Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Filutek napisał:

Drogi Przyjacielu Riddle, muszę się wyrazić precyzyjniej w kwestii Spyder5:)

Zacytuję naszego Szanownego Macieja Kopra:

"...W zastosowaniach o krytycznym znaczeniu barwy standardem dopuszczalnego błędu pomiarowego dla sensorów używanych do kalibracji wyświetlaczy jest wartość ∆E<2. Oba testowane kalibratory X-Rite i1Display Pro ze sporym zapasem spełniają kryterium powyższej normy. Pomiary dokonywane za pomocą sensorów Datacolor Spyder 5 wykazywały podczas testu odchyłki odpowiednio ∆E=7,2 oraz ∆E=9,9 – a więc znacząco przekraczały poziom akceptowalnego błędu względem pomiaru referencyjnego, zaś ich zgodność międz instrumentowa była ponad czterokrotnie gorsza niż w przypadku kolorymetrów X-Rite..."

Tutaj jest świetnie opisany problem o którym dyskutujemy:

 Test kolorymetrów: Spyder 5 vs i1 Display Pro vs NEC PA242W

 

 

 

 

 

Największym potencjałem dla Spidera5 nie jest kalibracja kolorów, ale korektura GAMA má doskonaly poziom czerni i odcieni  na kolor jest lepszy X-Rite i1 Pro2. To jest DIY kalibracja  i nie ma nic wspólnego z profesjonalną kalibracją. Ale juz po kalibracji prez Spyder5 różnica jest wystarczająca wielka do zobaczenia i i widoczna. Zdecydowanie byłbym zainteresowany w różnice w jakości pomiędzy kalibracjami prez JVC Autocal (CALMAN) i profesjonalne kalibracje.

Autocal JVC (calman) dostajesz na JVC za darmo,  Calman w podstawowej wersji  kostuje około 700 $. To sie nie da się porównać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@riddle mysle ze przedmowcy ktorzy torpeduja zabawe z wbudowanymi opcjami prjektora, fajnie jakby zaproponowali sami jakies konstruktywne rozwiazania, bo narazie cos ktos pisze, dzieli sie wiedzą i opiniami i uwazam ze to jest fajne.

Niefajne jest natomiast torpedowanie takich postaw lub obrzydzanie ich, czy jakies personalne wycieczki pokroju ze ktos oszczedza itp..

Zawsze sa lepsze i droższe metody, ale tak jak pisze Riddle, jest to ciekawa opcja, o ktorej warto wiedzieć ze jest.  Mozesz sobie to wykonac w domowym zaciszu samemu, wielokrotnie.

JVC jak cos zaimplementowało to nie sadze ze w serii profesjonalnej jest to o kant tylka. Raczej musi spelniac jakies standardy. Moze tez cos sie zmienilo od czasu jak to testował Maciej.

Zreszta jak wglebic sie w tematy osob ktore zrobily taka kalibracje na AVSforums to naprawde jest roznica. Owszem sa jakies problemy ze czasem nie lapie im dobrych paramterow na start, ze trzeba specjalnie wszyskto ustawić, powtorzyc itp.

Tak naprawde 200-300 godzin na lampie i juz masz odchylki od tego co bylo, poprzez fakt ze lampa traci szybko swoje parametry, "gamma drift" itp. 

Kalibracje samemu uzywajac autocal JVC w teorii mozesz sobie zrobic 5 x dziennie codziennie i bedziesz mial stale parametry. 

Byc moze sie to nie sprawdzi, ale w cenie tego kolorymetru (smiesznie malej uwazam) mozna poeksperymentować.

Tak jak Riddle napisał nie jest to zadna konkurencja dla kalibracji profesjonalnej, ale na pewno jest w stanie poprawić obraz fabryczny. RIddle z tego co z nim rozmawiałem widzial taki skalibrowany obraz na JVC i bylo bardzo dobrze, a jemu ufam w tym temacie, bo sam coś robi, testuje, dzieli sie wiedzą, ma kontakt z testerami w heimkino itp :)

 

 

 

Niewykluczone oczywiście, ze finał tej zabawy bedzie taki o czym pisał Maciej (czyli powrot do ustawień fabrycznych ;) ale pozwolcie ze dojde do tego sam ;)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

@riddle mysle ze przedmowcy ktorzy torpeduja zabawe z wbudowanymi opcjami prjektora, fajnie jakby zaproponowali sami jakies konstruktywne rozwiazania, bo narazie cos ktos pisze, dzieli sie wiedzą i opiniami i uwazam ze to jest fajne.

Niefajne jest natomiast torpedowanie takich postaw lub obrzydzanie ich, czy jakies personalne wycieczki pokroju ze ktos oszczedza itp..

Zawsze sa lepsze i droższe metody, ale tak jak pisze Riddle, jest to ciekawa opcja, o ktorej warto wiedzieć ze jest.  Mozesz sobie to wykonac w domowym zaciszu samemu, wielokrotnie.

JVC jak cos zaimplementowało to nie sadze ze w serii profesjonalnej jest to o kant tylka. Raczej musi spelniac jakies standardy. Moze tez cos sie zmienilo od czasu jak to testował Maciej.

Zreszta jak wglebic sie w tematy osob ktore zrobily taka kalibracje na AVSforums to naprawde jest roznica. Owszem sa jakies problemy ze czasem nie lapie im dobrych paramterow na start, ze trzeba specjalnie wszyskto ustawić, powtorzyc itp.

Tak naprawde 200-300 godzin na lampie i juz masz odchylki od tego co bylo, poprzez fakt ze lampa traci szybko swoje parametry, "gamma drift" itp. 

Kalibracje samemu uzywajac autocal JVC w teorii mozesz sobie zrobic 5 x dziennie codziennie i bedziesz mial stale parametry. 

Byc moze sie to nie sprawdzi, ale w cenie tego kolorymetru (smiesznie malej uwazam) mozna poeksperymentować.

Tak jak Riddle napisał nie jest to zadna konkurencja dla kalibracji profesjonalnej, ale na pewno jest w stanie poprawić obraz fabryczny. RIddle z tego co z nim rozmawiałem widzial taki skalibrowany obraz na JVC i bylo bardzo dobrze, a jemu ufam w tym temacie, bo sam coś robi, testuje, dzieli sie wiedzą, ma kontakt z testerami w heimkino itp :)

 

 

 

Niewykluczone oczywiście, ze finał tej zabawy bedzie taki o czym pisał Maciej (czyli powrot do ustawień fabrycznych ;) ale pozwolcie ze dojde do tego sam ;)

Łeeee tam.... ja nie "lubiem" sam "dochodzić",

jak śpiewał Mistrz Maleńczuk! ! :P:lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy by chciał na gotowe ;) 

narazie mam opinie z pierwszej reki od kilku doswiadczonych userów, ktorzy posiadaja prjektor dlugo, ze ten spyder robi "decent job" w korygowaniu gammy i uzywaja go regularnie.

Pierwsza uwaga, ze tego sensora nie kierujemy w strone ekranu, ale w strone zrodla swiatła czyli bezposrednio w strone soczewki projektora.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2018 o 23:55, szewi napisał:

@maro18  

Zdziwiłbys sie jak bardzo "kolesie" z USA" interesuja sie tymi projektorami i jak bardzo sa zaawansowani w roznych kwestiach. Spokojnie mozemy sie od nich uczyć.

Ja natomiast nie rozumiem jak mozna kupic cos, zaplacic za jakies funkcje i z nich nie korzystać, nie sprawdziwszy wczesniej samemu lub wypowiadać sie bez sprawdzenia ;)

mylisz sie zakladajac ze ktoś szczedzi na kalibracje. Jak jest jakas funkcja w proju, producent ja zaimplementował oraz to supportuje i mozesz sie tym pobawić sam i pry okazji czegos nauczyć, to dlaczego by nie ? 

TO nie ma zastapic profesjonalnej kalibracji ktora na pewno da  jeszcze lepszy rezultat. Warto samemu sprawdzac rozne funkcje ktore sa dostepne, nawet jesli to ma byc nauka na bledach.

Jest sporo pozytywnych opinii uzytkowników oraz testerów na czele z Ekkim Schmidtem dot JVC Autocal.  

https://www.audioholics.com/projector-reviews/jvc-dla-x570r-4k-e-shift4-projector-review/3

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&amp;sl=auto&amp;tl=en&amp;u=http%3A%2F%2Fcine4home.de%2Fjvc-x5000-x7000-x500700-gamma-drift-zusammenhaenge-und-loesung%2F

 

Ale jeśli metoda jest mało wiarygodna, to skąd będziesz wiedział, jaki powinien być efekt? zakładając, że odchyły od ideału w rs540 sa niewielkie (Zgodnie z testem na stronie), a Spyder5 nie jest w stanie poprawnie skorygować tych niedociągnięć, to dlaczego efekt miałby być pozytywny? A jeśli są pozytywy, to w jakim zakresie? Może Maciek napisze jak to wyglądało z rs520? Czy po użyciu Spydera obraz był mimo wszystko bliższy ideałowi, czy wręcz psuł jeszcze bardziej?

 

A co to płacenia - ja nie płaciłem za funkcje, ja płaciłem za projektor, czyli za obraz :-) I na pewno nie będę oszczędzać na profesjonalnej kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano stad Panie madralo, za zamierzam sie tym pobawić i zrobić sobie finalnie potem profesjonalną kalibrację ;)

I kto tu oszczędza wg Ciebie ? 
 

Bede miec poglad i wiedzial jaki powinien byc efekt końcowy.

Nie mam zamiaru sie też jakos specjalnie przywiazywac to SPyder 5 Pro,  ale chce zobaczyc jak dziala ten proces.

Poczytaj sobie o zjawisku gamma drift na projektorach JVC.

Maciej testowal to jakis czase temu na 520. Fajnie jakby to odswieżyć zeby zoabczyc czy cos uleglo zmianie w temacie z nowszymi prjektorami.

Moge CI wkleic kilka linkow od osob z branży A/V ktorzy uwazaja ze kalibracja przez autocal daje dobre rezultaty. Profesjonalna kalibracja na pewno da lepsze, ale co ile bedziesz ja wykonywał ? 

Lampa traci jasność od pierwszej godziny swojego uzycia.

(Na spyder 5 pro tez wybor opcji sie nie konczy bo jesli dobrze pamietam jest kilka innych rekomendowanych kolorymetrow ktore dzialaja z JVC autocal)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2018 o 23:55, szewi napisał:

@maro18  

Zdziwiłbys sie jak bardzo "kolesie" z USA" interesuja sie tymi projektorami i jak bardzo sa zaawansowani w roznych kwestiach. Spokojnie mozemy sie od nich uczyć.

Ja natomiast nie rozumiem jak mozna kupic cos, zaplacic za jakies funkcje i z nich nie korzystać, nie sprawdziwszy wczesniej samemu lub wypowiadać sie bez sprawdzenia ;)

mylisz sie zakladajac ze ktoś szczedzi na kalibracje. Jak jest jakas funkcja w proju, producent ja zaimplementował oraz to supportuje i mozesz sie tym pobawić sam i pry okazji czegos nauczyć, to dlaczego by nie ? 

TO nie ma zastapic profesjonalnej kalibracji ktora na pewno da  jeszcze lepszy rezultat. Warto samemu sprawdzac rozne funkcje ktore sa dostepne, nawet jesli to ma byc nauka na bledach.

Jest sporo pozytywnych opinii uzytkowników oraz testerów na czele z Ekkim Schmidtem dot JVC Autocal.  

https://www.audioholics.com/projector-reviews/jvc-dla-x570r-4k-e-shift4-projector-review/3

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&amp;sl=auto&amp;tl=en&amp;u=http%3A%2F%2Fcine4home.de%2Fjvc-x5000-x7000-x500700-gamma-drift-zusammenhaenge-und-loesung%2F

 

1. Co do " panie Mądralo" to trochę mi się przestaje podobać Twój protekcjonalny ton - nie jesteśmy na forum Onetu i takie teksty zachowaj na dyskusję z filutkiem 

 

2. A znasz jakieś inne urządzenia do pomiaru które są bardziej wiarygodne? Dlaczego na forum wybierają Spydera? Czy coś lepszego po prostu kosztuje znacznie więcej i zanika efektywność kosztowa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij proszę do wiadomości ze tutaj nie chodzi o zadne oszczednosci, tylko o to zeby przecwiczyc i poznać funkcje autoakalibracji w prjektorze samemu. Nie wiem dlaczego tak ciezko to pojąc ;)

Oczywiscie bede miec na uwadze to jak mozna sie do Ciebie zwracać, a jak nie mozna, ale proszę żebys mi nie udzielał rad w kontekscie konwersacji z innymi uzytkownikami forum.

Na przyszłość rownież fajnie jak nie bedziesz sugerował innym ze robią, czy szukają jakiś oszczedności tylko dlatego że Ty masz inne zdanie w temacie i nie chcesz wyprobować jakiejs funkcji w posiadanym sprzęcie :)

Jesli uwazasz ze moje "madralo" reprezentuje poziom onetu, to nie wiem jak nazwiesz to:

Dnia 28.11.2018 o 22:14, maro18 napisał:

Co do Spydera, to na avsforum onanizują się tym od miesięcy. Aż zacząłem się zastanawiać ile kosztuje w USA kalibracja, że kolesie wydają $7-8k na projektor, a szkoda im kasy na kalibrację?? 

i na jakim forum taki poziom wg Ciebie bylby ok :)

A tymczasem zapowiada sie intensywny weekend filmowy:

xsrTlPY.jpg

zobaczymy jak wygląda to legendarne 60fps ;)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wielu userom jest ciężko pojąć, że ktoś chce na coś wydać własne pieniądze. Wzbudza to nieskrywane emocje.

Jego pieniądze, jego prawo. Czy to tak trudno pojąć?

 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

Lampa traci jasność od pierwszej godziny swojego uzycia.

(Na spyder 5 pro tez wybor opcji sie nie konczy bo jesli dobrze pamietam jest kilka innych rekomendowanych kolorymetrow ktore dzialaja z JVC autocal)

Szewi, ciepło, ciepło! :P:lol:

( a myślałem, że nikt nie załapie) ?

17 minut temu, pmcomp napisał:

Ostatnio wielu userom jest ciężko pojąć, że ktoś chce na coś wydać własne pieniądze. Wzbudza to nieskrywane emocje.

Jego pieniądze, jego prawo. Czy to tak trudno pojąć?

 

Również emocje wzbudza fakt, że ktoś nie chce wydawać swoich pieniędzy! :P:lol:

BTW

Pmcomp, co Ty wiesz o wydawaniu pieniędzy?! ?:wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Przyjmij proszę do wiadomości ze tutaj nie chodzi o zadne oszczednosci, tylko o to zeby przecwiczyc i poznać funkcje autoakalibracji w prjektorze samemu. Nie wiem dlaczego tak ciezko to pojąc ;)

Oczywiscie bede miec na uwadze to jak mozna sie do Ciebie zwracać, a jak nie mozna, ale proszę żebys mi nie udzielał rad w kontekscie konwersacji z innymi uzytkownikami forum.

Na przyszłość rownież fajnie jak nie bedziesz sugerował innym ze robią, czy szukają jakiś oszczedności tylko dlatego że Ty masz inne zdanie w temacie i nie chcesz wyprobować jakiejs funkcji w posiadanym sprzęcie :)

Jesli uwazasz ze moje "madralo" reprezentuje poziom onetu, to nie wiem jak nazwiesz to:

i na jakim forum taki poziom wg Ciebie bylby ok :)

A tymczasem zapowiada sie intensywny weekend filmowy:

xsrTlPY.jpg

zobaczymy jak wygląda to legendarne 60fps ;)

Co do wydawania pieniędzy - zupełnie mnie to nie interesuje co robicie ze swoimi i nigdzie nie napisałem ze macie robić coś innego. Po prostu po tym jak Maciej napisał że "kalibracja" Spyderem powoduje błędy w odwzorowaniu obrazu zacząłem się zastanawiać czy jest sens to robić tym urządzeniem. Ale zamiast merytorycznej dyskusji ciągle piszecie że nie moja sprawa co robicie ze swoimi pieniędzmi... no normalnie jak dzieci... ale już się przyzwyczaiłem - taka specyfika polskiego forum z którą ciężko się spotkać np na avsforum.

 

Bez odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi chce się sam pobawić i poćwiczyć... To też jest frajda... Ja to w pełni rozumiem... To tak jak za młodu rozbierało się ( :) nie nie, żadne zbereźne myśli proszę).. radiomagnetofon kasprzak żeby zobaczyć jak to działa, albo pisało pierwszy program w BASICu na ATARI polegający na tym, że komputerek mówił tzn pisał "dzień dobry"... Ile było radochy jak się zrobiło taki program, a sensu w tym nie było żadnego... Podobnie robi Szewi... Pobawi się sam, zobaczy różnicę albo nie... :), a potem jeszcze porówna z profesjonalną kalibracją...

Ja to w pełni rozumiem i nie rozumiem z kolei jak ktoś traktujący audio-video jako hobby może tego nie rozumieć... Szewi - miłej zabawy... Z Epsonem nie było takich rzeczy... :)

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, taki, że miałem plan lekcji w tabeli, na kolorowym tle, chyba z pół dnia to pisałem

 

A książkę od "basica" nocami czytałem

....

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/2993550-will-nec-brand-i1pro2-works-jvc-autocal-calman.html#post56572444

Dominic Chan z AVSForum napisał:

"...Unfortunately the JVC autocal software only supports two meters, the i1Pro2 and the Spyder5.

I found the Spyder5 to have very poor colour accuracy, and cannot be profiled when using JVC autocal..."

Dziekuje za uwagę, przechodzę na odbiór. :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maro18 napisał:

Ale jeśli metoda jest mało wiarygodna, to skąd będziesz wiedział, jaki powinien być efekt? zakładając, że odchyły od ideału w rs540 sa niewielkie (Zgodnie z testem na stronie), a Spyder5 nie jest w stanie poprawnie skorygować tych niedociągnięć, to dlaczego efekt miałby być pozytywny? A jeśli są pozytywy, to w jakim zakresie? Może Maciek napisze jak to wyglądało z rs520? Czy po użyciu Spydera obraz był mimo wszystko bliższy ideałowi, czy wręcz psuł jeszcze bardziej?

Wyglądało to tak, że po pierwsze błąd odcienia bieli się pogorszył względem fabrycznego trybu THX, co jakoś specjalnie mnie nie dziwi, bo dosyć dużym błędem jest obarczony kolorymetr Spyder 5. Testowałem już te urządzenia i ktoś nawet przytoczył tu link do mojego tematu. Dużo większym problemem było jednak to, że soft liczył korekty krzywej gamma z niestabilnych pomiarów ciemnych plansz i w szarościach (poniżej 5%) wyzerował całkowicie kanał niebieski. W związku z tym detale w czerniach wyglądały jakby przepuszczono je przez zielony filtr, nie mówiąc o tym, że brakowało przejść tonalnych w błękitach.

Najgorsze w tym jest to, że nie ma kompletnie jak przeprowadzić walidacji wewnątrz oprogramowania JVC, więc taki proces ani nie wnosi nic mądrego do obrazu, ani nic merytorycznego jeśli ktoś jest pasjonatem. W założeniu miało być to typowe plug'n'play, ale takie rzeczy skrajnie rzadko wychodzą w świecie kalibracji, a tutaj nawet nie bardzo mają prawo wyjść ze względu na wsparcie tylko dla jednego, bardzo ułomnego sensora. Całkowicie rozumiem, że ktoś jest hobbystą i chciałby sobie samemu popróbować regulacji projektora, ale w zabawie z JVC Autocal nie znajduję waloru edukacyjnego wcale. Dużo lepiej i dla efektu i dla próby nauki zagadnień, a przy okazji podobnie dla kieszeni byłoby kupić kolorymetr x-rite i1 display pro i spróbować coś zdziałać oprogramowaniem HCFR.

P.S. Nie czytam opinii forumowiczów w tematach specjalistycznych. Mam kilka osób z branży wśród znajomych, którym ufam i z którymi wymieniam spostrzeżenia, ale to, że na avsforum X osób napisze, że coś dobrze działa wnosi niewiele w moich oczach. Zbyt wiele rzeczy się już naoglądałem przez ostatnie lata ;)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIlutek no i co z teog wynika ? Nic. Jak bede chcial to kupie do kolorów x-rite i1pro2 i tyle w temacie. 

Zamiast cytowac cos wyrywkowo wez  lepiej sam coś potestuj :)

@Maciej Koper testowałeś może Xrite i1Pro2 w polaczneiu z Autocal, czy soft jest tu waskim gardłem ? x-rite i1 display pro chyba nie wpsolpracuje z autocalem jelsi sie nie myle ?

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szewi napisał:

FIlutek no i co z teog wynika ? Nic. Jak bede chcial to kupie do kolorów x-rite i1pro2 i tyle w temacie. 

Zamiast cytowac cos wyrywkowo wez  lepiej sam coś potestuj :)

@Maciej Koper testowałeś może Xrite i1Pro2 w polaczneiu z Autocal, czy soft jest tu waskim gardłem ? x-rite i1 display pro chyba nie wpsolpracuje z autocalem jelsi sie nie myle ?

No właśnie, chciałem Ciebie ustrzec od wywalenia "kasy w błoto". :)

Maciej Koper, podaje nam "rękę" i sugeruje zestaw x-rite i1 display pro plus HCFR. ?

Ja się czuje namaszczony i idę tą drogą!!! ?

BTW

W dalszym ciągu nieustannie, testuje Moją Mysie(czasami już nie popiskuje , ale nawet jęczy):P:):wub:

Edytowane przez Filutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubio napisał:

Szewi chce się sam pobawić i poćwiczyć... To też jest frajda... Ja to w pełni rozumiem... To tak jak za młodu rozbierało się ( :) nie nie, żadne zbereźne myśli proszę).. radiomagnetofon kasprzak żeby zobaczyć jak to działa, albo pisało pierwszy program w BASICu na ATARI polegający na tym, że komputerek mówił tzn pisał "dzień dobry"... Ile było radochy jak się zrobiło taki program, a sensu w tym nie było żadnego... Podobnie robi Szewi... Pobawi się sam, zobaczy różnicę albo nie... :), a potem jeszcze porówna z profesjonalną kalibracją...

Ja to w pełni rozumiem i nie rozumiem z kolei jak ktoś traktujący audio-video jako hobby może tego nie rozumieć... Szewi - miłej zabawy... Z Epsonem nie było takich rzeczy... :)

Po prostu myślałem, że chcecie poprawić wygląd obrazu, a nie żeby się pobawić w pogarszanie. My bad... ja jakoś inaczej traktuję to hobby najwyraźniej 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szewi napisał:

 

@Maciej Koper testowałeś może Xrite i1Pro2 w polaczneiu z Autocal, czy soft jest tu waskim gardłem ? x-rite i1 display pro chyba nie wpsolpracuje z autocalem jelsi sie nie myle ?

Nie testowałem. Sam i1Pro2 jest nawet niezłym spektrometrem. Wąskim gardłem jest 10nm rozdzielczość optyczna, oraz czułość w czerniach. To pierwsze ograniczenie nie jest wielkie, ale to drugie będzie problemem, bo jego dokładność kończy się wielokrotnie wcześniej niż dowolnego kolorymetru (prawdopodobnie ok. 0,1cd/m2), a JVC to projektor o bdb czerniach. Nie wiem jak się zachowa soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, niestety ktoś mi zablokował dostęp do tej strony, i nie bęndzie  prawdopodobnie sie już mógł tutaj zalogować. Prawdopodobnie tu juz nie jesteśm mile widziani. Jeśli ktoś jest zainteresowany kontaktem na mie  to jest mój e-mail lsimek41@gmail.com 

 

Error 1020 Ray ID: 48241a9f9e156457 • 2018-12-01 08:15:06 UTC

Access denied

 

Życzę wszystkim wszystkim wspaniałych przeżyć o dużym sukcesie w HDTV...

dzienky

Riddle

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, riddle napisał:

Czesc, niestety ktoś mi zablokował dostęp do tej strony, i nie bęndzie  prawdopodobnie sie już mógł tutaj zalogować. Prawdopodobnie tu juz nie jesteśm mile widziani. Jeśli ktoś jest zainteresowany kontaktem na mie  to jest mój e-mail lsimek41@gmail.com 

 

Error 1020 Ray ID: 48241a9f9e156457 • 2018-12-01 08:15:06 UTC

Access denied

 

Życzę wszystkim wszystkim wspaniałych przeżyć o dużym sukcesie w HDTV...

dzienky

Riddle

 

Nie przypuszczam, żeby ktokolwiek Cię blokował, raczej jakiś błąd techniczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@riddle czasami forum jest offline. Tutaj jeszcze nie widziałem żeby kogoś blokowali. Na sąsiednim forum u kikiego to owszem ale tutaj raczej nie

 

Edit -@hubio mnie uprzedził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że to jakiś błąd.
Były przecież ataki hakerów i forum nie działało, ze dwa razy w ostatnim tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, riddle napisał:

Czesc, niestety ktoś mi zablokował dostęp do tej strony, i nie bęndzie  prawdopodobnie sie już mógł tutaj zalogować. Prawdopodobnie tu juz nie jesteśm mile widziani. Jeśli ktoś jest zainteresowany kontaktem na mie  to jest mój e-mail lsimek41@gmail.com 

 

Error 1020 Ray ID: 48241a9f9e156457 • 2018-12-01 08:15:06 UTC

Access denied

 

Życzę wszystkim wszystkim wspaniałych przeżyć o dużym sukcesie w HDTV...

dzienky

Riddle

 

Riddle, Ty się nie wygłupiaj Szanowny Przyjacielu! :)

Jesteś jednym z moich ulubionych forumowiczów! ?

 

BTW

Ostatnio prawie codziennie strona się zawiesza,

admini już wyjaśniali, że to ataki wrogów tej strony,

za pomocą chińskich "spółdzielni usługowych". ?

To proste, ktoś płaci, zleca, i strona się zawiesza. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...