Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.04.2020 o 16:33, pattro napisał:

1. Czy oglądanie filmów z czarnymi pasami na dole i górze powoduje wypalenia? Niby LG zaleca aby obraz rozciągać tak aby tych pasów nie było. 

2. Czemu czasami TV przy wyłączeniu wydaje taki głośniejszy sygnał, dźwięk jakby pyknięcie? Czasami słychać to natychmiast a czasami nie. Wczoraj dopiero po około 15 minutach po wyłączeniu było to słychać. 

:)

Jeżeli LG OLED przy wyłączeniu nie wydaję dźwięku "pyknięcia" zazwyczaj po 4h pracy ekranu, znaczy to, że zaczyna robić kompensację. Trwa ona do 15min, u mnie zazwyczaj kończy się po około 7min od wyłączenia i wtedy "pyknięcie" oznacza koniec kompensacji.

W dniu 16.04.2020 o 21:21, pattro napisał:

Liczymy jednorazowo 4 godziny, czy łącznie np. wczoraj 2 godziny i dzisiaj 2 godziny? 

Bo wczoraj TV używałem od 23:30 do 2 w nocy (co nie daje 4 godzin) i ten właśnie dźwięk był po około 10-15 minutach. :)

Łączny czas się liczy.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to ze kupilem sony xg9505 ktory jak sie okazuje nie wspiera odtwarzanie zewnetrznych (nie umieszczonych w filmie) napisow przez DLNA np. z serwera NAS, chcialem zapytac:

 

Czy natywny player w LG C9 (WebOS), wspiera odtwarzanie filmow z napisami z serwera DLNA (np. Universal Media Server/servioo/TwonkyMedia) bez transkodowania (czyli konwersji filmu tak zeby wtopic napisy co generuje spore uzycie CPU)? Moze ktos tutaj streamuje sobie filmy w ten sposob?

 

Mowa o sytuacji gdzie napisy są umieszczone w katalogu z filmem jako osobny plik.

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yes Does napisał:

Czy natywny player w LG C9 (WebOS), wspiera odtwarzanie filmow z napisami z serwera DLNA (np. Universal Media Server/servioo/TwonkyMedia) bez transkodowania (czyli konwersji filmu tak zeby wtopic napisy co generuje spore uzycie CPU)? Moze ktos tutaj streamuje sobie filmy w ten sposob?

Generalnie tak, chociaż poprawność działania zależy tutaj od kompatybilności klienta i serwera DLNA. Oglądałem tak chwilę filmy na swoim B7, ale miałem czasami problemy z polskimi literami (w zależności jakie kodowanie ma plik .SRT - te ściągane przez napiprojekt mają w cały świat) i dałem sobie spokój.

Dużo prostszym rozwiązaniem i takie które działa zawsze jest Plex. Na NASie instalujesz Plex Media Server, na TV, tablecie, komórce klienta Plex i oglądasz bez problemów z napisami w obojętnie jakim formacie (Plex sam też może ściągać napisy z opensubtitles.com).

Na większości dużych platforrm smart TV Plex ma swojego klienta, na Sony również.

Instalacja jest banalna, to jest darmowe (jest też opcja płatna z dodatkowymi ficzerami). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yes Does napisał:

Z uwagi na to ze kupilem sony xg9505 ktory jak sie okazuje nie wspiera odtwarzanie zewnetrznych (nie umieszczonych w filmie) napisow przez DLNA np. z serwera NAS, chcialem zapytac:

Czy natywny player w LG C9 (WebOS), wspiera odtwarzanie filmow z napisami z serwera DLNA (np. Universal Media Server/servioo/TwonkyMedia) bez transkodowania (czyli konwersji filmu tak zeby wtopic napisy co generuje spore uzycie CPU)? Moze ktos tutaj streamuje sobie filmy w ten sposob?

Mowa o sytuacji gdzie napisy są umieszczone w katalogu z filmem jako osobny plik.

DLNA nie jest standardem, firmy w różny sposób implementują DLNA w tv, a z tego co wiem sony nie wspiera zewnętrznych napisów po DLNA, wiec wygląda na to ze w takim przypadku nic z tego, przynajmniej bez dodatkowych zabiegów.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nygus napisał:

DLNA nie jest standardem, firmy w różny sposób implementują DLNA w tv, a z tego co wiem sony nie wspiera zewnętrznych napisów po DLNA, wiec wygląda na to ze w takim przypadku nic z tego, przynajmniej bez dodatkowych zabiegów.

Zdaje sobie sprawe ze nie jest standardem. W 2020 wypadaloby miec to jednak zaimplementowane. Natywny odtwarzacz sony nawet nie ma funkcji sieciowych (SMB/NFS). Jedynie DLNA ktore jak widac i tak jest jest bezuzyteczne w przypadku filmow z napisami. 

Moje pytanie brzmi, czy LG C9 czy cokolwiek na webosie > 4.0 ma to zaimplementowane? nie chcialbym zmieniac na oleda w ciemno, gdyby sie okazalo ze jest ten sam problem.

 

Sony jest kompletnie absurdalne, bo zadna z aplikacji ze sklepu androida nie zapewni takiej samej jakosci jak natywna aplikacja do odtwarzania. Kodi/VLC wszystkie beda lekko scinac film.  Natywne aplikacje producentow zawsze maja dostep do nieudokumentowanego API. Po to sa dyski sieciowe zeby z nich streamowac, rowniez z napisami. Nie bedziemy przeciez kopiowac za kazdym razem filmu na pendrive. Z mojego szybkiego przegladu XG9505 wynika ze obecnie nie ma takiej mozliwosci bez utraty jakosci. 

 

Samsunga nie wezme bo brak DTS, stad moje pytanie do power userow LG.

Gdyby ktos mial czas, bylbym wdzieczny za sprawdzenie. Mozna nawet lokalnie sprawdzic z windowsa..  instalujac "Universal media Server" ktory jest serwerem DLNA na windowsa(https://www.universalmediaserver.com/). Nastepnie dodajac do biblioteki filmm gdzie napisy znajduja sie w osobnym pliku a nastepnie sprawdzic jak sobie poradzi natywny player LG  (czy bedzie widzial napisy) :)

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Yes Does napisał:

Zdaje sobie sprawe ze nie jest standardem. W 2020 wypadaloby miec to jednak zaimplementowane. Natywny odtwarzacz sony nawet nie ma funkcji sieciowych (SMB/NFS). Jedynie DLNA ktore jak widac i tak jest jest bezuzyteczne w przypadku filmow z napisami. 

Moje pytanie brzmi, czy LG C9 czy cokolwiek na webosie > 4.0 ma to zaimplementowane? nie chcialbym zmieniac na oleda w ciemno, gdyby sie okazalo ze jest ten sam problem.

Sony jest kompletnie absurdalne, bo zadna z aplikacji ze sklepu androida nie zapewni takiej samej jakosci jak natywna aplikacja do odtwarzania. Kodi/VLC wszystkie beda lekko scinac film.  Po to sa dyski sieciowe zeby z nich streamowac, rowniez z napisami. Nie bedziemy przeciez kopiowac za kazdym razem filmu na pendrive. Z mojego szybkiego przegladu XG9505 wynika ze obecnie nie ma takiej mozliwosci bez utraty jakosci. 

Samsunga nie wezme bo brak DTS, stad moje pytanie do power userow LG.

Mój błąd, skupiłem się na początku i ta końcówka o C9 mi "umknęła"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie musi byc C9, jakikolwiek LG z w miare nowym webosem :) Aplikacje natywnego playera pewnie maja taka sama w zasadzie wszedzie.

https://www.lgwebos.com/topic/4803-external-subtitles-when-video-is-streamed-via-dlna/

Tutaj ktos z webosem 4.0 raportuje ze prawdopodobnie dzialaja napisy przez DLNA.. ale wolabym uslyszec z pierwszej reki.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C8 czyta, przed chwila sprawdziłem na aż jednymi filmie ale czyta napisy .srt z zewnętrznego pliku, a jako ciekawostka, otworzył tez blueray ISO, niestety od połowy filmu, ale odczytał. Nie wiem czy to było, ale PS4 tez odczytała ten sam ISO, niestety tak samo od połowy filmu.

C8 czyta tez strukturę UHD, sprawdzone wszystko po sieci z serwera, nie po DLNA.

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. No to juz jest nadzieja ze jesli nawet nie czyta po DLNA, to czyta przynajmniej po SMB/NFS/FTP :)

Gdyby ktos mial jednak okazje sprawdzic za pomoca serwera DLNA (np UMS o ktorym wspomnialem wyzej), to prosze o odpowiedz.

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet odtworzy mi jeden film, który się wywala na 4s na moim standardowym odtwarzaczu.

3 minuty temu, Yes Does napisał:

Dzieki. No to juz jest nadzieja ze jesli nawet nie czyta po DLNA, to czyta przynajmniej po SMB/NFS/FTP :)

Gdyby ktos mial jednak okazje sprawdzic za pomoca serwera DLNA, to prosze o odpowiedz.

DLNA ma wyłączone na serwerze, nie korzystam z DLNA.

Przepraszam, nie czyta struktury UHD... pomieszałem tym razem w pospiechu :)

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Yes Does napisał:

Kodi/VLC wszystkie beda lekko scinac film. 

Możesz rozwinąć? Co to znaczy ścinać film?

6 godzin temu, Yes Does napisał:

Natywne aplikacje producentow zawsze maja dostep do nieudokumentowanego API

Na webos wszystkie aplikacje korzystają z natywnego playera zaszytego w systemie. Obudowa się tylko różni. 

 

6 godzin temu, Yes Does napisał:

Gdyby ktos mial czas, bylbym wdzieczny za sprawdzenie. Mozna nawet lokalnie sprawdzic z windowsa..  instalujac "Universal media Server" ktory jest serwerem DLNA na windowsa(https://www.universalmediaserver.com/). Nastepnie dodajac do biblioteki filmm gdzie napisy znajduja sie w osobnym pliku a nastepnie sprawdzic jak sobie poradzi natywny player LG  (czy bedzie widzial napisy) :)

Przecież Ci napisałem że to działa, ale będziesz miał problemy np z kodowaniem w tych napisach. 

5 godzin temu, Yes Does napisał:

Dzieki. No to juz jest nadzieja ze jesli nawet nie czyta po DLNA, to czyta przynajmniej po SMB/NFS/FTP

Dałbym sobie rękę uciąć że webos nie ma klienta SMB. Wszystko co jest sieciowego to jest DLNA właśnie. @Nygus jesteś pewien że Twoje C8 obsługuje SMB? Moja B7mka na 100% nie, ale w ogóle mnie to nie boli bo Plex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki. No to juz jest nadzieja ze jesli nawet nie czyta po DLNA, to czyta przynajmniej po SMB/NFS/FTP 
Gdyby ktos mial jednak okazje sprawdzic za pomoca serwera DLNA (np UMS o ktorym wspomnialem wyzej), to prosze o odpowiedz.
Zainteresuj się Plex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mógł by ktoś coś powiedzieć na ten twór który ukazuje mi się na środku ekranu? Owy mankament widoczny jest podczas grania w ciemnych scenach jak i np.w aplikacji Youtube na początkowych sekwencjach uruchamiania aplikacji.

20200420_012310.jpg

Edytowane przez sebciof11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, efel napisał:

Dałbym sobie rękę uciąć że webos nie ma klienta SMB. Wszystko co jest sieciowego to jest DLNA właśnie. @Nygus jesteś pewien że Twoje C8 obsługuje SMB? Moja B7mka na 100% nie, ale w ogóle mnie to nie boli bo Plex.

Masz racje, to leciało po DLNA, :( moja wina... moja wina... powyłączane miałem twonky i inne jakieś dodatkowe usługi DLNA, ale główna usługa DLNA była włączona... po wyłączeniu nie widzi serwera. I to by było na tyle.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie napisów nie powinno być przypadkiem UTF-8? Myśle ze tak powinno działać. To ogólny standard używany od kilku lat.
Jak ktoś używa kodowania Windows 1251 to wróżę problemy z polskimi znakami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Grafii napisał:

Kodowanie napisów nie powinno być przypadkiem UTF-8? Myśle ze tak powinno działać. To ogólny standard używany od kilku lat.
Jak ktoś używa kodowania Windows 1251 to wróżę problemy z polskimi znakami.

Masz rację, ale ludzie wrzucają do netu napisy z różnym kodowaniem i później czasami jest problem. Nikt nie ma czasu żeby zaglądać do każdego pliku .srt i sprawdzać/poprawiać mu kodowanie.

Plex pod tym kątem nie jest wybredny i działa poprawnie prawie zawsze. Dlatego polecam go jako bezproblemową alternatywę DLNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa wypalenia obrazu podczas grania na PS4 kiedy stałe elementy są w całości lub trochę przezroczyste? 

I jak jest z wypalaniem takich elemntów, wystarczy że wychodzimy na 2,3 minuty do menu coś tam robimy np. z postacią i wracamy do gry i już ekran "odpoczywa" od statycznych elementów i ryzyko się zmniejsza? 

Może to głupie pytania, ale to mój pierwszy OLED i jest dużo czasami dziwnych pytań. :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na moją przypadłość,gram na ps3 i takie coś mam na środku ekranu,i też się zastanawiam co to jest do cholery :(

20200420_012310.jpg

6 godzin temu, pattro napisał:

Jak wygląda sprawa wypalenia obrazu podczas grania na PS4 kiedy stałe elementy są w całości lub trochę przezroczyste? 

I jak jest z wypalaniem takich elemntów, wystarczy że wychodzimy na 2,3 minuty do menu coś tam robimy np. z postacią i wracamy do gry i już ekran "odpoczywa" od statycznych elementów i ryzyko się zmniejsza? 

Może to głupie pytania, ale to mój pierwszy OLED i jest dużo czasami dziwnych pytań. :)

Spójrz na moją przypadłość,gram na ps3 i takie coś mam na środku ekranu,i też się zastanawiam co to jest do cholery 🥵

20200420_012310.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że grasz na PS3, które zapewne podaje 8bitowy kolor. Dodatkowo twórcy gry mogli ograniczyć paletę barw, wiele gier z PS3 wygląda biednie w kwestii kolorów. W przypadku YT to kwestia słabego bitrate'u. Jeżeli nie widzisz tego defektu na innych źródłach z dobrym sygnałem to masz odpowiedź.

Ja u siebie nie doświadczyłem takich efektów.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Planuje zakup nowego tv pod kątem nadchodzacego PS5 i ogólnie poprawy jakości ogladania, bo nigdy nie miałem tv z górnej półki. Trochę poczytałem i jestem praktycznie zdecydowany na C9 55". Zacząłem się jednak trochę martwic czy OLED jest dla mnie - ostatnio bardzo dużo oglądam TVN24. Praktycznie cały dzień na homeoffice.  Generalnie czasem Netflix, YouTube no i granie. Czy nie będzie problemu z wypalaniem przy kilkugodzinnym oglądaniu kanałów informacyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś PS4 Pro i jak działa tryb gry w LG? W Samsungu samo wykrywało konsole i ustawiało tryb gry,  w LG wykryło PS4 i ustawiło tryb...ECO. Może coś trzeba włączyć w ustawieniach? 

Drugi problem jest taki że grałem dziś w kilka gier i na przerywnikach filmowych (podczas gry jest idealnie) obraz potrafi momentami tak przeskakiwać, ciężko to opisać coś jakby się zacinał na milisekundy. Podobny problem występuje podczas oglądania Netflixa. Jak sobie z tym poradzić? 

Edytowane przez pattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko się podzielę swoją opinią. Wczoraj kupiłem C9, przesiadłem się z innego oleda 9002/12 philipsa. Niestety obraz sporo gorszy od chińczyka. Pytanie czy to kwestia dostrojenia? Oba tv dostrojone z youtuba :) Gorszy- chodzi o kolory i o jaśniejsze plamy na ciemnej scenie. Tv 2 lata nowszy a technologicznie widzę pogorszenie (poza magic remot- bo to jest bajka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...