Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

TrueGrand - za idiotyczną uważasz poradę że karzę ci iść do sklepu abyś pooglądał/porównał inne OLED-y za nim kupisz LG?  - bo uważam że to nie jest najlepszy wybór jakiego możesz dokonać 

z Neostrady się urwałeś? - sorry zabiłeś mnie tym co napisałeś - dyskusja z tobą naprawdę nie ma sensu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panie Zorro, ale jak Ty w internecie "karzesz" coś komuś, to raczej większość uzna dyskusję za idiotyczną..

I to podwójnie.

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kmicic13 Masz rację użyłem złego sformułowania w afekcie? - co nie zmienia sensu tej wypowiedzi - aby iść do sklepu i przekonać się samemu - ot co - zwłaszcza jak jest się targanym wątpliwościami odnośnie zakupu - naprawdę wielka filozofia się tu kłania  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zorro102 napisał:

TrueGrand - musisz spróbować samemu - może Philips, może warto dołożyć do Panasonica czy też Sony - ale to musisz stwierdzić sam 

poncio - ale obawiam się że wyjścia nie ma trza dołożyć - jestem przekonany że oprócz nastaw kolorów dostanę lepszy ruch i kilka innych rzeczy - ale o tym napiszę za jakiś czas - teraz muszę spakować LG i na testy wezmę philipsa z tego roku i może Panasonica - ale już ze względów logistycznych modele 55 calowe - abym mógł odesłać/odwieźć. Po prostu seria 8 LG jest dla mnie słaba 

  Odkryj ukrytą treść

 

 

Masz rację - najlepiej sobie porównać wszystko samemu u siebie w domu (w sklepie obrazu nie porównasz, bo przy mocnym jarzeniowym oświetleniu wszystkie TV wyglądają tak samo i różnic między nimi, które nie są duże, po prostu nie wyłapiesz). Ale nie każdy ma czas, finanse i ochotę żeby taką trudną operację logistyczną przeprowadzić u siebie w domu. Po to jest forum i testy, żeby się rozeznać, kupić upatrzony model, potestować go w domu i ewentualnie oddać, jak coś nam będzie nie pasować. Nie wiem jaki ułamek ludzi, potrzebuje mieć telewizor dopasowany pod swoje potrzeby jak skarpetki, ale to nie jest duży ułamek. Większość kupi to co mu polecą i ewentualnie odda jak będzie mocno odbiegać od potrzeb. 

Mnie się wydaje, że problem z Twoim telewizorem jest prozaiczny. Porównujesz model 55 cali z modelem 65 cali zasilając go jednocześnie kiepskim sygnałem z kablówki. Praw fizyki nie oszukasz, stojąc w tej samej odległości od tych dwóch TV, telewizor 65 cali będzie pokazywał więcej szczegółów obrazu, bo jest po prostu większy. Przy kiepskim sygnale te szczegóły, to niestety artefakty. Żeby takie porównanie miało sens, musiałbyś mieć C8 55 cali, albo  ustawić je w takiej odległości od miejsca w którym stoisz, żeby obraz który widzisz miał taki sam rozmiar. Tylko takie porównywanie ma sens. 

Co do kupowania innych marek niż LG, również nie jest różowo. Philipsa sobie weź, potestuj 2 tygodnie, poczekaj z pół roku na jakieś aktualizacje i dopiero tam zobaczysz jak można skopać funkcjonalność i stabilność sprzętu oprogramowaniem. Sony też nie jest tu święte - w tamtym roku zaliczyli wtopę i skopali tryb HDR Gra w swoich telewizorach (bardzo wyraźne ściemnianie obrazu po około minucie wyświetlania czegoś, co miało nawet malutki statyczny element - co więcej powiedzieli że tego nie naprawią, bo 'tak ma być'). Panasonic kiedyś też zaliczył wpadkę i dopiero któraś aktualizacja oprogramowania wyeliminowała problem z płynnością obrazu czyli upierdliwe mikro przycięcia. W tej kwestii ważna jest skala - Philips zalicza wpadki praktycznie co aktualizację (zawsze coś psują), Sony co jakiś czas, LG i Panasonic rzadko. Taką wiedzę możesz uzyskać tylko z forum, bo nie będziesz w stanie testować TV przez kilka miesięcy i obserwować jak się będą zachowywać po aktualizacjach. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pmcomp napisał:

a co ma 24/30 fps, 60 fps czy 120 fps do HDR?

Uprościłem, żeby nie tłumaczyć "technologicznie" :)

Na takim kablu mają szanse pójść filmy bez DV i bez klatkażu 60fps - obie opcje poszerzają pasmo i kabel tego na pewno nie prześle

3 godziny temu, efel napisał:

Co do kupowania innych marek niż LG, również nie jest różowo. Philipsa sobie weź, potestuj 2 tygodnie, poczekaj z pół roku na jakieś aktualizacje i dopiero tam zobaczysz jak można skopać funkcjonalność i stabilność sprzętu oprogramowaniem. Sony też nie jest tu święte - w tamtym roku zaliczyli wtopę i skopali tryb HDR Gra w swoich telewizorach (bardzo wyraźne ściemnianie obrazu po około minucie wyświetlania czegoś, co miało nawet malutki statyczny element - co więcej powiedzieli że tego nie naprawią, bo 'tak ma być'). Panasonic kiedyś też zaliczył wpadkę i dopiero któraś aktualizacja oprogramowania wyeliminowała problem z płynnością obrazu czyli upierdliwe mikro przycięcia. W tej kwestii ważna jest skala - Philips zalicza wpadki praktycznie co aktualizację (zawsze coś psują), Sony co jakiś czas, LG i Panasonic rzadko. Taką wiedzę możesz uzyskać tylko z forum, bo nie będziesz w stanie testować TV przez kilka miesięcy i obserwować jak się będą zachowywać po aktualizacjach. 

To zaraza naszych czasów. AKTUALIZACJE ! Po co testować w laboratorium?! Na żywca jest taniej :(

Powszechne od szczoteczek do zębów po samoloty. Ostatnio spadły dwa najnowsze boeingi 737 max, bo podobno nie miały jakiejś tam funkcji wykupionej w oprogramowaniu.

Upraszczam specjalnie - przepraszam znawców.

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, zorro102 napisał:

ten TV ma inne zalety - Dobry dźwięk B&W

Czy naprawdę ma to znaczenie w telewizorach z górnej półki? Dźwięk z TV zawsze będzie zwyczajnie słaby (dla mnie na przykład nieakceptowalny), fizyki nie oszukamy. Zakładam, że ktoś kto kupuje telewizor za takie kwoty, to i w odpowiedni sprzęt audio się zaopatrzył / może się zaopatrzyć. A jeśli nie, to nawet za te 500 euro różnicy vs Philips kupisz podstawowy wzmacniacz stereo i parę głośników, które każdy telewizor rozłożą na łopatki.

Przewagą LG nad Philipsem czy Sony jest także system operacyjny - WebOS działa bardzo przyjemnie i przede wszystkim starzeje się względnie dobrze. Mój EG910V po 3 latach wciąż działał płynnie i bez żadnych zawieszeń. Android ma to do siebie, że z wiekiem traci stabilność, a kolejne jego wersje są coraz bardziej zasobożerne - a procesora w tv przecież nie wymienisz. Da się natomiast bardzo łatwo i tanio dokupić player / przystawkę do tv działający na androidzie i za te 3 lata go wymienić na nowszy (i pewnie jeszcze tańszy).

Co do dywagacji nad jakością obrazu. Mam C8 i jestem bardzo zadowolony. Czy gdyby postawić go ramę w ramę z Panasem i zrobić bezpośrednie porównanie, okazałoby się, że ten drugi jest lepszy w kategorii czystej jakości obrazu? Być może tak, co nie zmienia faktu, że wciąż porównujesz 2 topowe tv i różnica będzie pewnie marginalna, a po kalibracji obu jeszcze bardziej marginalna. Czy warta dopłaty i zachodu z zamawianiem kilku tv, poświęcaniem dni na testy i bawieniem się w zwroty różnych tv jak kolega @zorro102? Dla mnie - absolutnie nie. Ale rozumiem, jeśli kogoś to bawi i lubi tak spędzać czas. Ja C8 kupiłem wyłącznie na podstawie testów w internecie i mojego zaufania do jakości OLEDów LG po tym jak posiadałem 910 (w którym zresztą miałem problem powidoków, którymi wszyscy tak straszą - co skończyło się wymianą matrycy na nową po kilku dniach od zgłoszenia na gwarancji). Więc można i tak, i da się być z tego trybu bardzo zadowolonym. 

A jeśli @TrueGrand przesiadasz się z LCD na OLEDa, to naprawdę nieważne jaką markę weźmiesz, będziesz bardzo, bardzo zadowolony z jakości obrazu. 

 

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 65C8, a gdzieś na boku nieużywany 55EC930. I przeskok między tymi TV w jakości obrazu jest gigantyczny. Nie wiem, może kolega zorro faktycznie siedzi na s[beeep]ym sofcie (ja dzięki forum nadal na .20) i wydaje mu się, ze 930 jest lepszy. 

Przez miesiąc miałem też Panasonica FZ800. Obraz może i jest troszkę ładniejszy, ale 3:2 pulldown (nie, nie pozbyli się tego) był dla mnie nie do zniesienia - to już wolę judder LG.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 05:39, TrueGrand napisał:

Czytając opinie o OLEDach LG mam wrażenie, że to jakieś buble, że po wypakowaniu, zamiast podłączyć i cieszyć się fajnym obrazem, powinienem go przetestować pod kątem różnych "upośledzeń"
Ot takie spostrzeżenie, które wyleczyło mnie z kupna.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Mante sobie kup a wtedy zmienisz forum i bedziemy mieli spokój z gosciem co nie kupił a pluje i oczernia

Edytowane przez jaculek63
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.i to są konkretne podpowiedzi ludzi którzy się znają, które bardzo ułatwiają wybór.

Dobrze, że jak kupowałem auto i miałem dylemat Mazda vs Volvo vs Honda nie kazali mi na forum kupić trzech i pojeździć kilka dni każdym.
Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Barnaba napisał:

Powszechne od szczoteczek do zębów po samoloty. Ostatnio spadły dwa najnowsze boeingi 737 max, bo podobno nie miały jakiejś tam funkcji wykupionej w oprogramowaniu.

Aż strach pomyśleć że tyle ludzi zginęło przez taką pierdołe. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PsiCore napisał:

Obraz może i jest troszkę ładniejszy, ale 3:2 pulldown (nie, nie pozbyli się tego) był dla mnie nie do zniesienia - to już wolę judder LG.

możesz napisac na jakim materiale mógłbym to najprościej sprawdzić?

mam lcd panasa ale nic dziwnego w ruchu na nim nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtekpon napisał:

Przewagą LG nad Philipsem czy Sony jest także system operacyjny - WebOS działa bardzo przyjemnie i przede wszystkim starzeje się względnie dobrze.

 

Święte słowa, dodam że znakomicie stabilnie i szybko ... a Android sucks. Nawet te najnowsiejsze wersje.

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie w sklepie internetowym LG 55C8 miałem problem z bardzo dużym bandingiem,raczej może nawet nie doświetlenie prawej części matrycy.
Serwis bez problemowo zareagował na problem i po paru dniach serwisant wymienił u mnie w domu matrycę, Teraz wszystko jest OK
Jestem ciekaw jak wygląda sprawa u konkurencji przy takich mankamentach?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Tragicznie jest czy nie?? Foty z różnymi czasami naświetlania, ciemniejsze lepiej oddaje rzeczywistośc. Puściłem parę filmów i w sumie nie widzę żadnych problemów podczas oglądania :) Mam możliwośc zwrotu i nie wiem czy nie trafię z deszczu pod rynne jak kupie inną sztukę. Produkcja maj 2019. 

20190624_211645.jpg

20190624_211634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na co dzień nie widzisz problemu to go nie szukaj ? skoro to nówka sztuka daj mu pochodzić te 100-200 godzin potem plansze testowe oglądaj. Na pewno będzie dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dzięki za dyskusje a więc po kolei: 

Modelu C8 - tegorocznej serii Panowie nie da się obronić - jest słaby/przeciętny - nie jest to żadna referencja 

13 godzin temu, efel napisał:

Masz rację - najlepiej sobie porównać wszystko samemu u siebie w domu (w sklepie obrazu nie porównasz, bo przy mocnym jarzeniowym oświetleniu wszystkie TV wyglądają tak samo i różnic między nimi, które nie są duże, po prostu nie wyłapiesz). Ale nie każdy ma czas, finanse i ochotę żeby taką trudną operację logistyczną przeprowadzić u siebie w domu. Po to jest forum i testy, żeby się rozeznać, kupić upatrzony model, potestować go w domu i ewentualnie oddać, jak coś nam będzie nie pasować. Nie wiem jaki ułamek ludzi, potrzebuje mieć telewizor dopasowany pod swoje potrzeby jak skarpetki, ale to nie jest duży ułamek. Większość kupi to co mu polecą i ewentualnie odda jak będzie mocno odbiegać od potrzeb. 

 

Nie wiem jak inni - ale podejrzewam że większość z nas kupując TV za blisko 9 tys - kupuje go na kilka lat - w moim przypadku co najmniej 5 - wolę poświęcić troszkę czasu - aby 5 lat się nie wkurzać - i radzę to każdemu - aby sprawdzić  - naprawdę nie wierzyć w testy ani w forum - w dobie marketingu szeptanego, ściemy i sponsorowanych testów  - radzę choćby iść choćby do sklepu (wiem że trudno tam się porównuje) ale z przygotowanym materiałem który znamy - coś uda się wyłapać - jakieś różnice się zauważy - zawsze tak robiłem/ robią tak moi znajomi  - przynosiło im jak i mnie  to dobry skutek -  tym razem wygrało moje lenistwo i przyzwyczajenie i zadowolenie z marki LG czego żałuję 

13 godzin temu, efel napisał:

Mnie się wydaje, że problem z Twoim telewizorem jest prozaiczny. Porównujesz model 55 cali z modelem 65 cali zasilając go jednocześnie kiepskim sygnałem z kablówki. Praw fizyki nie oszukasz, stojąc w tej samej odległości od tych dwóch TV, telewizor 65 cali będzie pokazywał więcej szczegółów obrazu, bo jest po prostu większy. Przy kiepskim sygnale te szczegóły, to niestety artefakty. Żeby takie porównanie miało sens, musiałbyś mieć C8 55 cali, albo  ustawić je w takiej odległości od miejsca w którym stoisz, żeby obraz który widzisz miał taki sam rozmiar. Tylko takie porównywanie ma sens. 

Właśnie tu trafiłeś w jeden z ważniejszych problemów jaki mam z LG 65 cali - tylko że JEST ODWROTNIE NIŻ PISZESZ - nie zależnie od materiału... pokazuje mniej detali niż 55 930V!

Ale po kolei: - po pierwsze fabryczne nastawy kolorów w każdym trybie w C8 są po prostu sp.... - dokładnie - spier.... inaczej tego nie da się określić - one są po prostu spier... (każdy tryb i każda gamma! - soft 20!) wszędobylska czerwień na każdych ustawieniach jest wręcz obrzydliwa - twarze aktorów/postaci w filmach - wyglądają jak mietki spod monopolowego - ok - za pewne tutaj kalibracja by pomogła - ale... to kolejny wydatek który po zakupie C8 okazuje się nie zbędny (może warto tą kasę np dołożyć do innego modelu OLED?) - w 930 wykonałem kalibrację po 2 latach od zakupu! - dla ciekawości - dla fajnych materiałów filmowych który przez ten czas zgromadziłem - ot po prostu aby rozszerzyć możliwości 930. Sama kalibracja - to już na osobny temat  - osoby które ją wykonały wiedzą że do końca z nią tak fajnie nie jest.... ale to naprawdę temat na osobną dyskusję 

Nie znam fachowego branżowego języka - toteż ciężko będzie mi to opisać - ale obraz w C8 vs 930 wygląda jakby cały czas miał włączoną redukcję szumów - wszystko jest tutaj uśrednione lekko rozmyte - ucieka mnóstwo detali - twarze aktorek - jak ja to nazywam wyglądają jak po "botoksie" - tak wygładzone, na 930 jest zdecydowanie więcej szczegółów jest subtelna gra świateł, czuć oglądając ten TV że każdy piksel jest sterowany oddzielnie - natomiast na  C8 obraz gra "plamami" jakby ten TV sterował grupą pikseli - a nie mógł mniejszymi fragmentami   - toteż obraz odbieram jak mocno sztuczny - taki jak z LCD - wszystko zlewa się jedną całość, 930 pokazuje detale i szczegóły "odcinając" je od tła - mamy fajny efekt głębi obrazu - C8 - spłaszcza obraz wszystko zlewa się w jedną nie czytelną masę - moim zdaniem ten efekt widoczny jest również w formatach 4K - ale tu nie mogę się odnieść porównawczo z 930  -  kalibracja wyciągnie minimalnie więcej detali... ale.... no właśnie kalibracja...

Zaznaczam że porównań dokonuję na trybach fabrycznych obu telewizorów z powyłączanymi wszystkimi dodatkami (jakbym porównywał tryb skalibrowany 930 vs nieskalibrowany C8 - mogłoby być jeszcze gorzej dla C8

Również bardzo słaba jest w C8 obróbka sygnału HD czy SD - wypada znacznie gorzej niż 930 - czasami na TV chciałbym obejrzeć zwykłą audycję (nie tylko 4K HDR) - ale na C8 odechciewa mi się szybko - jest po prostu słabo i żadne ficzery zawarte w C8 nie pomagają - a wręcz odwrotnie. W 930 słabej jakości obraz lepiej się skaluje i ... ficzery pomagają 

Powyższe spostrzeżenia nie są tylko moje - również mojej rodziny i znajomych 

 

14 godzin temu, efel napisał:

Co do kupowania innych marek niż LG, również nie jest różowo. Philipsa sobie weź, potestuj 2 tygodnie, poczekaj z pół roku na jakieś aktualizacje i dopiero tam zobaczysz jak można skopać funkcjonalność i stabilność sprzętu oprogramowaniem. Sony też nie jest tu święte - w tamtym roku zaliczyli wtopę i skopali tryb HDR Gra w swoich telewizorach (bardzo wyraźne ściemnianie obrazu po około minucie wyświetlania czegoś, co miało nawet malutki statyczny element - co więcej powiedzieli że tego nie naprawią, bo 'tak ma być'). Panasonic kiedyś też zaliczył wpadkę i dopiero któraś aktualizacja oprogramowania wyeliminowała problem z płynnością obrazu czyli upierdliwe mikro przycięcia. W tej kwestii ważna jest skala - Philips zalicza wpadki praktycznie co aktualizację (zawsze coś psują), Sony co jakiś czas, LG i Panasonic rzadko. Taką wiedzę możesz uzyskać tylko z forum, bo nie będziesz w stanie testować TV przez kilka miesięcy i obserwować jak się będą zachowywać po aktualizacjach. 

Tu masz rację - wszędzie są babole - i właśnie po to powinny być rzetelne testy aby wybrać produkt z najmniejszą ilością wad - a takich testów niestety nie ma - co najwyżej z forum się dowiesz - ale nie TEGO forum 

LG C8 też zachowuje się dziwnie - raz widzi i odtwarza pliki z pendrive - raz nie chce ich odtworzyć mimo iż przed chwilą to zrobił, samoczynnie potrafi gwałtownie obraz przyśpieszyć....  upłynniacz ruchu też działa tak sobie...  jest trochę malutkich baboli - ale to są szczegóły z którymi mógłbym żyć - dla mnie w TV najważniejsza jest jakość obrazu 

8 godzin temu, wojtekpon napisał:

Czy naprawdę ma to znaczenie w telewizorach z górnej półki? Dźwięk z TV zawsze będzie zwyczajnie słaby (dla mnie na przykład nieakceptowalny), fizyki nie oszukamy. Zakładam, że ktoś kto kupuje telewizor za takie kwoty, to i w odpowiedni sprzęt audio się zaopatrzył / może się zaopatrzyć. A jeśli nie, to nawet za te 500 euro różnicy vs Philips kupisz podstawowy wzmacniacz stereo i parę głośników, które każdy telewizor rozłożą na łopatki.

Audio to moja pasja - i dlatego każdy audiofil nie chce mieć TV między głośnikami -  wielki płaski ekran zaburza głębię i stereofonię - u mnie TV jest na drugiej ścianie (również z racji ułożenia pomieszczenia - nie tylko ze względów audiofilskich)  mam przerobiony lampowy soundbar samsunga - jest fajny - ale jakbym mógł zredukować liczbę gratów w pokoju - to jak najbardziej ok - dźwięk z TV nie jest moim priorytetem - ale jak jest fajny to czemu nie. Ogólnie masz rację - nic nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz i fajnie głośniki - ale nie zawsze można je mieć w układzie z TV   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TrueGrand napisał:

O.i to są konkretne podpowiedzi ludzi którzy się znają, które bardzo ułatwiają wybór.

Dobrze, że jak kupowałem auto i miałem dylemat Mazda vs Volvo vs Honda nie kazali mi na forum kupić trzech i pojeździć kilka dni każdym.
Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

ty to jesteś jednak gość na goście - kupiłeś auto bo na forum polecali? i nie poszedłeś do salonu obejrzeć pojeździć?

ja pipi... nie mam słów 

a żonę masz? może ci na forum polecą ....

no nie mogę - ty nie możesz pisać tego na serio - nie wierzę w to że można aż tak 

9 godzin temu, PsiCore napisał:

Obecnie mam 65C8, a gdzieś na boku nieużywany 55EC930. I przeskok między tymi TV w jakości obrazu jest gigantyczny. Nie wiem, może kolega zorro faktycznie siedzi na s[beeep]ym sofcie (ja dzięki forum nadal na .20) i wydaje mu się, ze 930 jest lepszy. 

Przez miesiąc miałem też Panasonica FZ800. Obraz może i jest troszkę ładniejszy, ale 3:2 pulldown (nie, nie pozbyli się tego) był dla mnie nie do zniesienia - to już wolę judder LG.

Absolutnie się z tobą nie zgodzę - ba twierdzę że jest inaczej - soft 20 - w C8 poprawił się znacznie niż 55 - bo tam to już w ogóle nie było o czym rozmawiać. 

Jedyna myśl która przychodzi mi do głowy w tej chwili - to że mam TV z maja - nówka fufel nie śmigamy  - być może matryca musi trochę popracować aby się ułożyć - dlatego zapuszczę parę filmów na dzień i jeszcze 2-3 dni dam mu szansę - bo naprawdę jestem w szoku że  może być gorzej niż na 930V

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie się z tobą nie zgodzę - ba twierdzę że jest inaczej - soft 20 - w C8 poprawił się znacznie niż 55 - bo tam to już w ogóle nie było o czym rozmawiać.  Jedyna myśl która przychodzi mi do głowy w tej chwili - to że mam TV z maja - nówka fufel nie śmigamy  - być może matryca musi trochę popracować aby się ułożyć - dlatego zapuszczę parę filmów na dzień i jeszcze 2-3 dni dam mu szansę - bo naprawdę jestem w szoku że  może być gorzej niż na 930V

 

W dobie LGBT żona jest mało modna.Kupiłem auto kilku letnie, i tak, na forum dowiedziałem się jakie wady j zalety maja silniki Volvo i dlaczego nie warto kupić 1.8 /2 w benzynie.

Kupując TV za 5k wrto czytać godzinami forum, ale auto za 30k już na partyzanta kupować, tak? A od kiedy to używane auto kupuje się biorąc pod uwagę tylko aspekt wizualny?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zorro102 napisał:

Modelu C8 - tegorocznej serii Panowie nie da się obronić - jest słaby/przeciętny - nie jest to żadna referencja

Bijesz pianę na forum od dłuższego czasu, użalając się jaki to wadliwy egzemplarz ci się trafił. Usterkę konkretnego egzemplarza przenosisz na całą serię. Jakim prawem?

Nie prościej reklamować problemy na gwarancji?

Pojęcie referencji jest względne. Ten tv ma swoje przywary: podobno niektórym nie odpowiada płynność, podobno jest za ciemny dla kilka osób, czasem narzekają, że dźwięk nie jest jak w filharmonii. Poza tymi drobiazgami obraz z tego telewizora jest bardzo wysokiej jakości.

Więc wyluzuj majty, bo albo coś jest uszkodzone w tv albo w .... ;)

ps

i nie zamęczaj nas kolejnymi narzekaniami

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też mam wrażenie że gamma jest kiepska. Do jakiego softu zalecacie powrót ?

chyba skorzystam z opisu downgradu kolegi fio2 ze strony 57....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zorro102 napisał:

Modelu C8 - tegorocznej serii Panowie nie da się obronić - jest słaby/przeciętny - nie jest to żadna referencja 

Ot prawda objawiona - klękajcie narody. Cały branżowy świat się myli (pewnie wszyscy przekupieni jak jeden mąż), tysiące zadowolonych użytkowników, w tym pewnie setki na tym forum również. Wszyscy zachwycamy się jakością obrazu oferowaną przez C8, ale okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy co robimy - pewnie zostaliśmy zmanipulowani. Wychodzi na to, że kupiliśmy bubla, a obraz, który powoduje u nas opad szczęki i szybsze bicie serca, jest co najwyżej słaby/przeciętny. Mylą się ci, dla których C8 jest którymś już oledem, mylą się również ci, którzy przesiedli się z absolutnie topowych LCD. Dobrze, że nas wszystkich oświeciłeś kolego.

15 godzin temu, zorro102 napisał:

po pierwsze fabryczne nastawy kolorów w każdym trybie w C8 są po prostu sp.... - dokładnie - spier.... inaczej tego nie da się określić - one są po prostu spier...

Już ci pisałem wcześniej, ale napiszę jeszcze raz. Owe spierdolenie, jak to nazywasz trybów fabrycznych, o których piszesz, możesz odnosić jedynie do swojego konkretnego egzemplarza. Pisząc o ogóle narażasz się na śmieszność, chyba że masz swój kącik gdzieś w fabryce LG i sprawdzasz przynajmniej co któryś egzemplarz. Dwa egzemplarze C8, do których mam stały dostęp mają bardzo dobre oddanie barw w trybie kino, jeden wręcz zaskakująco dobre.

15 godzin temu, zorro102 napisał:

Sama kalibracja - to już na osobny temat  - osoby które ją wykonały wiedzą że do końca z nią tak fajnie nie jest.... ale to naprawdę temat na osobną dyskusję 

Z czym niby nie jest tak fajnie po kalibracji? To też jakaś ściema?

Napiszę jeszcze tylko, że moim zdaniem porównywanie oledów pod hasłem - sprawdźmy, który zagra mniejszą kupę na gównianym sygnale - jest nieporozumieniem, ale każdy swój rozum ma i kupuje wedle własnych kryteriów. Jednak liczenie na to, że wyświetlacz o 10 cali większy poradzi sobie z kiepskim materiałem lepiej od mniejszego w obrębie tej samej technologii, to już objawy szaleństwa...

  • Plusik 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, klaus71 napisał:

możesz napisac na jakim materiale mógłbym to najprościej sprawdzić?

mam lcd panasa ale nic dziwnego w ruchu na nim nie widzę

Pamiętam, że mocno dawało mi to w kość na Netfliksie. Gładko, gładko, drgnięcie (coś jak milisekundowe przesunięcie taśmy), gładko, gładko, drgnięcie i tak w kółko.

Akurat na Netfliksie C8 również nie jest rewelacyjny, ale dla mojego oka chyba łatwiej przełknąć judder, niż cud, miód i nagle kamień w twarz ;) 

Możliwe, że tylko ja tak alergicznie reaguję, choć spotkałem się z podobnymi opiniami na innych forach. Nie przypominam sobie podobnego efektu na starej plazmie Panasa (G20), ale to było dawno temu i oko mogło się po prostu wyrobić.

Jedyne co mi przeszkadza w przesiadce z EC930 na C8 to mimo że ten nowszy skaluje bardzo dobrze do 4k, to jednak color banding i microblocking są dość wyraźnie widoczne na materiałach FHD i poniżej. Takiej Gry o Tron to się w ciemnych scenach praktycznie nie dało oglądać, a było to o wiele mniejszym problemem w poprzednich sezonach, które oglądałem jeszcze na 930. Żeby nie było, FZ800 wcale nie był tutaj lepszy - najwyraźniej rozdzielczość 4k i rozmiar 65 cali robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PsiCore napisał:

Pamiętam, że mocno dawało mi to w kość na Netfliksie. Gładko, gładko, drgnięcie (coś jak milisekundowe przesunięcie taśmy), gładko, gładko, drgnięcie i tak w kółko. 

Akurat na Netfliksie C8 również nie jest rewelacyjny, ale dla mojego oka chyba łatwiej przełknąć judder, niż cud, miód i nagle kamień w twarz ;) 

Też jestem na to czuły. Jednak u  mnie z całą pewnością nie ma nic takiego. Oglądam sporo (po pół roku nabite prawie 2000h :) ) stuffu m.in. na Netflixie i nic takiego nie widzę.

Podczas domowych testów przedzakupowych FZ800 radził sobie w tym temacie (ruch) nie gorzej niż C8 i pasował mi bardziej od AF9 w którym nie mogłem odnaleźć dla siebie ustawienia. Ustawienia płynności mam na 2 lub 3 na podziałce 10 stopniowej ( np. w recenzji rekomendowane jest 5). Powyżej ruch robi się dla mnie zbyt gładki, powodując efekt "teatru", który mi nie odpowiada.

 

Widziałem Twój wcześniejszy wpis  gdzie o tym pisałeś. Nie podejmowałem dyskusji, bo właściwie sam w nim odpowiedziałeś, że przyczyną może być indywidualna sprawa jak postrzegamy ruch lub wadliwy egzemplarz tv. Można dorzucić jeszcze zgrzyty w technologiczno, peryferyjno, sprzętowe - może coś się nie zgrało tzw. duch w maszynie ;)

Tak czy siak przykład Twój pokazuje jak ważne jest testowanie sprzętu w warunkach domowych. Dla mnie to podstawa.

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Ot prawda objawiona - klękajcie narody. Cały branżowy świat się myli (pewnie wszyscy przekupieni jak jeden mąż), tysiące zadowolonych użytkowników, w tym pewnie setki na tym forum również. Wszyscy zachwycamy się jakością obrazu oferowaną przez C8, ale okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy co robimy - pewnie zostaliśmy zmanipulowani. Wychodzi na to, że kupiliśmy bubla, a obraz, który powoduje u nas opad szczęki i szybsze bicie serca, jest co najwyżej słaby/przeciętny. Mylą się ci, dla których C8 jest którymś już oledem, mylą się również ci, którzy przesiedli się z absolutnie topowych LCD. Dobrze, że nas wszystkich oświeciłeś kolego.

ta... jakbyś nie wiedział jak działa "branża" - nie bądź śmieszny... na tym forum też znajdziesz delikatne utyskiwania - zwłaszcza na gamme - a na innych forach - też znajdziesz wielu dla których ten model jest lekkim rozczarowaniem - czytając inne recenzje gdzie nie gdzie autorzy starają przemycić między wierszami co nieco o czym piszę  Ja nie twierdzę że to bubel - żaden OLED to nie bubel - to fantastyczna technologia -    tyle że ot co - kolejny przeciętny TV od LG żadna referencja - rozumiem zachwyty ludzi przesiadających się z LCD na OLED-a -  rozumiem zachwyty nad 4K HDR - bo to zupełnie inny wymiar oglądania filmów - ale ja mam OLED-a (skalibrowanego) i przesiadam się na OLED-a - więc moje wymagania są ciut wyższe a od TV ze statusem referencja oczekiwałem czegoś więcej niż TV ze spier gammą 

 

6 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Już ci pisałem wcześniej, ale napiszę jeszcze raz. Owe spierdolenie, jak to nazywasz trybów fabrycznych, o których piszesz, możesz odnosić jedynie do swojego konkretnego egzemplarza. Pisząc o ogóle narażasz się na śmieszność, chyba że masz swój kącik gdzieś w fabryce LG i sprawdzasz przynajmniej co któryś egzemplarz. Dwa egzemplarze C8, do których mam stały dostęp mają bardzo dobre oddanie barw w trybie kino, jeden wręcz zaskakująco dobre.

obawiam się że nie tyczy się to tylko mojego egzemplarza - byłem dziś specjalnie w markecie - żaden to test - bo w markecie i w 15 minut się nie da - ale był C8 na sofcie z nr 31 i tam gamma wydawała mi się jeszcze gorsza niż na moim z sfotem 20 - ale zaznaczam to pobieżne oględziny !!!

 

6 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Z czym niby nie jest tak fajnie po kalibracji? To też jakaś ściema?

Żadna ściema absolutnie nie - polecam każdemu - ale po pierwsze docenisz ją zwłaszcza na referencyjnych źródłach, nie zaprzeczysz temu, po drugie  efekt zależy to bardzo od konkretnego egzemplarza TV    - a po trzecie czasami ogląda się co innego niż referencja - tudzież mojego skopanego jambox-a oglądam na 930 nie na trybie skalibrowanym - bo wygląda jak wyprany w prewollu - tylko suwaczkami trzeba było pojeździć aby był bardziej strawny i po czwarte co najważniejsze - kasa - ile kosztuje pełne skalibrowanie C8? łącznie z HDR? - 1000zł? czy więcej - bo za jeden tryb w 930 płaciłem parę lat temu 400zł po wielkich negocjacjach - a w przypadku C8 - kalibracja wydaje się nie zbędna - więc należy ją doliczyć do ceny TV - co  czyni - że cena za ten TV na tle konkurencji przestaje być atrakcyjna

6 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Napiszę jeszcze tylko, że moim zdaniem porównywanie oledów pod hasłem - sprawdźmy, który zagra mniejszą kupę na gównianym sygnale - jest nieporozumieniem, ale każdy swój rozum ma i kupuje wedle własnych kryteriów. Jednak liczenie na to, że wyświetlacz o 10 cali większy poradzi sobie z kiepskim materiałem lepiej od mniejszego w obrębie tej samej technologii, to już objawy szaleństwa...

Co nazywasz gównianym sygnałem - flimy z blu ray-a ? czy całkiem nie złą listę dobrej jakości plików? - jeżeli tak to co jest dobrym źródłem wg ciebie - Netflix? - rozczaruję cię tu też jest nie najlepiej na C8 .

A swoją drogą miło by było aby TV za 9 koła radził sobie w miarę dobrze ze sygnałem słabszej jakości - większość czasu chyba nie oglądasz tylko treści 4K HDR - tylko czasami obejrzysz coś z gorszego źródła  i fajnie jakby TV to dobrze skalował

14 godzin temu, Barnaba napisał:

Bijesz pianę na forum od dłuższego czasu, użalając się jaki to wadliwy egzemplarz ci się trafił. Usterkę konkretnego egzemplarza przenosisz na całą serię. Jakim prawem?

Nie prościej reklamować problemy na gwarancji?

Pojęcie referencji jest względne. Ten tv ma swoje przywary: podobno niektórym nie odpowiada płynność, podobno jest za ciemny dla kilka osób, czasem narzekają, że dźwięk nie jest jak w filharmonii. Poza tymi drobiazgami obraz z tego telewizora jest bardzo wysokiej jakości.

Więc wyluzuj majty, bo albo coś jest uszkodzone w tv albo w .... ;)

ps

i nie zamęczaj nas kolejnymi narzekaniami

Nie sądzę że jest wadliwy - pisałem o tym już powyżej, co mam reklamować - sorry LG - przyjedzcie i naprawcie dziwną gammę w waszym TV? - bądźmy poważni

a po drugie forum chyba po to jest aby trochę ponarzekać jeżeli ktoś jest nie zadowolony - może moje wpisy spowodują że ktoś kto do tej pory kupił by ten model bezkrytycznie - sprawdzi, przyjrzy się mu dokładnie - porówna z konkurencją i na tej podstawie coś wybierze - ale to chyba o to powinno chodzić ? 

chyba że psuję sprzedaż/brand/ LG i moje wpisy narażają ten portal na straty finansowe - bo przecież tu wszyscy muszą być ZACHWYCENI LG - to przepraszam - jutro pakuję TV do pudełka i pojutrze oddaję - więc temat można uznać za zamknięty 

13 godzin temu, wormsik76 napisał:

Panowie, też mam wrażenie że gamma jest kiepska. Do jakiego softu zalecacie powrót ?

chyba skorzystam z opisu downgradu kolegi fio2 ze strony 57....

wróć do softu z nr 20 - jest lepiej z gammą niż na wyższych -  nie spodziewaj się jakieś diametralnej różnicy oczywiście  - ale powinno być lepiej

soft łatwo wgrać - dasz radę bez problemu - więc zachęcam do spróbowania 

Edytowane przez zorro102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...