Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Trekis napisał:

ale wcześniej pisałeś o Ps4

Owszem, B7 mojego brata, czarna wersja pilota (B8 srebrna), ale to chyba bez znaczenia.

U mnie Xbox nie reaguje a podczas dodawania konsoli (parowania z HDMI) nie rozpoznaje jaka to konsola, co w przypadku samsunga przebiegało bezbłędnie.

1 godzinę temu, Trekis napisał:

Chwalenie pilota samsunga to absurd. 

Gdybyś takiego kiedykolwiek posiadał, zmieniłbyś zdanie...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że pilotem LG można sterować PS4. Również można przełączyć nim na konsole i zostanie ona uruchomiona.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2019 o 14:39, szad777 napisał:

Android czy iOS? W aplikacji mobilnej na iOS również nie widzę przycisku Info.

jest: "i" w kółeczku :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekgothic

 

Jak widać model ma znaczenie - i warto być bardziej dokładnym a nie z góry błędnie przenosić swoje wrażenia miedzy różnymi modelami, Albo błąd lezy w ustawieniach. 

 

Zmienił bym zdanie o pilocie, bo? Jakiś konkret? 

Bo na ten moment rzecz wygląda tak:

 Sam mam samsunga ale na całe szczęście ze starym, normalnym pilotem.

Natomiast ten nowszy ma kilku moich znajomych od lat i żaden z nich nie jest zadowolony. Uważają tego pilota za minus. Pomimo że mieli masę czasu by się go dobrze nauczyć.

Podobnież, wystarczy wejść do jakiegokolwiek wątku o samsungach na tym forum i niespodzianki nie ma - ludzie są niezadowoleni. 

Komentarz (jeden z wielu) znaleziony w kilka chwil pobieżnego wertowania tematu bez większego szukania:

"Ale wg mnie jest gorszy i to dużo. Co z szybkości, jak nie ma funkcjonalności. Pilot jest okrojony do minimum, żeby intuicyjnie sterować głosem przy pomocy asystenta, który nie działa wcale po polsku i słabo po angielsku. Pilot (ten srebrny) wg mnie delikatny na maxa, przyciski u mnie sie już wyrobiły i klik nie jest tak fajny jak był na początku. W ogóle tym pilotem przeklikać coś to dramat.

Wkurza ten brak asystenta czy brak możliwości używania wyszukiwania głosowego wewnątrz appki np. youtube. Ja jestem szczerze rozczarowany, bo tv ma dać się obsługiwać i wyświetlać obraz. O ile już się dostaniesz do tego, co chcesz oglądać to już potem jest ok. Zależy co chcesz robić na tv. Ja z appek nie korzystam wcale, oprócz yt. I jak wszedłem u szwagra na LG z ThinQ czy jaką oni tam mają technologię teraz, to głowa mała. Sterowanie głosowe, myszka w pilocie na zasadzie różdżki z żyroskopem czy akcelerometrem (niew iem dokłądnie), sterowanie głsoowe pełne, uczące się nowych wyrazów i komend. Generalnie soft też działa szybko, obraz gorszy, ale system dużo dużo lepszy wg mnie. "

Jeżeli chodzi o mnie samego, zazwyczaj nie wnikałem głębiej w temat, ale bawiłem się pobieżnie nie raz u znajomych i nijak ten pilot nie zrobił dobrego wrażenia. Ponadto nie dawno przy wyborze TV przeprowadziłem osobiste długie i dogłębne  porównanie postawionych bezpośrednio postawionych obok siebie QLEDa samsunga i OLEDA LG - z oboma pilotami w obu dłoniach. 

Ciekawostką jest to, że w tamtym momencie na starcie ze względu na nastawienie na gry oraz osobistą sympatię nastawiony byłem pod samsunga będąc o krok od jego zakupu. Samsung miał teoretycznie lepszy tryb gier oraz matrycę w teorii mniej podatną na wypalenia. 

Co się jednak okazało - rzecz pierwsza to pomimo pełnej świadomości że OLED jest dużo lepszą technologią, mimo wszystko wręcz zszokowało mnie jak jednak w porównaniu bezpośrednim 1:1 (na tych samych bezpośrednio materiałach i przy ręcznym starannym wyregulowaniu wszystkich ustawień) przepastna jest różnica w jakości obrazu - spodziewałem się dużej, ale jednak nie aż tak wielkiej. To był dosłownie nokaut. Co więcej, okazało się że upłynniacze które w teorii miały być tak cudowne i przechylać szalę na rzecz Samsunga, na obu telewizorach działają źle - wprowadzając błędy, artefakty i przestając być jakakolwiek kartą przetargową. Tutaj niestety muszę stwierdzić że recenzje nic nie mówiąc o kwestii artefaktów niestety de facto wprowadzały w błąd - ku mojemu sporemu rozczarowaniu...

Co mnie dodatkowo zdziwiło, pomimo że byłem nastawiony pro-Tizenowsko, również system sterowania TV oraz pilot LG przez kilka godzin zabawy zrobiły sieczkę z samsunga. Pomimo że spodziwałem się odwrotnych wrażeń . 

Tizen ku pewnemu zaskoczeniu okazał się wcale nie taki płynny jak się o nim mówi, odczuwalnie lagując np przy otwarzaniu 4k z YT. Nawet filmy buforowały się wolniej (w tej samej sieci!)

Nie wiem, może tego Samsunga trzeba się godzinami uczyć i wtedy coś sobą pokazuje. Dla osoby w kazdym razie która podchodzi do tematu na świeżo, obiektywnie bez wkuwania specjalnie papierologii, wrażenia były jednoznaczne. 

W Samsungu, nie mogłem sobie wywoływać aplikacji (lub źródeł/wejść) najszybszą metodą - klawiszami numerycznymi, bo ich zwyczajnie nie ma. Trzeba się bawić menu (tyle na plus że już w samym menu jest dostęp do wewnętrznych materiałów aplikacji).

Nie mogłem szybko i sprawnie zmienić podstawowych ustawień typu jasność, bo trzeba było się wogóle przeklikać najpierw do menu ustawień a potem jeszcze klikać w nim samym (sporo ludzi na to narzeka na forum również). Podczas gdy w LG jest bezpośredni skrót na pilocie od razu do ustawień, a później wystarczy już tylko wycelować od razu w odpowiednią opcję która jest na wierzchu i wsio. Robi się to szybciej, sprawniej i wygodniej niż doklikując się do niej. Działa też polecenie głosowe które akurat w tym wypadku jest jeszcze szybsze. 

Choć jedno i drugie rozwiązanie jest uwstacznianiem się wzgledem starych modeli LG gdzie dedykowany przycisk był po prostu na pilocie bezpośrednio....

Różnica przy dostawaniu się do opcji ukrytych jeszcze głębiej jeszcze się powiększa. 

W samsungu, wygodne przewijanie materiałów w aplikacjach typu Player, było wogóle nie możliwe, standardowo tam jest jakaś atrapa przewijania. W LG mogę wskazać "myszą" dokładnie punkt na osi czasu który mnie interesuje. A tak się akurat składa że z przewijania w Playerze korzystam codziennie. Przewijanie "metodą klasyczną" w moim Samsungu męczyło mnie od lat. Teraz to jest cała epoka skoku wygody.

Mniejszy "szok" pod względem różnicy w jakości sterowania jest w innych aplikacjach, ale również przewaga na rzecz pointera jest czytelna - dane miejsce na osi czasu wskazuję szybciej. Podobnież jak dane opcje wszelkiego rodzaju menu. Np obsługa playlist na YT. 

Obsługa wpisywania czegokolwiek na klawiaturze miedzy Samsungiem a LG to przepaść. Pointerem pisze się relatywnie szybko i sprawnie, na Samsungu zwykłymi strzałkami to dramat. Nie mówiąc o tym że rozpoznawanie głosowe polskiego w aplikacjach w LG działa bez zarzutu i dowolną treść mogę podyktować. 

Na podstawie tych parogodzinnych wrażeń, oraz wrażeń moich znajomych czy lektury forum, absolutnie nic nie wskazuje że dłuższa zabawa / nauka coś by zmieniła. 

Natomiast w sytuacji gdy w ramach testów dosłownie co moment zmieniałem coś w ustawieniach, zmieniałem źródła, materiały - praktyczna obsługa LG była nieporównywalnie szybsza i wygodniejsza, a wszystkie drobne różnice w szybkości i wygodzie wskazywania poszczególnych opcji kumulowały się tak że na końcu na Samsunga nawet patrzeć się więcej nie chciało. 

W tym miejscu jednak wrócę do tego co pisałem wcześniej. Samsung którego mam w domu obsługuje sterowanie z Android Wear. LG nie. I tutaj następuje moment gdzie to Samsung wstaje z desek i pod względem obsługi nagle nokautuje  LG zamiatając nim podłogę a wszystko o czym pisałem wcześniej z miejsca wręcz traci znaczenie (poza jakością obrazu oczywiście). Przy takiej zasadniczej różnicy, Kogo tu w ogóle obchodzi taki czy inny pilot.

Aczkolwiek nie sprawdziłem czy to wciąż działa w najnowszych modelach. Muszę zobaczyć przy najbliższej okazji u znajomych. Było by śmiesznie jakby się okazało że to juz nie działa. 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot pilotem, ale największą porażka jest asystent głosowy i ta cała ,,sztuczna inteligencja,,. W B8 to kpina, a miał wg LG, tak przynajmniej opisywały to materiały marketingowe usuwać ciąże, wiązać  krawaty, a tu jest lipa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W nowych LG to nawet telewizor wie co chcesz oglądać w danej chwili  i jakie ustawienia ma dopasować jakby człowiek nie miał mózgu , nawet HDR sam włącza i pewnie zabiorą opcje jego wyłączenia .masakra

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2019 o 19:19, jacekgothic napisał:

Miałem dokładnie takiego, był genialny!

Jedyna wada, to po roku zaczęła złazić farba ze srebrnych przycisków.

image.thumb.png.736738825638c31d8fc2aa7d50db7844.png

 

Wiadomo, że wszystko to kwestia preferencji i przyzwyczajenia. Mam dość często z tym pilotem do czynienia, bo moi rodzice mają Samsunga z tym pilotem. Jego największe wady już widać na obrazku:

  • Kółko kierunkowe jest źle zaprojektowane. Na dotyk nie wyczujesz że masz palca nad obszarem kierunkowym, klikasz i się często okazuje że zamiast w bok, kliknąłeś 'ENTER'
  • Nie ma przycisków numerycznych - zmiana kanału na taki o numerze XX jest niepotrzebnie utrudniona
  • Jest przycisk wyszukiwania głosowego, ale nie działa to po polsku. Podejrzewam że nie działa to w żadnym języku oprócz koreańskiego i angielskiego. Po co więc Samsung daje na rynki, które nie obsługuje wyszukiwania głosowego pilota z dedykowanym przyciskiem do bezużytecznej funkcji?

Żeby nie było że tylko marudzę - da się do tego pilota przyzwyczaić, system Tizen jest tak pomyślany żeby dało się go w miarę łatwo obsługiwać tym pilotem. Ale to nie powinno tak wyglądać, że oprogramowanie musi być dostosowane do pilota, użytkownik też musi się dostosować do pilota, bo jakiś księgowy wyliczył że oszczędność na przyciskach pilota da korporacji parę milionów zielonych rocznie więcej w całej skali produkcji i sprzedaży...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Od niedawna jestem posiadaczem tego modelu miałem nie sprawdzać sobie TV tymi planszami aby się nie stresować jeśli normalnie przy oglądaniu nie widzę żadnych problemu ale jednak coś mnie podkusiło i sprawdziłem. Co myślicie ? 

IMG_20190519_220941.thumb.jpg.3447e15239885c20d2a743c80758aa15.jpg

IMG_20190519_221050.thumb.jpg.428dc5ba3ff77ecc83cc58789a1ba1ac.jpg

Dodatkowo mam taki problem z Netflixem ponieważ na planszy przy wybieraniu odcinków danego serialu na środku mam takie o to obraz praktycznie na każdym materiale netflixa w innych aplikacjach tego nie zauważyłem. Zdjęcie akurat przedstawia serial 100 

 

IMG_20190519_221155.thumb.jpg.18375fd337984a32432607bf47452f4a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Matejek napisał:

Dodatkowo mam taki problem z Netflixem ponieważ na planszy przy wybieraniu odcinków danego serialu na środku mam takie o to obraz praktycznie na każdym materiale netflixa w innych aplikacjach tego nie zauważyłem. Zdjęcie akurat przedstawia serial 100 

Mam rozumieć , że to występuje tylko na planszy filmu/serialu a już bezpośrednio w odtwarzanym filmie tego nie ma? Jeżeli tak , to ten 'problem' pojawił się również u mnie po jakiś 4 miesiącach użytkowania i utrzymuje się do dziś ("problem" bo występuje to tylko w netflixie i tylko w menu filmu/serialu i w żaden sposób nie rzutuje na wyświetlany właściwy materiał).Na forum bodajże jeszcze 2-3 osoby wrzucały zdjęcia identycznego przypadku, jedna chyba zdecydowała się to wymienić na gwarancji co uznali , ja na razie nie mam zamiaru.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Matejek napisał:

Hej. 

Od niedawna jestem posiadaczem tego modelu miałem nie sprawdzać sobie TV tymi planszami aby się nie stresować jeśli normalnie przy oglądaniu nie widzę żadnych problemu ale jednak coś mnie podkusiło i sprawdziłem. Co myślicie ? 

IMG_20190519_220941.thumb.jpg.3447e15239885c20d2a743c80758aa15.jpg

IMG_20190519_221050.thumb.jpg.428dc5ba3ff77ecc83cc58789a1ba1ac.jpg

Dodatkowo mam taki problem z Netflixem ponieważ na planszy przy wybieraniu odcinków danego serialu na środku mam takie o to obraz praktycznie na każdym materiale netflixa w innych aplikacjach tego nie zauważyłem. Zdjęcie akurat przedstawia serial 100 

 

IMG_20190519_221155.thumb.jpg.18375fd337984a32432607bf47452f4a.jpg

Uważam, że na planszach jest super, u mnie niekoniecznie.

56917888_561059497747354_7304108025952862208_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Marcin Matejek napisał:

Dodatkowo mam taki problem z Netflixem ponieważ na planszy przy wybieraniu odcinków danego serialu na środku mam takie o to obraz praktycznie na każdym materiale netflixa w innych aplikacjach tego nie zauważyłem. Zdjęcie akurat przedstawia serial 100 

 

IMG_20190519_221155.thumb.jpg.18375fd337984a32432607bf47452f4a.jpg

Zdajesz sobie sprawę że to co widzisz to efekt "cienia" rzucanego przez belkę z opcjami wyboru z lewej strony aplikacji na mocno skompresowane zdjęcie stanowiące tło?

Ludzie, ogarnijcie się!

Czekam na zdjęcia z seansów ripów 480p będące dowodami na problemy z matrycą.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

Zdajesz sobie sprawę że to co widzisz to efekt "cienia" rzucanego przez belkę z opcjami wyboru z lewej strony aplikacji na mocno skompresowane zdjęcie stanowiące tło?

Ludzie, ogarnijcie się!

Czekam na zdjęcia z seansów ripów 480p będące dowodami na problemy z matrycą.

Po prostu spytałem czy to normalne zjawisko ponieważ wygląda to brzydko i tyle. Dziękuje za wyjaśnienie. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

Zdajesz sobie sprawę że to co widzisz to efekt "cienia" rzucanego przez belkę z opcjami wyboru z lewej strony aplikacji na mocno skompresowane zdjęcie stanowiące tło?

To dlaczego u jednych to występuje a u drugich nie? Dlaczego u jednych jest całkowita czerń a u innych jest 'łuna' w tym menu? Jedni ślepi? - przecież to odrazu rzuciło mi się w oczy jak się pojawiło po pewnym czasie , nie da się tego przeoczyć...(chyba , że oświetlone pomieszczenie) Jak się pytałem tuż po tym jak to zaobserwowałem u siebie czy u innych też coś takiego występuje to ludzie odpisywali , że nic takiego nie maja...

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, ppp007 napisał:

Może dlatego, ze każdy ogląda na innych ustawieniach obrazu ?

Nic to nie ma do rzeczy , ten 'pas' w karcie filmu jest widoczny na każdym trybie obrazu i nawet schodzenie z jasnością do jakiś absurdalnych wartości go 'nie wygasza'.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie inni użytkownicy nie widzą tego tak jak ja nie widzę nic niepokojącego na zdjęciu poza słabą jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

'Pas' przechodzi przez cały pion tv, z daleka to wygląda u mnie tak (wcześniej tam była całkowita czerń a nie taka łuna, z bliska ma 'strukturę' oczywiście jak na zdjęciu kolegi powyżej) macie coś takiego u siebie?

 

20190325_233926.jpg

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG55B8  za 3999zł w RTV EURO w Wawie, galeria mokotów :)

Jak pomyślę, żę zapłąciłęm 6k 5miesięcy temu to mam ból [beeep]y :(

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2019 o 21:32, grzeskul napisał:

Czyli problem wystepuje w OLED LG serii B8 i C8?

Bo w tym roku chce wkroczyc w 4k

I mysle nad c8 65 lub  Samsung q9fe 

Wiem ze OLEDA jakoscia ciezko dogonic,ale skoro jest ryzyko wypalen czy nie lepiej kupic najwyzszej klasy QLEDA z 2018 roku?

Jak to jest z wypalaniem i nierownym podswietleniem?

Chodzi mi glownie o c8 ale b8 jest tez brany pod uwage

Dzieki za odpowiedzi

 

Przed chwilą, Adrian oled fan napisał:

 

 

Mam takie pytanie jak wyglada sprawa z gwarancja ? Powiedzmy po roku psuje mi się coś w tv oddaje na gwarancje LG naprawia lub wymienia na nowy tv ! I teraz czy mam od nowa dwa lata gwarancji czy tylko rok który został????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Adrian oled fan napisał:

 

 

Mam takie pytanie jak wyglada sprawa z gwarancja ? Powiedzmy po roku psuje mi się coś w tv oddaje na gwarancje LG naprawia lub wymienia na nowy tv ! I teraz czy mam od nowa dwa lata gwarancji czy tylko rok który został????

Masz nową gwarancje na element wymieniowy (albo na cały tv jeżeli dostałeś nowy) - 2 lata

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił się problem z moim B8. Kiedy używam aplikacji na telewizorze jak Netflix czy odtwarzacz wideo, to raz na jakiś czas zanika dźwięk na 1-2 sek. Tv podłączony jest do amplitunera przez ARC. Na głośnikach wewnętrznych zanik dźwięku nie występuje. Ktoś ma podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mike88 napisał:

Ostatnio pojawił się problem z moim B8. Kiedy używam aplikacji na telewizorze jak Netflix czy odtwarzacz wideo, to raz na jakiś czas zanika dźwięk na 1-2 sek. Tv podłączony jest do amplitunera przez ARC. Na głośnikach wewnętrznych zanik dźwięku nie występuje. Ktoś ma podobny problem?

Miałem dokładnie ten sam problem i pomagał tylko ręczny restart telewizora z tylnego panelu. Tak samo musiałem robić, żeby przełączyć źródło dźwięku z ARC na głośniki wewnętrzne, inaczej bez względu na wybór telewizor milczał jak grób. Od ostatniej aktualizacji na szczęście to przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2019 o 22:55, Zykfyr napisał:

'Pas' przechodzi przez cały pion tv, z daleka to wygląda u mnie tak (wcześniej tam była całkowita czerń a nie taka łuna, z bliska ma 'strukturę' oczywiście jak na zdjęciu kolegi powyżej) macie coś takiego u siebie?

 

20190325_233926.jpg

U mnie to nie występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2019 o 15:45, Wielki Szu napisał:

Na tym powinno widac lepiej.

Mój krzywy oled wymieniony bez problemu, jedego dnia kurier zabrał i za dwa dni przyjechal nowy. Wszystkie folie itd. Plusik dla MM. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z Ipla TV na B8, dokładnie z pakietu Ipla Sport?
Ciekawi mnie faktyczna dostępność kanałów oraz jakość i płynność transmisji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...