Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, misfit napisał:

Czysty obraz cyfrowy / Digital Clean View

A to mam zawsze wyłączone... Jest rzeczywiście

3 godziny temu, misfit napisał:

Tragedia bo ziarno ?

Hmm to raczej tragedia w porównaniu do nowych filmów na 4K/HDR... Po prostu źle mi się to oglądało na proju i jakoś zapamiętałem to ziarno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem gdy ktoś gmera przy ziarnie i go znacząco redukuje wbrew intencjom twórców danego filmu to też u mnie:
- Chłopcy z ferajny (remaster BD) - 4/5. Olbrzymi skok jakościowy nie tylko względem DVD, ale starszego wydania BD. Miejscami jednak chciałoby się zobaczyć nieco więcej detali w ciemnych partiach obrazu. Na UHD go nie widziałem, ale AFAIK recenzję tego wydania na blu-ray.com należy bardziej traktować odnośnie kiepskiego algorytmu mapowania tonów obrazu na TV kolesia piszącego recenzję.

- Ojciec chrzestny BD - 4/5. jw. olbrzymi skok jakościowy względem DVD, ładny filmowy obrazek, jedyne do czego mogę się przyczepić to przepalenia obrazu tu i ówdzie + czasami zbyt ciepła kolorystyka. 

Scarface - 2/5.  Jest lepiej niż na DVD, ale co z tego... Ewidentnie przeostrzony obraz, miejscami też pojechany DNRem, mnóstwo przepaleń obrazu. Na szczęście niedługo ten film zawita na UHD i trzymam kciuki aby Universal pokazał tutaj swoją lepszą stronę.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać, że każdemu co innego bardziej pasuje. Mi np. przeostrzony obraz nie przeszkadza... Na całe szczęście jak dla mnie do takich filmów co miałem zastrzeżenia to na palcach jednej ręki można policzyć... Np. bardzo dobrze mi się oglądało na proju KingKonga na BD (tego wcześniejszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od środy jestem posiadaczem Q9FN w 55 calach. W środę właściwie zdążyłem go wyjąc z pudełka i odpalić. 15 minut oglądania TV. Wczoraj włączyłem na niecałą godzinę i próbowałem go ustawić. Niestety bez powodzenia. Do telewizora mam podłączony dekoder NC+ (dokładniej stary Pace z cyfry+ ten z czasów gdy do multirooma dawali 2 osobne karty) oraz dekoder UPC Horizon. Problemem jest odwzorowanie ruchu. Ruch nie jest płynny pojawiają się mikro przycięcia i przyśpieszenia. Czasem wygląda to tak jakby obraz nagrany był kamerą bez stabilizacji ale w większości są to mikro przycięcia i przyśpieszenia tak jakby ktoś na pół sekundy (a możne nawet mniej) przyśpieszał obraz kilkukrotnie. Nie wiem czy trafiłem na wadliwą sztukę czy jest to kwestia jakichś ustawień.Jeśli ustawienia to proszę poradźcie co i jak zmienić w ustawieniach? Zgłosić problem do serwisu czy oddać i próbować szczęścia z zakupem innej sztuki w innym sklepie?

 

Edytowane przez borsuk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, borsuk2 said:

 Ruch nie jest płynny pojawiają się mikro przycięcia i przyśpieszenia. Czasem wygląda to tak jakby obraz nagrany był kamerą bez stabilizacji ale w większości są to mikropęknięcia i przyśpieszenia tak jakby ktoś na pół sekundy (a możne nawet mniej) przyśpieszał obraz kilkukrotnie.

 

Masz to i na NC'e i na UPC? bo to co opisujesz to tak jakbyś mial źródło z inną prędkością podawane - np 60Hz zamiast 50Hz lub na odwrót. Ja tak kiedyś miałem gdy na sztywno było to ustawione, chyba wtedy w Apple TV zamiast 60 miałem 50Hz lub odwrotnie. 

Też na początek wyłączyłbym ulepszacze w TV, takie jak Auto Motion Plus i spróbował zobaczyć czy w dekoderach możesz wyjściowy obraz modyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, borsuk2 napisał:

Od środy jestem posiadaczem Q9FN w 55 calach. W środę właściwie zdążyłem go wyjąc z pudełka i odpalić. 15 minut oglądania TV. Wczoraj włączyłem na niecałą godzinę i próbowałem go ustawić. Niestety bez powodzenia. Do telewizora mam podłączony dekoder NC+ (dokładniej stary Pace z cyfry+ ten z czasów gdy do multirooma dawali 2 osobne karty) oraz dekoder UPC Horizon. Problemem jest odwzorowanie ruchu. Ruch nie jest płynny pojawiają się mikro przycięcia i przyśpieszenia. Czasem wygląda to tak jakby obraz nagrany był kamerą bez stabilizacji ale w większości są to mikropęknięcia i przyśpieszenia tak jakby ktoś na pół sekundy (a możne nawet mniej) przyśpieszał obraz kilkukrotnie. Nie wiem czy trafiłem na wadliwą sztukę czy jest to kwestia jakichś ustawień.Jeśli ustawienia to proszę poradźcie co i jak zmienić w ustawieniach? Zgłosić problem do serwisu czy oddać i próbować szczęścia z zakupem innej sztuki w innym sklepie?

1. Podłącz pod TV jakieś inne źródło np. konsolę, tv box lub sprawdź jakiś film bezp. z TV np. z playera/vod.pl ; żeby wyeliminować przyczynę po stronie źródła

2. Jeśli nadal będzie wyłącz całkowicie auto motion plus i puść obraz w trybie standardowym

 

Miałem na netflixie bezp. z TV taką sytuację na paru filmach, ale nie zaprzątałem sobie tym głowy.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@escapers

NA dekoder UPC przełączyłem się na chwilę dosłownie (głównie korzystam z NC) i miałem wrażenie (ale to mogło być wrażenie że jest ciut lepiej) ale nie było normalnie (idealnie).

Telewizor ma niby matrycę 120Hz czyli wnioskuję powinienem próbować ustawić 60Hz a nie 50? Wiesz gdzie to jest w opcjach TV? Bo wczoraj nie widziałem czegoś takiego? 

Choć w sumie topowy Tv powinien sobie poradzić z każdym sygnałem czy to 50 czy 60Hz (moim zdaniem) 

@hubio

Wszedłem w Playera ale tylko na chwile przejrzeć co tam jest. Masz racje może odpalę jakiś film dla sprawdzenia. 

Próbowałem zmiany trybów ze standardowego na dynamiczny i film ale to zmieniało tylko kolory/jasność. 

 

W ustawieniach  Auto Motion Plus Redukcja Rozmycia była ustawiona na 10 a Redukcja drgań na 3. Podbiłem redukcję drgań na 10 i wydało mi się że się trochę poprawiło choć nadal nie było idealnie (ale może chciałem sobie to tylko wmówić). :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, borsuk2 napisał:

W ustawieniach  Auto Motion Plus Redukcja Rozmycia była ustawiona na 10 a Redukcja drgań na 3. Podbiłem redukcję drgań na 10 i wydało mi się że się trochę poprawiło choć nadal nie było idealnie (ale może chciałem sobie to tylko wmówić). :(

Wyłącz to dziadostwo, tzn ustaw oba suwaki na 0.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Barnaba said:

Wyłącz to dziadostwo, tzn ustaw oba suwaki na 0.

Sprawdzę to wieczorem jak tylko wrócę do domu. 

 

Jeszcze jedna rzecz mi się nie podoba. Kupiłem nowy TV.  Niby wszystko wyglądało na fabrycznie zapakowane, folie na ekranie TV, na One COnnect Boxie ale na stikerze na Connect Box-ie mam datę z końca Października a gdy wszedłem w Aktualizację oprogramowania pokazuje mi że mam najnowszy soft 1202 który wyszedł dopiero z końcem grudnia czy w styczniu. Nie kojarzę żeby podczas pierwszego uruchamiania czy później pytał mnie o aktualizację. Czy to znaczy że wisiał sobie na wystawie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, borsuk2 said:

@escapers

Telewizor ma niby matrycę 120Hz czyli wnioskuję powinienem próbować ustawić 60Hz a nie 50? Wiesz gdzie to jest w opcjach TV? Bo wczoraj nie widziałem czegoś takiego? 

Choć w sumie topowy Tv powinien sobie poradzić z każdym sygnałem czy to 50 czy 60Hz (moim zdaniem) 

 

To raczej chodzi o to, że 50 Hz oznacza, że film składa się z 25 klatek na sekundę oraz że film wyświetlany jest w trybie 50 obrazów na sekundę, a 60 Hz oznacza, że film składa się z 30 klatek na sekundę a film wyświetlany jest w trybie 60 obrazów na sekundę. - tak mniej więcej, mogłem coś pomieszać :) I z tego co pamiętam to nie w TV to było a w dekoderze lub Apple TV, sprawdzę to później, ale efekt miałem podobny do tego co mówisz, takie co chwilę rwanie było.. tylko na innym TV (JS9500) to było i jakiś czas temu (z trzy alta jak nic), więc może u CIebie jest inny problem. Spróbuje to poszukać.

Na pewno musisz te dopalacze w pierwszej kolejności powyłączać, po prostu na off - przynajmniej dla sprawdzenia, no i jak się da wyłączenie dodatkowych opcji w dekoderze, które 'ulepszają' wyjście obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 12:52, borsuk2 napisał:

Jeszcze jedna rzecz mi się nie podoba. Kupiłem nowy TV.  Niby wszystko wyglądało na fabrycznie zapakowane, folie na ekranie TV, na One COnnect Boxie ale na stikerze na Connect Box-ie mam datę z końca Października a gdy wszedłem w Aktualizację oprogramowania pokazuje mi że mam najnowszy soft 1202 który wyszedł dopiero z końcem grudnia czy w styczniu. Nie kojarzę żeby podczas pierwszego uruchamiania czy później pytał mnie o aktualizację. Czy to znaczy że wisiał sobie na wystawie?

Nie szukajmy na siłę problemów tam gdzie ich nie ma... :) Prawdopodobnie zaraz po połączeniu się z siecią automatycznie pobrał i zaktualizował... Na tym TV przecież jest gruba, specjalna folia ochronna, a właściwie to jakiś rodzaj plastiku i to jest fabrycznie montowane więc nie ma możliwości zdjęcia tego i zamontowania ponownie, żeby nie było widać choćby drobinki kurzu... Przeżywałem podobne rozterki co ty przy zakupie swojego i nawet specjalnie napisałem w sklepie, że chcę nówkę i ta folia mnie całkowicie uspokoiła bo jej nie da się zdjąć i założyć po za fabryką, żeby nie było widać... A na ekspozycji nie stoją z folią... :) więc w najgorszym wypadku sklep zrobił przed wysyłkę sprawdzenie i aktualizację, ale to chyba dobrze... A najpewniej jest tak jak pisałem w 1 zdaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystaliście może z funkcji "ustawienia użytkownika w dopasowaniu ekranu" ? Wczoraj to odkryłem i jestem wniebowzięty :)! Miałem film 1 1,33:1 czyli jak 4:3 i rozciągnąłem po bokach ten obraz i oczywiście obowiązkowo zaznaczyłem "dopasuj do ekranu" i wyglądało to jak klasyczne 16:9 ! TV potrafi przeskalować tak obraz, że obraz niczym się nie różni od pełnego 16:9 ! Dzisiaj pobawię się z filmami nagranymi w formatach z pasami poziomymi - panoramicznym 2,35:1 i zbliżonymi... Zobaczymy czy będzie tez tak dobrze jak z 1,33:1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darekgra napisał:

A góry i dołu z podstawowego 4:3 nie odcięło?

Nie Bardzo sprawdza się funkcja "dopasuj do ekranu", bez jej włączonej obcinało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, hubio said:

Nie Bardzo sprawdza się funkcja "dopasuj do ekranu", bez jej włączonej obcinało...

Najlepiej zaznaczyć 16:9 i wtedy opcję dopasuj do ekranu, przy tej opcji to właśnie nie będzie nam obcinał obrazu - tak mam przy tym i miałem przy wcześniejszym TV, dobrze to działa.

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, escapers napisał:

Najlepiej zaznaczyć 16:9 i wtedy opcję dopasuj do ekranu, przy tej opcji to właśnie nie będzie nam obcinał obrazu - tak mam przy tym i miałem przy wcześniejszym TV, dobrze to działa.

Normalnie do 16:9 oczywiście też tak mam zaznaczone, ale w wielu filmach mamy obrazy 4:3 czy panoramiczne i wtedy są pasy... Oczywiście głównie to dotyczy filmów DVD/BD/UHD bo z TV/Netflixa to 90% jest w pełnym 16:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem rozszerzanie obrazów panoramicznych/ anamorfotycznych no i niestety nie wygląda to tak świetnie jak w 4:3... Nie miałem za dużo wczoraj czasu bo wszystko w biegu więc jeszcze sprawdzę, ale raczej nie będzie ok... Obraz jest cały tzn nic nie ginie, ale jest nienaturalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/6/2019 at 6:55 PM, hubio said:

Prawdopodobnie zaraz po połączeniu się z siecią automatycznie pobrał i zaktualizował

Masz zapewne racje bo wszystko było ofoliowane. Ne akranie też ta folia by,l a w ustawieniach są włączone automatyczne aktualizacje. Niepotrzebnie od razu wpiąłem mu kabel do internetu. 

Na weekend wyjechaliśmy do rodziny ale w pt zmieniłem jeszcze w ustawieniach dekodera Typ Telewizora z 720p na HD 1080i i to poprawiło sprawę bardzo (ale nie w 100%). Zmieniałem jeszcze sygnał wizyjny z RGB na PAL ale w moim odczuciu przy PALu są lepsze kolory ale przy szybkich ruchach (np machnięciach ręki) są duchy (powidoki czy jakkolwiek to zwać).

Skonfigurowałem też HBO Go (dodałem urządzenie) i zacząłem oglądać Mission Impossible - wydaje mi się że było OK. Zerknąłem też na Hana Solo (oglądałem go niedawno na HBO na starym Soniaku 40" i zeszłorocznym 32") i tu mam pewne zastrzeżenia w niektórych scenach (choć nie jest tak źle jak było wcześniej na dekoderze z NC).

Wczoraj wróciłem do testowania u wrzuciłem youtube filmiki 4k HDR (taki z kulkami/farbami skaczącymi na membranie głośnika) - odjazd (ale ruchowo nie jest on chyba tak wymagający).

Jak już wspomniałem byłem w weekend u rodzinki. Mama ma nowy 4-5 miesięczny telewizor (widziałem go wcześniej ale nawet zapomniałem mówiłem bratu żeby kupił LG a to Samsung UE40MU) - włączyłem więc z ciekawości i zacząłem oglądać i ruch wygląda jak u mnie. Mama ma ten sam dekoder co ja więc sprawdziłem ustawienia i zmieniłem 720p na HD 1080i i poprawa też jest choć jak u mnie nie stu procentowa. 

U teściów sprawdziłem też 49 Samsumga z zeszłego roku (mają go jakieś pół roku) ale jest podpięty pod iny najnowszy dekoder NC. Problemy z ruchem takie same (podobne) jak na moim QLEDzie czy Samsungu mamy. Ciut mniejsze niż jak miałem ustawione 720p. Ale patrzyłem na niego przez 5 minut może więc nie oceniam dokładnie. 

No i 32 calowy Samsung którego teściowie kupili w zeszłe wakacje.  Najprostszy model. Bez Smarta. Obraz normalny. Tzn ruch normalny. Jak na moich Soniaczach czy jak na LG teściów czy LG mojego brata. 

Mój wniosek Samsung w telewizorach z Tizenem włącza jakiś soft (chyba ten do upscalingu) i o ile robi on dobrą robotę jeśli chodzi o skalowania to wprowadza coś w ruchu. Nie wiem może mam nad-wzrok i to wyłapuję. W każdym razie im większa przekątna tym łatwiej to zauważyć. W każdym razie na razie nie znalazłem tego w ustawieniach TV. Da się to jakoś modyfikować? Wyłączać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, borsuk2 napisał:

Mój wniosek Samsung w telewizorach z Tizenem włącza jakiś soft (chyba ten do upscalingu) i o ile robi on dobrą robotę jeśli chodzi o skalowania to wprowadza coś w ruchu. Nie wiem może mam nad-wzrok i to wyłapuję. W każdym razie im większa przekątna tym łatwiej to zauważyć. W każdym razie na razie nie znalazłem tego w ustawieniach TV. Da się to jakoś modyfikować? Wyłączać? 

Jak tu już pisaliśmy wcześniej - auto motion plus - off to jedyna opcja odpowiadająca za ruch. Możesz też pobawić się ustawieniami w ramach auto motion plus i sprawdzić co ci będzie najbardziej odpowiadało.

Każdy widzi co innego :) Jedni detale w czerniach, inni DSE, a jeszcze inni kwestię ruchu... Jak śpiewała Majka Jeżowska - "Każdy ma jakiegoś bzika..." hahahaha :) 

I mam pytanie - ty nie masz nic co ci wypuści sygnał 4K ? Szkoda na takim TV dawać mu do jedzenia 1080o albo 720p... Oczywiście wiem, że TV tak nadaje, ale dekodery/tunery nie wypluwają 4K (same nie upscalują) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, hubio said:

Jak tu już pisaliśmy wcześniej - auto motion plus - off to jedyna opcja odpowiadająca za ruch.

Tak. Mam ustawione na off. Próbowałem też na włączonym i zjechać suwakami na O przy obu opcjach (Redukcja Rozmycia na 0 i Redukcja drgań na 0) co w sumie powinno się równać wyłączeniu tej funkcji. 

Co do dekoderów to jak pisałem mam starego Pace i on upscalingu do 4k nie robi o ile w ogóle jakiś robi a nie puszcza po prostu sygnału na TV.  Słyszałem w kilku recenzjach jak recenzenci chwalili upscaling jaki robi ten TV. I zgadam się obraz z kanałów TV wygląda dobrze (wiadomo jednych lepiej innych ciut słabiej zależy ile TV musi dołożyć, ale robi dobrą robotę). Tak jak napisałem wyżej chciałem sprawdzić czy wyłączenie upscalingu na TV poprawi kwestię wyświetlania ruchu (wiadomo okupioną spadkiem jakości obrazu) ale nie widziałem takiej opcji w menu TV stąd pytanie o taką opcję (jej nazwę).

1 hour ago, hubio said:

Szkoda na takim TV dawać mu do jedzenia 1080o albo 720p...

Może i szkoda tylko co z tego. Żadna telewizja (może w Japonii) nie nadaje w 4k, ba nawet o FHD jest trudno. U nas na ponad 120 kanałów jakie dają UPC cz NC chyba 33 czy 35 jest w HD czyli 720p. Mam bluray'a i kilka płyt ale starszych. Kilkuletnich 1080. Żadnej w 4k. Przestałem kupować odkąd mam HBO Go czy Netflixa. Niestety tego drugiego w opcji standard (więc nie w UHD) ale i tak ile tam jest 4k. Głównie oryginalsy. Procentowo może 15%? A chyba kżdy TV 2019/2018 o ile nawet nie 2017 większy niż 32" jest 4k. Więc można by to napisać w stosunku do każdego TV. Nie wiem może nowe dekodery NK robią upscaling do 4k. Ale ja mam stary gdzie mogłem mieć osobne karty. Myślę o przejściu na Premium ale tai GoT za tydzien rusza na HBO i to że nie jest w 4k raczej nie jest dla mnie powodem żeby nie oglądać czy mówić  że szkoda na niego TV.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie z tego co opisujesz to wina starego dekodera, kiedyś miałem stary dekoder ale z nc+ i strasznie się oglądało do póki go nie  wymieniłem... 

co do treści i jej jakości, najlepsze z najwyższym bitrate HD w polskiej TV daje póki co NC+, co do 4k to tak na szybko spojrzałem:

- Netflix - ok 200 filmów/seriali...

- iTunes - ok 100 pełnometrażowych filmów w najlepszym 4k jakie można na obecną chwilę oglądać.... i praktycznie każda holywoodzka nowość wychodzi w 4k...

 

upscaling Ci zrobi, ale jak masz fatalną jakość to jakości nie poprawi.. zainwestuj lub pożycz lepszy dekoder.. lub zmień na nc+

 

 

Edytowane przez escapers
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, borsuk2 napisał:

Może i szkoda tylko co z tego. Żadna telewizja (może w Japonii) nie nadaje w 4k, ba nawet o FHD jest trudno. U nas na ponad 120 kanałów jakie dają UPC cz NC chyba 33 czy 35 jest w HD czyli 720p.

Mnie nie chodziło o natywne 4K... To wiadomo, że nie ma z wyjątkiem Canal+4K... Chodziło mi o to, że dekoder ci już wypuści sygnał 4K bezp. do TV, a te problemy z ruchem może są tym właśnie spowodowane... Ja już od jakiś kilku lat nie mam żadnego sprzętu poniżej 4K więc nawet nie wiem jak sobie proj czy TV radziłby w takiej sytuacji.

Żeby ostatecznie sprawdzić ten problem z tym ruchem i wyeliminować kwestię źródła włącz sobie jakikolwiek materiał z natywnej apki Samsunga np. z playera, vod.tvp lub ipli i jak masz oczywiście z netflixa i sprawdź czy też będzie ten problem... Przy czym na 2 filmach z netflixa, a właściwie to był serial 4K to też tak miałem, ale może to było coś związane z DV lub HDR10+ bo obraz był tak kosmicznie skontrastowany, że szok, ale właśnie był problem w jakichkolwiek scenach gdzie coś się ruszało... To był jeden jedyny przypadek...

Generalnie, jeśli również na natywnych apkach byłby taki problem to zamów sobie wizytę serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, hubio said:

Żeby ostatecznie sprawdzić ten problem z tym ruchem i wyeliminować kwestię źródła włącz sobie jakikolwiek materiał z natywnej apki Samsunga np. z playera, vod.tvp lub ipli

Ipli czy playera nie używam. Znaczy nie mam abonamentu. Wiem ze jest tam jakiś darmowy kontent ale nie mam czasu tego przeszukiwać. Natomiast tak jak pisałem użyłem aplikacji HBO GO która na szczęście Samsungi tez maja (nie pisałem o kanałach telewizyjnych HBO) i obejrzałem  Mission Impossible Fallout - jak pisałem wydawało mi się że było OK. Obejrzałem też jak już pisałem urywek Hana Solo (którego wcześniej oglądałem na moich Soniakach na którymś z kanałów HBO - nie przez apke HBO GO)  i tu miałem już jakieś zastrzeżenia. 

Na youtube obejrzałem też kilka filmików 4k HDR min. taki z kulkami i farbami na membranie głośnika ( to chyba filmik promocyjny LG) tu było bosko. Trailer czy fragment King Konga z 2017 (cały film oglądałem dość niedawno na HBO czy C+) i tu już miałem zastrzeżenia w 2 scenach. 

Generalnie gmerałem w tych ustawieniach i albo się przyzwyczajam albo ustawiłem w miarę dobrze nie idealnie. 

15 hours ago, hubio said:

Ja już od jakiś kilku lat nie mam żadnego sprzętu poniżej 4K

Jak od kilku lat? NC chyba jedyne na ten moment ma dekoder 4k (który wszedł chyba na początku zeszłego roku jakoś) UPC ma wprowadzić ponoć w tym roku. CP też nie ma. 

16 hours ago, escapers said:

zainwestuj lub pożycz lepszy dekoder.. lub zmień na nc+

nc+ mam tylko ze starym dekoderem. To cwaniaki. Mam mulitrooma z osobnymi kartami. Przedłużyłem umowę całkiem niedawno ze 3-4 miesiące temu. Teraz dają karty parowane z dekoderem ale to nie jest problem tylko to że dekodery muszą się widzieć więc sieją falami radiowymi w eter a ja niekonieczne chce mieć więcej "promieniujących" urządzeń w domu. I dekoder główny musi być cały czas włączony żeby ten drugi działał.  Zadzwonię do nich ale pewnie przy niedawno podpisanej umowie będą chcieli mnie naciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że i ja mam swojego "bzika"... :) Od czasu wielkiej dyskusji w innym wątku na temat detali w czerniach wyłapuję jak radar wszystkie takie sceny. Wczoraj trafiłem kolejny raz na masakrycznie czarną scenę, która zgubiła wszystkie możliwe detale w czerniach więc nie mogłem się oprzeć i sprawdziłem to na projektorze.

To zdjęcie z projektora:

71b3d3ed76700b2c.jpg

A to zdjęcie z naszego TV:

e79cd4f92361a935.jpg

JAK WIDAĆ NA OBYDWU ZDJĘCIACH JAK I JA POTWIERDZAM TO CO WIDZIAŁEM - CAŁKOWICIE SĄ ZGUBIONE DETALE W CZERNIACH - W STROJU TEGO PANA...

Maksymalne rozjaśnienie na TV powoduje, że coś tam widzimy, na proju z uwagi na niski kontrast robi się całkowita mgła !

Będę sprawdzał tą scenę na każdym TV jaki mi wejdzie w łapki, a w szczególności będę polował na SONY ZF9 o którym parę osób pisało, że z tego powodu go wymieniło... Jestem niemal pewien, że każdy TV zgubi tu detale bo scena jest nakręcona "pod światło" i nie ma nic do rzeczy system wygaszania. Po prostu źle nakręcona...

Cały czas się zastanawiałem dlaczego to stało się dla mnie i dla wielu innych osób "problemem"... Już wcześniej o tym pisałem, ale teraz jestem pewien. Q9FN jest tak doskonałym TV, że człowiek przyzwyczaja się do boskiego obrazu, nieziemskiej jakości, super czerni i kiedy dostaje taką scenę czuje, że coś w niej jeszcze jest... To tak jak byśmy mieli brudne, nieposprzątane mieszkanie - wtedy jakiś pyłek kurzu, albo mała plamka byłaby niedostrzegalna wcale (takie mieszkanie to wszystkie inne TV), a w super posprzątanym mieszkaniu (jak nasz TV) na każdą plamkę zwraca się uwagę... Skąd takie wnioski ? Na proju oglądam filmy od ponad 1,5 roku... NIGDY WCZEŚNIEJ NIE ZWRACAŁEM NA TO UWAGI !!! A teraz co i raz jest jakaś scena w której widzę takie rzeczy... Jestem pewien, że i na wszystkich innych TV też występowały takie rzeczy, ale po prostu tego nie "widziałem"...

Pamiętam jak Porter i parę innych osób z tego forum wyśmiewało się ze mnie, że "wymyślam" błędy reżysera/operatora, a to jest winien nasz TV... Gnoili mnie, że piszę głupoty, że jestem oszołomem... Więc jak kiedykolwiek dorwę w swoje ręce (a postaram się) Sony ZF9 lub jego następców sprawdzę takie właśnie sceny i jak się okaże, że miałem rację to nawet za kilka lat, ale im napiszę kto był kretynem... A jeśli rzeczywiście Sony z takich scen wydąbedzie szczegóły (mówimy oczywiście o normalnym oglądaniu w trybach zbliżonych do fabrycznych bo i na Q9FN po rozjaśnieniu coś widać) to przeproszę...

Co do samych zdjęć proszę hejterów o nie czepianie się czegokolwiek bo fotki miały JEDYNIE ZOBRAZOWAĆ OMAWIANĄ KWESTIĘ, a nie kwestię kontrastu/jakości itd obrazu. Oczywiście komórka 100x przekłamała i nie wygląda to tak źle, ale kwestię zgubienia detali u tego Pana dobrze pokazuje...

 

 

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zostałem "szczęśliwym" posiadaczem Q9 i mam takie proste pytanie, czym czyścicie wasze TV? Mój przyszedł z tłustymi śladami na ekranie, według instrukcji obsługi czyszczenia, która była ze ściereczką jedynym słusznym środkiem dla tych TV jest woda, ale woda nie pomaga za bardzo na te tłuste ślady. Czy polerować używając tylko wody? Trochę się boję chemicznych środków, bo gdzieś na innym forum przeczytałem, że można zalać kropki kwantowe i jest problem. Co polecacie?

 

 

A taka historia odnośnie mojego Q9 - kupiłem 3.04, sprzedawcy zapewniali mnie, że tv przyjdzie z magazynu. Okazało się, że jednak nie przyjdzie bo brakło 55 calowych q9, zakupiłem więc 65 który podobno był jednym z  ostatnich w Polsce, ponieważ samsung wypuszczał w kwietniu nową serie. Tv przyszedł po tygodniu, aleee podziałał mi 20 minut, co się okazało wystąpił jakiś problem z OneConnectem przy gniazdku(tv wykazywał błąd połączenia i dochodził dziwny dźwięk z samego urządzenia) no i aktualnie czekam na naprawę lub wymianę OneConnecta... 
Nie polecam nikomu kupowania takiego TV na schyłku produkcji danej serii, bo serio wychodzą często masakryczne sprawy.
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...