Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję pomocy, ponieważ z dnia na dzień na gotowym setup'ie przestał mi odczytywać Dolby Vision. Robiłem zamianę kabli nawet zamieniłem całą istniejącą infrastrukturę z mojego OPPO na którym DV działa ( czyli wykluczamy kable HDMI ). Ktoś coś ? Robiłem factory reset ale nic to nie pomaga. Parę razy udało mi się wymusić ręcznie DV ale to nie o to chodzi. Powinno wszystko śmigać z automatu bez takich dziwnych kombinacji, tym bardziej, że było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam, że zwróciłem się z podobym zapytaniem na avforums, widziałem, że tam topic jest dość rozwinięty ale pomimo opisania mojej sprawy raczej nie uzyskam żadnych pomysłów na rozwiązanie problemu

wrzucam screen z konwersacji opisującej troszkę bardziej ze szczegółami mój problem, sory za post pod postem ale nie mogę już po paru godzinach edytować pierwszego

 

THE ULTIMATE OPPO MEDIA DEVICE     Page 74   AVForums.png

 

http://tinyurl.com/u34yyfo

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 11:03, zhirandell napisał:

Jakość i płynność obrazu w porównaniu do Nvidia Shield 2017 jest moim zdaniem lepsza. Upscaling też w moim odczuciu jest lepszy (lepszy nawet niż w LGC9). Dodatkowo w Shield jest jakiś problem z chromą - w klonie tego nie ma. Ale główną zaletą Oppo jest odczytywanie luster Blu Ray UHD z DV. Nie wiem czy inne sprzęty to potrafią - Shield nie.

Mój "klon" OPPO to ultrabook plus zewnętrzny napęd  Blu-ray UHD 4K:)

Płytka z filmem bez napisów PL do napędu, a na sofcie typu MPC HD, bądź VLC (ewentualnie płatny PowerDVD 19) dodaję w locie napisy PL z pliku. 

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój "klon" OPPO to ultrabook plus zewnętrzny napęd  Blu-ray UHD 4K:)
Płytka z filmem bez napisów PL do napędu, a na sofcie typu MPC HD, bądź VLC (ewentualnie płatny PowerDVD 19) dodaję w locie napisy PL z pliku. 
A co to ma wspólnego z odczytywaniem lustra płyty BR UHD z Dolby Vision?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2020 o 20:13, djrobus napisał:

Mój "klon" OPPO to ultrabook plus zewnętrzny napęd  Blu-ray UHD 4K:)

Płytka z filmem bez napisów PL do napędu, a na sofcie typu MPC HD, bądź VLC (ewentualnie płatny PowerDVD 19) dodaję w locie napisy PL z pliku. 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ?    Czy to znaczy, że do klona mozna podłączyć zewnętrzny napęd Blu-Ray UHD ? Ja próbowałem podłączyc zwykły napęd i  wogóle nie był widziany przez klona. Napisz proszę jaki to napęd / model, firma itd .../ jezeli takowy współpracuje z klonem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że używa ultrabooka.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Koneser napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ?    Czy to znaczy, że do klona mozna podłączyć zewnętrzny napęd Blu-Ray UHD ? Ja próbowałem podłączyc zwykły napęd i  wogóle nie był widziany przez klona. Napisz proszę jaki to napęd / model, firma itd .../ jezeli takowy współpracuje z klonem. Pozdrawiam.

złe zrozumiałeś... ultrabook to nie M9702

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie - czy na tym klonie jest mozliwosc instalacji Tidala, bądź w jakiś sposób przekazania sygnalu z telefonu w którym jest Tidal Master (iPhone).

Dla mnie jest to praktycznie urządzenie idealne jesli chodzi o paramatry audio (bo na tym mi najbardziej zależy, brakuje mi urządzenia przez które bym słuchał Tidala w jakości Master, tak aby nie tracić za dużo na jakości. Klona podpialbym do Anthema MRX-520.

Będę wdzięczny za podpowiedź. 

pozdrawiam,

Cezary

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neocezar napisał:

Mam pytanie - czy na tym klonie jest mozliwosc instalacji Tidala

Nie - klon to... klon fizycznego odtwarzacza Oppo z zamkniętym, własnym systemem, który nie pozwala na instalację "obcych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthem niema swojego klienta TIDAL? W mojej yamce A1080 jest i idzie master bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Barnaba napisał:

Nie - klon to... klon fizycznego odtwarzacza Oppo z zamkniętym, własnym systemem, który nie pozwala na instalację "obcych".

szkoda, że nie ma takiej opcji. byłoby to urządzenie idealne.

10 godzin temu, kenczorf napisał:

Anthem niema swojego klienta TIDAL? W mojej yamce A1080 jest i idzie master bez problemu

Anthem stawia bardziej na jakość audio niż na bajery niestety. ale wynagradza to jak gra w stereo. jest to zupełnie inna półka niż Onkyo, denon, yamaha.

 

Moze ktoś Was robił malinkę do audio? mam IFI nano iDSD - mógłbym to podlaczyc do maliny. Ma ktoś moze w tym praktyke? 

Wydaje mi sie ze najlepszym wyjściem jest zrobienie pod audio oddzielnego klocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowni koledzy nadal mogą pomóc w zakupie  M9702 v3?

Jestem zdecydowany ale niestety widzę że zakupy robiliście w ubiegłym roku.... Czy ten Hiszpan jeszcze działa? zależy mi na czasie ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 4Cemean1 napisał:

Czy szanowni koledzy nadal mogą pomóc w zakupie  M9702 v3?

Jestem zdecydowany ale niestety widzę że zakupy robiliście w ubiegłym roku.... Czy ten Hiszpan jeszcze działa? zależy mi na czasie ;)

 

 

Najszybciej u Chińczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Najszybciej u Chińczyka

No tyle udało mi się już dowiedzieć...doczytać,  już jeden  kolega z forum mi w tym pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Dopiero  teraz sprawdziłem klona na plikach w DTS-ie i  powiem szczerze totalna kiszka ! Na tych samych ustawieniach w klonie M9702 przez optyk / Ustaw. DTS/ np.koncert Michaela Jarre- Aero, brzmi tylko dobrze. Inne koncerty w DTS brzmią fatalnie / brakuje czasami kanałów tylnych lub jest jakiś rżęrzący pogłos w tynych głośnikach/ Poprawnie działa jakies 40 % moich zasobów. Pliki SACD-Iso multichanel  brzmią równiez gówniano.W stereo zaś bardzo dobrze. Te same pliki SACD ISO zgrane na nośnik DVD-R  odtworzone jako multichanel / jednak nie przez klona /, lecz przez  odtwarzacz SACD brzmią wyśmienicie. Co tutaj jest grane? Próbowałem na wszelkich możliwych ustawieniach w klonie.  Do testów  użyłem; Ampli K.D Arcam AVR 300; Pioneer VSX-922, Teac-DV20D. Głośniki : Canton Ergo RC-L; MA Silver S8, pozostałe jakies Sony. Odtwarzanie w DTS-ie szło z klona  po optyku do obydwu ampli KD i było tak samo / niezadawalająco / SACD -iso multichanel szło z klona przez out HDMI /only audio/ Do iN HDMI  KD Pioneera VSX-922 i było naprawdę cieńko. To co było cieńko z klona dopiero wrzucone na płyte DVD-R i odtworzone już nie z klona lecz z odtwarzacza Teac i podane na wej.DVD-A Arcama naprawdę zabrzmiało fantastycznie  / Bez pomijania kanałów ,rżerżenia itp. Uzyłem równiez do testowania /DTS/ stareńkiego Novatrona NTR 83 i tutaj  nic sie nie "plątało ,rżęziło itp.". Testowałem klona nie pod kątem jakości brzmienia w stereo, lecz pod kątem rozlokowania dżwieku w poszczególnych kanałach i jak to sie ma w "całości.  Ogólnie mam wrażenie po dłuższym użytkowaniu /5mies./tego ustrojstwa że albo ten egzemplarz jest uszkodzony ,gówniany lub może mam za duże wymagania odnośnie niego. W filmie może jest OK, ale film to nie tylko sekcja vizyjna lecz  również wysokiej jakości dżwięk wielokanałowy. Tutaj mój klon jest cieeeniiiuttkiii. Może ktoś powie jak jest w Jego egzemplarzu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Koneser napisał:

Witam wszystkich !

Dopiero  teraz sprawdziłem klona na plikach w DTS-ie i  powiem szczerze totalna kiszka ! Na tych samych ustawieniach w klonie M9702 przez optyk / Ustaw. DTS/ np.koncert Michaela Jarre- Aero, brzmi tylko dobrze. Inne koncerty w DTS brzmią fatalnie / brakuje czasami kanałów tylnych lub jest jakiś rżęrzący pogłos w tynych głośnikach/ Poprawnie działa jakies 40 % moich zasobów. Pliki SACD-Iso multichanel  brzmią równiez gówniano.W stereo zaś bardzo dobrze. Te same pliki SACD ISO zgrane na nośnik DVD-R  odtworzone jako multichanel / jednak nie przez klona /, lecz przez  odtwarzacz SACD brzmią wyśmienicie. Co tutaj jest grane? Próbowałem na wszelkich możliwych ustawieniach w klonie.  Do testów  użyłem; Ampli K.D Arcam AVR 300; Pioneer VSX-922, Teac-DV20D. Głośniki : Canton Ergo RC-L; MA Silver S8, pozostałe jakies Sony. Odtwarzanie w DTS-ie szło z klona  po optyku do obydwu ampli KD i było tak samo / niezadawalająco / SACD -iso multichanel szło z klona przez out HDMI /only audio/ Do iN HDMI  KD Pioneera VSX-922 i było naprawdę cieńko. To co było cieńko z klona dopiero wrzucone na płyte DVD-R i odtworzone już nie z klona lecz z odtwarzacza Teac i podane na wej.DVD-A Arcama naprawdę zabrzmiało fantastycznie  / Bez pomijania kanałów ,rżerżenia itp. Uzyłem równiez do testowania /DTS/ stareńkiego Novatrona NTR 83 i tutaj  nic sie nie "plątało ,rżęziło itp.". Testowałem klona nie pod kątem jakości brzmienia w stereo, lecz pod kątem rozlokowania dżwieku w poszczególnych kanałach i jak to sie ma w "całości.  Ogólnie mam wrażenie po dłuższym użytkowaniu /5mies./tego ustrojstwa że albo ten egzemplarz jest uszkodzony ,gówniany lub może mam za duże wymagania odnośnie niego. W filmie może jest OK, ale film to nie tylko sekcja vizyjna lecz  również wysokiej jakości dżwięk wielokanałowy. Tutaj mój klon jest cieeeniiiuttkiii. Może ktoś powie jak jest w Jego egzemplarzu. Pozdrawiam.

Wrzuć jakiś kawałek, gdzie ewidentnie można rozpoznać, co jest źle (podaj dokładny czas i objaw), to przy okazji sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Barnaba napisał:

Wrzuć jakiś kawałek, gdzie ewidentnie można rozpoznać, co jest źle (podaj dokładny czas i objaw), to przy okazji sprawdzę.

Nie zabardzo rozumiem co i jak miałbym wrzucić. Chodzi o jakiś koncert w DTS-ie ? Barnaba,  jak mie poinstruujesz jak to zrobić, to chętnie prześlę Ci 2 przykładowe koncerty w DTS-ie i SACD-iso. Jeden dobry i drugi słaby / oczywiscie mam na myśli multichanel / .Wtedy byłaby możliwość wybadania czy oba klony są do d..y Twój i mój , czy tylko mój? " Pojemnosć" tych plików wynosi razem ok.15Gb. Najlepiej wyślę Ci na Priva . Napisz jak to zrobić bo nie jestem mocny w te internetowe klocki.    Następna rzecz w moim klonie :  Obydwa wejścia USB działają tylko w 1 stronę. Tak więc odpada zastosowanie zew.Daca po USB jesli chodzi o SACD-stereo. Czy u Was z klonowymi  wejściami USB jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Koneser napisał:

Nie zabardzo rozumiem co i jak miałbym wrzucić. Chodzi o jakiś koncert w DTS-ie ? Barnaba,  jak mie poinstruujesz jak to zrobić, to chętnie prześlę Ci 2 przykładowe koncerty w DTS-ie i SACD-iso. Jeden dobry i drugi słaby / oczywiscie mam na myśli multichanel / .Wtedy byłaby możliwość wybadania czy oba klony są do d..y Twój i mój , czy tylko mój? " Pojemnosć" tych plików wynosi razem ok.15Gb. Najlepiej wyślę Ci na Priva . Napisz jak to zrobić bo nie jestem mocny w te internetowe klocki.    Następna rzecz w moim klonie :  Obydwa wejścia USB działają tylko w 1 stronę. Tak więc odpada zastosowanie zew.Daca po USB jesli chodzi o SACD-stereo. Czy u Was z klonowymi  wejściami USB jest tak samo?

Ok :)

Chodziło mi o wycięty kawałek, własnie po to, żeby nie wysyłać całej kobyły

Pisałeś, ze coś dla ciebie brzmi "gównianie"...Całkiem możliwie, że tak jest, tylko znowu mamy jakieś kwestie interpretacji, sprzętu itd.

Wg mnie najlepiej porównać taki fragment, który ewidentnie jest skopany - np wspomniałeś, że tylne kanały są niesłyszalne. Zacznijmy od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Chinskie OPPO 203. tzn.  M9702

Autor wątku żartuje bo OPPO 203 to jest całkowicie chiński projekt. Wychodzi, że chiński produkt ma chińska kopię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, UHD fan napisał:

Autor wątku żartuje bo OPPO 203 to jest całkowicie chiński projekt. Wychodzi, że chiński produkt ma chińska kopię.

oppo 203/205 i inne to nie jest całkowicie chiński projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Barnaba napisał:

Wrzuć jakiś kawałek, gdzie ewidentnie można rozpoznać, co jest źle (podaj dokładny czas i objaw), to przy okazji sprawdzę

Barnaba ! właśnie próbuję wrzucić coś na " My Air Bridge"  i powiem tak: cały dzień pewnie  zejdzie, aby wykonać tą czynność!  Mineło 7 min a weszło dopiero 150MB....he..he.he.  To jest status stałego i wiernego klienta Vectry. " Nie idżcie tą droga" jak powiada pewien jeszcze żyjacy klasyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Koneser napisał:

https://mab.to/2LnxgNrOC  - wygląda na to że weszło / ok. 5godz/

mi na łączu 1/1 Gb pokazuje około 1 h., więc nie narzekaj na dostawcę - to po prostu kiepski hosting i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zorientowałem się że zamiast plików w DTS-ie wysłałem pliki SACD. Postaram się wysłać jeszcze w DTS-ie, wtedy zrobimy testy porównawcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...