Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Barnaba napisał:

Szybkość chyba nie ma znaczenia, a ja mam zupełnie inne wnioski z klona: NFS jest mocno problematyczny - nie pokazuje folderów, widzi tylko część filmów na NAS, niektórych nie potrafi odtworzyć. Na Sambie widać wszystko i wszystko oddtwarza. 

Na obu protokołach brak jest miniaturek, podejrzewam jednak, że to sprawa ustawień na NAS.

Trzecim wyborem jest postawienie kolejnego serwera na NAS np Plex, ale to znowu "zaśmieca" sieć i nie wiem, czy jest konieczne?

Trochę muszę się podszkolić w tym temacie, bo jak pisałem, mam okazję na organizację biblioteki multimedialnej na nowo i chciałbym zrobić to dobrze.

Może ktoś podeśle jakieś linki czy inne informacje? 

Musisz sprawdzić uprawnienia - sam z siebie nie może nie widzieć folderów. Plex w wersji darmowej był tylko w opcji z transkodowaniem - więc szkoda zachodu. NFS powinien być bezproblemowy. Dla mnie sieci to nie problem, bo kiedyś to wystudiowałem, więc wszystko śmiga bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zależy jaki NAS i który protokół NFS jest w nim dostępny/ udostępniony. U mnie przez NFS widzi wszytko qnap ts-253be. Miniaturki widać chyba tylko jeśli media są w iso.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

Szybkość chyba nie ma znaczenia, a ja mam zupełnie inne wnioski z klona: NFS jest mocno problematyczny - nie pokazuje folderów, widzi tylko część filmów na NAS, niektórych nie potrafi odtworzyć. Na Sambie widać wszystko i wszystko oddtwarza. 

Na obu protokołach brak jest miniaturek, podejrzewam jednak, że to sprawa ustawień na NAS.

Trzecim wyborem jest postawienie kolejnego serwera na NAS np Plex, ale to znowu "zaśmieca" sieć i nie wiem, czy jest konieczne?

Trochę muszę się podszkolić w tym temacie, bo jak pisałem, mam okazję na organizację biblioteki multimedialnej na nowo i chciałbym zrobić to dobrze.

Może ktoś podeśle jakieś linki czy inne informacje? 

Brak Miniaturek chodzi Ci o te miniaturki w Klonie jak ja mam ,  co wyzej wstawilem zdjecie ? 

7 minut temu, zhirandell napisał:

Może to zależy jaki NAS i który protokół NFS jest w nim dostępny/ udostępniony. U mnie przez NFS widzi wszytko qnap ts-253be. Miniaturki widać chyba tylko jeśli media są w iso.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

 tak media widac jak sa pliki w iso i jak i nazwa filmu w iso tak i miniaturka obraz jpg rowniez ma taka sama nazwe,  tak samo sie to tyczy napisow :) 

a dokładnie ułożenie na dysku w folderze mam tak

clone oppo.png

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Daniel Towalski napisał:

Szkoda mi go, bo TV zostanie pewnie kilka lat, do jakiegoś dużego update w stylu 8k. 

Moim zdaniem: 

Egreat plusy: lepsza biblioteka, czyta wszystkie pliki po kolei jak leci, świetny obraz, JA nie zauważyłem żadnych przycięć na moim zestawie, lepsza obsługa pilotem (przewijanie, wybieranie napisów)

M9702v3 plusy: świetnie czyta BDMV menu, DV i HDR10+ (nie mogłem wykorzystać, ale byłem u znajomego i DV działa), po prostu BR player

Egreat minusy: słabe wsparcie, chociaż kilka dni temu była aktualizacja, długo się uruchamia, brak DV i HDR10+

M9702vs minusy: nie czyta wszystkich plików, długo uruchamia MKV, problematyczne dołączanie napisów, wolne przewijanie, gorsza bibliotek filmowa.

 

Obraz moim zdaniem - jeden i drugi ma taki sam. Wiele zależy od tego, kto co sobie ustawi na TV, bo tam też można wyostrzać do woli, ale na tych samych ustawieniach - to jest to samo.

M9702: co jest problematyczne przy dodawaniu napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 tak media widac jak sa pliki w iso i jak i nazwa filmu w iso tak i miniaturka obraz jpg rowniez ma taka sama nazwe,  tak samo sie to tyczy napisow  
a dokładnie ułożenie na dysku w folderze mam tak : 
855700358_cloneoppo.thumb.png.005a9e93be4938ff1127569b98d95d99.png
Ripujesz od razu do iso czy pakujesz strukturę do obrazu? Jeśli pakujesz to czym?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mam kilka różnych napisów, bo są niedopasowane, to nie wyświetla nazwy napisów - tylko u mnie jest ściażka 6/7, 7/7 bez żadnych opisów.
Jeśli wmuxujesz napisy do mkv i dasz im flagę polish to powinny być widoczne.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zhirandell napisał:

Ripujesz od razu do iso czy pakujesz strukturę do obrazu? Jeśli pakujesz to czym?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

dodaje strukture bdmv itp do obrazu i zapisuje . Program IMGBURN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zhirandell napisał:

Jeśli wmuxujesz napisy do mkv i dasz im flagę polish to powinny być widoczne.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Ja zostawiam tylko dopasowane w folderze z filmem. Napisy do struktury jak i do płyt (tylko OPPO) są zawsze jako ostatnie z opisem inne. Tylko czy to jest problem?
Jak dla mnie większym problem by było karzdorazowe wmuxowanie napisow, niepotrzebna strata czasu. Jak napisy są odpowiednio wmuxowane  to tv najczęściej sam tez czyta takie pliki, wiec wtedy po co dodatkowy player?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Nygus napisał:

Ja zostawiam tylko dopasowane w folderze z filmem. Napisy do struktury jak i do płyt (tylko OPPO) są zawsze jako ostatnie z opisem inne. Tylko czy to jest problem?
Jak dla mnie większym problem by było karzdorazowe wmuxowanie napisow, niepotrzebna strata czasu. Jak napisy są odpowiednio wmuxowane  to tv najczęściej sam tez czyta takie pliki, wiec wtedy po co dodatkowy player?

Oczywiście, TV nie czytają plikow iso, bezpośrednio... miałem na myśli mkv.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zostawiam tylko dopasowane w folderze z filmem. Napisy do struktury jak i do płyt (tylko OPPO) są zawsze jako ostatnie z opisem inne. Tylko czy to jest problem?

Jak dla mnie większym problem by było karzdorazowe wmuxowanie napisow, niepotrzebna strata czasu. Jak napisy są odpowiednio wmuxowane  to tv najczęściej sam tez czyta takie pliki, wiec wtedy po co dodatkowy player?

Ja tylko odpowiadam na pytanie jak uzyskać opis napisów jako polish, zgadzam się że wmuxowywanie napisów to pain in the ass...

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zhirandell napisał:

Ja tylko odpowiadam na pytanie jak uzyskać opis napisów jako polish, zgadzam się że wmuxowywanie napisów to pain in the ass...

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

nie czepiam się, tylko byłem ciekawy w czym jest problem. używam nasa od kilku lat, oppo od sierpnia chyba 2018. a teraz mam dodatkowo klona.

11 minut temu, Nygus napisał:

nie czepiam się, tylko byłem ciekawy w czym jest problem. używam nasa od kilku lat, oppo od sierpnia chyba 2018. a teraz mam dodatkowo klona.

jak dla mnie większym problem może być znalezienie i dobranie dobrych, zsynchronizowanych napisów, niż dodanie ich do filmu lub pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2020 o 16:05, predipall2015 napisał:

Brak Miniaturek chodzi Ci o te miniaturki w Klonie jak ja mam ,  co wyzej wstawilem zdjecie ? 

 tak media widac jak sa pliki w iso i jak i nazwa filmu w iso tak i miniaturka obraz jpg rowniez ma taka sama nazwe,  tak samo sie to tyczy napisow :) 

a dokładnie ułożenie na dysku w folderze mam tak

clone oppo.png

Działają Ci te napisy w takim układzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zhirandell napisał:

Działają Ci te napisy w takim układzie?

dzialaja :) Napisy i film ma tylko miec taka sama nazwe w innym przypadku nie dziala :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2020 o 17:18, Nygus napisał:

nie czepiam się, tylko byłem ciekawy w czym jest problem. używam nasa od kilku lat, oppo od sierpnia chyba 2018. a teraz mam dodatkowo klona.

jak dla mnie większym problem może być znalezienie i dobranie dobrych, zsynchronizowanych napisów, niż dodanie ich do filmu lub pliku.

Witam,

A jak wygląda porównanie oppo orginalu z klonem, jeżeli chodzi o obraz i funkcjonalność ?.

Ja mam podpięty po epsona 9300 na zmianę oppo i egreata i staram się znaleźć różnicę i wybrać jeden odtwarzacz . Fajna opcja w Egreat to okładki filmow . Czy oppo lub clone ma coś takiego?.

Testowałem też zidoo. Ale słabo współpracuje z TW 9300 więc nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość nawet jeśli są jakieś różnice są one nie zauważalne.

Oppo/cxuhd/klon nie ma takiej funkcjonalności jak tv boxy na androidzie czyli pobieranie okładek/napisów itd czyste surowe menu.

Jakie zidoo miałeś i co ci nie działało?

 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie z nv shield i różnica jest spora na korzyść oppo zarówno jeśli chodzi o jakość i płynność.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zhirandell napisał:

Ja mam porównanie z nv shield i różnica jest spora na korzyść oppo zarówno jeśli chodzi o jakość i płynność.

tzn? coś więcej napiszesz? 

jakość i płynność czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość i płynność obrazu w porównaniu do Nvidia Shield 2017 jest moim zdaniem lepsza. Upscaling też w moim odczuciu jest lepszy (lepszy nawet niż w LGC9). Dodatkowo w Shield jest jakiś problem z chromą - w klonie tego nie ma. Ale główną zaletą Oppo jest odczytywanie luster Blu Ray UHD z DV. Nie wiem czy inne sprzęty to potrafią - Shield nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, zhirandell napisał:

Jakość i płynność obrazu w porównaniu do Nvidia Shield 2017 jest moim zdaniem lepsza.

to Oppo ma jakiś upłynniacz wbudowany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zidoo x20 . Po pierwsze duży klocek, po drugie co bym nie robił nie puścił sygnału 10 bit. do epsona. Może z nowszymi projektorami będzie współpracował lepiej. No i cena wysoka.

Pytanie do nygusa, masz klona i oppo. Po co ? Czy są jakieś różnice .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Andy018 napisał:

Miałem zidoo x20 . Po pierwsze duży klocek, po drugie co bym nie robił nie puścił sygnału 10 bit. do epsona. Może z nowszymi projektorami będzie współpracował lepiej. No i cena wysoka.

Pytanie do nygusa, masz klona i oppo. Po co ? Czy są jakieś różnice .

OPPO to główny odtwarzać i w zasadzie tylko przeze mnie używany. A klon jest w sypialni z drugim tv (osobiście używam go sporadycznie) nie szukałem różnic w jakości obrazu, bo nie mam takiej potrzeby, nie jakość obrazu była powodem zakupu. Tylko generalnie funkcjonalność i to ze jest to klon OPPO, czyli np. taki sam interfejs.

jakie chcesz różnice?
klon; brak wifi, brak wyjść analogowych, tylko dwa wyjścia HDMI. Odtwarza dodatkowo pliki ISO.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...