Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2019 o 14:52, D4r3KS napisał:

@kenczorf

Po co kupować dziadostwo typu egreat jak można kupić najszybszy odtwarzacz shield tv i mieć w nim w zasadzie wszystko, klon oppo to jest urządzenie dla osób mają konkretne wymagania.

Pozwolisz że się z Tobą nie zgodzę. Egreat mimo wad w postaci Androida to najlepszy odtwarzacz filmów jaki jest. Odtwarza wszystko co jest i bez mikro przycięcia, czego nie można powiedzieć o innych boxach. Poza tym natywna biblioteka Egreat>shield i cała reszta wynalazków. Dziś dojdzie do mnie po perturbacjach drugi clon Oppo i będę porównywał co i jak - głównie chodzi mi o HDR10+, bo obraz na Egreat jest top class.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki update. 

Ron zgodnie z obietnicą wysłał drugi odtwarzacz - teraz czekam na sposób zwrotu pierwszego. Drugi już działa. Robiłem szybkie testy, ale czas na prawdziwe, dopiero wieczorem. Platforma testowa to Philips 65OLED803, Onkyo RZ840 w konfiguracji 7.1.2. Jakość i ustawienia będą na bieżąco porównywane z Egreat A10. Sprzęty są podpięte na dwa sposoby, jako że RZ840 nie wspiera HDR10+, więc OppoClone video na HDMI2(TV) dźwięki na onkyo drugim kablem. Egreat jako, że nie ma wsparcia dla tych formatów, jest wpięty bezpośrednio do Onkyo, które w TV jest na HDMI1. Oba porty są pełne, więc nie ma problemu. 

Zauważyłem pierwsze problemy na OppoClone - nie działają mi dwa filmy testowe w formacie BR - BladeRunner2049 oraz MI:Fallout. Niby odpala, wskakują jakieś 3 rozdziały i Oppo nie idzie dalej. Egreat nie ma problemów i filmy odtwarza. Ktoś może powiedzieć, w czym tkwi problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Daniel Towalski napisał:

Zauważyłem pierwsze problemy na OppoClone - nie działają mi dwa filmy testowe w formacie BR - BladeRunner2049 oraz MI:Fallout. Niby odpala, wskakują jakieś 3 rozdziały i Oppo nie idzie dalej. Egreat nie ma problemów i filmy odtwarza. Ktoś może powiedzieć, w czym tkwi problem? 

To obrazy 1:1 (ew. dokładnie cała oryginalna struktura)? Czy może jakiś custom?

BR? Masz na myśli BD, czyli Blu-ray Disk?

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Daniel Towalski napisał:

Tak Barnaba, BDMV. Zauważyłem, że te co nie działają mają 1 katalog BDMV, te co działają MAKEMKV, CERTIFIKATE, BDMV.

To masz odpowiedź. Folder Certificate bywa niezbędny dla niektórych wydań/playerów. Niby wszystko jest w BDMV, ale do otworzenia pełniej struktury, folder C jest niezbędny.

Pełny obraz BD zawsze zawiera BDMV i  Certificate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jako że nowy w Oppo, passthrough to bitstream? Chodzi o dźwięk. I co to dodatkowa ścieżka audio?

Jeszcze jedno. Jeżeli materiał jest w Chroma 4:2:0 10bit, HDR10+ i tak to interpretuje oppo, to dlaczego na wyjściu jest (info) HDMI główne HDR i chroma 4:2:?

Edytowane przez Daniel Towalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, że nie mogę „przymusić” TV do HDR10+. Ktoś może zrobić screena, jakie ma ustawienia w M9702? Byłbym wdzięczny.

Edytowane przez Daniel Towalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. 

Chętnie bym się dołączył do hurtowego zakupu klona jeżeli taki będzie organizowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daniel Towalski napisał:

Barnaba, jaki materiał CI działał w HDR10+? Próbowałeś na TV dać sygnał?

Nie mam wyświetlacza z HDR10+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Daniel Towalski napisał:

Barnaba, jaki materiał CI działał w HDR10+? Próbowałeś na TV dać sygnał?

Jaki masz TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2019 o 19:44, ketyso napisał:

Jaka jest teraz cena tego playera? Też jestem zainteresowany zakupem.Mam Himedia Q10 ale mam mikro przycięcia obrazu.

Q10 - tzn jakie mikro przycięcia na czym?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2019 o 16:16, Daniel Towalski napisał:

Barnaba, jaki materiał CI działał w HDR10+? Próbowałeś na TV dać sygnał?

Mi Hdr 10+ w info Playera pokazuje  bezposrednio podlaczone  do TV ( na tv tez widze jak odpali hdr10+ to w lewym gornym rogu sie wyswietla)  przez amplituner onkyo 686  tylko HDR  . a wyjscie audio z playerka mam podpiete do Amplitunera .  

 

Jesli chodzi o film ktory ostatnio ogladalem z HDR10+ to Bohemian Rhapsody

Edytowane przez predipall2015
dopis filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel Towalski napisał:

Jako, że mój TV nie obsługuje ani HDR10+ ani DV, mam do sprzedania mojego playera. Jeżeli ktoś zainteresowany - piszcie na PW.

Naprawdę wybrałeś Egreat? Ja, odkąd mam oba, jeszcze nie włączyłem A5. Jednak duuużo przyjemniej obsługuje się klona oppo :)

No ale różnica w cenie jest spora, zwłaszcza, że nie wykorzystujesz DV.

Myślę, że bez problemu go sprzedasz tutaj :)

W jaki sposób odesłałeś uszkodzony egzemplarz i ile cię to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odesłałem - pisałem do Rona o adres lub sposób i powiedział, że się odezwie. Egreat jest lepszy w obsłudze bo:

a) nowa ściana 3.0 po wczorajszej aktualizacji dobrze wygląda

b) łyka dosłownie wszystko i nie ma problemu z napisam tzn, dodatkowy katalog

c) nie wykorzystuje potencjału Oppo, więc wolę kupić jeszcze jednego Egreat lub jakieś nowe Zidoo, które podobno nadchodzi wielkimi krokami.

Obraz - Egreat i M9702v3 mają dokładnie taki sam - niczym się nie różnią, więc - po ludzku, szkoda mi sprzętu bo go nie wykorzystam. Chciałem sprzedać TV i kupić nowy, ale potem odezwał mi się rozsądek i powiedział, że jestem rąbnięty, żeby po roku kupować nowy TV :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel Towalski napisał:

a) nowa ściana 3.0 po wczorajszej aktualizacji dobrze wygląda

Jest jakis nowu update softu do egreat?

2 godziny temu, Daniel Towalski napisał:

Chciałem sprzedać TV i kupić nowy, ale potem odezwał mi się rozsądek i powiedział, że jestem rąbnięty, żeby po roku kupować nowy TV :)

Niestety z TV powoli robi sie jak z telefonami...co roku jakas nowosc - LG C9 sam bym przygarnał :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mój klon z jakiegoś powodu zmienił język menu na chiński... Nie wiem co się stało, parę razy musiałem go włączyć i wyłączyć i być może zrobiłem przypadkowo factory reset.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2020 o 15:34, Daniel Towalski napisał:

Nie odesłałem - pisałem do Rona o adres lub sposób i powiedział, że się odezwie. Egreat jest lepszy w obsłudze bo:

a) nowa ściana 3.0 po wczorajszej aktualizacji dobrze wygląda

b) łyka dosłownie wszystko i nie ma problemu z napisam tzn, dodatkowy katalog

c) nie wykorzystuje potencjału Oppo, więc wolę kupić jeszcze jednego Egreat lub jakieś nowe Zidoo, które podobno nadchodzi wielkimi krokami.

Obraz - Egreat i M9702v3 mają dokładnie taki sam - niczym się nie różnią, więc - po ludzku, szkoda mi sprzętu bo go nie wykorzystam. Chciałem sprzedać TV i kupić nowy, ale potem odezwał mi się rozsądek i powiedział, że jestem rąbnięty, żeby po roku kupować nowy TV :)

Mialem Egreata , Mialem Himedie ... i Klona nie zmienie na żaden inny nawet jak nie wykorzystam potencjalu tego Malenstwa . Porownanie miedzy Himedia Egreat a Oppo Clon jesli chodzi o obraz i w Klonie byl bardziej Wyrazisty ostrzejszy na standard ustawieniach .

A Co Najwazniejsze bo wlasnie Egreat i Himedia Borykaja sie z stutteringiem w niektorych Filmach i mnie to denerwowało gdy ogladalem na Projektorze ( czyli tzw ms rwania obrazu co 5-10min ,jest to goracy temat na zagranicznych forach ) Po odpaleniu CLONA wszelakie problemy poszly na margines .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, predipall2015 napisał:

Mialem Egreata , Mialem Himedie ... i Klona nie zmienie na żaden inny nawet jak nie wykorzystam potencjalu tego Malenstwa . Porownanie miedzy Himedia Egreat a Oppo Clon jesli chodzi o obraz i w Klonie byl bardziej Wyrazisty ostrzejszy na standard ustawieniach .

A Co Najwazniejsze bo wlasnie Egreat i Himedia Borykaja sie z stutteringiem w niektorych Filmach i mnie to denerwowało gdy ogladalem na Projektorze ( czyli tzw ms rwania obrazu co 5-10min ,jest to goracy temat na zagranicznych forach ) Po odpaleniu CLONA wszelakie problemy poszly na margines .

Dlatego dokupiłem drugiego klona, mimo że mam Egreat A5 ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mikro stutteringu nie widzę, a jestem mocno na tym punkcie uczulony - Phlips803, Benq W2700.

Edytowane przez Daniel Towalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Daniel Towalski napisał:

Ja mikro stutteringu nie widzę, a jestem mocno na tym punkcie uczulony - Phlips803, Benq W2700.

ja jestem Bardzo uczulony na tym pkt i na Egreat i Himedi widzialem .Nie na kazdym filmie , ale byly wiec te odtwarzacze sa nie dla mnie .  Nawet Egreat A11 boryka sie z tym problemem https://www.avforums.com/reviews/egreat-a11-review.14882 

i jak sprawuje sie Benq  W2700 ?  Brat chce do swojego mieszkania jakis budżetowy projektor 4k .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - ja z Egreatem testowałem różne TV zanim kupiłem i jeździłem po kilku elektromarketach. To było dokładnie rok temu - sprawdzałem każdy OLED premium - włączając Sony AF9 cud miód i orzeszki. Ze wszystkich TV jedynie Philips przeszedł próby wzorowo - tryb kinowy, wyłączone upłynniacze. Byłem wtedy zdecydowany na Panasonica FZ800, jako że miałem 3 poprzednie TV tej firmy, min VT60, ale niestety poległ. Każdy przycinał, na ekranach pojawiały się artefakty. 

Co do projektorów to miałem W1700 (masakra, totalnie nieporozumienie) i teraz W2700. Jeżeli chodzi o jakość i płynność to w nim wszystko jest. Jestem bardzo zadowolony, preojektor jest w sypialnie na ekranie Andromeda - 107". Z projektorów do 10000 chyba nie ma lepszego wyboru. Ja załapałem się jeszcze na zwrot od Benq 400 złotych - więc wyszedł mnie w zeszłym roku 6200, całkiem przyzwoita cena.

Poza tym, Egreat A5,A8,A10 i A11 - mają te same bebechy. Na mojej konfiguracji Egreat działa tak samo płynnie jak Oppo - dodatkowo sprzęt był na testach z Sony XF9005 i tam też bez przycięć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...