Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Zarty zartami, ja za to mam powżną zagwostke noworoczną pt robić mod i kupować zasilacz liniowy do mojego oppo czy nie
Oczywiście, żarty żartami. Każdy robi jak uważa.
Ja też chyba miesiąc czekałem aż fabryka zrobi mi ekran, wyśle do rodziców, następnie kurier przywiezie mi ekran do UK.

Niemniej Hubio ma rację.
Gwarancja leci a sprzęt tani nie jest.

Mnie do zakupu przekonała gwarancja 5 lat w cenie projektora.

A tu kolega pozbywa się połowy roku (co najmniej) okresu gwarancyjnego.

Ja nikogo nie mam zamiaru oceniać ale dziwne podejście do tematu, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Oczywiście, żarty żartami. Każdy robi jak uważa.
Ja też chyba miesiąc czekałem aż fabryka zrobi mi ekran, wyśle do rodziców, następnie kurier przywiezie mi ekran do UK.

Niemniej Hubio ma rację.
Gwarancja leci a sprzęt tani nie jest.

Mnie do zakupu przekonała gwarancja 5 lat w cenie projektora.

A tu kolega pozbywa się połowy roku (co najmniej) okresu gwarancyjnego.

Ja nikogo nie mam zamiaru oceniać ale dziwne podejście do tematu, jak dla mnie.

A może rok na nim podziałam i sprzedam kupując nowszy model? A może nie dożyje końca gwarancji? Każdy robi jak uważa ? doświadczenie mnie nauczyło że takie czekanie czasem może trwać latami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maro18 napisał:

A może rok na nim podziałam i sprzedam kupując nowszy model? A może nie dożyje końca gwarancji? Każdy robi jak uważa ? doświadczenie mnie nauczyło że takie czekanie czasem może trwać latami...

Oczywiście, że jak się ma kasę i miejsce to bez sensu czekać - też tak uważam, ale tu mówimy kiedy jednej z tych rzeczy u Ciebie zabrakło... :) Ty po prostu go nie używasz i tracisz jak słusznie napisał raf - gwarancję więc nawet z punktu widzenia ekonomicznego lepiej było by kupić później... Bo przykładowo jak ci się zachce sprzedać i wymienić na coś innego za 2 lata to już nie napiszesz, że sprzęt jest na gwarancji, a jak byś kupił w czerwcu miałbyś jeszcze na pół roku co dla wielu kupujących ma znaczenie, szczególnie w sprzęcie za 25 tyś !

Oczywiście jak zarabiasz miesięcznie z 50 tyś to dla Ciebie bez różnicy... W takim wypadku moje uwagi są bezsensowne, ale przyjmuję, że zarabiasz średnią krajową lub coś wyżej, ale w granicach normy... :)

6 godzin temu, pmcomp napisał:

Tak ciężko wpisać w Google: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_transformatorowy ?

Ja tak lubię Szewiego, że wolę usłyszeć to z Jego ust... ❤️ .... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym zarabiał średnia krajową, to raczej nie pchalbym się w proja za 20 tys ? aż takiej fantazji nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko pozostaje, życzyć Ci, żebyś nie musiał zbyt długo kartonu podziwiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka  , że dzisiaj 540-tka jest warta +/- 16500 PLN  

Kupa kasy na prace wykończeniowe poszło się .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900 można mieć za 15-16tys, 540 16-18 tylko trzeba dobrze szukać i targować się. .. ? Te ceny internetowe ni jak mają się z cenami w sklepach stacjonarnych..

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Bipo napisał:

7900 można mieć za 15-16tys, 540 16-18 tylko trzeba dobrze szukać i targować się. .. ? Te ceny internetowe ni jak mają się z cenami w sklepach stacjonarnych..

Bipo ma w 1000% racje! :) Warto popracować nad ceną, czyli szukać i targować się. :)

Używany sprzęt to również jest dobra opcja, przykładowo kupić z 10 000 pln,

to nie jest 20 000 pln. :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak kupowałem Epsona to utargowałem 400zł, a nie 7 tyś, ale skoro piszecie, że można urwać 7000zł to ok... Ktoś w Polsce z szanownych forumowiczów kupił za 16-18 tyś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bipo ma w 1000% racje!  Warto popracować nad ceną, czyli szukać i targować się. 
Używany sprzęt to również jest dobra opcja, przykładowo kupić z 10 000 pln,
to nie jest 20 000 pln. 
A używki z USA, to już w ogóle za darmo dają i nawet płacą za wysyłkę

Hubio, te ceny co koledzy piszą są realne przy tych modelach JVC. Bo JVC obniżyło oficjalnie ceny a te sklepy co mają po 20-22tys chcą wcisnąć towar po cenie z przed obniżki.

To jest wyjątkowa sytuacja a nie reguła.
Na epsonie ani na żadnym innym bys nie urwał 7tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie jarmark ;)

Ale powiem tak mozna bylo z Epsona uszczknac sporo wiecej, dzieki temu teraz np jak widze ze uzywki chodza w smiesznych pieniazkach, kiedy nowki  realnie juz stoja ponizej 10k to nie mam ataku palpitacji... ;(

Wiadomo nie sa to ceny jak sie wchodzi z ulicy i nigdy nic w danym sklepie nie kupilo, czy w jakis wielkich sieciowkach, ale jak zadasz sobie troche trudu, poszukasz, nie spieszy Ci sie, nie masz parcia na nowościi, a do tego jestes lojalnym klientem jakiegos sklepu, to zawsze jest szansa ze cos sie taniej da wyrwać.

Oczywiscie nie przesadzalbym z tym targowaniem sie za wszyskto i wszedzie bo nie zyjemy w Egipcie...Z drugiej strony nie dajmy sie jednak golić...;) 

Cena MRSP od producenta na JVC tez nie jest jakaś wiedzą tajemną, wystarczy sie interesować w temacie i czytac uwaznie fora.

Kupno uzywanego prjektora zza granicy, tutaj 3ba mocnych nerwow, cierpliwości i cojones - niby mozna, ale po co kiedy tak  jak koledzy pisali nie potrzeba szukac za miedza, do tego nie masz nerwow czy np paczka przehcodzaca przez rece x kurierów a jej transport nie wygadał tak:

Nowe projektory Sony 4K tez w bardzo dobrych pieniazkach mozna upolować, podobnie qledy Samsunga ;)))

niestety 3ba sie pod koniec dnia też pogodzic z faktem ze A/V to kosztowne hobby i jakkolwiek by nie bylo to zadna inwestycja, tylko ciagla strata....:(

Edytowane przez szewi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bipo napisał:

7900 można mieć za 15-16tys, 540 16-18 tylko trzeba dobrze szukać i targować się. .. ? Te ceny internetowe ni jak mają się z cenami w sklepach stacjonarnych..

Toteż za tyle mniej więcej kupiłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi, Maro to jak nie tajemnica powiedzcie gdzie można kupić to JVC za 16-18 tyś ? Myślę, że wiele ludzi zainteresuje taka informacja. Szewi gdzie QLEDY taniej ? Na allegro jest cena za ten mój co kupiłem 16999zł i to najniższa cena jaką widziałem w Polsce. Oczywiście nie liczę powystawowych, które są tańsze... Ja osobiście kupiłem w nocnej promocji na RTV-EURO-AGD za tysiąc więcej, ale chciałem tam tam bo na raty. Tym nie mniej z ciekawości - to ile by można urwać gdzie indziej ? Myślę, że max to 15 tyś za flagowca.

Za ile Szewi kupiłeś swojego JVC - też za 16-18 tyś ? Jak tak to gdzie ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio  ja nie cenowarka.pl ... Uzyj raczek i sprawdź sam ;)

na AVS forums za dyskusje w topicach dancyh sprzetow o cenach jest od razu ostrzezenie od moderacji, u nas widze "bazar" kwitnie...

(jest bodajze temat aktualne promocje / okazje cenowe, wiec tam sugeruje sie udac z takimi pytaniami...)

 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Szewi, Maro to jak nie tajemnica powiedzcie gdzie można kupić to JVC za 16-18 tyś ?

Pisałem już o tym jak kupowałem. Aktualnie cena tam jest taka jak wszędzie  (czyli 5 tys wyższa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, maro18 napisał:

Pisałem już o tym jak kupowałem. Aktualnie cena tam jest taka jak wszędzie  (czyli 5 tys wyższa)

Przejrzałem wszystkie twoje posty (na szczęście dużo ich nie ma) i nie znalazłem tej informacji... Może źle patrzyłem. W każdym razie zakup w tej cenie o 5 tyś niższej, wszystko tłumaczy i całkowicie usprawiedliwia fakt, że kupiłeś na zapas... :) Jak byś od razu napisał, że kupiłeś o 5 tyś taniej czyli prawie 25% taniej to było by logiczne i jasne...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Przejrzałem wszystkie twoje posty (na szczęście dużo ich nie ma) i nie znalazłem tej informacji... Może źle patrzyłem. W każdym razie zakup w tej cenie o 5 tyś niższej, wszystko tłumaczy i całkowicie usprawiedliwia fakt, że kupiłeś na zapas... :) Jak byś od razu napisał, że kupiłeś o 5 tyś taniej czyli prawie 25% taniej to było by logiczne i jasne...

Pisałem w wątku o teście rs540 chyba. Juz nie pamiętam. W każdym razie jak kupowałem kosztował prawie 10 tys mniej niż standardowa cena sklepowa na ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

Hubio  ja nie cenowarka.pl ... Uzyj raczek i sprawdź sam ;)

na AVS forums za dyskusje w topicach dancyh sprzetow o cenach jest od razu ostrzezenie od moderacji, u nas widze "bazar" kwitnie...

(jest bodajze temat aktualne promocje / okazje cenowe, wiec tam sugeruje sie udac z takimi pytaniami...)

 

 

 

AVSForum ze swoim regulaminem przegina, jak zapłacisz za członkostwo, to możesz pisać o czym chcesz.

Napędzają tymi zakazami sobie hajs, o to w tym wszystkim chodzi!!! :P:)

BTW

Czy na naszym forum jest taki zakaz? Jakoś nie zauważyłem,

ale, jak ktoś widział gdzie o tym pisze, to prosze o linka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że u nas zakazu nie ma.
Jak temat jest o sprzęcie, to niby dlaczego nie można się wymieniać informacjami gdzie najlepiej kupić, to jest normalne wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filutek wyłacz na klawiaturze ten Ctrl+ B bo te pogrubienia nie wiem co maja wnosić. Zakladasz ze osoby czytajace maja slaby wzrok? :)

raf7705 to jest jak najbardziej normalne dyskutowac o cenach, ktore niestety czesto nie sa realistyczne (podobne zale mozna wylewac na poziom cen dystruybucji filmow 4K wersje PL w porownaniu do cen np w Europie zachodniej), ale osobiscie uwazam ze od dyskusji o cenach sa odpowiednie tematy, o dyskusji o sprzecie sa inne i jest jakis porzadek, a tak niestety w co drugim temacie schodzimy na poziom  bazarowej gadki "w stylu Panie po ile ta cebula  i gdzieś Pan kupił najtaniej". Albo "o Panie, aleś przeplacił... I zaczyna sie ;)

Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby  założyc temat "gdzie kupic najtaniej sprzet x" albo "kupie sprzet y za max x", ale takie tematy juz sa na forum:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/681-promocje-i-okazje-jakas-ciekawa-promocja-napisz-jak-wiesz/?page=54

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że kolega @maro18 nieco "zaciemnił" obraz rynku w PL.

Sądząc po fotografii pudła z naklejką znamionową, to nabył projektor spoza polskiej dystrybucji. I w sumie nic w tym złego - miał takie prawo:)

Ciekawy jestem, czy jak wygląda sprawa z gwarancją przy takim zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest kilka znanych salonów z projektorami, wystarczy ruszyć się do kilku z nich, porozmawiać w 4 oczy iż kładę kasę na stół i za ile mogę dostać dany projektor. Gwarantuje, że w każdym salonie cena będzie inna i dla każdego również... ? A na dodatek jeśli brałeś już kupę sprzętu w danym salonie i jest to już twój kilkunasty zakup to inaczej Cię potraktuje salon jak pana X z ulicy co dopiero pierwszy raz będzie kupować. Wiec pytanie kto, gdzie i za ile kupił jest nie na miejscu bo niekiedy sklep prosi aby cenę zatrzymał dla siebie klijent bo jest stricte przygotowana tylko dla niego...:-) 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...