Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Filutek napisał:

A ja mam takie proste pytanie. :)

Dlaczego Epson 9300 ma lepszą rozdzielczość(ostrość obrazu)

i dlaczego Epson 9300 ma lepszy Gamut w:  REC 709, DCI P3, oraz w końcu lepszy HDR REC2020

od JVC RS540? :P:P:P

Jeszcze do tego białe ściany + JVC i co mamy? ...........Najlepszego? :P:lol:

 
  REC709 HD Standard DCI P3 Wide Color HDR REC2020
       
JVC DLA-RS540      99.6% 89.8% 67.7%
Epson 9300 100% (Cinema) 94.6% 71.3%

 

Czy to tak uchodzi, dawać się tak zmanipulować specom od "markietingu",

zamiast zachować zdrowy rozsądek i obiektywizm? :P:lol:

dziwne  ? 

Pokrycie szerokie palety barw DCI / Rec 2020 97% / 77%
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs540-test-projektora-4k-na-2018-z-eshift-5-ultra-hd-i-hdr/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filutek masz koncepcje co do testow konkretne wymagania... default_wink.png

Wiec mysle ze najlepiej jak sam je przeprowadzosz w takim wydaniu i zaprezentujesz wyniki default_wink.png

 

Mozna robic amatorskie porownanie ale w profesjonalnych testach wszystko juz zostalo powiedziano na ten temat. Poza tym czy jest sens udawadniania na nowo ze Ziemia jest okragla a foty przeklamuja i zawsze 3ba brac pod uwage komentarz recenzenta? default_wink.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, riddle napisał:

Widać rozbieżność wyników w tych pomiarach/recenzjach ok 10%,

recenzja i pomiary wykonane w USA przez Teda Bollingera bardziej mnie przekonują,

bowiem wykonywał to bardziej doświadczony i utytułowany specjalista na dokładniejszej aparaturze pomiarowej!!! :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Filutek napisał:

Ja tylko przypomnę wszystkim podnieconym kolegom,

że oko ludzkie potrafi rejestrować zjawiska "subatomowe"! :)

Oczywiście chodzi o jeden, jedyny kwant energii.

Tak oko ludzkie potrafi zarejestrować kwant energii. :)

Rodzi to określone konsekwencje, gdy dodać do tego,

zależności związane z Rodopsyną.

Jak myślicie, jak postrzega obraz, człowiek(salonowiec) ze swojego JVC w pokoju z jasnymi ścianami,

a jak będzie widział obraz człowiek(nietoperz) ze swojego Epsona w jaskini z velvetowymi ścianami? :P:lol:

 

Rhodopsin.jpg

 

 

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Własnie odezwał sie sfrustrowany własciciel Epsona. Jak napisałam ... kasa przez Ciebie przemawia. A raczej jej brak. Kup sobie JVC do tej swojej jaskini i sam zrób porównanie, wtedy pisz. Zaprezentuj swoje dokonania. Bo jak na razie Twoje zdanie nic nie znaczy. Cytujesz internet z prędkością karabinu maszynowego tak jak jest ci wygodnie. 

Jedynie szewi ma w temacie bezpośredniego porównania coś do powiedzenia. I zrobił to bardzo dokładnie. Tylko do ciebie to nie dociera z wymienionego powodu.

 

PS. jak będe miał ochotę to do swojego białego salonu wstawie sobie SONY VW5000. Co nie zmieni sytuacji, że Epson 9300 jest gorszym projektorem od JVC540, a 540-ka od VW5000.

A o tym tu dyskutujemy, a nie o Twoich czy moich preferencjach.

Edytowane przez pmcomp
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników RS540/X7900. Jako, że jestem na etapie finalizowania zakupu tego projektora proszę o informację jak wygląda oglądanie sportu na tym projektorze? Szczególnie mecze piłki nożnej w 4k.
Super jakby ktoś miał porównanie z epsonami 7300/9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

A o tym tu dyskutujemy, a nie o Twoich czy moich preferencjach.

No własnie nie o moich i nie o Twoich!!! :P:lol:

 

A ja mam takie proste pytanie. :)

Dlaczego Epson 9300 ma lepszą rozdzielczość(ostrość obrazu)

i dlaczego Epson 9300 ma lepszy Gamut w:  REC 709, DCI P3, oraz w końcu lepszy HDR REC2020

od JVC RS540? :P:P:P

Jeszcze do tego białe ściany + JVC i co mamy? ...........Najlepszego? :P:lol:

 
  REC709 HD Standard DCI P3 Wide Color HDR REC2020
       
JVC DLA-RS540      99.6% 89.8% 67.7%
Epson 9300 100% (Cinema) 94.6% 71.3%

 

Czy to tak uchodzi, iść w zaparte, kiedy obiektywne dane potwierdzają moje tezy?

Gdzie się schowały zdrowy rozsądek i obiektywizm, czy zostały skonsumowane, przez podjarane "ceną" ego? :P:lol:

 

BTW

Muszę "odszczekać" moje poprzednie stwierdzenie, że bardziej ufam w "lepszy" profesjonalizm Teda Bollingera,

jak naszego Macieja Kopra. Oczywiście napisałem piramidalna bzdurę!

Właśnie całkiem prawdopodobne jest, że to Macieja wyniki są bardziej precyzyjne......? :)

 

Trochę się zapędziłem, ale jestem jeszcze bardziej ciekawy, jak jest faktycznie, kto to sprawdzi .....:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Filutek napisał:

 

Dlaczego Epson 9300 ma lepszą rozdzielczość(ostrość obrazu)

Czy wiesz co to jest rozdzielczość i co to jest ostrość? Bo jak widzę to dla Ciebie to to samo. I o czym tu dyskutować?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, riddle napisał:

Test JVC RS540

Pokrycie szerokie palety barw DCI / Rec 2020 97% / 77%
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs540-test-projektora-4k-na-2018-z-eshift-5-ultra-hd-i-hdr/

 

Mój JVC RS520:

Pokrycie szerokie palety barw DCI / Rec 2020 95% / 76%
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs420-test-projektora-2017-z-4k-eshift-i-hdr/

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, pmcomp napisał:

 

Mój JVC RS520:

Pokrycie szerokie palety barw DCI / Rec 2020 95% / 76%
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs420-test-projektora-2017-z-4k-eshift-i-hdr/

 

Jak jest u Ciebie z "pokryciem", to tylko ponowne badanie jest w  stanie stwierdzić.:)

Troche czasu mineło, a wiadomo degradacja(degradujących elementów projektora) zachodzi,

o tym wiadomo nie od dzisiaj. :)

 

Ale ciekaw jestem takiego testu projektorów u Ciebie i u mnie,

czyli źródło obrazu HTPC i nietknięty materiał 4k.

Bez ingerencji "badziewnych" elementów poprawiających obraz, w samych projach, czy o zgrozo z "boxów". :)

Każdy człowiek inaczej rejestruje kolory i ich mix-y.

Inaczej również "to samo" wygląda w "jamie" czy "salonie". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz porównywać Epsona z JVC

1 różne technologie LCD/LoCOS

2 różnica w cenie

 

Generalnie myślę, że JVC jest znacznie lepszie i to niest tylko moja opinia.  Mam kilku przyjaciół, którzy uważają, że DLP jest najlepszą technologią na świecie, a ekran LCD jest gorszy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Filutek napisał:

Jak jest u Ciebie z "pokryciem", to tylko ponowne badanie jest w  stanie stwierdzić.:)

Troche czasu mineło, a wiadomo degradacja(degradujących elementów projektora) zachodzi,

o tym wiadomo nie od dzisiaj. :)

 

Ale ciekaw jestem takiego testu projektorów u Ciebie i u mnie,

czyli źródło obrazu HTPC i nietknięty materiał 4k.

Bez ingerencji "badziewnych" elementów poprawiających obraz, w samych projach, czy o zgrozo z "boxów". :)

Każdy człowiek inaczej rejestruje kolory i ich mix-y.

Inaczej również "to samo" wygląda w "jamie" czy "salonie". :)

Zaczynasz się powtarzać. Kilka postów wyżej juz to napisałeś. Podobnie jak dzindziorów argumentów ci już zabrakło ??? ;) 

Edytowane przez pmcomp
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, user7878 napisał:

@Filutek daj na luz emoji6.png
 

Filutek potrzebuje potwierdzenia i kogoś kto mu zaręczy autorytetem, że Jego Epson jest lepszy od JVC szewiego. 

Chyba sie taki tutaj nie znajdzie.

 

???

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, riddle napisał:

Nie możesz porównywać Epsona z JVC

1 różne technologie LCD/LoCOS

2 różnica w cenie

 

Generalnie myślę, że JVC jest znacznie lepszie i to niest tylko moja opinia.  Mam kilku przyjaciół, którzy uważają, że DLP jest najlepszą technologią na świecie, a ekran LCD jest gorszy. ?

Riddle, właśnie większość twierdzi, że nie można porównywać, bo LCD/LoCOS i cena itp.

Moim zdaniem nie jest to istotne, istotna jest jakość obrazu, w pierwszej kolejności w "salonie",

bowiem to jest udziałem większość użytkowników. :P:lol:

 

Nie chce w tym momencie przesądzać co będzie lepsze dla mnie w "jaskini nietoperza",

ale na 99% jestem pewien, że w salonie z użyciem tandetnych "boxów" z odbiciami od ścian sufitów, podłogi, JVC

kontra Epson 9400 z HTPC plus madVR  wyjdzie porównywalnie, lub w pewnych sytuacjach lepiej.:)

 

Mam nadzieje niedługo potwierdzić lub wykluczyć swoje domysły. :lol:

Może macie racje, kto wie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filutek , do białego pokoju jest np Optoma GT 5000 , 5500 z 5000 lm 

Lub inne maszyny z mnóstwem lumenów . 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że MadVR jest niesamowity, jeśli masz na to HW GTX 1060+ ale to mi nie pasowało... ? ale raczej mojej żonie :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Własnie odezwał sie sfrustrowany własciciel Epsona.

Ale Filutek nie jest chyba posiadaczem Epsona, chyba,  że coś się zmieniło, bo jakiś miesiąc temu pisał, że chce kupić...  To są rozważania teoretyczne...

Może dobrze, bo tak wiele zależy od źródła, adaptacji pomieszczenia, samego ludzkiego oka (nie każdy ma tak samo doskonały wzrok), że tylko ogólne pomiary są obiektywne i miarodajne... Tym nie mniej wszystkie autorytety mówią o przewadze LCOS nad LCS i JVC/SONY nad Epsonami, do tego dochodzi najważniejsza rzecz w projekcji czyli kontrast, a on tu już we wszystkich recenzjach i pomiarach jest kilka razy wyższy w JVC od Epsonów... więc nie do końca rozumiem dywagacji Filutka....

A patrząc na samą ostrość to najlepszą ma chyba Optoma... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce jeszcze coś napisać, jezeli "czerń" i kontrast w ciemnych scenach, są dla kogoś najważniejsze,

po części z powodu "marketingowego bełkotu", to takiego "salonowca" nigdy się nie przekona,

że czarne to nie jest "jasne i kolorowe" tylko jedynie ciemne i szare(słabiutkie kolory). :P:lol:

 

Proszę zwróćcie uwagę na fakt, że w tych "ciemnych obszarach" u salonowców,

zanikają kolory i dominują odcienie szarości.

Wszystko się zmienia w "jaskini nietoperza"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, hubio napisał:

Ale Filutek nie jest chyba posiadaczem Epsona, chyba,  że coś się zmieniło, bo jakiś miesiąc temu pisał, że chce kupić...  To są rozważania teoretyczne...

 

 

Aha, wszystko jasne. Kolejny kinoman gawędziarz.

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filutek musi wszystkim udowodnić, że to co on zamierza kupić, zrobić, jest najlepsze na świecie.

Reszta się nie liczy.

 

Generalnie, to się chyba leczy.

Bez obrazy.

 

Oczywiście ma on rację, co do tego że salka kinowa z Velvetu jest najlepszą rzeczą jaką można zrobić dla projektora, każdego projektora.

 

Ale reszta jego hipotez jest niemądra.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz powtórzę, moja "hipoteza" dotyczy jedynie przypadku,

lepszego JVC jak u "salonowca" Pmcomp, gdzie królują odblaski i powidoki wszelakie na ekranie, "podkarmiane" z badziewnego odtwarzacza

oraz "słabszego" Epsona 9400 w "jaskini nietoperza" napędzanego najwyższej klasy sygnałem z HTPC + madVR. :P:lol:

 

Tak więc proszę nie zniekształcać warunków tego porównania. :)

Absolutnie nie porównujemy tych projektorów, tylko w  "jaskini nietoperza",

bo wtedy lepsza czerń JVC wygrywa. :)

(To potwierdza Szewi przykładowo)

 

Nic trudnego umówić się w "salonie" jak u Pmcomp i dokonać "wizji lokalnej! :)

Idę o zakład, że jeżeli jednak będzie różnica na korzyść JVC, to raczej nieznaczna,

absolutnie nie będzie 2-3 razy większa. :lol:

 

Chyba nie będzie innego wyjścia jak bezpośrednie porównanie. :)

Kto się zgłasza do komisji, oceniającej zjawiskowy salon Pmcomp i jego odtwarzacz? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Filutek, co nas to obchodzi, jak kolega pmcomp sobie ogląda....

Nie obchodzi nas też jak Ty będziesz oglądał....

I który ma "większego", bo tak wygląda ta dyskusja.

 

Osobiście, wybrał bym salkę z Epsonem.

A potem go zmienił na JVC

Dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna.

 

 

 

 

Generalnie Twoje podejście jest mądrzejsze, moim zdaniem ale nie musisz tego nikomu udowadniać, jakimiś tam historiami z wykresami.
Rób tą salkę i kupuj Epsona, będzie pan zadowolony.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Filutek napisał:

No to jeszcze raz powtórzę, moja "hipoteza" dotyczy jedynie przypadku,

lepszego JVC jak u "salonowca" Pmcomp, gdzie królują odblaski i powidoki wszelakie na ekranie, "podkarmiane" z badziewnego odtwarzacza

oraz "słabszego" Epsona 9400 w "jaskini nietoperza" napędzanego najwyższej klasy sygnałem z HTPC + madVR. :P:lol:

 

Tak więc proszę nie zniekształcać warunków tego porównania. :)

Absolutnie nie porównujemy tych projektorów, tylko w  "jaskini nietoperza",

bo wtedy lepsza czerń JVC wygrywa. :)

(To potwierdza Szewi przykładowo)

 

Nic trudnego umówić się w "salonie" jak u Pmcomp i dokonać "wizji lokalnej! :)

Idę o zakład, że jeżeli jednak będzie różnica na korzyść JVC, to raczej nieznaczna,

absolutnie nie będzie 2-3 razy większa. :lol:

 

Chyba nie będzie innego wyjścia jak bezpośrednie porównanie. :)

Kto się zgłasza do komisji, oceniającej zjawiskowy salon Pmcomp i jego odtwarzacz? 

 

Kolego. Ty nie robisz żadnego porównania. Ty mlesz jęzorem i teoretyzujesz. Zupełnie niepotrzebnie bo to nic nie wnosi. Jak zakupisz jakiś projektor i nabędziesz własne doświadczenie to ... zapraszam do dalszej dyskusji. Bo teraz szkoda po prostu czasu.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raf7705 napisał:

 

Oczywiście ma on rację, co do tego że salka kinowa z Velvetu jest najlepszą rzeczą jaką można zrobić dla projektora, każdego projektora.

 

 

Tego nikt nie neguje. To jest oczywiste.

Tylko Filutem nie może pojąć, że nie każdy chce i nie każdy może sobie taką salkę wyfasować. I nie może pojąć jak można kupić JVC do niezaadaptowanego pomieszczenia.

I jeszcze ostatnio ciągle powtarza to samo. To sie nazywa technika zdartej płyty.

 

I to sie Panie nadaje do prasy :).

 

Edytowane przez pmcomp
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam specjalnej sali projekcyjnej, ale różnica między Epson 9300 i JVC x7900, widziałem gołym okiem ?  I z niecierpliwością czekam na  przybycie do domu nowego JVC N5 / N7 i jestem tiez ciekawy na porównania pomiędzy farbou DIY ARL i płótnem ARL które jest wykonane na zamówienie zgodnie z moimi wymaganiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...