Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, burz napisał:

Szkoda, że umarły testy, a chłopaki z hdtvpolska skupili się na reklamówkach - dla przykładu, ostatni prawdziwy test projektora JVC był w 2017 roku (RS540)!!!

Właśnie, prosimy więcej pro proj testów, miło się czyta jak jvc wyprzedza resztę peletonu 😛

Swoją drogą, ten nowy line up sony wygląda wcale dobrze, XW5000 może dobrze namącić w segmencie zdobywanym przez NP5 i LS12000 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2022 o 13:58, raf7705 napisał:

Mój komentarz był do zdjęcia kolegi, Montas. 

Sebna u Ciebie mleko gładziutkie, tylko coś balans bieli na zdjęciu, coś nie teges, bo wszystko żółte się zrobiło.

(Pewnie dodatkowe źródło, sztucznego światła).

 

 

 

Aby sprawiedliwości stało się zadość ;)

Ta sama kawa ale w bardziej naturalnej kolorystyce :D (jedno zdjęcie Samsung zdecydował się zrobić w naturalnej kolorystyce ^^)

20220426_120106.thumb.jpg.67281a9394598cec3310c1ce9dee4628.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyglądają te kawusie na Jvcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slowo wyjasnienia.

Ten jednorozec, to dzielo spotkanego na drodze tajskiego mistrza . Ja tylko cyknalem zdjecie, przed wypiciem.

1611965509849.jpg 20190928-153306auth.jpg

Zainteresowanych sztuka dekorowania latte odsylam tutaj.

Nie wiem czy wiecie, ale mamy bardzo silna zawodniczke w barwach bialo-czerwonych,  trzykrotna mistrzynie Polski  - Agnieszke Rojewska.

 

 

p.s.

Moja kawowa  preferuja to  espresso z   emfatyczna  crema,  ale doceniam  i lubie ogladac baristow przy pracy a i dobrym latte z ciastem  nie pogardze. 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2022 o 21:46, szewi napisał:

U mnie niestety cappuccino bez wzorków ;)IMG_20220503_155817.jpgIMG_20220503_155737.jpg

Nie postarali się ale za to widok nadrabia :)

W dniu 29.04.2022 o 16:58, binary napisał:

Slowo wyjasnienia.

Ten jednorozec, to dzielo spotkanego na drodze tajskiego mistrza . Ja tylko cyknalem zdjecie, przed wypiciem.

1611965509849.jpg 20190928-153306auth.jpg

Zainteresowanych sztuka dekorowania latte odsylam tutaj.

Nie wiem czy wiecie, ale mamy bardzo silna zawodniczke w barwach bialo-czerwonych,  trzykrotna mistrzynie Polski  - Agnieszke Rojewska.

 

 

p.s.

Moja kawowa  preferuja to  espresso z   emfatyczna  crema,  ale doceniam  i lubie ogladac baristow przy pracy a i dobrym latte z ciastem  nie pogardze. 

Właśnie miałem się pytać czy sam coś takiego wyczarowałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sebna

Mialem wiecej nie spamowac na ten temat, ale po tym Mistrzostwie Swiata w cytowaniu, juz chyba niczego nie da sie uratowac. ;)

Jakbym sam tak czarowal, , tobym film nakrecil, bo to robi wieksze wrazenie, niz zdjecia. 

Z moich doswiadczen wynika, ze u Wlochow kawa dobra wszedzie, nawet na stacji benzynowej, wiec brak  atrakcyjnej prezentacji mozna im darowac.

Ale sa tez inne nacje, ktore swoja kawe biora "na powaznie".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, binary napisał:

 

sebna

Mialem wiecej nie spamowac na ten temat, ale po tym Mistrzostwie Swiata w cytowaniu, juz chyba niczego nie da sie uratowac. ;)

Jakbym sam tak czarowal, , tobym film nakrecil, bo to robi wieksze wrazenie, niz zdjecia. 

Z moich doswiadczen wynika, ze u Wlochow kawa dobra wszedzie, nawet na stacji benzynowej, wiec brak  atrakcyjnej prezentacji mozna im darowac.

Ale sa tez inne nacje, ktore swoja kawe biora "na powaznie".

E tam spamować od razu, ja bym powiedział, że tchnęliśmy nieco (odmiennego) życia w wątek :).

W tych czasach najbardziej lubię light i ewentualnie medium single orgin roast, także we Włoszech musiał bym się trochę naszukać, bo oni tam, przynajmniej tradycyjnie są zakochani w espresso roast czyli w zasadzie najmocniej spalone ziarna jak się da i przeważane rożne blendy :). Ostatni raz jak byłem we Włoszech to byłem jeszcze nastolatkiem i o ile kilka espresso się napiłem to bardziej było to utylitarnie, żeby podbrudzi się nieco za kierownicą, niż dla smaku ale faktycznie bardzo miło je wspominam.

Ale myślimy znów wybrać się do Włoch na wakacje po latach obierania innych kierunków, gdzie bardziej rumem życie się toczy, niż winem. Ale za to gdzie kawa rośnie naturalnie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szewi napisał:

Tu się trochę bardziej postarali :)IMG_20220505_155804.jpg

Nie będę pisał z czym mi się to kojarzy bo nie wypada :D, ale zdecydowanie bardziej się postarali niż poprzednicy :)

Pozdrawiam

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Obrot o 90 stopni daje wydmy.

 

 Tu w kok czesana   pupitka.

 

IMG-20180530-120901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2022 o 22:54, maserlap napisał:

Ja jestem na etapie adaptacji pokoju, udało mi się znaleźć bardzo fajny materiał, może ktoś będzie zainteresowany; chodzi o czarny welur matt velvet 99, gramatura 420, ok 33zł mb (140cm x 100cm), co ważne, jest to martwa czerń, będzie siorpał światło aż miło. Na zdjęciu dla porównania z próbkami typowej tkaniny typu blackout oraz innego aksamitu o trochę wyższym stopniu połyskliwości.

IMG_20220330_081730.thumb.jpg.f3160c98ebbb8c2013772cdcf9a09079.jpgIMG_20220402_142103.thumb.jpg.0630ca8e3c9f69e283735b36fccdbb0f.jpg

 

Ten materiał będzie służył mi za "wyściółkę" ścian. Plan się trochę zaktualizował, będę robić pełne obramowanie na "głównej" ścianie i paski 70cm na przylegających i suficie; mam wrażenie, że będzie wyglądało to naprawdę estetycznie i da ciekawy "arlekinowski" kontrast z resztą pomieszczenia :> To będzie ekspozycja stała. Dodatkowo dwie kotarki 140cm x 350cm na okna, żeby zabić światło od latarni. Nie wiem kiedy to zrobię, ale klamka już zapadła :) Wczoraj po paru tygodniach podłączyłem ponownie n5 i utwierdziłem się, że obraz który generuje to petarda, już na obecne warunki. Mógłbym cały czas oglądać spocone twarze czarnoskórych aktorów, jeśli wiecie o czym mówię :> Potrzebuję właśnie jeszcze tylko zniwelować efekt odbijanego światła w jasnych scenach i będzie świetnie.

No cóż... kupiłem kawałek i porażka. W porównaniu do brytyjskiego wygląda podobnie, jak to powyższe porównanie foto. Z tym, że ten "twój" jest tym razem tym szarym.

Sprawdzone w jaskini Batmana. W jasnym pomieszczeniu rzeczywiście można się pomylić i nawet zachwycić ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz wyświetlać?
Pliki własne, czy z serwisów VOD?
Do jednego Zidoo z9x, do drugiego Apple TV.

Do obydwu zastosowań, podobno NVIDIA jest Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raf7705 napisał:


Do jednego Zidoo z9x, do drugiego Apple TV.
 

Czy ATV wypuszcza aktualnie Atmosa/HDR z Netflixa/HBO Max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z netflixa zawsze wypuszczało.

Jak jest z HBO, nie wiem.

 

Nawiasem mówiąc, do plików własnych z serwera ATV też jest dobre, tylko dźwięk będzie LPCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a dobrze kojarzę że ATV + Hdfury wypuści Dolby Vision z Netflixa na JVC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, raf7705 napisał:

Z netflixa zawsze wypuszczało.

Jak jest z HBO, nie wiem.

 

Nawiasem mówiąc, do plików własnych z serwera ATV też jest dobre, tylko dźwięk będzie LPCM.

a jak podłączacie audio do ATV? Czy jest opcja "po kablu" czy wyłącznie bluetooth? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem długo takiej przystawki z wyjściem optycznym na ampli, i ostatecznie padło na realme 4k stick + hdmi splitter z Amazona za 150zł (dwa wejścia hdmi, jedno out, optyk), nie narzekam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...