Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, llukk napisał:

teraz usera nazywasz kłamcą , a także programiste z forum.

No w zasadzie to tylko jednego z nich... Jedno wyklucza drugie :) No mogę napisać, że nie pisał prawdy, ale to chyba wychodzi na to samo... :) Pisze na otwartym forum, że dlaczego daję takie buźki. Pisze mi na priv, że to można sprawdzić... Dwa dni szukam tej opcji, zadaję pytanie na forum, w końcu dostaję odpowiedź... Marnuję kolejny raz czas tym razem nie na udowadnianie czegoś tylko sprawdzanie...

Myślę, że jak bym miał młody wiek to bym nie przywiązywał takiej odpowiedzialności za słowa... Dlatego nie nadaję się do netu, a być może nawet za bardzo do relacji z ludźmi bo obecnie mało kto przywiązuje wagę do rzetelności, obietnic, odpowiedzialności za słowo...  Pewnie, że można chlapać na lewo i prawo co się chce, ale po drugiej stronie może być ktoś kto w to wierzy... Zresztą dyskusje na temat sprzętu też takie są - brak rzetelności i wyśmiewanie kogoś za to, ze ośmiela się pisać o parametrach...

Na marginesie nie pisałem, że mam najlepszy TV na świecie tylko pisałem, że mam najlepszy na świecie nieoledowy 75'' TV wg ratings.com - i w tym zdaniu nie ma krzty kłamstwa...

To przykre, że uznanie zdobywają manipulatorzy i populiści (także technologiczni), którzy są w stanie zakrzyczeć merytorykę i rzetelną dyskusję... I tak jest niestety w każdym obszarze życie... Jak skończy się kiedyś nasza cywilizacja to z powody fałszywek puszczonych w necie i będzie jak w filmie "12 małp"... Ktoś napisze jakąś głupotę, a inny szaleniec to wykona...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubio ale wracajac do meritum po co chcesz wiedzieć kto daje ci te buźki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio wiesz ze bylo mi Cię troche żal, ze tak obrywasz na tym forum ale po tym co dzisiaj napisałeś nie współczuję Ci już wcale. Dostajesz to na co zaslugujesz. Nie nazywaj tez innych kłamcą. Napisalem do Ciebie na priv bo taka dyskusja w temacie o JVC jest bez sensu. Masz tam wszystko. Skoro są osoby, ktore widzą kto im daje buźki to swiadczy tylko o tym, ze jestes malo inteligentny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie drążćcie już tego tematu.
Skoro kolega@hubio tak ma czy to potrzebuje to jego sprawa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dywanik, przyszedł NAS.
Dokupiłem jeszcze 8GB ramu do niego.
Dziś będę podłączać.
Ale wczoraj była pierwsza projekcja, w poprawionej salce (pokoju).
Teraz jest cała podłoga czarna, wszystkie ściany czarne i sufit na 1.2m od ekranu, czarny.
Teraz to mogę zacząć doceniać kontrast w JVC. W szczególności HDRy dają fajny efekt.
Na SDR w ciemnych scenach oczywiście też jest lepiej niż na Epsonie.
W scenach mieszanych, znaczących różnic brak.
No ale wystarczy już tego porównywania.
Trzeba filmy oglądać.

A, z pewnością JVC jest dużo cichsze. To też poprawia komfort oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, user7878 napisał:

Hubio wiesz ze bylo mi Cię troche żal, ze tak obrywasz na tym forum ale po tym co dzisiaj napisałeś nie współczuję Ci już wcale. Dostajesz to na co zaslugujesz. Nie nazywaj tez innych kłamcą. Napisalem do Ciebie na priv bo taka dyskusja w temacie o JVC jest bez sensu. Masz tam wszystko. Skoro są osoby, ktore widzą kto im daje buźki to swiadczy tylko o tym, ze jestes malo inteligentny...

Ale ja nie przesądzam kto kłamie... Dostałem taką wiadomość od osoby podającej się za informatyka na tym forum i ją zacytowałem ! Skoro Ty wiesz to znaczy, że ludzie odpowiedzialni za forum nie wiedzą co piszą, sami nie ogarniają tego forum albo im wszystko jedno jak ktoś prosi o rzeczową odpowiedź... Po prostu czysta logika - albo Ty kłamiesz albo ta osoba co mi odpisała w dziele technicznym - masz cytat wyżej... Innej możliwości nie ma, a ja nie przesądzam kto ma rację bo sam nie wiem...

2 godziny temu, llukk napisał:

hubio ale wracajac do meritum po co chcesz wiedzieć kto daje ci te buźki

Ano może dlatego, że raz czy dwa czy nawet 10 razy kiedy wypowiadam jakieś "kontrowersyjne" opinie to całkowicie rozumiem, ale jak od pół roku w niemal każdym moim poście, w każdym temacie, także informacyjnym dostaję zniesmaczone buźki to chciałbym wiedzieć od kogo... Ja tu dałem kilka w tym temacie i już user się odezwał, a ciekawe jak by dostawał w KAŻDYM od pół roku... Temat, który założyłem - na powitanie 4 zniesmaczone buźki choć tylko zaprosiłem w nim do dyskusji... Chcę po prostu widzieć czy jest jakikolwiek sens dalszej mojej aktywności tutaj...

No i jak widać, że poruszyłem ten temat to "wielbiciel" lub "wielbiciele" raptem zamilkli... Nie krępujcie się...

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź już sie Hubio nie błaźnij. Zacznij uzywać głowy. Nie nazywaj innych kłamcami już Ci to pisałem. A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może nie wiedziec o tym a nie od razu kłamie? Żalosny jesteś.

 

Kolejny temat, w ktorym robisz śmietnik.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tematy reakcji na emotikonki - mysle ze nie powinny byc roztrzasane tutaj...

@raf7705 wlacz sobie Imperium kontratakuje. Tutaj dopiero docenisz kontrast. Wiem ze juz bylo, ale ilekroc to ogladam na prjektorze JVC to zawsze wywołuje radość: 

Tu6f6hz.jpg

 

z2xZSKO.jpg

 

 jaki NAS wpadł  ? 

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, user7878 napisał:

A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może nie wiedziec o tym a nie od razu kłamie?

Sorry wychodzi jednak na to, że to ty kłamałeś albo admin tego forum: Spanner nie wie co pisze, albo on kłamie... Mam oficjalną wiadomość:

Administratorzy widzą wszystko. Dla użytkowników póki co nie ma takiej informacji. Jak coś się zmieni to poinformujemy o tym. @Gmeru

4 godziny temu, Spanner napisał:

Administratorzy widzą wszystko. Dla użytkowników póki co nie ma takiej informacji. Jak coś się zmieni to poinformujemy o tym. @Gmeru

Ja jestem. Tak ja napisałem wyżej. Zwykły użytkownik nie ma uprawnień do przeglądania takich informacji bezpośrednio w temacie.

 

Edytowane przez hubio
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz hubio tak jak we wszystkich tematach musisz zawsze swoje dyrdymaly wstawiac. Wymądrzasz się, obrazasz innych, zawszecTwoje musi byc na wierzchu. Mimo, że kazdy Ci to uswiadamia to Ty dalej z uporem maniaka udowadniasz że białe jest czarne. Jestes typem takiego zarozumialego madrali, ktory w moich czasach zawsze dostawal po uszach. Co gorsza w kazdym temacie robisz śmietnik bo Twoje musi być "twojsze".

Napisałem Ci mądralo na priv, że w aplikacji Tapatalk widać kto daje buźki. Jednak jesteś chyba bardzo malo inteligentny bo zamiast sprawdzić, dalej wolisz obrażać innych.

Mam nadzieję że wreszcie jakis admin odpowiednio Cię nagrodzi.

A ta fotka na deser

 

 

224ffc000a4f5824ed17f660941d193d.jpg

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tematy reakcji na emotikonki - mysle ze nie powinny byc roztrzasane tutaj...
[mention=155330]raf7705[/mention] wlacz sobie Imperium kontratakuje. Tutaj dopiero docenisz kontrast. Wiem ze juz bylo, ale ilekroc to ogladam na prjektorze JVC to zawsze wywołuje radość: 
spacer.png
 
spacer.png
 
 jaki NAS wpadł  ? 
 
Gwiezdne wojny, to nie moja bajka niby, ale skoro mówisz, że takie dobre technicznie, to rozejrze się za nimi.

Nas. Qnap ts251b z pilotem i dwoma dyskami WD Red 4TB i dziś jeszcze dokupiłem 8GB ramu.

Zaraz idę podłączać, to całkiem nowe doświadczenie dla mnie będzie.
Nie miałem nigdy z serwerami doczynienia.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, user7878 napisał:

Widzisz hubio tak jak we wszystkich tematach musisz zawsze swoje dyrdymaly wstawiac. Wymądrzasz się, obrazasz innych, zawszecTwoje musi byc na wierzchu. Mimo, że kazdy Ci to uswiadamia to Ty dalej z uporem maniaka udowadniasz że białe jest czarne. Jestes typem takiego zarozumialego madrali, ktory w moich czasach zawsze dostawal po uszach. Co gorsza w kazdym temacie robisz śmietnik bo Twoje musi być "twojsze".

Napisałem Ci mądralo na priv, że w aplikacji Tapatalk widać kto daje buźki. Jednak jesteś chyba bardzo malo inteligentny bo zamiast sprawdzić, dalej wolisz obrażać innych.

Mam nadzieję że wreszcie jakis admin odpowiednio Cię nagrodzi.

A ta fotka na deser

 

 

224ffc000a4f5824ed17f660941d193d.jpg

To znaczy, że admin forum zajmujący się obsługą techniczną forum nie ogarnia... Zadałem jeszcze o to też pytanie w tamtym dziale... Słowa: " Administratorzy widzą wszystko. Dla użytkowników póki co nie ma takiej informacji. Jak coś się zmieni to poinformujemy o tym" świadczyły dobitnie, że nie ma takiej możliwości, a jednak jest... :) Odpisał mi tam admin, a nie zwykły użytkownik (nie licząc kolejnego kolegi nie znającego tematu, za to lubiącego kogoś pouczać). Masz do mnie pretensję, że się wymądrzam itd, ale dostałem przecież inną odpowiedź, sam tego nie wymyśliłem... Ignorujesz całkowicie ten fakt. W każdym razie dziękuję user za udzielenie informacji...

Przepraszam za ten mój ton bo ty na to najmniej zasłużyłeś, ale po prostu hejterzy potrafią wyprowadzić z uwagi nawet mnie i chyba po prostu poziom irytacji przekroczył u mnie poziom krytyczny... Przyjmuję do wiadomości co napisałeś i dziękuję... Nie mam taptalka, ale chyba specjalnie go zainstaluję jak znowu będę miał buźki w każdym swoim poście, żeby zobaczyć jaki to użytkownik jest takim.....

Jeszcze dodam, że nie jestem wcale typem takiego mądrali i to ja takim dawałem po uszach... Ja lubię proste odpowiedzi na zadane pytania, a nie ironię i sarkazm, ale widać, że w rękach osób nie mających argumentów to niezła broń co odkryłem na tym forum...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2019 o 15:26, szewi napisał:

to cos jest zle, bo filmy DV maja kompatybilnosc wsteczna do HDR10 wiec podejrzewam ze cos w odtwarzaczu musisz zmienic, zeby nie walil Ci na slepo DV tylko wymusic tryb HDR (w Oppo tak jest wiec zakladam ze powinno byc to tez w CXUHD)

A możesz podać jak jest w oppo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach HDR wybierasz Forced/Wymuszony. A następnie koniecznie wyłączasz i ponownie włączasz player aby zmiana została zatwierdzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hubio napisał:

 

Ano może dlatego, że raz czy dwa czy nawet 10 razy kiedy wypowiadam jakieś "kontrowersyjne" opinie to całkowicie rozumiem, ale jak od pół roku w niemal każdym moim poście, w każdym temacie,

Normalnie jak w przedszkolu... 

Z tym raz czy dwa, to polecałeś po bandzie, w każdym temacie, w którym się uaktywniasz robisz niezły bajzel.

Twoje wynurzenia i przekonania biorą górę nad merytorycznymi argumentami, jeśli czegoś "nie macałeś", nie miałeś możliwości przetestowania, to swoje autorytarne opinie zachowaj dla siebie - Oppo, JVC, a nawet wątek o Epsonie, który trzeba bardzo mocno filtrować, aby wyciągnąć z niego naprawdę istotne informacje i wnioski użytkowników.

Przepraszam wszystkich za OT, ale  kolejny ciekawy temat został zaśmiecony nic nie wnoszącymi wynurzeniami kolegi.

Mam nadzieję, że administracja trochę posprząta.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mirek_T napisał:

Normalnie jak w przedszkolu... 

Z tym raz czy dwa, to polecałeś po bandzie, w każdym temacie, w którym się uaktywniasz robisz niezły bajzel.

Twoje wynurzenia i przekonania biorą górę nad merytorycznymi argumentami, jeśli czegoś "nie macałeś", nie miałeś możliwości przetestowania, to swoje autorytarne opinie zachowaj dla siebie - Oppo, JVC, a nawet wątek o Epsonie, który trzeba bardzo mocno filtrować, aby wyciągnąć z niego naprawdę istotne informacje i wnioski użytkowników.

Przepraszam wszystkich za OT, ale  kolejny ciekawy temat został zaśmiecony nic nie wnoszącymi wynurzeniami kolegi.

No właśnie !!! Sam śmiecisz !!! Mnie na temat osobisty zupełnie nie związany ze sprawami merytorycznymi zdarzyło się teraz tu napisać po raz pierwszy (i mam nadzieję) ostatni... Przepraszam Ciebie Szewi i wszytkie inne osoby z tego wątku. Wiem, że tak nie należy... Trafiło zupełnie przypadkowo na ten wątek, że dałem te buźki i nawet nie wiedziałem, że ktoś jest w stanie to sprawdzić, ale chciałem się upewnić i się okazało, że tak i stąd ta dyskusja. Od samego początku miałem zamiar je usunąć. Jak pisałem to było "testowo". Można było to zrobić w dziale technicznym, a nie tutaj i to głupota co zrobiłem... Działałem pod wpływem emocji, ale przepraszam.

Cytat

Mam nadzieję, że administracja trochę posprząta.

Administracja nic nie zrobi i nigdy nie robi... Pogódź się z tym !

A wiesz co mnie najbardziej denerwuje ? Ludzie tacy jak ty. Poświęć tyle czasu co ja na odpowiedzi na różne pytania, testy i dyskusję i zabieraj głos przez 1,5 roku ! Znalazł się moralizator z 13 postami i postawą: "tylko biorę i nic nie daję a taki h. hubio mi zaśmieca"... Nie tylko na tym forum, ale i na innych walczę z takimi ludźmi co umieją jedynie krytykować ! Ile moich postów przeczytałeś z tych 1315 ????????? Z ostatnich 3 miesięcy i sobie wyrobiłeś "zdanie" ???? Śmiesz mi pisać, że nie wnoszę istotnych informacji ?????!!!!!! Może mało istotną informacją było to jak udowodniłem bzdurę ze znikającą armią na TV poświęcając czas i zapał i robiąc filmy, które dałem do YT ? A może nieistotnymi informacjami były setki odpowiedzi na forum i priv o co różni ludzie pytali w różnych sprawach ????

Więcej nie będę zabierał głosu w sprawach personalnych, no chyba, że ktoś mnie obrazi... Sorry za zaśmiecanie... EOT

gł.JPG

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zasmiecasz temat ? jaki to ma zwiazek z projektorem JVC ?

Duzo nie zawsze znaczy dobrze. 

Mase osob daje ocene emotikon z usmiechem czyli smieje sie z czegos i reputacja rosnie. Wg mnie taki system ocen jest srednio miarodajny. Bo mozna sie zblaznic, ktos ma polewke z czegos, daje emitkona z usmiechem, ktory idzie do reputacji a nie odzwierciedla merytoryki wypowiedzi, ktorej czesto brakuje i nie mowie tu konkretnie o Tobie, tlyko o systemie ocen wypowiedzi.

Jesli masz z tego powodu lepsze samopoczucie, to super tylko blagam to nie jest watek psychologiczny pt reputacja Hubio na forum. 

Masz temat swoj Sasmunga, wiec tam prosze o kontynuowanie tych wywodów i udowadnaianie wiedzy eksperckiej, jesli masz taka potrzebe.

Wymadrzanie sie w kazdym temacie nie na temat na pewno nie spowoduje ze irytacja u osob czytajacych takie posty zmaleje, wrecz przeciwnie.

Ja np zaczynam byc poirytowany.

 

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas staru projektora zdarzyło mi się że sie nie odpalil tylko migała dioda lamp. Po ponownym wcisnieciu power on startuje normalnie. Mam okolo 200h wyswiecone. Mial ktos podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2019 o 16:55, user7878 napisał:

Ostatnio podczas staru projektora zdarzyło mi się że sie nie odpalil tylko migała dioda lamp. Po ponownym wcisnieciu power on startuje normalnie. Mam okolo 200h wyswiecone. Mial ktos podobnie?

Podobny problem miała osoba na innym forum:

,,Po raz pierwszy uruchomiłem mój rs640 do stanu błędu,  o którym wiem. Lampki gotowości i ostrzegawcze byly stałe,  a pomarańczowa lampka miała.  Ponownie naciśnij przycisk zasilania,  projektor uruchomił się poprawnie i wydaje się działać prawidłowo. Trochę niepokojący, ponieważ mam projektor od roku i nigdy nie przypominam sobie tego, aby działo się to wcześniej."

Z tego co pisze taka sytuacja się pojawiła dopiero raz tyle że po roku, a teraz działa ok. Obserwować na bieżąco i jeśli problem będzie się pojawiał regularnie zgloś proja do serwisu. Niestety to są urządzenia elektroniczne, drogie i niestety ale też na ileś egzemplarzy sprzedanych może wystąpić jakaś usterka...:-) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2019 o 23:37, misfit napisał:

W ustawieniach HDR wybierasz Forced/Wymuszony. A następnie koniecznie wyłączasz i ponownie włączasz player aby zmiana została zatwierdzona.

NIc to nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2019 o 16:55, user7878 napisał:

Ostatnio podczas staru projektora zdarzyło mi się że sie nie odpalil tylko migała dioda lamp. Po ponownym wcisnieciu power on startuje normalnie. Mam okolo 200h wyswiecone. Mial ktos podobnie?

 

Na moim RS420 tak miałem. Najpierw się odpalił. Tydzień później za każdym razem przy odpaleniu ten sam błąd (o ile pamiętam z diagnostyki znaczyło to że lampa nie odpaliła). Jako że miałem na gwarancji to posłałem do serwisu. W serwisie się co ciekawe odpalało bez problemu, ale w logach znaleźli że rzeczywiście nie startował u mnie. Nie byli pewni czemu i na wszelki wypadek wymienili mi ballast PWB lampy i odesłali. Od tego czasu (jakieś 4 miechy temu) problem się nie pojawił.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zdarzyło mi się to dwa razy. Będę obserwował. Nie chce mi się go odsyłać. Ile trwała naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w domu po 3 tygodniach, ale nie spieszyło mi się bo i tak nie było mnie wtedy w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...