Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też nie miałem (65FZ800) a np. LG nakleja. Czas pracy i ilość włączeń miałem na 0 więc brak folii wydał się zaskakujący ale jak widzę jest OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie.

Mam regulowany wieszak na TV, który jest specjalnie dość mocno skręcony, dzięki czemu telewizor pewnie trzyma dowolne ustawienie. Mając LEDa gdy coś chcę podłączyć/odłączyć, czy zmienić ustawienie telewizora łapię TV po środku góra dół, ewentualnie w połowie wysokości lewa/prawa strona i ciągnę/pcham TV. Nie ma z tym żadnego problemu. Pytanie, czy da się jakoś sensownie używać OLEDa w ten sposób, skoro tam w zasadzie nie ma za co złapać. No nie licząc dołu, ale przewiduję, że może się mocno naprężać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie możesz łapać i ciągnąć za górna krawędź, na dole i po bokach do wysokości obudowy jest już za co złapać, ale oczywiście wszystko z wyczuciem nic nie jest nie do zniszczenia.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wydert napisał:

Pytanie, czy da się jakoś sensownie używać OLEDa w ten sposób,

Mam wieszak z wysięgnikiem. jak narazie używam go tylko do odchylania w celu podłączenia pendrive, ale zawsze to robię u dołu ekranu i palcami łapie za wewnętrzną stronę obudowy a o ekran jedynie opieram wewnętrzna część dłoni. Odradzam łapać za sam ekran powyżej skrzynki z elektroniką!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wydert napisał:

Mam nietypowe pytanie.

Mam regulowany wieszak na TV, który jest specjalnie dość mocno skręcony, dzięki czemu telewizor pewnie trzyma dowolne ustawienie. Mając LEDa gdy coś chcę podłączyć/odłączyć, czy zmienić ustawienie telewizora łapię TV po środku góra dół, ewentualnie w połowie wysokości lewa/prawa strona i ciągnę/pcham TV. Nie ma z tym żadnego problemu. Pytanie, czy da się jakoś sensownie używać OLEDa w ten sposób, skoro tam w zasadzie nie ma za co złapać. No nie licząc dołu, ale przewiduję, że może się mocno naprężać.

 

Mam wieszak którym mogę ustawiać wysokość TV góra dół. Generalnie nie da się oleda złapać po bokach, na górną krawędź w celu obniżenia TV też nie ryzykuję naciskać. Żeby zmienić wysokość TV muszę złapać za elementy mocujące na dole TV, po środku, tuż pod diodą zasilającą. Nie pamiętam czy te elementy należą do TV, czy są elementem wieszaka, sprawdzę to wieczorem. W każdym bądź razie są dostępne dość łatwo i nie mam problemu ze zmianą wysokości TV bez ryzyka że coś się uszkodzi. Oczywiście wymaga to nieco przyzwyczajenia i wprawy i jest trudniejsze niż złapanie TV po bokach, ale da się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem 65 cali. Obraz żyleta, kolory piękne, jednym słowem super telewizor.
Mam tylko jedno pytanie.
Mój panel nie jest idealnie prosty, jest delikatnie zakrzywiony. Czy to normalne? Nie ma to w ogóle wpływu na jakość obrazu (chyba, że ja tego już nie wyłapuję).
Foto raczej słabe, ale idzie zobaczyć o co mi chodzi.

panel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja B7 też nie jest prosta. Każdy Oled LG ma tak raczej. Wydaje mi się też że w 65 calach bardziej to widać. Ważne że obraz ok

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jediwolf napisał:

Hej
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem 65 cali. Obraz żyleta, kolory piękne, jednym słowem super telewizor.
Mam tylko jedno pytanie.
Mój panel nie jest idealnie prosty, jest delikatnie zakrzywiony. Czy to normalne? Nie ma to w ogóle wpływu na jakość obrazu (chyba, że ja tego już nie wyłapuję).
Foto raczej słabe, ale idzie zobaczyć o co mi chodzi.

panel.jpg

Mialem wczesniej B6 to wygladal bardzo podobnie, w C8 jest idealnie plasko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kmicic13 napisał:

Mam c8 i też jest lekko krzywy.

Panel jest cienki, a co za tym idzie im większy tym bardziej podatne na wygięcia. Zobaczcie na wersje 77 cali, tam matryca jest troche grubsza, właśnie z uwagi na wielkość i podatność na wygięcia niż w wersjach 55 i 65 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 55 cali, ale kompletnie mi ta krzywizna nie przeszkadza.

Tym bardziej, że siedząc na wprost w ogóle tego nie widać, dopiero z boku.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlaczego zgadzamy się na coś co tak nie powinno wyglądać??? Może nie powinne nam przeszkadzać krzywe budynki, ściany w mieszkaniu, drogi, samochody idt. bo z jakiejś tam perspektywy to tego nie widać... gdyby więcej ludzi zwracało uwagę producentowi to by zaczął większą uwagę przywiązywać do szczegółów.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, darekgra napisał:

Może nie powinne nam przeszkadzać krzywe budynki, ściany w mieszkaniu, drogi, samochody idt

Bo gdy budynek/ściana/droga/samochód są krzywe to bardzo źle wpływa na ich użytkowość ( no chyba , że to np.nierówność karoserii czy delikatny brak pionów na ścianach które by tu lepiej pasowały) a ta 'wada' w żaden sposób nie wpływa na działanie tv. Ale oczywiście możesz zgłaszać nawet do serwisu, że według ciebie to wada ale za pewne i tak byś zobaczył podobną karteczkę od serwisanta: (oczywiście tutaj chodzi o pofalowanie matrycy od przodu a nie zakrzywienie od tyłu.

20180630_090038.jpg

Akurat z wszystkich przypadłości matryc Oledów to ta 'wada' to jest ostatnia rzecz którą by chciał aby 'naprawili' w produkcji.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tu mówimy nie o tych krzywych odbiciach od matrycy tylko o zgiętej matrycy jak na zdjęciach @jediwolf ,

nie zgodzę się... zawsze jest perspektywa z której nic nie jest złe np. krzywe blachy w aucie nie wpływają na przemieszczanie się tym autem, dla pieszego krzywa droga nie stanowi problemu w poruszaniu itp.

Jeśli tv jest krzywy to że patrzymy na niego z przodu nie zmienia faktu że nadal jest on krzywy.

Może właśnie producenci powinni zacząć od rzeczy najprostszych do naprawienia, a nie porywać się z przysłowiową motyką na słońce, i nie dotyczy to tylko oledów.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tego odchylenia ekranu cała konstrukcja musiałby być bardziej sztywna a więc droższa... Co podniosło by cenę samego tv. I po co? Żeby odbicia były równe jak w lustrze? Sony ma bardziej usztywniony ekran przez głośniki i nadal sam ekran nie jest idealnie gładki. Ale zawsze jak komuś to przeszkadza na LG może go sprzedać i dołożyć do Sony żeby z boku jego tv bym idealnie prosty

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam to w ogóle nie przeszkadza, bo nie ma żadnego wpływu na obraz :) Byłem tylko ciekawy czy tak ma być, bo faktycznie ekran się trochę wygina jak się go chwyci, ale to pewnie cena za to, że jest taki cienki :) Dla mnie telewizor najwyższa półka, mam teraz nadzieję, że będzie spokojnie służył parę lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyć jak się Oled wygina to poszukaj na YT unboxing serii "W". Tam to dopiero ekran może się wygiąć aż strach

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2019 o 15:00, db4 napisał:

RTV Euro.

9800 wyjściowa , jest promocja skok na rabat, dokładasz jakiś uchwyt, albo to co Ci potrzebne za min. 300zł i masz rabat na TV 950zł, plus 1000zł na karcie rabatowej, wychodzi 7850zł :)

Hej,

 

ponoć te promocje nie łączą się - informacja z infolinii Euro i wyczytane w regulaminie jednej z nich.

 

Czy może jednak w praktyce jest inaczej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Waldo94 napisał:

Panel jest cienki, a co za tym idzie im większy tym bardziej podatne na wygięcia. Zobaczcie na wersje 77 cali, tam matryca jest troche grubsza, właśnie z uwagi na wielkość i podatność na wygięcia niż w wersjach 55 i 65 cali.

Dokładnie.

U mnie na 55C8 nie ma ani krzywego ekranu a krzywe odbicia na wyłączonym moze i jakieś minimalne są ale to niezauważalne dla kogoś kto by o "problemie" nie wiedzial , dla mnie to takie trochę na siłę szukanie wad w OLEDach. Zamiast cieszyć sie obrazem to szukacie dziury w całym.... możecie ponarzekać na nowe Samsungi serii Galaxy S10 :) tam sa dziury w ekranie! :P 

Edytowane przez CeZaR83
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi o wadę oledów, krzywe LCD też są, bardziej chodzi o nie przykładanie się producenta do jakości w tym aspekcie.

Skoro potrafią zrobić proste bez zbędnych defektów to dlaczego inne maja je mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CeZaR83 napisał:

Dokładnie.

U mnie na 55C8 nie ma ani krzywego ekranu a krzywe odbicia na wyłączonym moze i jakieś minimalne są ale to niezauważalne dla kogoś kto by o "problemie" nie wiedzial , dla mnie to takie trochę na siłę szukanie wad w OLEDach. Zamiast cieszyć sie obrazem to szukacie dziury w całym.... możecie ponarzekać na nowe Samsungi serii Galaxy S10 :) tam sa dziury w ekranie! :P 

Popatrz na niego centralnie z góry, albo z samego boku.

Niemniej jednak uważam, że jest to totalnie bezsensowne czepianie się szczegółów, stwierdziłem wcześniej tylko fakt, że u mnie też jest lekko krzywy.

Uwielbiam ten tv i nie zamieniłbym na żaden inny.

 

A co do Galaxy s10 to niektórzy już próbują kręcić aferę z różowymi ekranami, chociaż premiera za tydzień ;)

Edytowane przez Kmicic13
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Popatrz na niego centralnie z góry, albo z samego boku.

Wisi na ścianie ale no z boku patrzyłem i lekko z góry (z taboretu) a na sufit nie będę wchodził :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Pietraso napisał:

Hej,

 

ponoć te promocje nie łączą się - informacja z infolinii Euro i wyczytane w regulaminie jednej z nich.

 

Czy może jednak w praktyce jest inaczej? :)

Ja się pytałem trzech różnych konsultantów :) , nawet wczoraj jeszcze dzwoniłem dopytać i działa. Czekam na uruchomienie karty podarunkowej, mają na to 25 dni od odebrania towaru. Dam znać jak się sprawa zakończy. W końcówce promocji dorzucili jeszcze 250zł, za 65c8 wychodziło około 7500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...