny standard/kodek na to ułomne telewizyjne stereo, a sam dźwięk bez zmian podać na HDMI ARC (eARC).

sorki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie którzy mają C9, sprawdźcie proszę czy idzie Wam apka HBO GO bo u mnie cały czas się ładuje, kręci i kręci. 

Odinstalowałem, ponownie zainstalowałem i to samo.

Na PS4 PRO idzie normalnie ale to inny system wiadomo. 

U kuzyna w modelu B8 idzie. 

65C9 już powieszony, w ciul różnica w domowych warunkach po przejściu z 55KS8000 😁

20200531_164940.jpg

Edytowane przez PABLOV8
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, PABLOV8 napisał:

sprawdźcie proszę czy idzie Wam apka HBO GO bo u mnie cały czas się ładuje, kręci i kręci. 

W wątku C8 masz juz na to rozwiązanie 😏

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki uchwyt do 55" C9/CX polecacie? zależy mi na małej odległości od ściany, ale w granicach rozsądku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2020 o 17:40, PABLOV8 napisał:

Panowie którzy mają C9, sprawdźcie proszę czy idzie Wam apka HBO GO bo u mnie cały czas się ładuje, kręci i kręci. 

Odinstalowałem, ponownie zainstalowałem i to samo.

Na PS4 PRO idzie normalnie ale to inny system wiadomo. 

U kuzyna w modelu B8 idzie. 

65C9 już powieszony, w ciul różnica w domowych warunkach po przejściu z 55KS8000 😁

20200531_164940.jpg

Ładnie to wygląda ja się napaliłam na LG CX. C9 już ciężko dostać ale ostatnio E 9 leci w dół cenowo. Mam trochę obawy bo głównie do gier chce kupić ale trudno co będzie to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie którzy mają C9, sprawdźcie proszę czy idzie Wam apka HBO GO bo u mnie cały czas się ładuje, kręci i kręci. 
Odinstalowałem, ponownie zainstalowałem i to samo.
Na PS4 PRO idzie normalnie ale to inny system wiadomo. 
U kuzyna w modelu B8 idzie. 
65C9 już powieszony, w ciul różnica w domowych warunkach po przejściu z 55KS8000
20200531_164940.thumb.jpg.597166b1a12cef4b1ebf2e182f92cf24.jpg
U mnie działa niezmiennie. Powiem więcej, na oko jakość obrazu lekko w górę,czyli teraz dobre HDReady

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było u was z bandingiem na planszach testowych 1-5% szarości ?  Liczyłem się z tym, że będzie występować i zasadniczo tego nie widać, jednak oglądając "ciemne" filmy i seriale jednak gdzieś tam kątem oka zauważam te ciemniejsze plamy no i zastanawiam się, czy wspominane wcześniej "wygrzanie" telewizora jakoś temu może zaradzić ?  Gdzieś tam na filmie YT widziałem, że gość twierdził, że pomaga odświeżanie pikseli (to godzinne). Zrobiłem u siebie i żadnej różnicy. 

Tak to u mnie wygląda na 5%. Wiem, że mogłem trafić gorzej, no ale jednak nie jest to ideał :P 

IMG_20200531_110629_resized_20200604_103159855.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś marcowy update systemu? w czerwcu ma być kolejny a u mnie cisza. Nie śledzę wątku od kilku miesięcy a jestem ciekawy czy u kogoś wypalenia już się pojawiły? Swój egzemplarz mam od końca września eksploatowany dość mocno i brak jakichkolwiek defektów 

 

Edytowane przez Wojciech Sieradzki
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwcowy update 04.80.xx jest jak narazie dostępny jedynie na B9. Użytkownicy C9 powinni go otrzymać w najbliższych dniach.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2020 o 19:45, Rafał Bejszczuk napisał:

Czerwcowy update 04.80.xx jest jak narazie dostępny jedynie na B9. Użytkownicy C9 powinni go otrzymać w najbliższych dniach.

I tylko PLA, SLA nie ma. Ale tam nie ma nic ciekawego, chyba tylko coś do Apple Air Play. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowaliście marcowy update? Wszystko z nim ok?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i jednak mam ten update z marca tv musiał sam zainstalować i pewnie przegapiłem powiadomienie. Zastanawiam się nad kupnem kolumn podłogowych i wykorzystanie ich wraz z wewnętrznymi głośnikami telewizora ale jestem totalnym laikiem czy znajdzie się ktoś obeznany w temacie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Sprawdziłem i jednak mam ten update z marca tv musiał sam zainstalować i pewnie przegapiłem powiadomienie. Zastanawiam się nad kupnem kolumn podłogowych i wykorzystanie ich wraz z wewnętrznymi głośnikami telewizora ale jestem totalnym laikiem czy znajdzie się ktoś obeznany w temacie? 

 

Też jestem laikiem, ale moja wiedza podpowiada mi że taka konfiguracja nie ma sensu:

  • Różnica jakościowa pomiędzy wbudowanymi głośnikami a kolumnami podłogowymi będzie kolosalna. Po co zanieczyszczać dobrej jakości dźwięk z kolumn, trzeszczeniem głośników telewizora?
  • Będziesz miał problem z synchronizacją tego. Większość amplitunerów daje możliwość wprowadzenia i regulowania opóźnienia, ale co jeśli dźwięk z kolumn już na starcie będzie opóźniony względem głośników telewizora? A że tak będzie jest prawie pewne. Wtedy nic z tym nie zrobisz, powstanie interferencja fal i wzajemne tłumienie - jedne głośniki będą 'zagłuszały' inne.

Lepiej po prostu kupić kupić amplituner, kolumny do niego i korzystać tylko z dźwięku z kolumn. Tak robi 99% ludzi którzy chcą mieć lepszy dźwięk z TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware 4.80.03 się przed chwilą zainstalowało

zmiany (wygooglowane z avforums): 

04.80.03 - probably June 2020
WebOS version updated to v4.8.0-52203
The device codec capability configuration for the EAC3 codec changed from 6 channels to 8 channels.
The list of CA certificates was updated.
Media server 8K video playback support added.
The max size of the saved EPG data was increased (size of the volume increased by 10MB).
Airplay application was added to the list of apps that are kept alive.
Built-In App-Updates:
WebOS Browser App (Chromium) updated (internal version didn't change).
LG Advertisement App updated.
Firmware updates of the following modules:
WIFI
Audio DSP
HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej bez zmian w LPCM.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zhirandell napisał:

Czyli dalej bez zmian w LPCM.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

 A co jest nie tak z LPCM?

z tego samego źródła :

This firmware also fixes the eARC PCM bug meaning you’ll still get HDMI 2.1 features and surround sound when using the new consoles plugged directly into the TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...