Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się kończy, coś zaczyna :)  Powiem Wam ze RS540 stawia poprzeczke naprawde mega wysoko i nie jest łatwo znaleźć coś naprawdę dającego duży upgrade na każdym polu, tak żeby nie stracić na kontraście. 

Nie żegnam się z JVC :)Do zobaczenia w innym temacie, chociaż nadal będę śledził co się dzieje tutaj w wątku. 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie aczkolwiek na pewno nie ruszyłbym z tematem gdyby mnie nie zmobilizował ;) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to w końcu!
Ponieważ całkowite zaciemnienie salonu nie wchodziło w rachubę (żona by mi łeb urwała). Postanowiłem choć trochę go dostosować do wizji i dźwięku. Wyciąłem materiał projekcyjny z kasety, którą miałem, nakleiłem na płytę PCV, którą wcześniej przykręciłem do ściany. Okleiłem ścianę z ekranem i boczną przy ekranie, oraz 1,5 metra sufitu nad ekranem, pianką wygłuszającą (5 centymetrowa piramidka), dodałem trochę bajerów w postaci oświetlenia LED i ogólnie całość wyszła całkiem nieźle. Zdecydowanie poprawił się kontrast i czerń w moim RS540, bo już nie wali odblaskami na ekran od białego sufitu. Oczywiście odblaski nie zniknęły zupełnie, bo nie jest to czarna dziura w postaci aksamitu, ale mocno przygasły. Przy okazji bardzo poprawiła się akustyka pomieszczenia. Dźwięk wymiata! Zwłaszcza w systemie stereo, ale to nie temat na to forum. :) Wadą jest to, że materiał projekcyjny przykleiłem dwustronną taśmą i niestety pionowe pasy tej taśmy odrobinę wdać, przy jasnych jednolitych scenach (np. niebo). Generalnie pospolitym oglądaczom to nie przeszkadza, a nawet mówią, że tego nie widzą, ale ja to widzę i na tyle mnie to wkurza, że chyba wymienię ekran na ramowy Adeo Plano. Wolałbym to odkleić i zwyczajnie prysnąć jakimś welponem pod spodem, ale przykleiłem to na betonową 3M i musiałbym rwać ze ścianą. ;) Pozdro dla kinomaniaków.

SPB_01.jpg

SPB_02.jpg

SPB_03.jpg

SPB_04.jpg

SPB_05.jpg

SPB_06.jpg

SPB_07.jpg

SPB_08.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szpieeg007 napisał:

Zrobiłem to w końcu!
Ponieważ całkowite zaciemnienie salonu nie wchodziło w rachubę (żona by mi łeb urwała).

Bardzo fajnie! Gratulacje należą się także żonie - niezwykle wyrozumiała. Ja bym leciał z tymi piramidkami przez okno ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Barnaba napisał:

Bardzo fajnie! Gratulacje należą się także żonie - niezwykle wyrozumiała. Ja bym leciał z tymi piramidkami przez okno ;)

Dzięki. Małżonka na początku była przerażona, zwłaszcza, jak całość była na etapie oklejania sufitu. Sam sufit po oklejeniu wyglądał jakby miał zaraz spaść na podłogę. :) Jednak, po zakończeniu prac i doprowadzeniu salonu do używalności, zaczęło jej się podobać. Teraz nawet chwali się koleżankom, że ma kino w domu... :)

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2021 o 11:43, STELVIO napisał:

Mam pytanko. Co jaki czas sprawdzacie czy czyścicie filtr w projektorze? Czy to widać po słabszym czy ciemniejszym obrazie? Czy projektor głośniej pracuje?

A propos tego filtra... Gdzie go znajdę i jakie są objawy gdy jest zabrudzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2021 o 22:00, alpinex napisał:

A propos tego filtra... Gdzie go znajdę i jakie są objawy gdy jest zabrudzony ?

Kurz na siatce 😄

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, alpinex napisał:

ale siatka to chyba nie jest filtr  .... ?

Witaj,tak od spodu lub od góry w zależności od instalacji projektora masz filtr w postaci bardzo drobnej siatki przeciwkurzowej,producent rekomenduje to myć a nie np.odkurzyć.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się teraz wziąłem za 3d.
No świetnie to działa na tym projektorze. Na epsonie było gorzej.
Polecam okulary JVC. Trochę droższe są ale jaśniejsze niż np okulary Samsunga, które miałem wcześniej. Obraz jest wyraźniejszy i jaśniejszy z okularami JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO mozna tez sprobowac kupic emiter xpanda (chociaz widze ze z dostepnoscia cienko i ceny jakis kosmos :) 

ja mam wlasnie taki:

XPAND AD025-RF-X1

okulary mozna kupic tez Xpand Lite RF za ok 330 (pasuja tez okulary od Epsona 3d elpgs-03)

 

 

 

Generalnie z dostepnoscia emitera 3d JVC pk-em2 nie powinno byc problemu i widze ze cene ma tez ok. 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić hi-vision zamienniki.

Mam od nich zestaw okulary plus emiter. Są jaśniejsze jeszcze niż JVC :)(z opinii innych kupujących).

Jestem bardzo zadowolony i cena bardzo atrakcyjna.

Oglądam masę 3D i działają naprawdę dobrze plus mają poprawną polaryzację dokładnie dla X7900 (która jest mniej typowa).

https://www.hi-shock.de/en/

Moje zamówienie z sierpnia 2020:

EDIT: poniższe zamówienie to za 2x okulary i jeden emiter (emiter + okulary to jedna pozycja i druga para okularów osobno).

image.thumb.png.ea3fccdf7acb6143fe86ad38db128358.png

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=163297]STELVIO[/mention] mozna tez sprobowac kupic emiter xpanda (chociaz widze ze z dostepnoscia cienko i ceny jakis kosmos  
ja mam wlasnie taki:
XPAND AD025-RF-X1
okulary mozna kupic tez Xpand Lite RF za ok 330 (pasuja tez okulary od Epsona 3d elpgs-03)
 
 
 
Generalnie z dostepnoscia emitera 3d JVC pk-em2 nie powinno byc problemu i widze ze cene ma tez ok. 
Te okulary xpand to są dokładnie takie same jak JVC. Dobrze nas JVC w konia robi .

Kupiłem sobie właśnie dodatkowe dwie pary xpand, na zapas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam te okulary xpand, do tego emiter JVC i chyba nie jestem do końca zadowolony z 3D. Wcześniej miałem Optomę HD29 Darbee i może posądzicie mnie o herezję, ale jakoś bardziej przyswajalne było to 3D. Już się nawet zastanawiałem, czy nie kupić oryginalnych okularów "jvc-a", ale skoro to to samo, to chyba nie ma sensu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Szpieeg007 napisał:

Też mam te okulary xpand, do tego emiter JVC i chyba nie jestem do końca zadowolony z 3D. Wcześniej miałem Optomę HD29 Darbee i może posądzicie mnie o herezję, ale jakoś bardziej przyswajalne było to 3D. Już się nawet zastanawiałem, czy nie kupić oryginalnych okularów "jvc-a", ale skoro to to samo, to chyba nie ma sensu.

A co jest nie tak z 3D na JVC co było lepsze na innym PJ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, sebna napisał:

A co jest nie tak z 3D na JVC co było lepsze na innym PJ?

Trudno jednoznacznie powiedzieć. 3D w Optomie było bardziej naturalne, obraz był bardziej plastyczny. W RS540 sprawia wrażenie, jakby się odrobinę rozjeżdżał. Niby jest ok, ale coś w obrazie mnie rozprasza. Może to 3D DLP-link w Optomie było lepiej zsynchronizowane? Nie wiem, nie znam się na tym, więc nie będę się zagłębiał w technologię, piszę o moich subiektywnych odczuciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szpieeg007 napisał:

Trudno jednoznacznie powiedzieć. 3D w Optomie było bardziej naturalne, obraz był bardziej plastyczny. W RS540 sprawia wrażenie, jakby się odrobinę rozjeżdżał. Niby jest ok, ale coś w obrazie mnie rozprasza. Może to 3D DLP-link w Optomie było lepiej zsynchronizowane? Nie wiem, nie znam się na tym, więc nie będę się zagłębiał w technologię, piszę o moich subiektywnych odczuciach.

Może to problem zamienionego lewego/prawego oka? Niektóre filmy są tak wydane i ja kiedyś miałem podobne zjawisko (ale to chyba było na epsonie?)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Barnaba napisał:

Może to problem zamienionego lewego/prawego oka? Niektóre filmy są tak wydane i ja kiedyś miałem podobne zjawisko (ale to chyba było na epsonie?)

Nie, to raczej nie to, bo przy zmianie polaryzacji w ogóle nie da się tego oglądać. Może powinienem się bardziej precyzyjnie przyłożyć do regulacji crosstalk i paralaksy? Startuje długi weekend, wrzucę wzorcową "Grawitację" w 3D i pokombinuję, może coś wymodzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szpieeg007 napisał:

Nie, to raczej nie to, bo przy zmianie polaryzacji w ogóle nie da się tego oglądać. Może powinienem się bardziej precyzyjnie przyłożyć do regulacji crosstalk i paralaksy? Startuje długi weekend, wrzucę wzorcową "Grawitację" w 3D i pokombinuję, może coś wymodzę. :)

Jakiego playera używasz? Ja jestem wielkim fanem 3D (mam prawie wszystko co wyszło w 3D) i mam w domu Panasa UB900 i UB820 (i też UB450 ale na nim nie testowałem).

Na UB820 jest tragiczne 3D w porównaniu do UB900 i żadne grzebanie w opcjach tego nie zmienia. Na UB820 3D jest praktycznie płaskie i jest duży cross-talk przy ruchu na ekranie. UB900 ma bardzo dobre 3D.

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sebna napisał:

Jakiego playera używasz? Ja jestem wielkim fanem 3D (mam prawie wszystko co wyszło w 3D) i mam w domu Panasa UB900 i UB820 (i też UB450 ale na nim nie testowałem).

Na UB820 jest tragiczne 3D w porównaniu do UB900 i żadne grzebanie w opcjach tego nie zmienia. Na UB820 3D jest praktycznie płaskie i jest duży cross-talk przy ruchu na ekranie. UB900 ma bardzo dobre 3D.

Pozdrawiam

A popatrz, nie wpadłem na to, że to może być wina playera. Z Optomą używałem Mede8er MED800X3D i było ok. Z JVC z racji 4K używam HiMedia Q10 Pro, ale tego Mede8er-a też jeszcze mam. Muszę sprawdzić, jak działa z niego 3D na RS540.

Edytowane przez Szpieeg007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebna napisał:

Na UB820 jest tragiczne 3D w porównaniu do UB900 i żadne grzebanie w opcjach tego nie zmienia. Na UB820 3D jest praktycznie płaskie i jest duży cross-talk przy ruchu na ekranie. UB900 ma bardzo dobre 3D.

Gruby news kto by się spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...