Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.04.2019 o 20:26, hubio napisał:

Jest dostępna nowa aktualizacja Q9FN 1252... Pobrałem i wszystko jest ok... Fajnie, że Samsung wciąż aktualizuje TV nawet z 2018 r.  Brawo !

A skąd u Ciebie aktualizacja 1252???? Na stronie Samsunga jest nawet 1251...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tomasz1973 napisał:

A skąd u Ciebie aktualizacja 1252???? Na stronie Samsunga jest nawet 1251...

A to chyba się pomyliłem przy wpisywaniu tutaj bo z pamięci... Jeśli to 1251 to miałem na myśli 1251 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/29/2019 at 8:26 PM, hubio said:

Fajnie, że Samsung wciąż aktualizuje TV nawet z 2018 r.  Brawo !

jak to nawet z 2018?? wg mnie to powinno być obligatoryjnie, aby taki sprzęt przez przynajmniej kilka lat (minimum okres gwarancji) miał pełne wsparcie.. ale niestety samsung (i niestety nie tylko on) takiego wsparcia nie dają.. szybko zapominają o swoich produktach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, escapers napisał:

jak to nawet z 2018?? wg mnie to powinno być obligatoryjnie, aby taki sprzęt przez przynajmniej kilka lat (minimum okres gwarancji) miał pełne wsparcie.. ale niestety samsung (i niestety nie tylko on) takiego wsparcia nie dają.. szybko zapominają o swoich produktach ?

Ktoś wcześniej pisał, że podobno Samsung zapowiedział, że nie będzie aktualizował TV z 2018 r, ale ja nie znam sprawy. Dla mnie, szczególnie przy flagowcach powinno się aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV z 2018 roku czeka jeszcze napewno jeden duży update, prawdopodobnie dopiero na jesieni, związany ze wsparcie Apple AirPlay oraz iTunes na TV z 2018 roku (napewno nasze Q9FN będzie to dotyczyć).

Szkoda tylko że nikt nie chce iść śladami Apple, dając tak długie wsparcie aktualizacji i rozwoju softu dla swojego sprzętu...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny film obejrzany na telewizorze. Ofiary Wojny na DVD. I naszła mnie taka myśl, że aby w pełni docenić walory tego TV trzeba sparować go z przyzwoitym playerem i to zarówno do streamingu jak i płyt. Miałem Samsunga M9500, miałem pierwsze SONY UHD i powiem, że ten Panasonic naprawdę dużo daje. 2 własne tryby gdzie można ustawić dziesiątki opcji odpowiadających za obraz, tryb standardowy. To do DVD/BD. Osobna optymalizacja HDR do filmów 4K ! Na Samsungu czy Sony nie było połowy z nich. Porównując tryb standardowy do standardowego także na Panasonicu odczuwalny gołym okiem wzrost jakości - lepsze BD i o wiele lepsza poprawa jakości DVD. Dlaczego to takie ważne przy Q9FN ? To telewizor WYBITNY - z całą mocą czyt. kontrastem pokazuje to co damy na źródle. Jak jest UHD to wiadomo - to jest niebo. W BD jest też przyzwoicie, ale w DVD cały ten szum obrazu również jest uwidoczniony i tu z pomocą przychodzą niezastąpione funkcje Panasonica ! Normalnie na Panasie mam ustawioną trochę wyższą jasność i kontrast co dobrze współpracuje z trybem naturalnym z TV, ale... jakość np. takiego filmu jak wczoraj była tak zła, że włączyłem tryb standardowy, który pięknie poradził sobie z obrazem wydobywając z niego to co potrzeba... i część scen długo zapamiętam... Znamy historie z innego wątku co ludzie wymieniali TV bo nie widzieli detali w czerniach ! No cóż ja to żadnego filmu z Netflixa nie oglądałem bezp z TV. Po to właśnie mamy taki sprzęt, żeby sobie poustawiać źródło bo pamiętajmy telewizor/projektor to tylko lub aż jedynie WYŚWIETLACZ ! Ma oczywiście i swoje funkcje zarówno w ustawieniu kontrastu/jasności jak i poprawy obrazu, ale nie ma tylu co w Panasie. Oczywiście i na to jest rada w postaci kalibracji. Ale jak wiemy kalibracja odbywa się wg wzorców i obiektywnych wartości, a niektórzy wolą sami ustawić sobie taki obraz jak lubią. Także jak ktoś ma problem z Q9FN - giną mu jakieś detale, obraz jest zbyt nasycony albo za mało - kupcie Panasa lub Oppo i będziecie bardzo zadowoleni !

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off topicowo... Kupiłem najdroższy w swoim życiu, pojedynczy film i to wcale nie jakiś nowy UHD, a święty grall wśród filmów BD czyli... Terminator 2 polskie wydanie... "Tylko" 500zł. Najtaniej był w tym roku za 375, potem za 400, ale wszystko przegapiałem...  

Mam więc wreszcie wszystkie części na BD... A koleś lub kolesie co mi ciągle dają minusiki z zazdrości o telewizor Q9FN macie dodatkowy powód.... Hahahahaha :) bo jak ktoś nie dyskutuje tylko daje mi w każdym temacie minusa to znaczy, że tylko z zazdrości..., ale jak w końcu mi user wytłumaczy to wytropię tego fana, którego zresztą pozdrawiam.... :)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to jednak strasznie dziecinny jesteś Hubio.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nurnik napisał:

Ty to jednak strasznie dziecinny jesteś Hubio.

A no bo ja jestem jak Spielberg - robię wszystko żeby mimo późnego wieku zachować w sobie magię i chłopięcą świeżość... Hahahahahahaha :)

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/28/2019 at 9:31 PM, walosek said:

Witam, czy zdradzi ktoś czy w praktyce działają pliki AVI czy nie (divx i XviD) ?

Ja mam Q7F i na ciemnym tle w nocy w ciemnym pokoju panel jest pięknie ciemny dopóki nie pojawi się na nim jakiś jasny element (także napisy) wówczas całość panelu się lekko rozjaśnia. To drażni. Jak jest w Q9F?

Wróciłem po majówce. Jak klikam ten link to dostaję "Ta witryna jest nieosiągalna"

Ale pytanie o netflixa bo od pół roku nie korzystam a i tak opłacałem pakiet standard za 43 zeta. 

W każdym razie oglądałem własnie jakiegoś TV boxa i w recenzji padło sformułowanie że apka na boxie jest ale możliwe jest oglądanie tylko w FHD bo netflixa w 4k można oglądać tylko na uradzeniach które mają certyfikację netfilxa. A z tego co pamiętam zeszłoroczne QLEDy takiej certyfikacji nie miały. Owszem miały ją modele 2017 i mają ją chyba obecne 2019 ale 2018 nie.  Ktoś sprawdzał czy tylko wybieraliście 4k ale puszczone było FHD? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, borsuk2 napisał:

Wróciłem po majówce. Jak klikam ten link to dostaję "Ta witryna jest nieosiągalna"

Ale pytanie o netflixa bo od pół roku nie korzystam a i tak opłacałem pakiet standard za 43 zeta. 

W każdym razie oglądałem własnie jakiegoś TV boxa i w recenzji padło sformułowanie że apka na boxie jest ale możliwe jest oglądanie tylko w FHD bo netflixa w 4k można oglądać tylko na uradzeniach które mają certyfikację netfilxa.

Apple TV 4K lub mój Panasonic, a także wiele innych puszcza 4K. Natomiast rzeczywiście TV Boxy nie puszczają z wyjątkiem Nvidia i Apple TV 4K, ale za to chyba wszystkie playery mające streaming też odtwarzają: Sasmung, SONY, Panasonic

Cytat

A z tego co pamiętam zeszłoroczne QLEDy takiej certyfikacji nie miały. Owszem miały ją modele 2017 i mają ją chyba obecne 2019 ale 2018 nie.  Ktoś sprawdzał czy tylko wybieraliście 4k ale puszczone było FHD? 

Chyba wszystkie Samsungi odtwarzają 4K. W każdym razie Q9FN na pewno łącznie z HDR... Sprawdzane empirycznie... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio - mentalnie najlepiej charakteryzuje cię ten wierszyk:

Mam trzy latka, trzy i pół,
sięgam głową ponad stół,
mam fartuszek z muchomorkiem,
do przedszkola chodzę z workiem.

Umiem pantofelki zmieniać,
rączki myję do jedzenia,
ładnie żegnam się i witam,
tańczę kiedy gra muzyka.

Umiem wierszyk o koteczku,
o tchórzliwym koziołeczku
i o piesku, co był w polu
nauczyłem się w przedszkolu.

 

Znajome klimaty, prawda?

  • Plusik 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San jaki to ma związek z tematem?

Załóż sobie inny o @hubio i tam pisz co ci się podoba. 

Jak nazwać teraz Twoje zachowanie?

Ja tu chcę czytać o tym tv, a nie takie durnoty bo się komuś nudzi i ktoś nie podoba. 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, borsuk2 said:

 

W każdym razie oglądałem własnie jakiegoś TV boxa i w recenzji padło sformułowanie że apka na boxie jest ale możliwe jest oglądanie tylko w FHD bo netflixa w 4k można oglądać tylko na uradzeniach które mają certyfikację netfilxa. A z tego co pamiętam zeszłoroczne QLEDy takiej certyfikacji nie miały. Owszem miały ją modele 2017 i mają ją chyba obecne 2019 ale 2018 nie.  Ktoś sprawdzał czy tylko wybieraliście 4k ale puszczone było FHD? 

QLED 2018 mają pełne wsparcie i 4K jak i HDR - bitrate od Netflixa to 15,4Mb nawet chyba te z 2014 mają, a te z 2015 napewno, jedyny problem to HDR - chyba niepełne wsparcie jest dla nich.

Co do boxa, to panasonica nie miałem, ale póki co jak zależy Ci na jakości to najlepszym boxem pod treści 4k jest Apple TV - najlepsza jakość i dosyć tania biblioteka filmów 4k, zaś po kosztach idąc to najtaniej xiaomi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, escapers napisał:

Co do boxa, to panasonica nie miałem, ale póki co jak zależy Ci na jakości to najlepszym boxem pod treści 4k jest Apple TV - najlepsza jakość i dosyć tania biblioteka filmów 4k,

Uściślając Panasonic to nie box tylko player UHD - odtwarzacz płyt z funkcjami streamingu podobnie jak Samsungi czy Sony. Oprócz Oppo 203 chyba wszystkie playery mają.

32 minuty temu, escapers napisał:

zaś po kosztach idąc to najtaniej xiaomi... 

Xiaomi nie ma certyfikacji (miało, ale Netflix im zabrał) i puszcza max w HD. Jedynie Nvidia i Apple 4K puszcza 4K z Netflixa... Większość osób bardzo poleca Apple TV 4K.

1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Znajome klimaty, prawda?

...Tak ploszę Pana... Hahahahaha :) nawet wierszyki o mnie pojawiły się w wątku...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, hubio said:

Xiaomi nie ma certyfikacji (miało, ale Netflix im zabrał) i puszcza max w HD. Jedynie Nvidia i Apple 4K puszcza 4K z Netflixa... Większość osób bardzo poleca Apple TV 4K.

 

a to zaskoczony jestem, że Xiaomi już nie ma.. szkoda.. co do Apple TV to jak dla kogoś ważna jest jakość to póki co nie ma konkurencji, ceno napewno wychodzi drożej niż takie xiaomi, ale jakość to rekompensuje, no i ceny filmów 4k naprawdę są chyba najlepsze na rynku, co prawda od jesieni ma być itunes dostępny już na smart TV, więc Apple TV nie będzie już potrzebne dla samych treści 4k..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@hubio - wierszyk nie jest o tobie. Czytaj ze zrozumieniem.

@LV426 - masz rację. Powyższa linijka jest ostatnią nie na temat. Mam nadzieję, że Spielberga forum samsungowego również będziesz sprowadzał na właściwe tory. EOT z mojej strony. 

A wracając do właściwego tematu. Nie wkurzyło was, że z Sammiego zniknął Twitch?

 

Edytowane przez Toma-San
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, hubio napisał:

Xiaomi nie ma certyfikacji (miało, ale Netflix im zabrał) i puszcza max w HD. Jedynie Nvidia i Apple 4K puszcza 4K z Netflixa... Większość osób bardzo poleca Apple TV 4K.

Skąd taka informacja???

Proszę bardzo sprawdziłem przed chwilą... mibox4k, pofatygowałem się aż przepiąć boxa spod plazmy na oleda.

IMG_20190507_211821.jpg

IMG_20190507_212037.jpg

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, darekgra said:

Skąd taka informacja???

Proszę bardzo sprawdziłem przed chwilą... mibox4k, pofatygowałem się aż przepiąć boxa spod plazmy na oleda.

 

A jaki masz bitrate na netflixie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz pełne 4k, wiec na Xiaomi netflix tez śmiga w 4K, a wspiera tez HDR?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, darekgra napisał:

Skąd taka informacja???

Proszę bardzo sprawdziłem przed chwilą... mibox4k, pofatygowałem się aż przepiąć boxa spod plazmy na oleda.

Ha! Ubiegłeś mnie! Też postanowiłem to sprawdzić i poszedłem to mojej groty relaksacyjnej ;) w której mam podpiętego MiBoxa zgadnij pod co?  Pod plazmę. ;)

Oczywiście działa UHD HDR. Oj @hubio, @hubio...

 

5 minut temu, escapers napisał:

A jaki masz bitrate na netflixie? 

15.25Mb/s/ przy UHD HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec śmiga po Xiaomi.. ale dla samego netflixa czy Prime video to nie ma sensu w takiego box’a inwestować,  smart TV lepiej wykorzystać..

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darekgra właśnie zauważyłem, że u Ciebie nie pokazuje HDR, tylko Ultra HD 4k na zdjęciu. U mnie jest HDR. Ta sama aktualizacja z 5 stycznia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...