Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

LG B7 65".
Tak jak byłem przekonany do Oleda tak od początku wiedziałem, że sprzęt z takiej półki powinien dostać profesjonalne ustawienia. Oczywiście Skalibruj.pl.
Chciałem mieć wrażenia kinowe i takie dostałem. Trochę się bałem tych ciepłych kolorów, tej tzw żółci ale jest ok. Kalibrację zrobiłem w największym pakiecie. Pod każdy tryb. Nawet tryb gry. A nie jestem graczem. Wszystko przełącza się automatycznie. Oprócz wyboru pod ciemne czy jasne pomieszczenie. Używam tylko pod jasne. Ciemne za ciemne dla mnie. Także ja podświetlenia oled nie zrobiłbym poniżej 50.
Tv ze średniej półki bym nie kalibrował. Samemu bym ustawiał.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Stelvio:  można wiedzieć ile kosztowała ta profesjonalna kalibracja?
Na priv.
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, STELVIO napisał:

LG B7 65".
Tak jak byłem przekonany do Oleda tak od początku wiedziałem, że sprzęt z takiej półki powinien dostać profesjonalne ustawienia. Oczywiście Skalibruj.pl.
Chciałem mieć wrażenia kinowe i takie dostałem. Trochę się bałem tych ciepłych kolorów, tej tzw żółci ale jest ok. Kalibrację zrobiłem w największym pakiecie. Pod każdy tryb. Nawet tryb gry. A nie jestem graczem. Wszystko przełącza się automatycznie. Oprócz wyboru pod ciemne czy jasne pomieszczenie. Używam tylko pod jasne. Ciemne za ciemne dla mnie. Także ja podświetlenia oled nie zrobiłbym poniżej 50.
Tv ze średniej półki bym nie kalibrował. Samemu bym ustawiał. emoji3.png

A co zdecydowało, że nie wziąłeś tego FALDa od Samsunga lub jakiegoś od SONY ? Czerń, kontrast ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zdecydowało, że nie wziąłeś tego FALDa od Samsunga lub jakiegoś od SONY ? Czerń, kontrast ?
Sony na dzień dobry przegrało systemem Android. Miałem i już nie chciałem. I cena jeśli dobrze pamiętam była większa o 2,5tyś. Więc odpadł w przedbiegach. Tak jak Panasonic. Philips także przez Android. I już chciałem zmienić firmę. Został Samsung i LG. Gdyby Samsung miał Oled to bym już nawet nie robił porównania z LG. Dla mnie najlepszy system wtedy. Mam/miałem telefon z tej firmy. Ale. Gorszy obraz na kablówce. To był dla mnie priorytet. Miałem LCD i już nie chciałem. Grubość tv, ramka po prostu wygląd. No i jednak obraz z pendraiva lepszy na LG ( dla mnie). Warunki sklepowe. Tv bardzo długo ustawiane. Moje sklepy to EURO AGD i MM. Jak mnie chłopaki widzieli w sklepie to już się śmiali które to podejście robię. Ale wszyscy byli cierpliwi. Doceniam to. Krótko mówiąc kupiłem cieniutki nowoczesny z pięknym obrazem tv. Oled. Ciekawość nowej technologii. Ze swoimi wadami technologicznymi. Ale one mnie nie dotyczą bo u mnie sport i film. 50/50%. Jedno co by mnie teraz interesowało to super projektor 4k z min 100" ekranem. Ale teraz jestem na etepie wymiany kina domowego. Pozdro.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, STELVIO napisał:
11 godzin temu, hubio napisał:
A co zdecydowało, że nie wziąłeś tego FALDa od Samsunga lub jakiegoś od SONY ? Czerń, kontrast ?

Sony na dzień dobry przegrało systemem Android. Miałem i już nie chciałem. I cena jeśli dobrze pamiętam była większa o 2,5tyś. Więc odpadł w przedbiegach. Tak jak Panasonic. Philips także przez Android. I już chciałem zmienić firmę. Został Samsung i LG. Gdyby Samsung miał Oled to bym już nawet nie robił porównania z LG. Dla mnie najlepszy system wtedy. Mam/miałem telefon z tej firmy. Ale. Gorszy obraz na kablówce. To był dla mnie priorytet. Miałem LCD i już nie chciałem. Grubość tv, ramka po prostu wygląd. No i jednak obraz z pendraiva lepszy na LG ( dla mnie). Warunki sklepowe. Tv bardzo długo ustawiane. Moje sklepy to EURO AGD i MM. Jak mnie chłopaki widzieli w sklepie to już się śmiali które to podejście robię. Ale wszyscy byli cierpliwi. Doceniam to. Krótko mówiąc kupiłem cieniutki nowoczesny z pięknym obrazem tv. Oled. Ciekawość nowej technologii. Ze swoimi wadami technologicznymi. Ale one mnie nie dotyczą bo u mnie sport i film. 50/50%. Jedno co by mnie teraz interesowało to super projektor 4k z min 100" ekranem. Ale teraz jestem na etepie wymiany kina domowego. Pozdro.

A wtedy co kupowałeś to przypadkiem jeszcze w Samsungach nie było tylko flagowców z podświetlaniem krawędziowym ? Bo w 2017 te modele chyba tak miały i faktycznie nie było sensu... Co do proja to JVC RS540 lub Epsona 9400 lub używkę 9300... Wszystko zależy od budżetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy idzie jakos te napisy w bieli zrobić tak żeby nie było tego rozmycia ? 

IMG_2265.jpg

IMG_2267.jpg

IMG_2268.jpg

IMG_2266.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda biała litera czy to w youtube , grach , netflix , chilii , funkcjach tv daje bardzo mocne podświetlenie bielą , chciałbym żeby tak mocno to nie dawało bo jak się na to patrzy to oczy bolą i rozmazuje się obraz od dłuższego czytania ,będe wdzięczny za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hugozone napisał:

każda biała litera czy to w youtube , grach , netflix , chilii , funkcjach tv daje bardzo mocne podświetlenie bielą , chciałbym żeby tak mocno to nie dawało bo jak się na to patrzy to oczy bolą i rozmazuje się obraz od dłuższego czytania ,będe wdzięczny za pomoc 

Ale tak jest na Q9FN ? Dobrze rozumiem ? Ja myślę, że to kwestia źródła... Nie wiem dokładnie jakie źródło masz podłączone, ale ja bym zaczął od sprawdzenia źródła czy tam się kontrast jakoś ostro nie ustawił. W samym Q9FN włącz tryb standardowy, a następnie - resetuj do ustawień fabrycznych i sprawdź. Jeśli to nie problem ze źródłem to powinno być ok...

Wydaje mi się, że to PC jest podłączony pod TV... Zgadłem ? :) Jeśli tak to musisz ogarnąć ustawienia na PC jaki ci sygnał wypuszcza komp - tam masz ustawienia gammy itd i też je zresetuj do domyślnych.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola XBOX ONE X , zródło HDMI , Q9FN 55 cali , a aplikacje z systemu tizen youtube , chilii itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie używane aplikacje z tv. Takiego czegoś nie powinno być. Musi być jakieś ustawienie w menu. Ale tu powinien pomóc kolega@hubio. On obcuje z tym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydałem kupę kasy i ogólnie w grach inputlag rewelacja , grafika też  , filmy przepiękne , kolorki , ale te napisy białe to jakaś porażka , napisałem do samsunga może coś poradzą  :( idzie się załamać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydałem kupę kasy i ogólnie w grach inputlag rewelacja , grafika też  , filmy przepiękne , kolorki , ale te napisy białe to jakaś porażka , napisałem do samsunga może coś poradzą   idzie się załamać 
Uważam, że powinno być z tego wyjście. Już późno. Ktoś się na pewno rano wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, hugozone napisał:

wydałem kupę kasy i ogólnie w grach inputlag rewelacja , grafika też  , filmy przepiękne , kolorki , ale te napisy białe to jakaś porażka , napisałem do samsunga może coś poradzą  :( idzie się załamać 

Akurat blooming to w Q9FN jest na minimalnym poziomie... Właściwie napisy nic nie rozświetlają... Zrobiłeś jak pisałem ? Tryb standardowy - ustawienia fabryczne i wejdź przez TV do apek z tizena. Absolutnie nie powinno być takich napisów jak np. na 2 zdjęciu od góry... Problemem może też być brak prawidłowego wykrywania HDR w TV z xboxa... U mnie czasami apli gubi się z HDMI i raz miałem coś podobnego co ty... Okazało się, że sygnał HDR z playera UHD był widziany przez TV jako SDR i też wyglądało to tak nienaturalnie, nie chodzi nawet o same napisy tylko cały obraz jest przejaskrawiony... Jeśli więc puszczasz bezpośrednio z konsoli do TV upewnij się, że masz właściwy kabel hdmi 2.1 puszczający 4K/HDR 60 FPS, jeśli przez jakieś ampli poszukaj ustawień w ampli... Możesz też spróbować zmienić kabelek hdmi, albo np. podłączyć pod inne wejście hdmi w TV...

U mnie w natywnej apce tizena YT wygląda to tak:

2265780757e63b54.jpg

tryb naturalny, pozmieniane ustawienia: + 3 jasność, tonacja standardowa, contrast enhancer wysoko, local dimming: wysoko

Konsoli nie mam żadnej. Napisy z filmów są intensywniej białe niż na tej fotce, ale absolutnie nie ma żadnego rozmycia, blooming niedostrzegalny...

A tutaj jeszcze zrobiłem fotki gdzie są jakieś białe napisy... Tym razem źródło to player UHD Panasonic:

308a737d3907283d.jpg

I apka z Panasonica:

94762b97619b4c9f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hugozone napisał:

wydałem kupę kasy i ogólnie w grach inputlag rewelacja , grafika też  , filmy przepiękne , kolorki , ale te napisy białe to jakaś porażka , napisałem do samsunga może coś poradzą  :( idzie się załamać 

Nie czytaj bzdur o hdmi 2.1 bo i tak ani tv, ani XOX tego nie obsłuży..

Sprawdź w ustawieniach Xboxa czy wszystkie opcje 4k i hdr masz odptaszkowane na zielono.

W ustawieniach konsoli jest odpowiednia opcja do tego

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście używam Apple TV (appki i itunes - o wiele sprawniej to działa i jakoś lepiej wygląda) tam napisy są na szarym, półprzezroczystym tle, w dodatku nie są idealnie białe, więc nie ma tego problemu, bardzo dobrze się ogląda, może też da się coś takiego ustawić w samym tv - nie próbowałem, nie było potrzeby. Na ps4 pro sam mi TV wykrył tryb konsoli (tak samo tryb dla Apple TV) przełączając w UHD i działa to super. Może z tą jasnością przegiąłeś u mnie jest na 0, kontrast wysoki, HDR+ włączony.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Nie czytaj bzdur o hdmi 2.1 bo i tak ani tv, ani XOX tego nie obsłuży..

Tak, jasne... Przejęzyczenie - chodziło oczywiście o hdmi 2.0 :)

20 godzin temu, hugozone napisał:

wydałem kupę kasy i ogólnie w grach inputlag rewelacja , grafika też  , filmy przepiękne , kolorki , ale te napisy białe to jakaś porażka , napisałem do samsunga może coś poradzą  :( idzie się załamać 

Udało się naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie aby były odpowiedzi i opisy rezultatów. Na przyszłość dla innych.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, STELVIO napisał:

Fajnie aby były odpowiedzi i opisy rezultatów. Na przyszłość dla innych. emoji41.png

Dokładnie.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak , niestety te białe napisy będą świecić bo to taki typ Telewizora , poświata będzie ze względu na to żeby czerń była . Byłem w sklepie samsunga i pokazywałem jak to działa i to tak musi być  , więc oddaje ten tv i zmieniam na NU8042 . Niestety ten TV trzeba oglądać z daleka inaczej idzie dostać oczopląsu . Jeżeli chodzi o obraz 4k 60 hz to jest marzenie , płynność w grach jak odpaliłem takie tytuły jak Tomb Rider Shadow z auto motion plus , gra ma jeszcze upłynniacz to chodzi 13ms , battlepfield v 14 ms , far cry 5 new dawn 19 ms w 4k 60 hz  . np fight night champion stara gra ale odpalona 1440 p , 120 hz chodziła 10 ms . Odnośnie dzwięku daje 10 ponieważ jest automatyczna optymalizacja i wyrównuje dzwięki więc głosniki daja efekt jak w kinie .

IMG_2274.jpg

IMG_2275.jpg

IMG_2276.jpg

IMG_2277.jpg

IMG_2278.jpg

IMG_2279.jpg

IMG_2280.jpg

IMG_2281.jpg

IMG_2282.jpg

IMG_2283.jpg

IMG_2284.jpg

Edytowane przez hugozone
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie mam problemu z napisami... :) 75'' oglądam z odległości 2,6m i jest ok. Kwestia też ustawień. NU to 3 klasy mniej bez kropki kwantowej, podświetlanie krawędziowe, kontrast kilka razy mniejszy... Nie wiem jak różnica cenowa... Obyś z NU był już zadowolony... Na marginesie na tych zdjęciach co teraz wkleiłeś nie widać specjalnie podświetlenia. Jak pisał kmicic trzeba sprawdzić w xbox one wszystkie opcje 4k i hdr i odpowiednie połączenie kabelkiem hdmi. Tak jak było na tych wcześniejszych zdjęciach nie miało prawa być przy właściwym ustawieniu.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że tego nie rozumiem. Że nie idzie nic z tym zrobić. Przecież to tv Premium. I w sklepie też tak jest z tymi napisami? Można to sprawdzić/porównać? U@hubio tego nie ma. Nikt wcześniej się na to chyba nie skarżył. Naprawdę nie rozumiem tego.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...