Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja porówywałem RS440, VW360 i TW9300 w hcx,
VW360 rozwalił oba, potem Epson a na końcu JVC z baaardzo miękkim obrazem i najmniejszą jasnością ze wszystkich trzech - żaden projektor nie był kalibrowany. 
Był mój wątek gdzieś na forum jak pałowałem się HDR'em w projektorach. 

Z RS540 nie wiem sam jak jest, bo podobno o wiele lepszy obiektyw niż RS440. 
Odnośnie wsadzania RS540 do salonu... to po prostu nie warto, nie zobaczysz tego. 

@szewi która część star wars to jest i która minuta filmu? 

P.S. Za ile sprzedajesz Epsona? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi, nie dawaj się podpuszczać.

Chyba Filutek myśli że Velvet zrobi z Epsona, cudo techniki.

Poprostu coś jest dobre, coś innego jest lepsze i tyle w temacie.

 

Jak kiedyś zmienię dom, to na taki żeby mieć osobną salkę kinową, to wtedy definitywnie idę w JVC.

Epson jest dobry do w miarę dostosowanego salonu.

Sony w ogóle nie biorę pod uwagę, bo tam plastikowe soczewki są

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filutek na start moze sie tak wydawac,  jak sie pobawisz ustawieniami, zrobisz alignment panelu oraz kalibracje roznicy nie powinno byc w tym temacie, naptmiast jest przepasc w plastyce.

Poza tym to jest tylko postrzeganie na 1wszy rzut oka i nie wynika z mniejszej ostrosci tylko innego panelu, jak porownywalem te same ujecia to zadne z nich nie bylo miej ostre, natomiast glebia, kontrast wszyskto to bylo lepsz od razu na jvc, nie mowiac juz plynnosci obrazu w 4k dzieki bardoz dobrze dzialajacej interpolacji (clear motion drive) - ja akurat lubie plynny obraz.

Poczytaj dlaczego ten sam Art wolal obraz z LS10500 (wyzszym modelu Epsona) od TW9300. LS10500 ma tez panele LCoS (dokladnie LCD reflective tak to nazwali) i przyjmij ze 9300 i za pewne 9400 sa swietne  i bezkonkurencyjne w swojej klasie i cenie, ale JVC jest po porstu zwyczajnie lepsze - to nie jest ta sama polka. W recenzjach wszystko to co pisza to prawda ;)

Zwroc tez uwage na porownanie natywnego prjektora SOny VW385ES do JVC (korekta linka z pierwszej strony bo omylkowo wrzucilem porownanie innych projow:

Czy JVC jest wg Ciebie malo ostre w stosunku do natywnego prjektora 4K Sony ? :) Natywny przetwornik powinien dawać najwyzsza ostrość w 4K (tak uogolniajac ;))

Teraz mam pytanie do uzytkownikow, korzystacie z  3d ? zastanawiamsie nad emiterem i okularami. Czy xpand to dobry wybor czy jednak ori okulary ?

@raf7705  :) 

 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują okulary Philipsa.

mam nieodparte wrażenie, że "mafia epsonowska" próbuje ci obrzydzić zakup za wszelką cenę. Nieładnie.

A powód jest prosty: "muszą" pozostać przy swoim Epsonie. Na filmie Wielki Szu wyjaśniono co może byc hakiem ;) .

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szewi napisał:

Hubio wiekszymi literami sie nie da ? ;)

Ale, że co... ? :) Sorry trochę się pogubiłem. Ja tylko zapytałem czy masz możliwość odsłonięcia salki żeby sprawdzić jak JVC będzie się sprawował w normalnym salonie.... Post poniżej:

12 godzin temu, hubio napisał:

Ok wierzę, wierzę, ja tylko pytałem, a nie polemizowałem.... :) A u siebie Szewi nie masz możliwości odciemnienia salki i sprawdzenia jak będzie się prezentował ?

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Ale, że co... ? :) Sorry trochę się pogubiłem. Ja tylko zapytałem czy masz możliwość odsłonięcia salki żeby sprawdzić jak JVC będzie się sprawował w normalnym salonie.... Post poniżej:

 

Czy ty chcesz oglądać obraz z projektora w dzień przy odsłoniętych oknach ??? Jesli tak to kup sobie projekcje bliskiego rzutu ze specjalnym ekranem. A i tak ZAWSZE wtedy telewizor będzie lepszym wyborem. 

Projektor służy do oglądania w ZACIEMNIONYCH pomieszczeniach bez dostepu światła z zewnątrz. Najlepiej w zaadaptowanym pomieszczeniu, gdzie ściany i sufit mają niski współczynnik odbicia światła odbitego od ekranu. Czyli najlepiej czarny mat.

 

Ale Ty to już wiesz więc nie rozumiem skąd takie pytania.

 

PS. chyba przeżyłes nie raz w kinie gdy w wieeeeelkim pomieszczeniu podczas seansu otworzono na ościez drzwi na zewnątrz gdzie świeciło słońce? Cały czar pryska :) .

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie Epson nie dorównuje JVC nawet odrobinę. Ja co prawda widziałem RS440 w akcji ale już tam było wyraźnie lepiej niz na moim 7300 i 9300. Ta różnica jest widoczna od razu dla kazdego! Epson daje też fajny obraz ale JVC jest zwyczajnie lepszy. Dla mnie roznica miedzy 7300 a 9300 nie była aż tak widoczna jak między 9300 a RS440!
BTW jest ktoś zainteresowany moim 7300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pmcomp napisał:

Czy ty chcesz oglądać obraz z projektora w dzień przy odsłoniętych oknach ??? Jesli tak to kup sobie projekcje bliskiego rzutu ze specjalnym ekranem. A i tak ZAWSZE wtedy telewizor będzie lepszym wyborem. 

Projektor służy do oglądania w ZACIEMNIONYCH pomieszczeniach bez dostepu światła z zewnątrz. Najlepiej w zaadaptowanym pomieszczeniu, gdzie ściany i sufit mają niski współczynnik odbicia światła odbitego od ekranu. Czyli najlepiej czarny mat.

 

Ale Ty to już wiesz więc nie rozumiem skąd takie pytania.

 

PS. chyba przeżyłes nie raz w kinie gdy w wieeeeelkim pomieszczeniu podczas seansu otworzono na ościez drzwi na zewnątrz gdzie świeciło słońce? Cały czar pryska :) .

 

Pozdro

Tak, tak jasne... Źle to ująłem... Nie wiem dokładnie jak Szewi ma urządzoną tą salkę, ale tak z pamięci (mogę się mylić) ma chyba jakiś ciemny materiał na ścianach i suficie, który może rozsunąć.... Nie wiem, może się mylę, ale chodziło mi o to, żeby mógł sprawdzić jak by projektor sprawował się w normalnym salonie. Oczywiście okna, wiadomo zasłonięte...

Czyli żeby sprawdzić jak działa w salonie nazywanym "nieprzystosowanym"... Jeśli Szewi nie masz takiej możliwości lub za dużo było by z tym pracy to oczywiście rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest w ogóle bez sensu pytanie.

Kto kupuje JVC do białego salonu....

Normalne że cała inwestycja idzie się walić.

Nikt rozsądny tego nie zrobi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, raf7705 napisał:

Ale to jest w ogóle bez sensu pytanie.

Kto kupuje JVC do białego salonu....

Normalne że cała inwestycja idzie się walić.

Nikt rozsądny tego nie zrobi.

A do ciemnego salonu ? Chodzi mi w moich pytaniach o odpowiedź o ile zyskuje to JVC w normalnym salonie ? Zresztą nawet w jasnym też jest pytanie czy będzie dużo lepszy niż na Epsonie.

Polska to nadal nie jest tak zamożny kraj, żeby ludzie mieli "salki" więc pytania o sprawowanie się JVC w salonie jest dość ważne dla większości ludzi... Nawet tu u nas to wiem, że Szewi ma salkę i nikt więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, raf7705 napisał:

Kto kupuje JVC do białego salonu...

Nikt rozsądny tego nie zrobi.

Ja bym kupił, gdybym mógł, nawet do białego (sufit przy ekranie mam prawie czarny) ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, hubio napisał:

Tak, tak jasne... Źle to ująłem... Nie wiem dokładnie jak Szewi ma urządzoną tą salkę, ale tak z pamięci (mogę się mylić) ma chyba jakiś ciemny materiał na ścianach i suficie, który może rozsunąć.... Nie wiem, może się mylę, ale chodziło mi o to, żeby mógł sprawdzić jak by projektor sprawował się w normalnym salonie. Oczywiście okna, wiadomo zasłonięte...

Czyli żeby sprawdzić jak działa w salonie nazywanym "nieprzystosowanym"... Jeśli Szewi nie masz takiej możliwości lub za dużo było by z tym pracy to oczywiście rozumiem...

Jasne.

O takim oglądaniu mogę Ci opowiedzieć z autopsji. Moja 520ka pracuje w niezaadaptowanym salonie. I jest zaj-ebi-ście. Wczoraj oglądałem Cliffhanger i They Live. Stare filmy ale dały takiego kopa po restoracji, że hej. Szczególnie ten drugi zrobiony po mistrzowsku. I moim zdaniem ze względu na kontrast lepiej wypada 520-ka od 420-ki. Podobnie jak w jaskini.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, raf7705 napisał:

Kto kupuje JVC do białego salonu....

Normalne że cała inwestycja idzie się walić.

Nikt rozsądny tego nie zrobi.

 

 

JA !!!

 

?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni

Ja jednak inwestując taką kasę chciałbym być pewien, że wykorzystuję sprzęt na maxa.

No nie musi być osobna salka ale taki "w pełni zaadoptowany" salon jak ma Bipo, też jest jak najbardziej ok.

Ja, kiedy założę wszystkie adaptacje, to mam 100% ścian zasłonięte czarnym materiałem i 1.2m od ekranu sufit i podłoga też na 1.2m od ekranu, ten sam czarny materiał.

To już jest ok dla Epsona ale dla JVC chciałbym mieć 100% adaptacji, czego aktualnie nie mogę wykonać.

 

Pmcomp ale ty tak na serio...

Oglądasz JVC w białym salonie, bez żadnych adaptacji?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pmcomp napisał:

 

JA !!!

 

?

No trza mieć jaja, żeby być prawdziwym "salonowcem"! :P:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, raf7705 napisał:

Ja, kiedy założę wszystkie adaptacje, to mam 100% ścian zasłonięte czarnym materiałem i 1.2m od ekranu sufit i podłoga też na 1.2m od ekranu, ten sam czarny materiał.

To już jest ok dla Epsona ale dla JVC chciałbym mieć 100% adaptacji, czego aktualnie nie mogę wykonać.

No to raf kupuj to JVC :) i będziesz największym autorytetem w kwestii porównania Epsona do JVC bo będziesz mógł stopniowo zmieniać adaptację z całkowitej przystosowanej do nieprzystosowanej...

A co do białego salonu moje pytanie nie dotyczyło gdzie lepiej - na salce czy w salonie, bo to było by pytanie retoryczne. Pytanie było jaki jest wzrost wydajności między JVC a Epsonem. Skoro na salce Szewi pisze, 2,3 klasy więcej, to można zaryzykować tezę, że w salonie - klasa wyżej ?

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubio napisał:

Skoro na salce Szewi pisze, 2,3 klasy więcej, to można zaryzykować tezę, że w salonie - klasa wyżej ?

Moim zdaniem Szewi przesadził,

co do "salonu" jak np. u Pmcomp to pewnie od 0-0,5, reszta to "efekt psychologiczny",

które to efekty Pmcomp, manifestuje w prawie każdym poście. :P:lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Kto bogatemu zabroni emoji3.png

Ja jednak inwestując taką kasę chciałbym być pewien, że wykorzystuję sprzęt na maxa.

No nie musi być osobna salka ale taki "w pełni zaadoptowany" salon jak ma Bipo, też jest jak najbardziej ok.

Ja, kiedy założę wszystkie adaptacje, to mam 100% ścian zasłonięte czarnym materiałem i 1.2m od ekranu sufit i podłoga też na 1.2m od ekranu, ten sam czarny materiał.

To już jest ok dla Epsona ale dla JVC chciałbym mieć 100% adaptacji, czego aktualnie nie mogę wykonać.

 

Pmcomp ale ty tak na serio...

Oglądasz JVC w białym salonie, bez żadnych adaptacji?

 

Wpadnij, zobaczysz.

Kocham kino domowe ale to nie znaczy, że z jego powodu mam rujnować swój salon. Choc on i tak jest już zagracony wszelkiej maści sprzętem, głównie do stereo.

Na szczęście nie mam gołych ścian. Najgorszy jest sufit blisko ekranu. przy okazji malowanie mazne go na jakiś ciemny brąz ale na pewno nie na czarny.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To mnie trochę zaskoczyłeś.

Nie szkoda Ci zmarnowanego potencjału. ...

 

Móje adaptacje są w pełni zdejmowalne wiec nie ma mowy o dodatkowym zagracaniu.

Kończę oglądać, to zdejmuje. Trochę to trwa, z 15-20min ale bez tego nie chce mi się projektora włączać, bo różnica kolosalna.

 

Ps

Ja w ramach "odgracania " ostatnio zdjalem 2 tylne surround i dwa małe subwoofery które były z tyłu.

Został jeden duży z przodu na codzień a na seanse dostawiam drugi identyczny po drugiej stronie z przodu.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze @raf7705 to widze ze u Ciebie jest cała ceremonia z projekcją ;) no ale to i tak fajna sprawa.

Hubio nie mam jak tego sprawdzić w salonie, bo  mam permanentne zaciemnienie w pokoju i nie mam opcji zeby pokoj przemalowac itp (moge otworzyc podniesc rolety i wpuscic troche swiatla ;), ale na pewno straty na kontrascie beda ;) 

A tutaj ciekawostka oraz info dla malkontentow ostrosci  - poniewaz mam ten sam film Baby Driver 4K ktory leciał na targach na prezentacji RS3000 (co prawda film dobrali kiepsko, bo nie jest to najwyzszych lotow wydanie 4k, dodatkowo ma szumy/ziarno, ale postanowiłem go z ciekawosci zapodać u siebie. Zrobilem fotki z czystej ciekawosci, tak wiem zdjecia - najwiekszy kłamca w projekcji hehe, ale ogolnie maly szok :). Foty robione tym samym aparatem te same ustawienia. Obie sale zaciemnione.

moj JVC rzut z ok 4m na ekranie Adeo Prestige ref white, RS3000 rzut z ok 8m na ekranie Stewart greyhawk (jesli dobrze pamietam) foty robione z podobnej odleglosci.

A teraz mały quiz: zamieszczam dwie fotki, celowo bez opisu ktora na jakim prjektorze. Kto zgadnie ktora na jakim ?  Zdjecia oczywiscie nie dowodza niczego, wiec zadnych wnioskow prosze nie wysnuwac. Jeden projektor mial podbite wysotrzanie MPC w skali 0-10 na 5 i w odtwarzaczu w skali 0-16 na 8. Drugi wszystko auto bez wyostrzania. Dodatkowo w jednym przypadku obraz byl w ruchu w drugim zapauzowany.

Pi4tX99.jpg

Yrl4fJt.jpg

Kto zgadnie ktora fota z ktorego proja ?;) 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przedmówca - drugie zdjęcie ma widoczne pasy, czyli to słabsza 540-tka na białym ekranie ;) Ale to niczego nie dowodzi, że akurat w tym zestawieniu 3000 bardziej mydlany (kinowy).

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bipobyles na AVS więc wiesz haha, ale masz racje ;) 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi, z Twojego ładniejszy obraz niż z RS3000

 

U mnie, no niestety jak chcę mieć ładny obraz, to muszę się trochę postarać i rozłożyć te adaptacje. Oczywiście mogę tylko ekran opuścić i heja.

Ale taki obraz mnie nie satysfakcjonuje.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szewi napisał:

@Bipobyles na AVS więc wiesz haha, ale masz racje ;) 

 

Oj tam oj tam. .. ?

dla mnie oba obrazy są bardzo dobre.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...