Skocz do zawartości
Gmeru

Znamy wszystkie najnowsze linie telewizorów Samsung QLED 2019 na rynek polski

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd takie różnice w cenie ? W RTV za QE55q90RAT trzeba zapłacić 9799 zł https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q90rat.bhtml ,a w Media  12 tys  https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-qled-samsung-qe55q90rat?querystring=QLED+QE55Q90RAT  :)

Edytowane przez Lekki35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM ma info, że wysyła w ciągu 24h, ciekawe...   RTV  "przedsprzedaż odbierz 01.04" ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli dostać tydzień wcześniej. Modele 2019 już normalnie zjeżdzają z linii produkcyjnej od ok tygodnia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , odnośnie dostawy to rozumiem ,ale różnica w cenie 2200 zł ? Ciekawe który sklep się pomylił ;) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w Euro do 26.03 jest promocja: dołóż drugi produkt za min. 300 pln i dostajesz rabat na całość do 1500 pln. Dzięki temu kupując 55" Q90R i dokładając niezwykle potrzebne "coś" za niecałe 5 stówek - za OBIE te rzeczy w sumie zapłaciłem niecałe 9100, czyli o kilkadziesiąt pln więcej niż kosztuje sam QE55Q85R (8999). A tu mam jeszcze "tocosia" wartego prawie 5 paczek :)

Ciekawostka: nie można jeszcze ustawić terminu dostawy, bo (jak mi powiedział przemiły Pan na infolinii) "te TV są już w magazynie ale jeszcze nie przydzielone" (?). Ustawienie dostawy (od 1.04) będzie możliwe podobno za 3-4 dni.

Edytowane przez Marek B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dno ten lcd. No ale przecież oled nie nadaje się do grania. Najlepsze, że ten po lewej dalej kosztuje 4300 zł. A ile ten z prawej? 10?15?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MarcinC napisał:

Dobre dno ten lcd. No ale przecież oled nie nadaje się do grania. Najlepsze, że ten po lewej dalej kosztuje 4300 zł. A ile ten z prawej? 10?15?

Ten po lewej wygląda jak W8, więc kosztuje dużo więcej niż piszesz.

Jednak matryca ta sama, co w b8 czy c8, więc piszę to tylko gwoli doprecyzowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten filmik oled pod względem czerni miażdzy qleda. Ale to każdy chyba wie .( q90r miał być pod tym wzgledem lepszy od poprzednika q90fn ,a na tym filmiku jest slabo)biorać  pod uwagę cenę q90r 65 cali mozna mieć prawie dwa oledy 65.

zobaczymy na testy .gmeru podał,że jest embargo na recenzje do początku maja.sprzedaż q90r startuje w kwietniu ciekawe...

cierpliwość jest cnotą.

Edytowane przez llukk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Ten po lewej wygląda jak W8, więc kosztuje dużo więcej niż piszesz.

Jednak matryca ta sama, co w b8 czy c8, więc piszę to tylko gwoli doprecyzowania.

 

Ale czego tu się oszukiwać? To jest oled a tutaj chodzi o czarny. Na każdym oled jest taka sama jakość jak nagrasz taki filmik. Ten filmik pokazuje to co jest oczywiste. Kazdy kto widział oba ekrany w akcji wie ze nigdy lcd nie da takiej jakosci. Technologia Oled miażdży w ciemnych scenach w takim samym stopniu za 4300 jak i za 50k. I wlaśnie zmiadżył q90r. Flagowca na 2019 rok. 

21 minut temu, llukk napisał:

Oglądając ten filmik oled pod względem miażdzy qleda.biorąć pod uwagę cene q90r 65 cali mozna mieć prawie dwa oledy 65.

zobaczymy na testy .gmeru podał,że jest embargo na recenzje do początku maja.sprzedaż q90r startuje w kwietniu ciekawe...

cierpliwość jest cnotą.

No nagle lcd nie zacznie świecić jak oled ? To technicznie niemożliwe. Ale pamiętajmy: oled nie nadaje się do grania. 

Edytowane przez MarcinC
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, llukk napisał:

zobaczymy na testy .gmeru podał,że jest embargo na recenzje do początku maja.sprzedaż q90r startuje w kwietniu ciekawe... 

cierpliwość jest cnotą. 

Bez znaczenia. I tak kwietniu żaden racjonalnie myślący osobnik nie kupi nowego qleda. Raz że podatek od nowości, a dwa że to ciągle tylko lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MarcinC napisał:

Ale czego tu się oszukiwać? To jest oled a tutaj chodzi o czarny. Na każdym oled jest taka sama jakość jak nagrasz taki filmik. Ten filmik pokazuje to co jest oczywiste. Kazdy kto widział oba ekrany w akcji wie ze nigdy lcd nie da takiej jakosci. Technologia Oled miażdży w ciemnych scenach w takim samym stopniu za 4300 jak i za 50k. I wlaśnie zmiadżył q90r.

Po co mi to tłumaczysz? Ja mam c8.

Przeczytaj mój post uważniej.

Doprecyzowałem tylko model pokazywany na filmie, bo zaraz tu wpadnie jakiś fanboj qleda i będzie z tego kręcił posty, które nie zmienią faktów, a spowodują bałagan.

Nawet znam jednego takiego na tym forum.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kmicic13 napisał:

Nawet znam jednego takiego na tym forum.

Nie wywołuj (prawego) wilka z lasu. Może cię usłyszeć, bo chyba nie jesteś na jego czarnej liście ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MarcinC napisał:

Ale pamiętajmy: oled nie nadaje się do grania. 

To znaczy, że nie mogę zagrać na swoim oled'zie? :(:(:(

 

Proponuje nie używać takich sformułowań, bo to po prostu nie jest prawda i wprowadza w błąd.

Osobiście na swoim nie gram, ale to nie znaczy że będę miał jakiekolwiek opory jak mi się zachce.

Jedyny przypadek jak znam osobiście (zaznaczam osobiście) to właściciel oleda LG C6, który oprócz oglądania filmów przez dwa lata użytkuje ten telewizor również do grania  i (o zgrozo!) nawet jako monitor komputerowy.

Nie ma na nim żadnych wypaleń, a jako użytkownik plazm wiem jak je zobaczyć ;)

Domyślam się, że być może chodzi Ci o jakieś ekstremalne granie, w stylu pół roku w jeden tytuł 8h dziennie? ;) To może wtedy lepiej dla spokoju sumienia kupić LCD. Choć dla mnie patrząc na ten filmik (który równie dobrze może być zmanipulowany) to raczej lcd nie nadaje się do grania.... ;)

Wyśmienicie i dokładnie opisał to  @Gmeru w tym artykule:

https://hdtvpolska.com/najtanszy-oled-tv-na-rynku-test-lg-oled-b8-55-za-4899zl/2/

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram na LG65B7 (PS4), ale fakt - okazjonalnie. Za to efekty znakomite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega MarcinC jest fanboyem Oleda, więc jego uwaga miała raczej ironiczny charakter

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Nie wywołuj (prawego) wilka z lasu. Może cię usłyszeć, bo chyba nie jesteś na jego czarnej liście ;)

Oczywiście, że jestem najpierw groził mi sądem, za "zarzucanie kłamstwa", a teraz podobno zablokował ?

 

Też uważam, że post Marcina był ironiczny.

I również sporo gram na oledzie, bez lęków, za to ze świetnym obrazem/

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nurnik napisał:

więc jego uwaga miała raczej ironiczny charakteremoji4.png

 

33 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Też uważam, że post Marcina był ironiczny.

A to spoko! :)

Jakoś nie wpadłem wcześniej na posty kolegi @MarcinC i to dlatego.

Sorry @MarcinC, ale wolałem sprostować, bo na forum można spotkać różnych zanfcuf. Pochwyci to później jakiś  "pan prawnik" i będzie.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzy pod filmem wynika iż podczas nagrywania była włączona nowa opcja "black equalizer"  która powoduje iż widzimy więcej detali w czerniach, ale w gratisie mamy zamiast czarnego mleko.  Tłumaczy to dlaczego obraz wygląda tak fatalnie, ale w takim razie nie rozumiem po co w ogóle taką opcję wprowadzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie chce mi się wierzyć żeby były takie kolosalne różnice jak na filmie widać, strzelalbym raczej w nie dopracowane oprogramowanie, a jeśli nie to trudno lepiej będzie kupić starszy tańszy model i o dziwo lepszy Samsunga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w RTV Euro ... i miałem okazję zobaczyć na własne oczy Q90R (Opole Karolinka ).  Była wystawiona wersja  QE65Q90RAT, a obok niej stał QE65Q9FNAT i powiem wam, że aż nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem. Różnica w obrazie na korzyść Q9FN była ogromna. Q90 wyglądał jakby był przygaszony. Jasność tego TV strasznie zmalała w stosunku do q9fn. Od razu dodam iż włączony był dokładnie ten sam materiał. TV był w trybie sklepowym i wyświetlane było dokładnie te same demo.  Faktycznie kąty widzenia są o wiele lepsze niż w Q9FN, ale niestety ogromnym kosztem jasności. Efekt. Na moje zapytanie do sprzedających, skąd taka różnica w jasności ekranu,  odpowiadali że ma lepszy procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lekki35 napisał:

Byłem dzisiaj w RTV Euro ... i miałem okazję zobaczyć na własne oczy Q90R (Opole Karolinka ).  Była wystawiona wersja  QE65Q90RAT, a obok niej stał QE65Q9FNAT i powiem wam, że aż nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem. Różnica w obrazie na korzyść Q9FN była ogromna. Q90 wyglądał jakby był przygaszony. Jasność tego TV strasznie zmalała w stosunku do q9fn. Od razu dodam włączony był dokładnie ten sam materiał. TV był w trybie sklepowym i wyświetlane było dokładnie te same demo.  Faktycznie kąty widzenia są o wiele lepsze niż w Q9FN, ale niestety ogromnym kosztem jasności. Efekt. Na moje zapytanie do sprzedających, skąd taka różnica w jasności ekranu,  odpowiadali że ma lepszy procesor :)

Czyli potwierdza sie to o czym jakiś czas temu tutaj mówiliśmy. Poprawili jedno, by zepsuć drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ustawień. Jasność SDR w obu po pomiarach jest podobna:

Q90R: 515cd/m2 (pełny ekran)

Q9FN: 590cd/m2 (pełny ekran)

Wątpię czy aż tak można zobaczyć te kilka procent. Co nie zmienia faktu, że jest mniej ;) Ale wolę osobiście powłokę kątową, która daje duuuużo więcej niż kilka procent jasności ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kąty widzenia w Q90R robią duże wrażenie, natomiast różnica jest naprawdę zauważalna. Szczególnie że zwykły użytkownik taki jak ja, potrafił to zauważyć podczas dosłownie chwili porównania.To była po prostu pierwsza rzecz, która od razu rzuciła się w oczy.Sprzedający nie był w stanie temu również zaprzeczyć. Może jakbym najpierw przyglądał się pierwszemu, a później po czasie drugiemu, to nie byłaby ta różnica aż tak zauważalna. Natomiast TV stały dokładnie obok siebie i myślę że każdy by to zauważył.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...