Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie temat deko się wyczerpał,poza tym offtopów wcale tak dużo nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie miał nic nowego wnieść oprócz refleksji dla kolegów którzy czepiają się innych i zarzucają im "offtop" a sami niszczą cały ciekawy początkowo wątek.
Schizofreników z dużymi telewizorami będziemy tu tępić, to nie ten wątek. Dzielenie się doświadczeniami jak wycisnąć maksimum możliwości z JVC to wg ciebie "offtop"? Chciałbyś dodać jakieś przemyślenia? DTM vs Madvr? Batcave vs ALR? Seksmisja vs Bareja?
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 02:40, montas napisał:
W dniu 2.07.2021 o 22:21, kil napisał:
Nie miał nic nowego wnieść oprócz refleksji dla kolegów którzy czepiają się innych i zarzucają im "offtop" a sami niszczą cały ciekawy początkowo wątek.

Schizofreników z dużymi telewizorami będziemy tu tępić, to nie ten wątek. Dzielenie się doświadczeniami jak wycisnąć maksimum możliwości z JVC to wg ciebie "offtop"? Chciałbyś dodać jakieś przemyślenia? DTM vs Madvr? Batcave vs ALR? Seksmisja vs Bareja?

W planach Go wtedy jeszcze nie bylo :) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Możliwe że kabel optyczny po czasie zaczyna szwankować? Na oled dobrze,a na jvc skaczę ciemny obraz gdy włącze 4k60kl/s ,zmienilem na miedziany 3m i działa normalnie, wcześniej było dobrze choć dlugo nie testowałem w 60hz.Rodzinka jest I chcieli Gemini mana obejrzeć wczoraj a tu zonk, zmienilem na 1080p60 obejrzeli,dziś wyszlo że to raczej jeden z kabli optycznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Darulok napisał:

Witajcie,

 

Możliwe że kabel optyczny po czasie zaczyna szwankować? Na oled dobrze,a na jvc skaczę ciemny obraz gdy włącze 4k60kl/s ,zmienilem na miedziany 3m i działa normalnie, wcześniej było dobrze choć dlugo nie testowałem w 60hz.Rodzinka jest I chcieli Gemini mana obejrzeć wczoraj a tu zonk, zmienilem na 1080p60 obejrzeli,dziś wyszlo że to raczej jeden z kabli optycznych. 

Jak na innym działa to masz odpowiedź. Miałem podobny problem jak przesiadłem się z RS40 na X7900. 15m kabel w suficie w dodatku miedziany. 1080p60 szło bez problemu, 4k za nic. Z pomocą przyszedł repeater/booster sygnału z Amazona za 20$ dokładnie ten (inne nie działały) https://www.amazon.com/dp/B01N0OISVS?ref_=pe_1196280_123950170

Więc zamiast pruć sufit proponuję sprawdź najpierw to. U mnie działa z 2160p60 włącznie (Gemini Man też:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam @Darulok

U ciebie podobne nastawy? Mam ekran 130 cali... A i o co chodzi z tą przesłaną i brakiem ponownej synchronizacji? Co prawda u mnie kablem JVC podłączone jest pod sieć i jvccontrol.exe w MADVR od razu przełącza mi między skalibrowanymi w projektorze zapisanymi trybami DTM i SDR automatycznie więc jest te kilka sekund czarnego....

Piszesz że masz wersję MadVR 140. Ja jade na wersji 113 od około 2 lat i byłem przekonany że to ostatnia dostępna wersja jest. 

Tak czy inaczej ja mam ustawione na skalibrowany  pod krzywą 2.20. nastawy w calibration jak poniżej.

W projektorze tryb DTM to kolor profile BT2020 a gamma B. Tak najlepiej wychodziło. Lampa na high i jest jasno. Czasem za jasno się wydaje jak przejdę z trybu SDR.

image.thumb.png.b51406a8d10a0d997ef52f1d3b3c186d.pngimage.thumb.png.84b0733d56a773c2c451310ac71cd6b1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Konrado_ napisał:

W projektorze tryb DTM to kolor profile BT2020 a gamma B. Tak najlepiej wychodziło. Lampa na high i jest jasno. Czasem za jasno się wydaje jak przejdę z trybu SDR.

To jest ustawienie na oko,najlepiej gdybys profesjonalnie skalirował w pj profil reference do dci p3 do gammy 2.2 ,wtedy masz podana jasność w nitach ktora wpisujesz w madvr na kompie i maks z szerokiej palety,a o przesłonę miałem na mysli że jak ustawisz tryb madvr w projektorze to pozniej skaczesz po filmach a ten profil jest ciagle włączony, bez zbędnego mielenia gdy wyłaczasz film itd.U mnie telewizory przestały istniec gdy odkrylem madvr a skalibrowałem go przy okazji innych profili,oleda 65gz950 zbił mi maly synek,mając pj nie tęsknię,chociaż szkoda bo czasem z doskoku cos obejrzalem ale fun i głębia tylko pj. Trybów hdr nie używam bo to nie ma sensu.

https://www.audiostereo.pl/topic/156186-budowa-pokoju-kinowego/?do=findComment&comment=5329641

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koment od sebna który był u mnie pare tygodni temu a posiada dwa oledy e6 i C9 jak dobrze kojarze.

Post 193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam przerzuciło do ostatniego posta, jak SE Martin proja powiesił w białym pokoju.

Lepiej poprostu wklej cytat, skopiowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem przekleić mój post z Audiostero do naszego wątku już jakiś czas temu ale jakoś tak zleciało i nie było czasu.

Tak jest byłem o Darka jakiś czas temu i jak mi się podobało możecie przeczytać poniżej :)

Tekst jest mało techniczny bo to bardziej wrażenia ale jak ktoś ma pytania o jakieś konkretne aspekty, które wywarły taki czy inne wrażenie (bo się np zastanawia nad zakupem jedynego słusznego ;) projektora czyli x7900 ;)) to śmiało pytać a ja dopiszę.

Jeżeli komuś się nie chce czytać to w skrócie: system jest mega fajny i jest też przykładem tego jak metodami dostępnymi dla każdego można osiągnąć efekty, której zjadają komercyjne kina i projekty na śniadanie.

Cytat

Też tak to widzę. Sam skok rozdzielczości z 1080p do 4k na mnie nie robi dużego wrażenia (bo bardzo często jest praktycznie niezauważalny a może raczej nie robiący dużej różnicy na przestrzeni trwania filmu) ale za to część HDR technologi UHD to jest coś co robi moim zdaniem bardzo dużą różnicę (czyli operowanie w zakresie np 1000nitów a nie 110 jak w przypadku materiału HD czy 4k bez HDR).

Moja salka kinowa jest gdzieś w 30% tam gdzie chciałbym żeby była i na tej podstawie i na tamtym etapie, nie mając żadnego porównania do innych projektorów i instalacji podchodziłem do UHD (na projektorach) z dużą dawką rezerwy jako coś co jest zbędnym wysiłkiem do uzyskanego efektu (w porównaniu do HDR na OLEDzie np).

Aż do czasu jak odwiedziłem kilka tygodniu temu kolegę @darulok , żeby się zmotywować do dalszych kroków z moim kinem. Efekt osiągnięty (w motywowaniu się). Spodziewałem się, że będzie MEGA (całe pomieszczenie, w czarnym aksamicie, akustyka i skalibrowany JVC x7900 plus świetny sprzęt towarzyszący) ale takiego opadu szczęki się nie spodziewałem a nie tak prosto mnie zaskoczyć (w zasadzie moja szczęka dalej gdzieś tam leży u niego w pokoju bo było za ciemną żebym mógł ją znaleźć i zabrać ze sobą z powrotem do domu ;))

Po tym co zobaczyłem u @darulok jestem już nie tylko wyznawcą HDR na Oledzie ale oficjalnie też na PJ i to znacznie bardziej niż na Oledzie. Szok to mało powiedziane jak to może fenomenalnie wyglądać. Wyglądało (i brzmiało) to tak dobrze, że miałem problem ze skupieniem się na ocenianiu systemu bo natychmiast się wciągałem bez reszty w cokolwiek Darek mi puszczał 😄 . Yes, please!  I o to chodzi w genialnych systemach.

Inna sprawa, że obecne pomieszczenie Darka jest bardzo małe w kategoriach kina a system działa w nim na prawdę fenomenalnie pod większością względów. Darek mówił mi jakie są rozmiary pomieszczenia nim go odwiedziłem ale dopóki się ich nie zobaczy na żywo, mi było ciężko sobie je dokładnie wyobrazić. Na żywo nie jest to duże pomieszczenie ale systemowi to w niczym nie przeszkadza i efekt kina jest naprawdę wyjątkowy. Oczywiście żadne kina komercyjne, które znam nie mają żadnych szans ani startu do tak zestawionego systemu.

System Darka, uświadomił mi, że dosłownie każdy może mieć kino pełną gębą, ponieważ przestrzeń tak naprawdę nie jest żadnym ograniczeniem przy odrobinie kreatywności. Ten wniosek, ze spotkania, chyba mnie najbardziej zaskoczył bo ja bym nie pomyślał nawet o tym, żeby zaczynać projekt kina w takiej małej przestrzeni i jak bardzo bym się mylił nie robiąc tego a jednocześnie dysponując taką stosunkowo skromną w tym celu przestrzenią 🙂 . Dodatkowa uwaga jest taka, że pomieszczenie tak dobrze rozprasza / pochłania światło (przez aksamit), że bez intensywnego wpatrywania się nie da się dostrzec jego granic :). Czyli ściany znikają, więc równie dobrze mogła by to być hala produkcyjna a nie 3.x na 4.x metra (Darku wybacz, jeżeli pomyliłem rozmiary).

U mnie leży 100m aksamitu już od pewno blisko roku ale nie miałem czasu się za to zebrać a i tak obraz był bardzo fajny. Teraz jestem na końcowych etapach planowania przed wdrożeniem 🙂 i posunięciem swojego pomieszczenia o kolejny krok do przodu.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Darulok napisał:

Koment od sebna który był u mnie pare tygodni temu a posiada dwa oledy e6 i C9 jak dobrze kojarze.

Post 193

Prawie dobrze C6 i C9 ;) (oba 65"), ale nie zapominajmy przede wszystkim JVC X7900. Oledy są fajne (nawet bardzo) ale po co komy Oledy jak ma się coś tak fenomenalnego jak x7900 :)

Edytowane przez sebna
  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam go DLA RS-540 🙂

Rs540 i x-7900 w parze jak moje córki bliźniaczki. To się nazywa szczęście w nieszczęściu.

Edytowane przez braavoo
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, montas napisał:

Oryginalna jak koszulka Ralpha Laurena za 75zł🙂

Możesz rozwinąć czemu jest nie oryginał? Skąd wiadomo że nie wyszło to z fabryki Ushio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Co jaki czas sprawdzacie czy czyścicie filtr w projektorze? Czy to widać po słabszym czy ciemniejszym obrazie? Czy projektor głośniej pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem po roku, czysty jak łza. Ale to zależy od pomieszczenia i liczby przepracowanych godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to spoko. Ale dla świętego spokoju sprawdzę przy okazji. Myślałem, że może to jakaś częsta czynność. A ja to olałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, STELVIO napisał:

A to spoko. Ale dla świętego spokoju sprawdzę przy okazji. Myślałem, że może to jakaś częsta czynność. A ja to olałem.

Ja też muszę sprawdzić mój filtr. Już prawie rok mam x7900 ale jeszcze tego nie zrobiłem.

Będę go niedługo zdejmował z sufitu to się temu przyjrzę. Dobrze słyszeć, że nie jestem sam w tym rzadkim sprawdzaniu :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na weekend mi się oglądanie zapowiada. Będę sam na chacie, wypróbuję suba z projektorem, wreszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mojego Sony nie sprawdzałem przez 7 lat a jak wyjąłem był leciutko tylko przybrudzony.

Musielibyście mieć projektor blisko okna które jest non stop otwarte lub za oknem cementownie która by niesamowicie pyliła lub jakiś zakład węgla itd. przy normalnym użytkowaniu taki filtr przez wiele lat będzie czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się kończy, coś zaczyna :)  Powiem Wam ze RS540 stawia poprzeczke naprawde mega wysoko i nie jest łatwo znaleźć coś naprawdę dającego duży upgrade na każdym polu, tak żeby nie stracić na kontraście. 

Nie żegnam się z JVC :)Do zobaczenia w innym temacie, chociaż nadal będę śledził co się dzieje tutaj w wątku. 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...