Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ktoś szuka jeszcze czegoś do odtwarzania : głównie, wszelkiej maści plików audio i nie tylko  / również pliki filmowe/, znalazłem i zakupiłem jakiś czas temu ZIDOO Z10.  Porównałem obydwa posiadane  urządzenia / zidoo Z10 i klon M9702 v.3 / Testowałem głównie pod względem audio. Ocena moja jest oczywiście subiektywna. Obydwa urządzenia odtwarzają pliki SACD- iso, DVD-Audio-iso i wszelkie inne, bez zająknięcia. Przewaga Zidoo nad klonem Oppo, polega na tym że w pierwszym zastosowano nie tylko wyjscie Hdmi ale dodatkowo jeszcze wyjscie stereo RCA, coaxial, toslink i video. Można zamontować do jego wnętrza HDD do 3TB i nie tylko- można HDD  podłaczyć ,poprzez gniazdo zewnęrzne SATA / mozna także HDD podłączyć do 1z 4 wejsć USB . Zidoo posiada czułe Wi-Fi / takze wejście  Lan / Dzwiek z plików audio Hi-Res jest lepszy niz z klona. Nie wiem jak to konstruktorzy Zidoo rozwiązali ale pliki SACD czy DVD-A możemy odsłuchiwac nie tylko przez wyjścia HDMI czy RCA ale również przez wyjścią Toslink czy Coaxial. To jest szczególnie ważne dla tych co posiadają starsze amplitunery lub DAC-e  bez obsługi DSD. W tym urz.pliki DSD są przetwarzane   i taki sygnał podawany jest na wyżej wym. wyjscia. Jeżeli nie chcemy konwertowania to mozemy zainstalowac app-kę/  USB-Pro /i podłączyć przez USB do zew. DAC-a. Ja mam zainstalowanego TIDALA /odtwarzanie  Hi-Res, MQA / To brzmi naprawde fantastycznie z  Zidoo. Przez USB + zewn.DAC brzmi ciut lepiej / Jezeli chodzi o filmy  to nie zauważyłem róznic. Filmy odtwarzałem z You Tube. Oryginalnych filmów na płytach nie posiadam ani nie jestem fanatykiem filmowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś odkrył, ten odtwarzacz jest na rynku od dwóch lat.
Brak obsługi Dolby Vision w filmach, Android 7, czyli staroć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, dość ciekawa uwaga dla audiofilskiego ucha :)

Edytowane przez Barnaba
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Aleś odkrył, ten odtwarzacz jest na rynku od dwóch lat.
Brak obsługi Dolby Vision w filmach, Android 7, czyli staroć.

Po co piszesz takie dyrdymały !!! . Napisz coś konstruktywnego, nie dla mnie, ale dla innych . Napisałem powyższą opinię nie jako teoretyk lecz jako uzytkownik od ok.paru miesiecy, obydwu urządzeń. Skupiłem się na prostym zrecenzowaniu tych urz. głównie pod kątem audio. Filmy mnie prawie nie interesują. Jak chcesz błysnąć naprawdę / tylko po co i przed kim ? / to naprawde napisz o czymś co sam sprawdziłeś. Nie zawsze nowoczesność idzie w parze z  lepszą jakoscia.

  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Koneser napisał:

Po co piszesz takie dyrdymały !!! . Napisz coś konstruktywnego, nie dla mnie, ale dla innych . Napisałem powyższą opinię nie jako teoretyk lecz jako uzytkownik od ok.paru miesiecy, obydwu urządzeń. Skupiłem się na prostym zrecenzowaniu tych urz. głównie pod kątem audio. Filmy mnie prawie nie interesują. Jak chcesz błysnąć naprawdę / tylko po co i przed kim ? / to naprawde napisz o czymś co sam sprawdziłeś. Nie zawsze nowoczesność idzie w parze z  lepszą jakoscia.

Kolego, to Ty piszesz dyrdymały, temat jest o M9702 V2.
Chcesz pisać o tym Zido to załóż nowy temat i tam o nim dyskutuj.
Jak dla mnie koniec tematu.

PS.
A co do błyszczenia, sorki ale Ty z Twoimi 14 wypowiedziami w przeciągu prawie rocznej bytności na forum jak na razie za bardzo nie błyszczysz.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Koneser napisał:

Jezeli ktoś szuka jeszcze czegoś do odtwarzania : głównie, wszelkiej maści plików audio i nie tylko  / również pliki filmowe/, znalazłem i zakupiłem jakiś czas temu ZIDOO Z10.  Porównałem obydwa posiadane  urządzenia / zidoo Z10 i klon M9702 v.3 / Testowałem głównie pod względem audio. Ocena moja jest oczywiście subiektywna. Obydwa urządzenia odtwarzają pliki SACD- iso, DVD-Audio-iso i wszelkie inne, bez zająknięcia. Przewaga Zidoo nad klonem Oppo, polega na tym że w pierwszym zastosowano nie tylko wyjscie Hdmi ale dodatkowo jeszcze wyjscie stereo RCA, coaxial, toslink i video. Można zamontować do jego wnętrza HDD do 3TB i nie tylko- można HDD  podłaczyć ,poprzez gniazdo zewnęrzne SATA / mozna także HDD podłączyć do 1z 4 wejsć USB . Zidoo posiada czułe Wi-Fi / takze wejście  Lan / Dzwiek z plików audio Hi-Res jest lepszy niz z klona. Nie wiem jak to konstruktorzy Zidoo rozwiązali ale pliki SACD czy DVD-A możemy odsłuchiwac nie tylko przez wyjścia HDMI czy RCA ale również przez wyjścią Toslink czy Coaxial. To jest szczególnie ważne dla tych co posiadają starsze amplitunery lub DAC-e  bez obsługi DSD. W tym urz.pliki DSD są przetwarzane   i taki sygnał podawany jest na wyżej wym. wyjscia. Jeżeli nie chcemy konwertowania to mozemy zainstalowac app-kę/  USB-Pro /i podłączyć przez USB do zew. DAC-a. Ja mam zainstalowanego TIDALA /odtwarzanie  Hi-Res, MQA / To brzmi naprawde fantastycznie z  Zidoo. Przez USB + zewn.DAC brzmi ciut lepiej / Jezeli chodzi o filmy  to nie zauważyłem róznic. Filmy odtwarzałem z You Tube. Oryginalnych filmów na płytach nie posiadam ani nie jestem fanatykiem filmowym.

Sposób Twoich testów i wiedza pozostawia wiele do życzenia.

Do przesłania DSD konieczny jest port HDMI lub dwa porty SPDIF (coaxial lub AES/EBU). INACZEJ SIE NIE DA !!! Nie zastanowiło Cię to? Co Ci tam dzwoniło bo potem cos napisałeś :) .

Odpowiem. ten klocuszek dokonuje konwersji DSD do PCM i w takim formacie wypuszcza po coax i toslink. Ciekawe tylko w jakim "formacie" bit/Hz. Natomiast wspominanie o wyjściach analogowych RCA to juz totalne nieporozumienie bo konwersja DA w taki klocku jest po to żeby się nazywało i z jakością dźwieku nie ma nic wspólnego.

Chyba nie słyszałeś jak może brzmieć fantastycznie ale nie z takiego klocuszka.

Duzo nauki przed tobą.

 

Pozdro

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeszcze  pragnę dodać ważną informację dotyczącą obydwu urzadzeń. Klon Oppo,  czyli M9702 v.3 przez wyjście HDMI wypuszcza sygnał multichanel  i stereo . Urz. Zidoo wypuszcza przez wszystkie wyjścia  sygnał tylko stereo. / dotyczy to tylko SACD i DVD-A / . Obydwa urz. można sterować również za pomocą smartfona lub tableta instalując odpowiednia aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako laik korzystam z Cocktail Audio i Roon. Wtedy widzę jak plik zachowuje się podczas przesyłu - i polecam taką opcję. Oczywiście, daleko mi do audiofila, ale na moje potrzeby w zupełności wystarcza. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zhirandell napisał:

Polecam update firmware playera do wersji z AutoScript. Umożliwia to np montowanie zasobu sieciowego jak USB.

https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/

 

To dość stary post...

I chyba nie rozumiem dokładnie, co ma dawać? Ja widzę zasoby sieciowe, mam je widzieć inaczej?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AutoScript works on a FAT32 USB Flash drive or on a NTFS USB HDD in the root
of the drive.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawić że player widzi zasoby sieciowe jak dysk wpięty w USB. Można np. dodać folder czy ISO do ulubionych i mieć do niego od razu dostęp.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Barnaba napisał:

To dość stary post...

I chyba nie rozumiem dokładnie, co ma dawać? Ja widzę zasoby sieciowe, mam je widzieć inaczej?

AutoScript works on a FAT32 USB Flash drive or on a NTFS USB HDD in the root
of the drive.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W playerach v3 od Rongo AutoScript nie działa. Trzeba flashować firmware.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zhirandell napisał:

Można sprawić że player widzi zasoby sieciowe jak dysk wpięty w USB. Można np. dodać folder czy ISO do ulubionych i mieć do niego od razu dostęp.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Autoscrypt działa tylko z dyskami usb albo pendivami, nie działa z zasobami sieciowymi.

a przynajmniej tak jest w opisie napisane.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, wpinasz mały pen z samym Autoskryptem w port USB i pozostaje tam wpięty. Komendy ze skryptu robia mount zasobu sieciowego.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

U mnie tak to działa. Mam też uruchomiony telnet do M9702

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zhirandell napisał:

emoji3.png Działa, wpinasz mały pen z samym Autoskryptem w port USB i pozostaje tam wpięty. Komendy ze skryptu robia mount zasobu sieciowego.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie tak to działa. Mam też uruchomiony telnet do M9702

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Ooooo to super!!! w takim razie musze się tym pobawić :) 

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, zhirandell napisał:

W playerach v3 od Rongo AutoScript nie działa. Trzeba flashować firmware.
 

Jak już to poruszyłeś, to jest w ogóle jakaś opcja upgrade klona?

Pisałem kiedyś do Rona, ale nie odpowiedział :(

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym topicu który podlinkowalem jest tutorial.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zhirandell napisał:

W tym topicu który podlinkowalem jest tutorial.
 

 

Dzięki, kiedyś może postudiuję :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.avpasion.com/foro/t/reproductor-m9702-clon-oppo-udp-203-chinoppo.230/page-214#post-52333

 

Tutorial flashowania firmware po hiszpańsku i angielsku. udało im się złamać zabezpieczenia i firmware nie potrzebuje klucza, oraz obsługuje AutoScript.

Do updatowania jest kabel dołączony do playera (USB zwykle - kwadratowa wtyczka) - tym podłącza się do komputera i jeden pendrive który wpina się w port USB 2 w playerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zhirandell napisał:

https://www.avpasion.com/foro/t/reproductor-m9702-clon-oppo-udp-203-chinoppo.230/page-214#post-52333

 

Tutorial flashowania firmware po hiszpańsku i angielsku. udało im się złamać zabezpieczenia i firmware nie potrzebuje klucza, oraz obsługuje AutoScript.

Do updatowania jest kabel dołączony do playera (USB zwykle - kwadratowa wtyczka) - tym podłącza się do komputera i jeden pendrive który wpina się w port USB 2 w playerze. 

Robiłeś to sam?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...