Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, lukasz19900.90 napisał:

na moim b8 filmik idealnie sie prezentuje

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie również jest idealnie na B8, sprawdzane w zaciemnionym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Mr Homebody said:

U mnie w całym tym filmiku jest pełno artefaktów. Tragedia.

Kurczę, ciężko coś powiedzieć. To demko wygląda przepięknie (nawet w ciemnym pomieszczeniu) i jeśli na takim przykładzie odczuwasz dyskomfort, no to nie zazdroszczę. Może umów się z serwisantem z LG i przedstaw swoje sugestie - może coś Ci się wyjaśni lub wymienią matrycę. Przy takich materiałach raczej powinniśmy być usatysfakcjonowani - wiadomo, materiał z youtube ale mimo wszystko prezentuje się zacnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy post na forum.

Kupiłem ze sklepu internetowego Media Expert OLEDa LG 55B8. Podczas rozpakowywania TV zastanowił mnie brak folii zabezpieczającej ekran, co chyba dowodzi, że mój egzemplarz był już raz zwrócony?

Zaniepokojony sytuacją pierwsze co zrobiłem to ustawienie trybu kino i odpalenie Marco Polo S01E03 14-16 minuta i niestety mam lipę. Na szarym tle po lewej stronie ekranu widać coś, co przypomina boki klepsydry - dwie nieco rozmyte ciemniejsze linie z brzuszkami skierowanymi w swoją stronę. Linie nie są mocno ciemne, ale niestety mają dość ostre krawędzie, więc są widoczne. Wyświetlenie obrazu z nasyconymi kolorami sprawa, że linie zupełnie znikają.

Już zrobiłem odstąpienie od umowy, nie mam doświadczenia w odsyłaniu takich dużych paczek, chyba skorzystam z DHLa, przesyłkę zapewne powinienem ubezpieczyć?

Kupno poszło za gotówkę, zapewne chwilę poczekam na odzyskanie pieniędzy i nie wiem co dalej - czy znowu przez sklep internetowy, czy tym razem udać się do sklepu stacjonarnego?

Trochę mi głupio wpadać do sklepu stacjonarnego i bawić się w robienie routera z telefonu, logowanie się na Netflixa, odpalanie Marco Polo jak i jakiś powiedzmy bajek z żarówiastymi kolorami żeby wykluczyć martwe piksele, z drugiej strony w ten sposób poszłoby szybciej niż zabawa w przesyłanie TV kurierami, a chyba powinienem się spieszyć.... Maj to chyba ostatni dzwonek na dobry egzemplarz B8ki, bo jak wejdzie nowa seria, to zostaną już chyba same odrzuty na rynku?

Zastanawia mnie też ten brak folii na ekranie... Generalnie sklepy odrzuty dalej wysyłają jako nowe TV czekając aż ktoś złapie się i nie zauważy wady matrycy?? Wydawało mi się, że ogarnięcie sztuki ze sklepu internetowego dużej sieci sklepów z elektronikom jest gwarantem nowego egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zauważyłeś jest to egzemplarz ze zwrotu. Te mankamenty na ekranie widać w dzień czy tylko w zaciemnionym pomieszczeniu? Jeśli jest to widoczne to jak najbardziej zwrot. Napisz którego miesiąca został wyprodukowany tv.

Teoretycznie to najlepiej jest zamówić przez internet z odbiorem w sklepie. Tylko wcześniej się dowiedz czy można wtedy oddać go z tytułu zawarcia umowy zdalnie bo sprzedawcy potrafią kombinować. Najczęściej towar zamawiany w ten sposób jest "rezerwowany" co nie jest prawdą, tylko weź później udowadniaj swoje racje - szkoda na to czasu. Na miejscu zbyt wiele nie sprawdzisz bo w świetle każdy tv wydaje się być idealny. Pozostaje go wytarganie na chatę i wtedy będziesz w stanie coś więcej wydedukować. Jedynie w salonach Sony jest przyciemniona strefa tam gdzie są oledy, w innych sklepach nie spotkałem się z tym ... wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Wincent Chmara napisał:

Już zrobiłem odstąpienie od umowy, nie mam doświadczenia w odsyłaniu takich dużych paczek, chyba skorzystam z DHLa, przesyłkę zapewne powinienem ubezpieczyć?

Poszukaj na internecie jakiegoś brokera kurierskiego i zamów kuriera brokerem. Będzie taniej, bo jak wyklikasz taką paczkę na stronie DHLu to się możesz mocno zdziwić ceną (aczkolwiek 55 cali to jeszcze jest w miarę normalne pudło, gorzej przy 65 calach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z takimi numerami ( tv po zwrotach )  jak u kolegi Wincent Chmara u znanych sprzedawców z allegro ( Zuk-Wa-wa i Borys24.pl ) ? Zamierzam kupić u jednego z nich B8/C8 na raty i chciałbym uniknąć odsyłania TV ( co przy TV ze zwrotu jest prawie pewne ). Skąd ci sprzedacy z allegro sprowadzaja te TV ( z polskiej dystrubucji czy sprawdzają z zagranicy ) ze mogą je parę stówek taniej opychać niż tacy potentaci jak MM ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CZARNYoled 

 Im ciemniej tym łatwiej to zauważyć, ale wcale nie musi być ciemno, ani podświetlenie TV wcale nie miusi być na maxa, żeby było to widać. Nawet się zastanawiałem czy to nie jest egzemplarz poekspozycyjny z wypaleniem, ale nie znam się na tyle, żeby to stwierdzić, ewidentnie wszystko znika całkowicie jeśli TV wyświetla tam jakąkolwiek barwę, nie ważne czy żółty, niebieski czy różowy. Wiem o zjawisku bandingu, ale te linie są raz, że bardzo wąskie, dwa, że wygięte w łuki, a banding to raczej pionowe, dość szerokie ciemniejsze pasy z tego co się orientuję.

Niestety LG utrudnia klientom sprawdzenie tego co kupili, bo z tego co wiem, żeby zobaczyć ilość czasu przez który TV pracował trzeba by mieć specjalny pilot serwisowy.

Nie wiem jak sprawdzić datę produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mr Homebody napisał:

U mnie w całym tym filmiku jest pełno artefaktów. Tragedia.

Co to znaczy w całym?

W każdej sekundzie?

W którym miejscu obrazu?

W którym przykładowo momencie?

Takie rzeczy da się uchwycić aparatem, byłoby łatwiej zobaczyć niż domyślać się na podstawie sensacyjnie brzmiących ogólników które nic nie mówią.

20 minut temu, Wincent Chmara napisał:

Nie wiem jak sprawdzić datę produkcji.

Spojrzeć na naklejkę z tyłu telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Peter_21 napisał:

Czy spotkał się ktoś z takimi numerami ( tv po zwrotach )  jak u kolegi Wincent Chmara u znanych sprzedawców z allegro ( Zuk-Wa-wa i Borys24.pl ) ? Zamierzam kupić u jednego z nich B8/C8 na raty i chciałbym uniknąć odsyłania TV ( co przy TV ze zwrotu jest prawie pewne ). Skąd ci sprzedacy z allegro sprowadzaja te TV ( z polskiej dystrubucji czy sprawdzają z zagranicy ) ze mogą je parę stówek taniej opychać niż tacy potentaci jak MM ?

 

Zanim kupisz najlepiej wyślij im maila z tym pytaniem. Zuk sprzedaje na pewno z polskiej dystrybucji, wiem bo sam u niego kupowałem 1.5 roku temu B7. Borysa pytałem mailowo z jakiej dystrybucji pochodzą TV, to ogólnikowo stwierdził że z 'europejskiej, ale mają polską gwarancję'. Nie wiem jak jest teraz, więc lepiej dopytaj. 

Jeżeli różnica cenowa to jest parę stówek, to moim zdaniem bardziej się opłaca MM, bo tam na pewno nie będziesz miał problemów ze zwrotem i transport łatwiejszy, bo możesz sam zawieźć TV do najlbliższego salonu. Ja wybrałem Zuka z allegro, bo wtedy różnica cenowa między nim, a MM to było coś koło 2.5 tys zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Peter_21 napisał:

Czy spotkał się ktoś z takimi numerami ( tv po zwrotach )  jak u kolegi Wincent Chmara u znanych sprzedawców z allegro

Na Allegro warto jedynie kupować od autoryzowanych sprzedawców np. typu SOLPOL-czyli Sony Center.Naprawdę przeraża mnie do czego są zdolni ''Polacy''żeby zaoszczędzić kilka złotych.Nie jeden płakał i nie ostatni.

3 godziny temu, Wincent Chmara napisał:

Generalnie sklepy odrzuty dalej wysyłają jako nowe TV czekając aż ktoś złapie się i nie zauważy wady matrycy?

Bardzo dużo elektroniki kupuje w Media Expert przez sklep internetowy zawsze dostawałem sztuki fabrycznie zapakowane.Przypadkiem obok opisu sprzętu nie było informacji że jest powystawowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z folią na ekranie są cyrki ostatnio. Widziałem kilka sztuk które na 100% były fabrycze a folii na matrycy nie było. Tylko ta z tyłu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kKadajo napisał:

Ogólnie to z folią na ekranie są cyrki ostatnio. Widziałem kilka sztuk które na 100% były fabrycze a folii na matrycy nie było. Tylko ta z tyłu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

To po czym w takim razie rozpoznałeś, że są prosto z fabryki? Chyba nagle firma LG nie zaczęła ciąć kosztów na foliach ochronnych w telewizorach które kosztują na starcie prawie pięciocyfrowe kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są też na rynku refurby LG Oled, czyli uszkodzone wróciły do producenta, ten je naprawił i przywrócił do sprzedaży. Pisał o tym kiki. Nie jestem pewien na 100% ale Borys24 takie właśnie sprzedaje.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejsze jest menu serwisowe z liczbą h, choć może niektórzy i to zerują, ale raczej nie sieciówki. 

Jak kKadajo stwierdził, folie na ekranie lub ich brak o niczym nie świadczą, prędzej stan zapakowania akcesoriów, wgrany soft w połączeniu z datą produkcji.

A że np MM zwroty powtórnie sprzedaje to wprost usłyszałem wraz z prośbą o niezrywanie folii do czasu sprawdzenia TV..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robert6969 napisał:

Jak kKadajo stwierdził, folie na ekranie lub ich brak o niczym nie świadczą, prędzej stan zapakowania akcesoriów, wgrany soft w połączeniu z datą produkcji.

Da się dołożyć nowe akcesoria do używanego lub zwróconego TV. Dla mnie to byłoby trochę dziwne, gdyby nagle okazało się, że LG inaczej pakuje TV niż przez ostatnie kilka miesięcy, nie chce mi się w to wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wincent Chmara napisał:

Da się dołożyć nowe akcesoria do używanego lub zwróconego TV. Dla mnie to byłoby trochę dziwne, gdyby nagle okazało się, że LG inaczej pakuje TV niż przez ostatnie kilka miesięcy, nie chce mi się w to wierzyć

Ok, ale miałem na myśli sprzedany powtórnie zwrot, który nie trafił z powrotem do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 hours ago, Poranek 999 said:

Kurczę, ciężko coś powiedzieć. To demko wygląda przepięknie (nawet w ciemnym pomieszczeniu) i jeśli na takim przykładzie odczuwasz dyskomfort, no to nie zazdroszczę. Może umów się z serwisantem z LG i przedstaw swoje sugestie - może coś Ci się wyjaśni lub wymienią matrycę. Przy takich materiałach raczej powinniśmy być usatysfakcjonowani - wiadomo, materiał z youtube ale mimo wszystko prezentuje się zacnie.

Rozeznałem się nieco w temacie na zagranicznym avfroum i wychodzi na to, że problem "błyskających makrobloków" występuje u znacznej części użytkowników oledów z 2018 roku. W ankiecie obecność tej wady wykazała nieco ponad połowa głosujących. O tyle dobrze, że problem jest znany LG i może być to (chyba) zniwelowane aktualizacją.

Dla modeli C8 wzwyż update już był, tylko pechowi właściciele B8 czekają wciąż na łaskę LG. Więc i ja czekam. Wymianę raczej wykluczam, musiałbym chyba w ogóle zrezygnować z oledów bo nie mam szczęścia ani cierpliwości do matrycowych loterii (już jeden egzemplarz zwracałem z powodu "plackowatego" powidoku w ciemnych scenach). Jeśli aktualizacji nie będzie to złożę reklamację. 

5 hours ago, Mierzwiak said:

Co to znaczy w całym?

W każdej sekundzie?

W którym miejscu obrazu?

W którym przykładowo momencie?

Takie rzeczy da się uchwycić aparatem, byłoby łatwiej zobaczyć niż domyślać się na podstawie sensacyjnie brzmiących ogólników które nic nie mówią.

Wybacz, anomalie w ciemnych scenach widziałem na moim TV już w tylu materiałach, że przestałem zwracać uwagę na takie detale jak konkretne umiejscowienie czy czas co do sekundy.

6 hours ago, Peter_21 said:

Zamierzam kupić u jednego z nich B8/C8 na raty i chciałbym uniknąć odsyłania TV ( co przy TV ze zwrotu jest prawie pewne )

Powiem ci z mojego doświadczenia, że w przypadku kupna TV loteria matrycowa jest gwarantowana. Zawsze trzeba brać pod uwagę ryzyko konieczności zwrotu / wymiany.

7 hours ago, Wincent Chmara said:

Już zrobiłem odstąpienie od umowy, nie mam doświadczenia w odsyłaniu takich dużych paczek, chyba skorzystam z DHLa, przesyłkę zapewne powinienem ubezpieczyć?

A może dobrze byłoby napisać skargę do sklepu. Zamawiałeś sprzęt nowy a nie używany więc dlaczego masz być obciążony kosztami zwrotu towaru niezgodnego z umową?. To tylko moja interpretacja na "chłopski rozum" ale może warto spróbować.

Edytowane przez Mr Homebody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kKadajo napisał:

Ogólnie to z folią na ekranie są cyrki ostatnio. Widziałem kilka sztuk które na 100% były fabrycze a folii na matrycy nie było. Tylko ta z tyłu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Mój B8 także nie miał folii z przodu, a absolutnie żadnych problemów z obrazem nie zauważyłem. Banding przeciętny, mały, tylko na planszach testowych. Rzeczywiście wydaje mi się że zdarza się im nie przyklejać ich czasami... Cała reszta + pilot perfekcyjnie zapakowane i ani śladów zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Waldo94 napisał:

Są też na rynku refurby LG Oled, czyli uszkodzone wróciły do producenta, ten je naprawił i przywrócił do sprzedaży. Pisał o tym kiki. Nie jestem pewien na 100% ale Borys24 takie właśnie sprzedaje.

Co samo w sobie mogłoby być korzystne, gdyby takie TV były odpowiednio tańsze i przeszły dodatkową serię testów. Ale pewnie tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To po czym w takim razie rozpoznałeś, że są prosto z fabryki? Chyba nagle firma LG nie zaczęła ciąć kosztów na foliach ochronnych w telewizorach które kosztują na starcie prawie pięciocyfrowe kwoty.

Tv poza brakiem foli na ekranie byl fabrycznie zapakowany. Da się to poznać jeśli wiemy jak wygląda fabrycznie zapakowany tv. Nikt nie jest w stanie potem tak tv spakować jak było fabrycznie.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niema rzeczy niemożliwych, akurat pakowanie nie jest niczym arcytrudnym.

Oczywiście jedna osoba tego nie zrobi ale dwie i jeśli będą ostrożne i precyzyjne to nie widzę w tym problemu.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz się. Raz rozpakowany tv nie będziesz w stanie zapakować tak jak fabryka. Chyba że mówimy o czymś pokroju Manta lub innym krzaku.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co w takim razie była folia z tyłu? Jej też nie powinno być skoro wysyłają teraz bez folii. Komu zależałoby na ochronie tyłu przecież ogląda się przód. Ewidentnie to są jakieś kombinacje.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed odsyłką zdążyłem spędzić z B8 zaledwie kilka dni, ale to wystarczyło, żeby kilka rzeczy mnie zaskoczyło.

Zakupu dokonałem internetowo by móc na spokojnie sprawdzić swój egzemplarz w domu, ale mimo to byłem przekonany, że mając więcej czasu w sklepie da się stwierdzić, że nie ma się wadliwego egzemplarza. Teraz uważam, że to nieprawda i nie da się sprawdzić jakości egzemplarza w innych warunkach niż ciemne pomieszczenie. Przy czym oglądanie tablic testowych moim zdaniem nie ma żadnego sensu - na tablicach wychodzą rzeczy, których nie widać podczas oglądania. Dodając do tego fakt, że nie ma matryc doskonałych to tylko możemy sobie popsuć humor czymś, co nie jest istotne.Sprawdzając OLEDy trzeba zwrócić uwagę na sceny, w których występuje szarość, bo wady matrycy znikają w intensywnych kolorach (tak przynajmniej jest w moim przypadku).

Działanie powłoki, która ma zapobiec odbiciom w ekranie B8 pozostawia wieeeeeele do życzenia. W jasnym pomieszczeniu przy wyłączonym ekranie TV może robić niemalże za lustro. W zasadzie działanie powłoki sprowadza się do tego, żeby rozmyć krawędzie odbijających się obiektów, co oczywiście sprawia, że mniej przeszkadzają podczas oglądania, a odbicia trudniej jest dostrzec, ale absolutnie nie niweluje samego faktu odbijania się wszystkiego. Jasność maksymalna jest dość wysoka, ale nie rewelacyjna, co sprawia, że ten TV w nasłonecznionym salonie radzi sobie co najwyżej przyzwoicie.

Sam oglądam TV zazwyczaj wieczorem lub w nocy, i przy takim użytkowaniu obraz potrafi zrobić duże wrażenie. W trybie kino oglądając jakieś horrory czy kryminały, gdzie w obrazie dominują zgaszone, mroczne barwy TV wciąż jest w stanie wyświetlić piękne, płynne gradienty, robotę robi także niesamowita czerń, która jest w sposób bardzo naturalny połączone z resztą obrazu. Z kolei jeśli włączyć powiedzmy bajkę dla dzieci matryca bez problemy daje sobie radę z wyświetlaniem żarówiastych, przesyconych kolorów. Krótko mówiąc mnatryca jest w stanie rewelacyjnie oddać klimat tego, co oglądamy.

Na osobny akapit zasługuje upłynniacz, który z kolei można określić mianem nieśmiesznego żartu. Mam to szczęście, że jestem mało wrażliwy na filmowe klatkowanie obrazu, nie lubię też efektu opery mydlanej. Spodziewałem się, że upłynniacza w ogóle nie będę włączał, ale przy tak ostrym obrazie pozbawionym smużenia, jednak upłynniacz okazał się w moim wypadku potrzebny. Na początek ustawiłem upłynniacz na wartość 3. Przy każdej scenie, gdzie jakiś obiekt porusza się na tle posiadającym jakiś wzór (człowiek idący na tle budynku posiadającego ścianę z czerwonej cegły z widocznymi fugami itp.) dostajemy aureolkę artefaktów, którą mogę określić jednym słowem: nieakceptowalna. Przy czym do maksymalnej wartości upłynniacza wynoszącej 10 jest jeszcze daleko. Po przestawieniu upłynniacza na 1 obraz przestał mnie wkurzać klatkowaniem, a artefakty zniknęły. Mi takie ustawienia pasują, ale wiem, że są osoby preferujące mocniej działający upłynniacz. Ten model raczej nie będzie dla nich odpowiednim wyborem.

Sam trafiłem egzemplarz z nieco skopaną matrycą, więc go odsyłam i planuję zamówić kolejny egzemplarz B8ki. Wady tego modelu są dla mnie akceptowalne (oglądam raczej po ciemku, więc aż tak nie przeszkadza mi tragiczna powłoka antyodblaskowa, nie jestem zwolennikiem mocnych upłynniaczy, więc ustawienie upłynniacza na 1 jest dla mnie odpowiednie), z kolei zalety są dla mnie bardzo istotne (głęboka czerń, wygoda przy oglądaniu w kilka osób wynikająca z praktycznie perfekcyjnych kątów widzenia, szeroka paleta barw wyświetlana przez matrycę). Trzeba sobie jednak wprost powiedzieć, że to nie jest jakiś uber TV, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj oglądałem reportaż Siekielskiego i aż nie mogłem uwierzyć w to co widzę ( swoją drogą reportaż kozacki aż nóż się w kieszeni otwiera). Ale chodzi mi tu o wstawki ludzi na czarnym tle. Aż tak tragiczny byłby bitrate tego pliku? Cały czas artefakty i pikseloza. Ktoś to zauważył u siebie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...