Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Kocham kino poprostu (domowe). Na tą chwilę to bym zmieścił 95". Marzenie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, STELVIO napisał:

Kocham kino poprostu (domowe). Na tą chwilę to bym zmieścił 95". Marzenie.emoji846.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Przeczekałbym na twoim miejscu do TV 95'' Może już za rok będą do 20 tyś takie. Moim zdaniem nie ma co się bawić w proje w obliczu nadchodzącego microLED i coraz tańszych FALDów w wielkich przekątnych... Zobacz co pisał i zrobił gmeru. Zresztą już pojawia się wiele takich głosów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubio ile  za 95 cali 20 tysi za rok ha ha

widziałes jaka cene samsung za qleda 8k  q900 zawołał 50 tys tylko,że euro!

85cali q900 kosztuje 15 tys euro...

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, hubio napisał:

Przeczekałbym na twoim miejscu do TV 95'' Może już za rok będą do 20 tyś takie. Moim zdaniem nie ma co się bawić w proje w obliczu nadchodzącego microLED i coraz tańszych FALDów w wielkich przekątnych... Zobacz co pisał i zrobił gmeru. Zresztą już pojawia się wiele takich głosów...

Hubio trochę słabo to widzę,  chłopak chce sobie kupic projektor i cieszyć się dużym  ekranem a Ty mu radzisz przeczekać rok czasu i liczyć na to że duże TV spadną poniżej 20tys. Przez 4 miesiące obejrzałem około 50 filmów i ciesze się każda godzina obejrzaną na dużym ekranie. Jeśli za rok rzeczywiście spadną to ma rok czasu frajdy z projekcji i godziny niezapomnianych wrażeń z seansów których obecnie nie ma. 

Stelvio moje zdanie jest odmienne od Hubio, kupuj chłopie proja na jakiego Cię stać, dobierz odpowiedni ekran i pozostaje cieszyć się seansem na dużym ekranie.... ?

ps.

Zrób tylko minimalne warunki dla projekcji a odwdzięczy się obraz dobrym nasycenie kolorów i czernią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań. Nikt mnie od projektora nie odwiedzie. Każde parę cali wzwyż to jest dla mnie sukces. Teraz Oled 65". A ekran chociaż 90" różnica kolosalna dla mnie. 1,5m od ekranu czarny sufit i wyjeżdżające z kąta czarne zasłony do 3/4 pokoju. Będzie dobrze. Na bank.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Teraz projektora nie kupuję ale przy remoncie pokoju muszę wszystko zaplanować w przód. Kable itp.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem napalony na proja i nie powiem - 1,5 roku był zachwyt, ale po zakupie TV doszedłem do wniosku, że mogłem poczekać. Oczywiście wcale nie żałuję decyzji bo jak pisał bipo 1,5 roku i setki filmów i naprawdę wielkie WOW, ale trochę żałuję wydanych 14000zł i właściwie to raczej miałem na myśli wyłącznie aspekt ekonomiczny, a nie technologiczny... Wtedy na usprawiedliwienie był fakt, że ceny nawet 75'' w TV były olbrzymie, ale teraz analogicznie jest do 80'' + dlatego możesz Stelvio dojść do takich wniosków jak ja za rok lub dwa. No, ale tak czy inaczej przygoda z projem fajna, tym mnie mniej jestem niemal pewien, że w przyszłości będą traktowane bardziej jako ciekawostka niż szerokie zastosowanie... Dwa lata temu był luka w dużych przekątnych TV i myślę, że wtedy był największy boom na proje, a od tego roku ich sprzedaż będzie systematycznie malała na całym świecie... Po prostu MicroLED załatwi sprawę na dobre.. :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, te ceny. To szybko nie spadnie. Interes musi się kręcić.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=163297]STELVIO[/mention] ja bym w ogóle nie kupował projektora bo one wyginą jak dinozaury albo amiga Za 2-3 lata będą już prawdopodobnie TV 100'' w tych samych pieniądzach no chyba, że masz możliwość zamontowania większego ekranu niż 100'' lub/i kochasz klimat projekcji...
Weź Hubio, nie pitol.
W sumie jak ktoś ma kasę to nie będzie się zastanawiał. Ale jak ktoś celuje w pułap Epsona 9400 to za tą samą wartość może mieć już Jvc. Nie mogłem nigdzie znaleźć takiego porównania. Przynajmniej po polsku.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


JVC ogólnie mi się bardziej podoba, jako "mebel" w pokoju. Ładniejszy jest.
Ale jeśli miał bym wybierać między X5900 a tw9400, to skłaniał bym się bardziej w stronę Epsona, jednak.
X7900 ma dużoooo lepszy kontrast (przynajmniej na papierze), niż X5900.
X5900 brakuje też kilku fajnych funkcji, które są w X7900 i są też w Epsonie tw9400.

Porównajmy dynamiczny kontrast. Bo taki tylko znalazłem dla Epsona tw 9400.
X7900 kontrast dynamiczny 1300.000
Tw9400 kontrast dynamiczny 1200.000
X5900 kontrast dynamiczny 400.000


Czyli 3 razy słabszy kontrast niż w Epsonie.
Plus brak elektrycznej zaślepki obiektywu.
Nie wiem czy jest manualna przysłona i nie wiem jak z pamięcią pozycji soczewki.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Weź Hubio, nie pitol.
emoji1.pngJVC ogólnie mi się bardziej podoba, jako "mebel" w pokoju. Ładniejszy jest.
Ale jeśli miał bym wybierać między X5900 a tw9400, to skłaniał bym się bardziej w stronę Epsona, jednak.
X7900 ma dużoooo lepszy kontrast (przynajmniej na papierze), niż X5900.
X5900 brakuje też kilku fajnych funkcji, które są w X7900 i są też w Epsonie tw9400.

Porównajmy dynamiczny kontrast. Bo taki tylko znalazłem dla Epsona tw 9400.
X7900 kontrast dynamiczny 1300.000
Tw9400 kontrast dynamiczny 1200.000
X5900 kontrast dynamiczny 400.000


Czyli 3 razy słabszy kontrast niż w Epsonie.
Plus brak elektrycznej zaślepki obiektywu.
Nie wiem czy jest manualna przysłona i nie wiem jak z pamięcią pozycji soczewki.

To porównaj kontrast statyczny. Zdziwisz się jak słabo jest u Epsona:

KONTRAST ON/OFF 4 500 : 1
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9400-test-kolejny-hit-w-swojej-klasie-projektor-2019-ultra-hd-4k60hz/2/?showfull=1

JVC RS540:

Kontrast On/Off 37 000:1
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs540-test-projektora-4k-na-2018-z-eshift-5-ultra-hd-i-hdr/?showfull=1

 

Rząd wielkości gorzej. No cóż ... LCD vs LCoS.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja ?

Kupuj najlepszy czyli X7900. Dlaczego? Jak kupisz epsona to gwarantuje Ci, że za pare miesięcy będziesz szukał lepszego. Masz OLEDa w domu więc na 100% zobaczysz, że Espon po pierwszym wow będzie za słaby. Idąc dalej - jak kupisz X5900 to będziesz sie zastanawiał ile byś zyskał mając X7900 ? Moim zdaniem obecna cena za X7900 (około 15tys) jest idealna na ten przedział i lepszy projektor to już przedziały 50 tys. Ja jestem z X7900 mega zadowolony. Pokój mam czarny i JVC wymiata, pomimo, że na początku nie miałem takiego wielkiego zachwytu to po kilku seansach zaczynałem dostrzegać jego moc. Teraz nie wyobrażam sobie innego proja.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hubio napisał:

Ja też byłem napalony na proja i nie powiem - 1,5 roku był zachwyt, ale po zakupie TV doszedłem do wniosku, że mogłem poczekać. Oczywiście wcale nie żałuję decyzji bo jak pisał bipo 1,5 roku i setki filmów i naprawdę wielkie WOW, ale trochę żałuję wydanych 14000zł i właściwie to raczej miałem na myśli wyłącznie aspekt ekonomiczny, a nie technologiczny... Wtedy na usprawiedliwienie był fakt, że ceny nawet 75'' w TV były olbrzymie, ale teraz analogicznie jest do 80'' + dlatego możesz Stelvio dojść do takich wniosków jak ja za rok lub dwa. No, ale tak czy inaczej przygoda z projem fajna, tym mnie mniej jestem niemal pewien, że w przyszłości będą traktowane bardziej jako ciekawostka niż szerokie zastosowanie... Dwa lata temu był luka w dużych przekątnych TV i myślę, że wtedy był największy boom na proje, a od tego roku ich sprzedaż będzie systematycznie malała na całym świecie... Po prostu MicroLED załatwi sprawę na dobre.. :)

Moim zdaniem Hubio ma racje, MicroLED zabije wszystko! :P?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Za jakieś 5-8 lat. Tylko żeby nie było tak jak z SEDem Toshiby i OLEDem Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To porównaj kontrast statyczny. Zdziwisz się jak słabo jest u Epsona: KONTRAST ON/OFF 4 500 : 1
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9400-test-kolejny-hit-w-swojej-klasie-projektor-2019-ultra-hd-4k60hz/2/?showfull=1

JVC RS540:

Kontrast On/Off 37 000:1
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs540-test-projektora-4k-na-2018-z-eshift-5-ultra-hd-i-hdr/?showfull=1

 

Rząd wielkości gorzej. No cóż ... LCD vs LCoS.

 

Ale tu chodzi o X5900 vs tw9400 a nie X7900 vs tw7400.

Podaj Dane dla pary o którą pytał kolega Stelvio.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Pewnie tak. Za jakieś 5-8 lat. Tylko żeby nie było tak jak z SEDem Toshiby i OLEDem Samsunga.

Żebyś się nie zdziwił jak będzie znacznie szybciej... Myślę, że pierwsze TV MicroLED kupimy już za 2 lata w Polsce... Koreańczycy to nie Polacy i 20 lat budowy dróg lub budynków...

Zresztą pominąwszy MicroLED już teraz można złapać dobre TV 82'' za te same pieniądze. Pewno FALDY 90'' do 25 tyś będą w przyszłym roku... Z tą wiedzą co mam obecnie i widząc jakie zmiany nadchodzą, w życiu nie ładowałbym się dzisiaj w projektor no chyba, że miałbym dużo kasy, pusty pokój na salkę i od czasu do czasu coś bym sobie chciał zobaczyć, ale to byłby zakup na takiej samej zasadzie jak wycieczka egzotyczna i kto wie czy to wycieczka by nie wygrała...

Oczywiście Stelvio i tak pewno kupi jak wiele innych osób, ale myślę, że za 2-3 lata wiele z tych osób będzie miało takie same wnioski jak ja. Proje były dobre jak wszystkie TV powyżej 65'' kosztowały majątek, dzisiaj, a za chwilę jutro to będzie przeszłość...

I jestem niemal pewien, że Szewi czy Raf cz user i inne osoby mające obecnie salki lub po prostu miejsce na dużą powierzchnię prędzej czy później wymienią proje na TV z dużymi przekątnymi, które powędrują w miejsce ekranów... Czy to będzie za 3 lata czy za 5 nie wiem, ale wiem, że na pewno tak będzie...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubio tak jak ktoś ci już powiedział kupiłeś jak sam mówisz najlepszy lcd na rynku i porównujesz go do projektora słabszego od projektórów jvc czy sony. to raz .

drugi kupiłeś projektor do jasnego pomieszczenia więc wtedy alr ekran przydałby się no i kalibracja.ale rozumiem w twoim wypadku ekran 100 lub 90cali zamienic na 75 cali teraz i bez kłopotow.Wiekszośc osob ma większe ekrany np 120 cali wzwyż więc w tym wypadku to tylko microledy modułowe.

a co do tego,że za dwa lata będa microledy -możliwe ale cena będzie zaporowa.

faldy 90 cali za 25 tysiecy hmm mozliwe ale najsłabsze modele teraz 82 cale qe82Q6 kosztuje 15999 wiec jeśli kupiłeś najwyższy model samsunga na 2018 to musiałbyś wydać za rok napewno minimum 40 tys...

ps. microledy już teraz możesz kupić ale nie w sklepie i za cene niebotyczna.

Polsat  w studio sportowym ma Microledy...

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, llukk napisał:

hubio tak jak ktoś ci już powiedział kupiłeś jak sam mówisz najlepszy lcd na rynku i porównujesz go do projektora słabszego od projektórów jvc czy sony. to raz .

błąd w rozumowaniu...

6 minut temu, llukk napisał:

drugi kupiłeś projektor do jasnego pomieszczenia

kolejny błąd

6 minut temu, llukk napisał:

a co do tego,że za dwa lata będa microledy -możliwe ale cena będzie zaporowa.

nie wiadomo

6 minut temu, llukk napisał:

faldy 90 cali za 25 tysiecy hmm mozliwe ale najsłabsze modele teraz 82 cale qe82Q6 kosztuje 15999 wiec jeśli kupiłeś najwyższy model samsunga na 2018 to musiałbyś wydać za rok napewno minimum 40 tys...

zobaczymy...

6 minut temu, llukk napisał:

ps. microledy już teraz możesz kupić ale nie w sklepie i za cene niebotyczna.

Polsat  w studio sportowym ma Microledy...

nie pisałem o "teraz"

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raf7705 napisał:

Ale tu chodzi o X5900 vs tw9400 a nie X7900 vs tw7400.

Podaj Dane dla pary o którą pytał kolega Stelvio.

 

 

 

Podałem RS540 (X7900) vs. 9400.

Mozna przyjąć, że odpowiednikiem RS440 (X5900) jest 7400. Porównujmy jabłka do jabłek.

Wszystko jest na portalu, wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp, chodzi konkretnie o tą parę.
JVC X5900 vs Epson Tw 9400.
Nie o żadne jabłka.
One są w podobnej cenie i kolega jest nimi zainteresowany.
Nie wiem po kiego grzyba wciskasz tu X7900, (za drogi) i tw 7400, (za tani).
Te dwa ostatnie modele są poza zainteresowaniem kupującego.

Ja znalazłem tylko dynamiczny kontrast do porównania.
Jak masz natywny dla obu to podaj.

Tzn .
Dla X5900 jest 40.000:1
Nie znalazłem natywnego dla tw9400.

Żebyś się nie zdziwił jak będzie znacznie szybciej... Myślę, że pierwsze TV MicroLED kupimy już za 2 lata w Polsce... Koreańczycy to nie Polacy i 20 lat budowy dróg lub budynków...
Zresztą pominąwszy MicroLED już teraz można złapać dobre TV 82'' za te same pieniądze. Pewno FALDY 90'' do 25 tyś będą w przyszłym roku... Z tą wiedzą co mam obecnie i widząc jakie zmiany nadchodzą, w życiu nie ładowałbym się dzisiaj w projektor no chyba, że miałbym dużo kasy, pusty pokój na salkę i od czasu do czasu coś bym sobie chciał zobaczyć, ale to byłby zakup na takiej samej zasadzie jak wycieczka egzotyczna i kto wie czy to wycieczka by nie wygrała...
Oczywiście Stelvio i tak pewno kupi jak wiele innych osób, ale myślę, że za 2-3 lata wiele z tych osób będzie miało takie same wnioski jak ja. Proje były dobre jak wszystkie TV powyżej 65'' kosztowały majątek, dzisiaj, a za chwilę jutro to będzie przeszłość...
I jestem niemal pewien, że Szewi czy Raf cz user i inne osoby mające obecnie salki lub po prostu miejsce na dużą powierzchnię prędzej czy później wymienią proje na TV z dużymi przekątnymi, które powędrują w miejsce ekranów... Czy to będzie za 3 lata czy za 5 nie wiem, ale wiem, że na pewno tak będzie...
Nie ma takiej możliwości.
Duży telewizor to już mam 79", może z 85" by się zmieściło ale to nigny mi nie zastąpi 120" w formacie kinowym 21:9

Coś znalazłem.
Kontrast on off
Tw9300 4500:1
JVC 420 17800:1

To podobne modele i widać miażdżąca przewagę JVC jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705
Bardzo dobrze to ująłeś. (porównanie projektów).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na jakimś niemieckim teście tw9400 kontrast natywny do 7.000:1

A według JVC, to x5900 ma natywny 40.000:1

Duży plus dla JVC.

Niemniej brakuje mu kilku funkcji, które ma Epson. Jak byś chciał 3d to transmiter trzeba dokupić.

Najlepiej jakbyś gdzieś w sklepie jednak dorwał oba i zobaczył obraz, sam porównał sobie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje 3D ani do gier. Tylko filmy. Najlepiej zobaczyć na własne oczy wiadomo. Nie śpieszy się. Nie wiem czy ktoś w trójmieście robi pokazy w salonie. Nie sprawdzałem jeszcze tego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Nie ma takiej możliwości.
Duży telewizor to już mam 79", może z 85" by się zmieściło ale to nigny mi nie zastąpi 120" w formacie kinowym 21:9

W przypadku 120'' to na MicroLed trzeba rzeczywiście będzie poczekać te 5+ lat... :) I do takich ekranów na dzień dzisiejszy, jak ktoś ma możliwości to oczywiście polecam projektory, ale nie do 95'' i o to mi chodziło, a kolega Selvio będzie miał właśnie do 95'' i dlatego przedstawiłem inny punkt widzenia...

Co do projów to po wpisach usera i Szewiego to myślałem, że te JVC to siódmy cud świata, ale po twoim wpisie raf już inaczej na to patrzę... Myślę, że nie ma sensu nawet radzić. kolega najlepiej żeby sobie porównał jakoś. W cyferkach JVC rządzi, ale sam pisałeś, że to JVC to w zasadzie "nie jest gorsze od Epsona'. Analogicznie do TV mój w ANSI ma kontrast wielokrotnie wyższy od Sony ZF9, a niektórzy nie tylko mówią, że to Sony nie jest gorsze, a wręcz lepsze...  A na marginesie to ja bym na kontrast dynamiczny w ogóle nie patrzył tylko na ON/OFF i ANSI właśnie, a w ANSI zarówno Epson jak i JVC mają zbliżone parametry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, raf7705 napisał:

Niemniej brakuje mu kilku funkcji

Najpoważniejsza wada dla mnie to brak osłony obiektywu.

Nie rozumiem przy okazji, że JVC zrezygnowało z tej przydatnej funkcjonalności w całej, nowej serii projektorów

52 minuty temu, hubio napisał:

Epson jak i JVC mają zbliżone parametry

kompletne niezrozumienie na czym polega jakość obrazu, ale tutaj chyba nigdy się nie zrozumiemy, bo dla ciebie LCD (wiem: super-hiper FALD z kropkami) ma lepszą jakość niż OLED;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...