Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, burz napisał:

W drugiej kolejności ustaw kontrast. Na filmie poniżej białe migające pola powinny się od siebie różnić od numeru 247 (szarawe) do 236 (ledwo, ledwo odróżnialne od następnego)

Do 235, nie 236. Tak czy inaczej te plansze mają jakieś tam swoje błędy. Pisałem tutaj: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - mój błąd. Z rozpędu zapisałem zgodnie z naturalnym dla nas kierunkiem czytania, z lewej do prawej, a przecież białe paski migają odwrotnie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem sie wczoraj troche ustawieniami ST.2084 w HDR opisywanymi jako "ulubionymi ustawieniami" wg posiadaczy tych projów w z watku posiadaczy na AVSforums

Mozna powiedziec ze to niesamowite jak duze rezerwy swetlne ma ten prjektor. HDR wylazł z cienia i oslepia - dosłownie.

(Wczesniej momentami bylo za ciemno).

picture tone 7 lub 11

dark level 3

bright level -7

kilka fotek poglądowych na ww ustawieniach:

39GDFBG.jpg

XhD5r08.jpg

wEHkhn7.jpg

HDR "standard"

AXEepEx.jpg

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem kolejnego projektora - Jaka jest różnica między RS540 a X7900 oprócz złotych dodatków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, LBJ napisał:

Jestem przed zakupem kolejnego projektora - Jaka jest różnica między RS540 a X7900 oprócz złotych dodatków ?

Może ten RS540 ma: wbudowaną konfigurowalną/dostępną dla kalibracji,  

trójwymiarową tablice podstawień odcieni(3D lookup tables)? ?:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie widze tego w opisach w porównaniu wypadają identycznie różnica to kolor czarny że złotym i selekcjonowane podzespoly (...) + sprzedaż/obsługa klienta  premium cos ala Lexus przy Toyocie tylko ze w przypadku projektorow wszystkie wyoglądają tak samo (ta sama obudowa) Maćka z Kalibrujtv.pl pytałem nie kalibrowal X7900... kurza twarz do jutra chce kupic a dalej nic nie wiem

http://pl.jvc.com/projectors/projektory-d-ila/DLA-X7900WE/

Nawet nazwa tego tematu mówi ze to to samo tylko na s-line czy m-pakiecie. 

HELP ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekcjonowane podzespoly sa w  modelu RS640 ktore to mialy zapewnic ze bedzie sie roznił w stosunku do niższego modelu RS540.

Mozesz znalezc o tym info w opisie RS640 na stornie producenta, podczas gdy w opisie RS540 nie ma juz zandej wzmianki o recznej selekcji komponentów.

http://pro.jvc.com/prof/attributes/features.jsp?model_id=MDL102506
"The DLA-RS640 is our 2018 upgraded premium custom install projector, built with hand-selected and hand-tested components. The projector delivers 2000 lumens and an industry leading 160,000:1 native contrast ratio for strikingly clear images with screen sizes over 150 inches, and/or in high ambient light environments. No matter the room setting, the DLA-RS640 delivers dramatic, reference quality images from all 4K and HD sources"

http://pro.jvc.com/prof/attributes/features.jsp?model_id=MDL102505

"The DLA-RS540 is a high performance, fully-customizable home theater projector that produces exquisite quality images with class leading 130,000:1 native contrast ratio. This THX 3D and ISF certified projector accepts native 4K 60P (4:4:4) material through Full Speed 18Gbps HDMI/HDCP 2.2 compatible inputs and displays it with stunning 4K e-shift5 3840 x 2160 precision"

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szewi

Wspomniales pare postow wyzej ze ekran ALR sie nie sprawdzil u Ciebie. Mozesz krotko napisac czemu? Czy testowales go w zaadaptowanym/niezaadoptowanym pomieszczeniu?

Co do 3D, pelna racja. Projektory domowe maja odpowiednia jasnosc zeby zaczac 3D sie cieszyc, a nie miec efekt zalozenia ciemnych okularow w kinie. Musialem byc ostatnio na avengersach w 3D w promenadzie. Powinni mi oddac za bilet i pogorszenie wzroku. Tego sie wogole nie dalo ogladac.

Jedynie co mnie denerwuje w aktywnym 3D jakie ma JVC, to migotanie obrazu widoczne na duzych powierzchniach, tego sie nie obejdzie bo tak dzialaja te okulary.

3D umiera bo blockbustery maja ujecia akcji w trzesacej sie kamerze, nie da sie tego ogladac. Ale w filmach o spokojnym kadrze (Grawitacja) ten efekt jest spektakularny.

Ciekawe kiedy 3D umrze w JVC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cameron powiedział, że 3D technologia nie jest martwa, nowy Avatar 2-5 bendzie w 3D.  Tworzenie odpowiedniego 3D to duży problem a nie przebudowie 2D do 3D... ?

D-ILA Projector
“JVC Projector Calibration Software 7”
INSTRUCTIONS

https://www3.jvckenwood.com/english/download/file/JVC_PCS_manual7_en_v1_00.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=161552]tybul[/mention] alr testowalem tylko w dedykowanym przystosowabym do projekcji pomieszczeniu i nie bylo jakiejs przewagi w stosunku do bialego na niewielkiej odleglosci. Za to byl mega hotspot w centralnej czesci obrazu i spadki jasnosci na rogach. Mozna to zminimalizowac oddalajac na odpowiednia min odleglosc projektor. Do tego tkanina "srebrna" mi nie pasowala. Wole naturalny bialy kolor ekranu bez udziwnień.

 

Wg mnie te ekrany sa bdb do nieprzystosowanych pomieszczen jak ma sie odpowiednia odleglosc wtedy przewaga powinna byc wieksza

 

Co do 3d na jvc to wg mnie jest bardzo dobrze. Jak narazie to chyba najlepszy projektor pod 3d jaki mialem. Mam sporo filmow 3d cos ok 80 i mam nadzieje ze ten format sie uchowa. Ogladalem ost kilka filmow w 3d i efekt głębi w pasazerach miazga. Wg mnie chyba wieksze wow niz obejrzenie tego samego filmu w 4k, ktore tez robi tam super robote. Wiec sa takie filmy jak wspomniana np grawitqcja avatar ktore sa naturalne do 3d. Wszelkie konwersje 2d do 3d to lipa no ale tego jest wiekszosc niestety.

 

3d na tv sie nie przyjelo no ale na projektorze to co innego inna skala. Migotanie na szczescie jakos mi nie przeszkadza a jestem wyczulony na takie sprawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladalem sobie the last jedi 4k na jvc. W Intro z napisem star wars na tle gwiazd kontrast miazga. Zbieralem szczeke z podłogi. Wczesniej ogladalem to samo na oledzie i takiego efektu nie bylo. Chociaz oled zapodaje film w dolby vision, ktore akurat w tym konkretnym wydaniu ma skopane czernie, wiec w zwyklym hdr10 tez bylaby miazga (tylko mniejsza ze wzgledu na ekran wielkosci znaczka pocztowego). Znaczki pocztowe to ostatnio modne slowo na forum - skadinad fajne hobby default_wink.png W wolnej chwili wrzuce foty.

 

Ogladalem tez skyfall na blu ray. Sceny Londynu nocą - ekstra.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie ta scene z napisami, bardzo fajnie widac jak kontrast siada w zlym pomieszczeniu. Na poczatku widzisz tylko gwiazdy, pozniej w miare jak wjezdzaja zolte napisy zaczynasz ich widziec mniej, a kosmos zaczyna szarzec. Pozniej jak napisy sie konca, ilosc gwiazd ktore widzisz sie zwieksza :)

Na oledzie ta ilosc jest zawsze taka sama o ile ilterki nie przyslaniaja ich w danej chwili :)

@Szewi

Masz blade runner 2049 w 3D? Czuje ze ten film akurat do 3D sie super nadaje, dzieki pieknym, spokojnym kadrom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz wyglada mi na dzialanie dynamic iris. Ekran im ciemniejszy tym bardziej sie zamyka powiekszajac kontrast.

Blade runnera mam tylko wersje uhd.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Wylacz DI I efekt bedzie ten sam. Po prostu ekran lapie coraz wiecej swiatla odbitego z pokoju (jesli Ci cokolwiek odbija :) ), bo te litery sa spore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformers -prozno sie doszukiwac tu jakiejs fabuly ale ten film warto obejrzec ze wzgledu na swietna jakosc w 4k efekty hdr i brak ziarna filmowego:

 

 

Przy okazji ogladalem te ujecia na swoim monitorze lcd i nie moglem uwierzyc jak bardzo przeklamuje w stosunku do tego co widac golym okiem - po prostu kaszana - kalibracja monitora konieczna default_wink.png

 

JwEbju6.jpg

KO89tJu.jpg

K8srNsy.jpg

Md5F8t3.jpg


starwars

AHI7X1Z.jpg

bond
GdGfmjE.jpg

xeU5RBZ.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

Przy okazji ogladalem te ujecia na swoim monitorze lcd i nie moglem uwierzyc jak bardzo przeklamuje w stosunku do tego co widac golym okiem - po prostu kaszana - kalibracja monitora konieczna default_wink.png

Szewi, najistotniejsze pytanie, jaki to był monitor? :)

Możesz dokładnie podać jaki, symbol itp? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary LCDek wiec nie mam w stosunku do niego za duzych oczekiwan.

Normalnie na maku czy telefonie obraz jest spoko ale tutaj odstawal mocno. Kolory byly wyprane i zero czerni.

 

 

No i zaczalem slyszec eshift noise wiec potwierdzam ze jednak go slychac

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego eshifta słychać delikatniutko, ostatnio jak testowem ten projektor to w cichych scenach faktycznie coś tam słychać ale nie tak aby bardzo pzzeszkadzalo. Chyba, że ktoś ma bardzo wyczulony słuch... ?

Szewi fajne ujęcia.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z jakim odtwarzaczem sparowaliscie projektor?

Osobiscie uzywam oppo 203 ale zastanawiam sie czy akurat pod projektor nie warto pojsc w ub9000 i dynamiczne mapowanie w odtwarzaczu. Na forach zagranicznych w watku posiadaczy tego projektora mozna spotkac opinie ze dziala to bardzo dobrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale w Transformers akurat zacząłeś słyszeć e-shift? ? jest tam jakiś moment ciszy w tym filmie?? ?

 

a tak serio - jakie wrażenia w HDR?? Jest ewidentnie widoczny?

 

I jeszcze pytanie - jakie filmy polecasz ze względu na obraz? Pomijając wartość samej treści

 

Co do odtwarzacza - biorąc pod uwagę sytuację z oppo i drożejące ostatnie sztuki na rynku, a także wątpliwości co do wsparcia tych odtwarzaczy w przyszłości, ja pewnie będę celował w Panasa. No ale jak rozumiem zastanawiasz się nad dodaniem  Panasonica do Oppo, czy zastąpienie go? W sieci jeszcze nie widziałem porównania tych odtwarzaczy, które wskazywałoby ewidentnie na 1 z tych odtwarzaczy. Oczywiście najlepsze dał niezawodny Vincent 

 

 

Sorry . Pomyliłem modele. To 900 nie 9000. Tak BTW - widzę, że UB9000 jest niedostepny w sprzedaży. Mam nadzieję, że to chwilowe

Edytowane przez maro18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maro18 HDR widać zdecydowanie. 

mialem wczensniej panasonica (ub700 i zastapilem go wlasnie oppo, aczkolwiek nowa seria ma kilka fajnych funkcji m.in dynamiczne mapowanie tonow w odtwarzaczu).                            

Eshift noise - nie w transformers nie ma szans uslyszec eshift nosie ;) tam dzwiek daje rade, ale ogolnie jak sciszylem mocno dzwiek i zaczalem sie wsluchiwac to cos tam slychac delikatnie - tak jak pisał bipo.

FIlmy jest ich calkiem sporo, ale tak na szybko w pierwszej kolejnosci pod katem obrazu do glowy mi przychodza:

Pasazerowie, Oblivion, Marsjanin, Startreki, Transformers Ostanti Rycerz, Terminator 2, Billy Lynn, Last Jedi, trylogia Matrix, Blade Runnery, Prometeusz, Alien Covenant, Life of Pi, Kingsman, Avengers Wojna bez granic, Dunkierka

Oppo zostawie sobie oczywiscie.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz gdzie można kupić UB9000? Nigdzie nie mogę znaleźć w polskich sklepach... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie uzbroić w cierpliwość lub na amazonach poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten moment sa dostepne nizsze modele np ub820 ktore tez maja funkcje mapowania tonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...