Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co wiemy o nowych telewizorach LG 2019?

Premiera nowych telewizorów OLED i LCD od LG zbliża się wielkimi krokami. Pod koniec pierwszej połowy tego roku możemy spodziewać się sporej jej części na półkach sklepowych w Polsce. Przypomnijmy sobie, na co czekamy i czego możemy spodziewać się na rynku?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru ten fragment chyba do poprawki, bo premiera Google Assistant była 16 stycznia:

Cytat

Jak wiemy, firma LG wprowadziła w 2018 jako jedyna na rynku swój własny pomysł na wirtualnego asystenta po polsku czekając aż najpopularniejsi asystenci jak Google Asystent będą dostępni w języku polskim. Tego ostatniego być może doczekamy się w tym roku ale jeżeli tak się nie stanie to nadal będziemy mogli wydawać do telewizora dość złożone polecenia w języku polskim. 
Źródło: https://hdtvpolska.com/co-wiemy-o-nowych-telewizorach-lg-2019/

I jeszcze dalej:

Cytat

Możliwości interakcji jest jednak ogromna ilość i naprawdę nie mogę doczekać się aż w końcu Polska dostanie asystenta od google w telewizorach w naszym rodzimym języku.
Źródło: https://hdtvpolska.com/co-wiemy-o-nowych-telewizorach-lg-2019/

 

Inną kwestią jest, że LG nie wprowadziło (mimo obietnic) google assistant po polsku do firmware serii 8 po jego premierze. 

http://lgnews.pl/31079-lg-wyposaza-telewizory-ze-sztuczna-inteligencja-w-asystenta-google?fbclid=IwAR3tTKKzbfwAtj_PXNDfwu9k8tOn0Gd6KfLgLVhbZv2W4NkLQnzCaBreHcg

 

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fio2 jak napisałem wcześniej, nie ma google asystenta w języku polskim w telewizorach. Cały czas czekamy na premierę.

Co do postów o sofcie przeniosłem do dedykowanego tematu bo to nie jest temat o telewizorach 2018 i ich softach:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru wywal też proszę mój post, bo się nie zrozumieliśmy. Wiem, że nie ma asystenta google w języku polskim w telewizorach lg, bo mam w domu c8.

Czytałem wielokrotnie akapit o google assistant i dalej uważam, że należałoby doprecyzować, że:

- Jest asystent google po polsku (to można pominąć).

- Asystent google po polsku nie działa w telewizorach LG.

W artykule napisałeś, jakby asystent google po polsku nie istniał wcale. Przeczytaj raz jeszcze i może zrozumiesz, co miałem na myśli. Chciałem pomóc :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG robi w bambuko klientów wyłączając funkcje swoich telewizorów przy okazji aktualizacji. Nie warto kupować skoro za chwilę TV zostanie obrazowo i funkcjonalnie obniżony do niższej wersji tak jak zrobiono to przykładowo w przypadku LG Oled C8 przy aktualizacji 4.10.31 (poniżej grafika prezentująca ten fakt) który funkcjonalnością zrównał się z LG B8. Ponadto LG udaje, że takie działanie nie miało miejsca w kanałach wsparcia w całej europie.

mpeg-noise-reduction_comparison.gif

  • Plusik 4
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wrócić do starego softu więc mały to problem: 

 

3 godziny temu, fio2 napisał:

@Gmeru wywal też proszę mój post, bo się nie zrozumieliśmy. Wiem, że nie ma asystenta google w języku polskim w telewizorach lg, bo mam w domu c8.

Czytałem wielokrotnie akapit o google assistant i dalej uważam, że należałoby doprecyzować, że:

- Jest asystent google po polsku (to można pominąć).

- Asystent google po polsku nie działa w telewizorach LG.

W artykule napisałeś, jakby asystent google po polsku nie istniał wcale. Przeczytaj raz jeszcze i może zrozumiesz, co miałem na myśli. Chciałem pomóc :) 

Czy ty nie rozumiesz po polsku, że google asistant nie ma dla telewizorów w ogóle w języku polskim? Tylko smartfon i niedługo audio. 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MarcinC napisał:

Można wrócić do starego softu więc mały to problem:

Po pierwsze - powiedz to konumemtom po profesjonalnej kalibracji

Po drugie - co z gwarancją?!

Po trzecie - jeśli pozwolimy producentom na takie działania milcząc i przyjmując ich widzimisię... cóż, nawet nie chcę sobie wyobrażać

Po czwarte - osobiście czuję sie "okradziony" i to podwójnie w zaistniałej sytuacji

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, MarcinC napisał:

Czy ty nie rozumiesz po polsku

Najwidoczniej nie piszę po polsku, bo już drugi mnie nie rozumie.<facepalm>

WIEM, że nie ma google asistant nie ma dla telewizorów w języku polskim. Ale w artykule napisano, jakby google asistant w języku polskim w ogóle nie istniał (premiera na telefonach była 16 stycznia)! 

Google Assitant to nie jest funkcja telewizorów, ale usługa firmy Google. Z tą wiedzą przeczytaj raz jeszcze akapit.

@Gmeru proszę usuń moje posty w tym temacie - nic nie wnoszą.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, chmiel2k napisał:

Kiedy możemy się spodziewać w sprzedaży nowych oledów?

Gdzieś czytałem że maj/czerwiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 i E9 pojawią sie w maju. B9 w lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze wsparciem Air Play dla modeli OLED z 2018 roku ? Jeżeli nie będzie aktualizacji dla tych modeli, to dopiero LG pokaże, że ma głęboko w d... swoich klientów ! Wydając ponad 10.000 na TV oczekuję wsparcia systemowego przez kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, raf2007 napisał:

A co ze wsparciem Air Play dla modeli OLED z 2018 roku ? Jeżeli nie będzie aktualizacji dla tych modeli, to dopiero LG pokaże, że ma głęboko w d... swoich klientów ! Wydając ponad 10.000 na TV oczekuję wsparcia systemowego przez kilka lat.

Nie liczyłbym na to:( To mimo wszystko produkt masowy, zmieniany co roku.

Takie czasy:(

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...