Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Synology na 4 dyski. Model 416j. Teraz są już nowsze. Z kazdym bedzie działać idealnie.
Atmos idzie z Netflixa i Itunes chyba tez z Amazon Prime ale nie mam obecnie konta więc nie potwierdzę. Pewnie dlatego te ograniczenie żeby z ich bazy korzystać. Poza tym jest to świetny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę Panowie, że to pewnie nie na temat ale nurtuje mnie jedna sprawa. Może mi to wyjaśnicie. Jak to jest ,że wszyscy dążą do przygotowania pokoju pod projekcję filmów (mowa o salonie, a nie salce kinowej). Czyli mowa o zaciemnieniu. O części ciemnej do dwóch, trzech metrów. Zasłony na oknie. Czarne ściany i sufity.
A mają białe meble i srebrne sprzęty. Czy to się nie wyklucza? Nie jest to takie małe przekłamanie rzeczywistości? Z jednej strony tak, a jednak finalnie z drugiej tak.
Widzę niektóre pomieszczenia na zdjęciach. Jeden drugiego poucza. A często sam ma nie tak jak trzeba.
Z góry przepraszam ale może ktoś odpowie.

Sprecyzuję. Widziałem ciemne ściany i część sufitu, a sprzęt srebrny i meble + kolumny biały połysk. Czy tak może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elementy stojące na tej samej ścianie co ekran i dodatkowo odsunięte na jakąś odległość od niej są najmniej szkodliwe, bo światło, by je oświetlić, musi odbić się od jednej ze ścian, a potem znowu odbite od urządzenia wrócić na ścianę i dopiero w ekran.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi jasne wnętrza i jasne meble a chciałby w tym pokoju urządzić salkę do kina domowego z projektorem jvc czy sony itd...musi na czas seansu ją całkowicie zaciemnic lub w znacznym stopniu.

Ja to robie z uwagi, że nie mogę sobie pozwolić na osobne pomieszczenie a mam meble w bialym lakierze i jasne sciany. Dlatego na czas seansu zasłaniam wszystkie ściany czarnym materialem łącznie z meblami i tworzy się w tedy tzw.jaskinia...:-) 

Robie tak od ok 8 lat i jest to pewien rytuał przed seansem dzięki któremu z projektora wyciskam ile się da. Łącze życie codzienne i użytkowanie salonu z pasją jaką jest kino domowe. Nikt się nie czapia,;że z pokoju robie ciemną norę ,;która na dłuższy moment przytłacza i zaczyna męczyć.

Całość zasłoniecia trwa ok.4-5min. Kupując sprzęt z poziomu ok 20tys do białego salonu jest to moim zdaniem wywalanie kasy w błoto.  Z obrazu robi nam się mydło i obraz niczym się zbytnio nie różni od projektorów z poziomu 3-5tys.

 Było już u mnie kilka osób z forum wiec wiedzą jak to wygląda..:-)

 

Edytowane przez Bipo
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bipo napisał:

Jeśli ktoś lubi jasne wnętrza i jasne meble a chciałby w tym pokoju urządzić salkę do kina domowego z projektorem jvc czy sony itd...musi na czas seansu ją całkowicie zaciemnic lub w znacznym stopniu.

Ja to robie z uwagi, że nie mogę sobie pozwolić na osobne pomieszczenie a mam meble w bialym lakierze i jasne sciany. Dlatego na czas seansu zasłaniam wszystkie ściany czarnym materialem łącznie z meblami i tworzy się w tedy tzw.jaskinia...:-) 

 Robie tak od ok 8 lat i jest to pewien rytuał przed seansem dzięki któremu z projektora wyciskam ile się da. Łącze życie codzienne i użytkowanie salonu z pasją jaką jest kino domowe. Nikt się nie czapia,;że z pokoju robie ciemną norę ,;która na dłuższy moment przytłacza i zaczyna męczyć.

Całość zasłoniecia trwa ok.4-5min. Kupując sprzęt z poziomu ok 20tys do białego salonu jest to moim zdaniem wywalanie kasy w błoto.  Z obrazu robi nam się mydło i obraz niczym się zbytnio nie różni od projektorów z poziomu 3-5tys.

 Było już u mnie kilka osób z forum wiec wiedzą jak to wygląda..:-)

Nie zawsze.moze kupic ekran arl.bipo od dwoch lat uzywam ekran darkstar 9. 123cale.(wczesniej ok 1.5 roku mialem magic screena ale nie sprawdzil sie...)

ale z ciekawości pokryłem caly sufit agrowloknina sciany boczne sciany obok ekranu podloge i powiem co . Oprocz fantastycznego zaciemnienienia w scenach ciemnych mozliwe ze poprawe obrazu zyskalem rzedu 1-2% czyli bardzo malo .

ps.agrowloknine przymocowalem bialymi rzepami. Czas montazu ok 15 minut zawieszenie i tyle samo zdjecie i schowanie

 

 

 

Choć na zwyklych ekranach pewnie to zaciemnienie robi fantastyczna robote.

 

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz specjalny ekran do jasnych pomieszczeń to jeszcze bardziej na plus do obrazu... ?

Dla mnie również liczy się coś jeszcze mianowicie przy zaciemnieniu robi się ekstra klimat kinowy a dodatkowo zyskujemy nasycone kolory i czernie... :-) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2019 o 18:52, Barnaba napisał:

Jaki model Synology?

Przy PCM stracimy Atmos:( Czasem Apple nie zapowiedziało passthrough dźwięku HD?

Generalnie NAS fajna sprawa. Polecam. W polaczeniu z Oppo czy ATV + infuse działa bardzo dobrze, jak do tego dodamy magazyn danych, serwer backupowy, centrum multimedialne, monitoring, dekodowanie / odtwarzanie to robi sie calkiem fajna funkcjonalnosc. 

Tutaj fajnie w prostych slowach opisali podstawowe funkcje:

https://view.publitas.com/qnap-1/qnap_book_-pl/page/1

Zwrocilbym uwage, zeby nie bylo za malo ramu - 2GB ram to wg mnie troche malo oraz procesor w miare szybki, ale zalezy też do jakich zastosowań. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infuse tez zapowiadają Atmosa w wersji nr 6 aplikacji, ktora ma sie niebawem ukazac.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś był chętny, to na ebuy jest rs540 za 4200 EUR wystawiony.

3900 ofertę zaakceptują spokojnie.

I są dostępne projektory, bo wcześniej była aukcja ale nie mieli projektów na stanie.

 

A mój żeby było śmiesznie, kupiony z Niemiec niby a idzie do mnie z Polski.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie "krajowy" jak wrócisz do Ojczyzny ;)

Zrobiłeś już to porównanie z "najlepszym z dostępnych projektórów"? 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

Generalnie NAS fajna sprawa. Polecam. W polaczeniu z Oppo czy ATV + infuse działa bardzo dobrze, jak do tego dodamy magazyn danych, serwer backupowy, centrum multimedialne, monitoring, dekodowanie / odtwarzanie to robi sie calkiem fajna funkcjonalnosc. 

Tutaj fajnie w prostych slowach opisali podstawowe funkcje:

https://view.publitas.com/qnap-1/qnap_book_-pl/page/1

To jest tego typu publikacja, która "sprzedaje" urządzenia. Gratuluję firmie pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczuszka już czeka w salonie.

Za dwie godziny rozpakuję gada.

Jak wspomniałem, kupiony z Niemiec a przyszedł z Wrocławia do UK

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paczuszka już czeka w salonie.
Za dwie godziny rozpakuję gada.
Jak wspomniałem, kupiony z Niemiec a przyszedł z Wrocławia do UK
 
 
Dopiero za dwie godziny.
Wrzuć zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w pracy jestem, jeszcze godzinę

Ale byłem w domu na przerwie, żeby paczkę wziąć od sąsiadów, bo po pracy już za późno żeby ich "nachodzić" i musiał bym czekać do jutra.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ładnie pięknie, ale.

Z Egreat obraz jest, z dekodera tv obraz jest

A z Apple obrazu nie ma.

I to bez znaczenia czy ustawię 4k czy Fhd.

Co ciekawe,.obraz jest, nawet w 4k, jak mam włączony telewizor.

Jak telewizor wyłączę, na JVC pokazuje niebieski ekran z napisem, "brak sygnału"

O co chodzi?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI. Podepnij AppleTV na krotko. Bezposrednio do projektora z pominieciem amplitunera. Nie wlaczaj w AppleTV HDR. Ustaw jako SDR 4k i Jak zawartość daj 2x włączone. Wtedy AppleTV sam bedzie wykrywal rodzaj sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Apple mam ustawione 1080p 50hz SDR i przy takim ustawieniu, pokazuje brak sygnału.

A jak włączę telewizor za ekranem, obraz jest i na TV i na projektorze, jednocześnie.

Wyłączam tv, obraz znika na projektorze.

Włączam TV, obraz się pojawia na projektorze.

 

Sprawdzę go dziś na połączeniu bezpośrednim.

Może update, trzeba zrobić....

Mam wersję software 12.1 aktualnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, Bipo miał to samo u siebie z dekoderem TV,  ale u niego TV jest FHD.

Skontaktuj się z nim, bo wiem, że udało mu się to rozwiązać, ale to było już jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie co zmienił w ustawieniach, więc nie będę mieszał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem już o co chodzi.

Jednak wina kabla

Apple jest kuźwa takie sprytne, że do nowego urządzenia daje max sygnał, ( jaki to urządzenie przyjmuje).

Później zapamiętuje urządzenie i ustawienia dla niego.

(Dlatego działało razem z tv, bo puszczało sygnał jaki był ustawiony dla TV ale jak tv wyłączyłem, to dawało maxa na projektor, czyli 4k z HDR a ten kabel tego nie przeniesienie).

 

Mam dwa wyjścia albo połączyć krótkimi kablami ATV-AVR-PROJEKTOR i żeby zapamiętało ustawienia 1080p dla takiego połączenia.

Albo kupić kabel optyczny HDMI.

Tak poza tym to fajny ten projektor

Powiedział bym , obraz bez zasłaniania ścian jest tak dobry, jak w Epsonie, po zaciemnieniu pomieszczenia.

Tak, że wczoraj jeszcze pełni jego możliwości, nie widziałem.b35db03585f8f1e9d38c248c639eebea.jpg&key=d2601ee512e6d66f287786ee1a78ee3ad105f0f6f864ce11f5605e8f6252c421

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...