Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chcialem opisac swoja przygode z C8 ktora opisalem kilka postów wyżej. A wiec wypalil mi sie piksel (swieci na niebiesko)

Sprawe zglosilem poprzez Email do Serwisu Lg wraz z krotkim opisem oraz zamiescilem fotke. Na drugi dzien dostalem odpowiedz ze przyjeli zglosnienie i za kilka dni ktos sie ze mna skontaktuje. Chyba po 3 dniach dostalem email ze zamowili nowa czesc i ktos sie ze mna skontaktuje telefonicznie w celu ustalenia terminu. Po 2 dniach zadzwonila mila Pani i poinformowala mnie ze bede mial wymieniony Panel, ustalismy termin naprawy. Dzis przyjechalo dwoch panow z nowym Panelem, cala robota trwala moze 15 minut. Wyminione , sprawdzone, smiga . Jestem jak najbardziej zadowolony z serwisu LG, myslalem ze beda robic jakies problemy z jednym pikselem a tu taka mila niespodzianka. Naprawde super. Oczywiscie gwarancje mam na Panel przedluzona od dzis :)

Oby teraz bylo wszystko cacy :)

 

  • Plusik 4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎10‎.‎08 o 09:46, KARTON napisał:

Panowie czy RTV MAX to zaufany sprzedawca ?

Znajomy kupił TV kilka lat temu u nich i wszystko OK.Ale bardziej doradzą w Łodzi w Digital +,facet wie co mówi?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, konrado75 napisał:

myslalem ze beda robic jakies problemy z jednym pikselem a tu taka mila niespodzianka

Dla mnie szok. Normy mówią o kilku pikselach, które w dodatku muszą być blisko siebie a tu jeden wystarczył? Super serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fio2 napisał:

Dla mnie szok. Normy mówią o kilku pikselach, które w dodatku muszą być blisko siebie a tu jeden wystarczył? Super serwis.

tak tylko jeden, no naprawde niemiecki serwis sie spisal na medal

IMG_6248.JPG

Edytowane przez konrado75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fio2 napisał:

Dla mnie szok. Normy mówią o kilku pikselach, które w dodatku muszą być blisko siebie a tu jeden wystarczył? Super serwis.

To wszystko zależy od tego czy taki subpiksel świeci, czy jest martwy. Jeśli świeci - to wystarczy jeden i wymienią matryce, jeśli są martwe, to musi być ich co najmniej 8, aby serwis LG podjął się nprawy.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrado75i to sie nazywa podejscie do klienta. Wazne ze masz TV jak nowy i mozesz sie cieszyc z jakosci obrazu oleda.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Subman napisał:

To wszystko zależy od tego czy taki subpiksel świeci, czy jest martwy. Jeśli świeci - to wystarczy jeden i wymienią matryce, jeśli są martwe, to musi być ich co najmniej 8, aby serwis LG podjął się nprawy.

Dzięki za doprecyzowanie. Nie wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w temacie Panasonica i cisza. Może tutaj od LG ktoś pomoże? :) jak wygląda sprawa zafarbów? Wstawiam zdjęcia :)

Zdjęcie bandingu przed pierwszym automatycznym czyszczeniu, więc pewnie się poprawi. Nie przeszkadza nam w normalnych treściach.


Zafarb po lewej jest często widoczny. Wymieniać na inny egzemplarz? Inny TV? :D

 

IMG_0600.JPG

IMG_0598.JPG

IMG_0591.JPG

IMG_0588.JPG

IMG_0585.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz reprezentacji na C8 a tu taka kicha : | Kicha jak grają a nie obraz :)

Aczkolwiek - jak odpalę mecz na trybie fabrycznym Sport to tego w ogóle nie da się oglądać. Wszystkie jest tak max przejaskrawione, że oczy od tego aż wymiotują. Nie mieszałem wcześniej w ustawieniach w tym trybie, bowiem nie potrzebowałem. Dotychczas sport a dokładnie hokej, oglądałem na lekko zmodyfikowanym przeze mnie trybie ISF ciemne pomieszczenie, bo to już też bardzo późna noc była :D A na tym trybie - tak na marginesie - sporo oglądam, bo w mojej ocenie jest najlepsze dla mnie.

Ktoś z Was korzysta z tego fabrycznego trybu 'sport'? Bo dla mnie to zupełnie bez sensu zmieniać to ustawienie tak jak mi się podoba, bo bym musiał to wszystko poustawiać co już mam na innych trybach zmodyfikowanych przez siebie. Może tylko jakaś lekka korekta względem fabrycznego wystarczy?

I tak krótko podsumowując - piłka nie znika i artefaktów nie mam żadnych, bynajmniej na oledzie, bo naszym piłkarzom to różne rzeczy się muszą przed oczami pojawiać...

dobrze, że dziadek Błaszczykowski jeszcze coś tam potrafi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MarcinKK napisał:

Może tutaj od LG ktoś pomoże?

Banding spoko, ale zafarb to już problem. Zafarb raczej nie zniknie i jeżeli jest widoczny to jeśli tylko jest okazja to chyba lepiej oddać. Ja bym nie zdzierżył ;)

10 godzin temu, shpath napisał:

Ktoś z Was korzysta z tego fabrycznego trybu 'sport'?

No co Ty. To chyba tryb tylko do sklepu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fio2 napisał:

Banding spoko, ale zafarb to już problem. Zafarb raczej nie zniknie i jeżeli jest widoczny to jeśli tylko jest okazja to chyba lepiej oddać. Ja bym nie zdzierżył ;) 

Banding w ogóle nie przeszkadza. Nie jest widoczny w normalnych scenach. Po dwóch dniach jest dużo mniejszy niż na pierwszych zdjęciach i praktycznie go nie ma.

Zafarb nie znika. Okazało się, że w dzień jest bardziej widoczny. Niewiele brakowało aby ten po lewej nie był widoczny. Ten na środku, bliżej prawej w ogóle nie pojawia się przy oglądaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomemu poradziłem zakup c8 w 65 calach. Zdecydował się już ale w sklepie zobaczył tańszy b8. Mam problem jak uzasadnić wybór. Mówiłem mu o lepszym procesorze ale tak właściwie nie wiem co mu jeszcze powiedzieć jak w sklepie nie widział różnicy w obrazie tylko w cenie. Proszę pomóżcie bo wyjdę na głupka co nie szanuje jego pieniędzy

P.s inne ty nie wchodzą w grę -przekonałem go skutecznie do webos i sterowania głosowego po polsku.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy procesor który daje co...? Pewnie sam nie potrafisz powiedzieć, no ale PR LG zrobił swoje :)Skoro nie widać różnicy w obrazie to po co dopłacać do czegoś co jest tylko teorią?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tożeś pomógł.

W testach na naszym forum są omówione różnice ale czy są odczówalne dla przeciętnego Kowalskiego? Na Rthing też jak da się porównanie b8 do c8  to punktami w aspektach do kina i w ruchu c8 lepszy. Moje argumenty do tej pory to był lepszy dźwięk i szybszy webos. Ale też nie umiałem powiedzieć o ile szybszy i czy różnice w dźwięku będą jak on powiesi tv. Mam nadzieję,że znajdzie się użytkownik c8 co pomoże albo pozwoli mi z czystym sumieniem powiedzieć mu, że ma rację i niech kupuje tańszy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jarosław Świtoń napisał:

Witam

Znajomemu poradziłem zakup c8 w 65 calach. Zdecydował się już ale w sklepie zobaczył tańszy b8. Mam problem jak uzasadnić wybór. Mówiłem mu o lepszym procesorze ale tak właściwie nie wiem co mu jeszcze powiedzieć jak w sklepie nie widział różnicy w obrazie tylko w cenie. Proszę pomóżcie bo wyjdę na głupka co nie szanuje jego pieniędzy

P.s inne ty nie wchodzą w grę -przekonałem go skutecznie do webos i sterowania głosowego po polsku.

Proponuję nagrać na pendrive materiał Full HD. Wrzucić na LC C8 i Panasonic FZ800, cenowo to samo. Nie będziesz musiał przekonywać, sam zobaczy różnicę :) i wybierze obraz a nie sterowanie głosem :) Różnice są widoczne gołym okiem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jarosław Świtoń napisał:

Tak jak pisałem marka lg zatwierdzona - inne nie wchodzą w grę mimo że może i lepsze/tańsze.

Część mnie to rozumie. Coś tam zostało wybrane. Myślę, że wpływ ma bardzo dobry marketing LG. Piszę o tym bo różnica jest bardzo widoczna. Na materiałach z telewizji może być jeszcze większa. Piszę z dobrego serca bo wydawać 10 tys... i mieć gorszy obraz w zamian za sterowanie głosem :) Nie namawiam ale uważam, że warto to sprawdzić. 

Też chciałem kupić LG. Stoją zawsze w dobrym miejscu w markecie, pięknie wszystko wygląda, zniżki dają, zwrot 500 zł po zakupie ale po przeprowadzaniu testów na materiale HD nie miałem żadnych wątpliwości. Nie jestem specjalistą ale różnica była naprawdę duża.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jego przypadku zdecydował o wyborze lg fakt o obsłudze dts a android miał w wcześniej  w sony i nie chce już więcej mieć nic na andku. Ponadto jest to człowiek, który jak już raz podejmie decyzję to już nie wnika w inne możliwości - nad b8 się zastanawia i pyta bo myśl, że to ten sam tv co c8 tylko z innym głośnikiem i tańszy a i tak dżwięk będzie mieć z kolumn. Moje informację na temat cen były trochę przestarzałe i dotyczyły 55" i myślałem, że różnica niewielka więc lepiej z lepszym procesorem bez wnikania w szczegóły mu dorazę a tu teraz około 1- 2k różnicy się porobiło w 65"

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Proponuję nagrać na pendrive materiał Full HD. Wrzucić na LC C8 i Panasonic FZ800, cenowo to samo. Nie będziesz musiał przekonywać, sam zobaczy różnicę :) i wybierze obraz a nie sterowanie głosem :) Różnice są widoczne gołym okiem.

a w testach forumowych pisza że nie widać różnic w skalowaniu - dziwne :) 

ja mam w jednym pokoju panas 50ex780 a w drugim oled lg 55e6 i na kanałach hd cyfry dla mnie jest podobnie - tzn na ślepo nie umiem powiedzieć na którym bardziej mi się "podoba  skalowanie"

pewnie na stop klatce w odległości 0,5m od tv znalazłbym różnice ale zasadniczo min odl. od tv to 1,5m 

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jarosław Świtoń napisał:

Proszę pomóżcie bo wyjdę na głupka co nie szanuje jego pieniędzy

Zalety serii C to znacznie szybsza obsługa głosowa (B8 dłużej rozpoznaje polecenia), łagodna gradacja - funkcja, która łagodzi przejścia tonalne ( https://www.youtube.com/watch?v=3sqfxrKcw5Q  - czas około 20 sekunda), oprogramowanie z innej linii produktowej, szybsze działanie systemu WebOS,  znacznie lepszy dźwięk. Tyle. Niewiele i jeżeli dopłata jest duża to już trzeba by się zastanawiać.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fio2 napisał:

Zalety serii C to znacznie szybsza obsługa głosowa (B8 dłużej rozpoznaje polecenia), łagodna gradacja - funkcja, która łagodzi przejścia tonalne ( https://www.youtube.com/watch?v=3sqfxrKcw5Q  - czas około 20 sekunda), oprogramowanie z innej linii produktowej, szybsze działanie systemu WebOS,  znacznie lepszy dźwięk. Tyle. Niewiele i jeżeli dopłata jest duża to już trzeba by się zastanawiać.

 

B8 też ma łagodną gradację. Konia z rzędem temu kto znajdzie różnice w obrazie łagodnej gradacji na B8 i C8. Na papierze jakieś są, ale w rzeczywistości? Co do szybszego działania systemu WebOS to też bym nie był taki pewien. Oglądałem w salonie C8 i system działał szybko i responsywnie, tak samo szybko jak na moim B7. Jeżeli ja bym kupował teraz oleda LG to do serii C bym dopłacił max 500 zł. Jeżeli różnica jest obecnie większa to się po prostu nie opłaca. 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, efel napisał:

B8 też ma łagodną gradację

No tak - masz rację, napisałem jakby nie miał, a ma tylko inaczej realizowaną. C8 ma ma wzmacniacz ostrości oparty na częstotliwościach i wzmacniacz głębi oparty na obiektach, podczas gdy LG B8 opiera się na standardowym Sharpness Enhancer i Edge Enhancer Depth Enhancer.

Różnice dla zwykłego zjadacza marginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

(...) Co do szybszego działania systemu WebOS to też bym nie był taki pewien. Oglądałem w salonie C8 i system działał szybko i responsywnie, tak samo szybko jak na moim B7. Jeżeli ja bym kupował teraz oleda LG to do serii C bym dopłacił max 500 zł. Jeżeli różnica jest obecnie większa to się po prostu nie opłaca. 

WebOS na C8 i wyżej w niektórych momentach (zakresach) działa wyraźnie szybciej niż na ubiegłorocznych OLED-ach. I łatwo można sprawdzić, jak działa szybkość przetwarzania danych przez procesor tegoroczny (Alpha 9) i procesor ubiegłoroczny (w tym Alpha 7 w B8). Wystarczy uruchomić te po prawej stronie ikonki szybkiego dostępu do podstawowych ustawień, następnie kliknąć w ikonkę ustawień zaawansowanych i zobaczyć w jakim czasie wyświetli się te duże, po lewej stronie ekranu, okno ustawiań zaawansowanych. Proponuję zrobić tak na C8 i np.na C7. Oprócz tego przewijanie wymagających (mocno multimedialnych) głównych stron internetowych rolką w pilocie, np. Onet.pl, również pokaże nieidentyczną wydajność procesorów. To są te dwa moje osobiste sposoby, zakresy, najszybciej do sprawdzenia i wychwycenia różnic w wydajności. Można jeszcze dodać, że B8 nie jest wstanie wyświetlać w jednym czasie natywnych obrazów 120 Hz z 4K i HDR. Nie ma w oprogramowaniu takiej funkcjonalności, bo procesor jest za słaby, w przeciwieństwie do C8 i wyżej.

Ponadto, to, że obecnie różnice w jakości przetwarzania słabszego sygnału obrazu są trudno lub bardzo trudno dostrzegalne nie oznacza, że tak na pewno pozostanie w przyszłości, bo LG może ciągle nad tym pracować (gdyż np. nie do końca zdążyli z tym do momentu wprowadzania do sprzedaży OLED-ów z procesorami Alpha 9). OLED-y z wydajniejszymi procesorami Alpha 9 są zdolne do przyjmowania nowych algorytmów wymagających większej szybkości i ilości przetwarzania danych. LG nie słynie z najlepszych algorytmów przetwarzania słabego obrazu, ale ciągle nad tym pracują. Jednak odpowiedni procesor "wsadzili" dopiero w tym roku od modeli C8 wzwyż. Może być więc tak, że dopiero za kilka miesięcy albo i jeszcze później różnica w jakości obrazu stanie się bardziej widoczna. 

  • Plusik 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...