Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Oni napisał:

Source masz jak dłużej z 2sek ten klawisz przytrzymasz 1447716670_10.Mai2019174941MESZ.thumb.jpg.942d5fa8891e7db36efa804bbb00b891.jpg

Wielkie dzięki - nie wiedziałem, a faktycznie się przydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie @Groszek napisałem Raport na Post którego byłeś Autorem pewnie masz przyzwolenie Administracji na Obrażanie Innych Forumowiczów 

Prosiłbym o więcej pokory i nie licytowaniu się Kto ma WIĘCEJ Racji :)

Pozdrawiam Serdecznie i Abyśmy mieli ciągle Banana na ustach :)

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mirek 59 napisał:

Pozdrawiam Serdecznie i Abyśmy mieli ciągle Banana na ustach :)

Również pozdrawiam serdecznie Panie @mirek59 , Sprawił Pan, że mam banana na ustach! Dobrze, że nie w ustach... ;)

 

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że używając pilota uniwersalnego ,bez żadnych problemów możemy po naciśnięciu przycisku otrzymać takie menu jak na video

 

@mirek 59 tu raczej żadnej moderacji/administracji nie ma. A kolega @Groszek zagalopował się i nie wie kiedy się zatrzymać. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Groszek napisał:

Również pozdrawiam serdecznie Panie @mirek59 , Sprawił Pan, że mam banana na ustach! Dobrze, że nie w ustach... ;)

 

 

 

Panie potwierdziłeś tylko moje zdanie jako że z reguły nie wdaję się w POLEMIKĘ czytaj że (za stary jestem ) Pozdrawiam !

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, mirek 59 napisał:

Panie potwierdziłeś tylko moje zdanie jako że z reguły nie wdaję się w POLEMIKĘ czytaj że (za stary jestem ) Pozdrawiam !

Pozdrawiam i zdrowia życzę!

 

Ad rem

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.  @Oni nie wywołuj mnie do tablicy, bo ja nauczony jestem odpowiadać - możesz mi nie odpowiadać. ;)

Więc na wywoływanie przestaje już odpowiadać, zapraszam do wpisów wcześniejszych, gdzie wszystko jasno wytłumaczyłem.

Jeśli chodzi o wpisy o których wg amatorskiej wiedzy będę wiedział, że mogą wprowadzać w błąd lub są nieprawdziwe, będę prostował wg moich skromnych potrzeb - już tak ze mnie prawy Paladyn! :)

Z osobami z którymi da się rozmawiać kulturalnie, będę rozmawiał kulturalnie. Jak ktoś woli "po żołniersku" "kawa na ławę", to można, a czasami trzeba i tak.

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, darekgra napisał:

Ok

Mam takie pytanie - to nie jest żadna zaczepka itd - widzę, że w stopce masz nividię shielda i mboxa o którym już pisaliśmy. Czy np. shielda używasz do stremingu, a MBoxa do plików ? Bo pisałeś, że Mbox dobrze się sprawdza z Netflixem, a widzę, że masz i Shielda, który jest bardzo chwalony... Trochę offtopicowo, ale chyba niektórzy byli dzisiaj bardziej offtopicowi... :)

Do pełni szczęścia brakuje mi Netflixa w Atmosie i innych gęstych dźwiękach i tak przymierzam się, żeby może coś jeszcze dokupić więc to nie są tylko teoretyczne pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Shilda mam podpiętego do fz800 a miboxa do starej plazmy Panasonic.

W sumie to na obu mam to samo... streming i pliki z tym że nie mam serwera tylko korzystam z dysków.

Jeśli chcesz kupić to jednak lepiej kup shilda ze względu na lepsze wsparcie i dużo większe moce obliczeniowe.

Z forum NVIDIA można się dowiedzieć że jest tam jakaś nadzieja na tego atmosa w Netflixie (w Amazonie już jest), a i na wszystkich androidboxach jest brak HDR na YouTube.

No i zawsze można pograć.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, hubio said:

Do pełni szczęścia brakuje mi Netflixa w Atmosie i innych gęstych dźwiękach i tak przymierzam się, żeby może coś jeszcze dokupić więc to nie są tylko teoretyczne pytania...

Jeśli naprawdę myślisz o czymś to przy takich TV Appple TV powinno być standardem.. wtedy widać potęgę filmów w 4K...

20 minutes ago, darekgra said:

Jeśli chcesz kupić to jednak lepiej kup shilda ze względu na lepsze wsparcie i dużo większe moce obliczeniowe.

Z forum NVIDIA można się dowiedzieć że jest tam jakaś nadzieja na tego atmosa w Netflixie (w Amazonie już jest), a i na wszystkich androidboxach jest brak HDR na YouTube.

Po co czekać na coś co może się pojawi.. może nie.. a na Apple TV już masz no i w iTunes mega jakościowe treści.. nawet w porównaniu z takim netflixem to widać.. od treści HD po 4k..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz że Apple w materiale 4k jest lepsze od Shield?

Wiedz że tak nie jest.

Z dźwiękiem zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minutes ago, darekgra said:

Dlaczego twierdzisz że Apple w materiale 4k jest lepsze od Shield?

Wiedz że tak nie jest.

Z dźwiękiem zgoda.

nie tylko dźwięk, ale też bibliotekę jaką daje iTunes poprzez właśnie Apple TV, co z tego że Shield daje lepszą wydajność jak nie masz lepszych treści.. 

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minutes ago, darekgra said:

A jak radzisz sobie z filmami z dysku?

z jakiego dysku? wszystko streamuje? bo ogólnie to co można ściągnąć to przeważnie często syf z tym co można dostać z iTunes.. 

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś tu dziś pisał o prędkości działania systemu na jakimś sprzęcie , jak i używania smart tv . Ja musze przyznać że system w Q9 działa po prostu szybko bez żadnych zacięć i zwiech. Wszystko działa szybko i sprawnie i oczywiście z bardzo dobra jakością obrazu. Jeżeli samsung by w tym tv postawił jeszcze na dźwięk Atmos jak i DTS i te dwa formaty działały by bez problemu to też nie potrzebne mi osobiście by były urządzenia zewnętrzne/trzecie. 

 

@Groszek nie wywołuje cię do żadnej tablicy , wręcz bym bym szczęśliwy jak byś się tu w tym temacie wypowiadał tylko na temat Q9 a nie zaśmiecał. 

Edytowane przez Oni
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A widzisz ? ty stremujesz,

trzeba być bardziej obiektywnym ponieważ niektórzy potrzebują innych możliwości niż ty i pisanie najlepszy nie zawsze oznacza to samo dla każdego.

Apple jak najbardziej zwłaszcza jeśli masz inny sprzęt od jabłka.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Oni said:

Ktoś tu dziś pisał o prędkości działania systemu na jakimś sprzęcie , jak i używania smart tv . Ja musze przyznać że system w Q9 działa po prostu szybko bez żadnych zacięć i zwiech. Wszystko działa szybko i sprawnie i oczywiście z bardzo dobra jakością obrazu. Jeżeli samsung by w tym tv postawił jeszcze na dźwięk Atmos jak i DTS i te dwa formaty działały by bez problemu to też nie potrzebne mi osobiście by były urządzenia zewnętrzne/trzecie. 

ja też jestem pod wrażeniem prędkości smart TV w Q9.. ale porównując z Apple TV to jest mega odczuwalna różnica w prędkości i jakości na korzyść Apple TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, darekgra napisał:

A widzisz ? ty stremujesz,

trzeba być bardziej obiektywnym ponieważ niektórzy potrzebują innych możliwości niż ty i pisanie najlepszy nie zawsze oznacza to samo dla każdego.

Jak już tak piszesz to rozwiń myśl,  co masz na myśli i czego Tobie brakuje w systemie Q9. Choć nie jestem pewny czy Ty w ogóle masz ten TV 

 

@escapers nie miałem styczności z apple TV więc nie mam porównania. Osobiście oglądam z Smart Tv Q9 wszystko a jeżeli np : netflix z Atmos to z Xbox one x 

Edytowane przez Oni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oni czytaj posty po kolei... Bo się dziś za bardzo podnieciłeś ?.

My teraz pisaliśmy o Apple tv kontra Shield jako urządzenia idące z pomocą dla Q9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, darekgra said:

? ty stremujesz,

trzeba być bardziej obiektywnym ponieważ niektórzy potrzebują innych możliwości niż ty i pisanie najlepszy nie zawsze oznacza to samo dla każdego.

 

nie tylko streamuje.. na szybko zrobiłem screeen'y. .z iTunes.. z Neflix.. z PrimeVideo.. wszystko ściągane w maksymalnej jakości jąką pozwala dostawca.. średnio 3-4 x więcej treści w materiałach z iTunes... 

IMG_0060.PNG

IMG_0059.jpg

IMG_0058.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich doświadczeń, Apple TV ma najlepszą jakość streaming,u, ale jest słabsze jakościowo niż rip uhd podpięty przez usb choćby do Miboxa, nie mówiąc o  fizycznym nośniku. Odtwarzanie plików na Apple TV np. mkv można jakoś wymusić (aplikacja Beamer). Nie wnikałem w to głębiej ,więc nie wiem czy faktycznie tak jest.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ale co z tymi co NAS nie mają?

Shild obsłuży i nas i wszystko co ma USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, raf7705 said:
14 minutes ago, darekgra said:
A jak radzisz sobie z filmami z dysku?

NAS.

z NAS'a na Apple TV też spokojnie obejrzysz.. ale jak pisałem nic nie wyciągniesz więcej jeśli masz takie a nie inne źródło.. to samo będziesz miał na Shield'cie co na Aplle TV..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, darekgra napisał:

@Oni czytaj posty po kolei... Bo się dziś za bardzo podnieciłeś ?.

My teraz pisaliśmy o Apple tv kontra Shield jako urządzenia idące z pomocą dla Q9.

Pisałeś żeby być bardziej obiektywnym, więc napisałem żebyś rozwinął myśl A Ty piszesz o podnieceniu ? brawo Ty

Edytowane przez Oni
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, darekgra said:

Jak najbardziej ale co z tymi co NAS nie mają?

Shild obsłuży i nas i wszystko co ma USB.

tu racja.. jeśli nie potrzebujemy jakości na maksymalnym poziomie to nie ma co myśleć o Apple TV.. 

2 minutes ago, Groszek said:

Wg moich doświadczeń, Apple TV ma najlepszą jakość streaming,u, ale jest słabsze jakościowo niż rip uhd podpięty przez usb choćby do Miboxa, nie mówiąc o  fizycznym nośniku. Odtwarzanie plików na Apple TV np. mkv można jakoś wymusić (aplikacja Beamer). Nie wnikałem w to głębiej ,więc nie wiem czy faktycznie tak jest.

tu racja.. tak jak pisałem wcześniej.. Apple TV ma naprawdę najlepszy streaming, ale dzięki temu, że mają na mega wysokim poziomie źródła i nie ma tam kompromisu jeśli chodzi o jakość.. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...