Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Warto zrezygnować z UE55NU8042 na rzecz QE55Q6FNA ? Samsunga zamówiłem w czwartek za 3250, ale jeszcze paczka nie doszła, więc moge z niej zrezygnować i kupić tego LG. Będzie widoczna różnica na korzyść QE55Q6FNA? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chmiel2k

Jaki jest ciąg dalszy Twojej odrzuconej reklamacji? Banding się zmienił? 

44 minuty temu, wlods napisał:

Chciałbym wprowadzić ustawienia ze strony Rtings do telewizora Lg OLED 65B8 ale nie mogę ustawić parametru "balans bieli". Po prostu brak jest podświetlenia przycisku i nie mogę wejść w ustawienia "balans bieli"  (jedyny nie aktywny przycisk w menu  - sterowanie w trybie eksperta). Jak aktywować ten przycisk?

Nie zawsze wszystkie opcje dla danego zestawu ustawień dla danego rodzaju sygnału są aktywne? Napisz może coś więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym wprowadzić ustawienia ze strony Rtings do telewizora Lg OLED 65B8 ale nie mogę ustawić parametru "balans bieli". Po prostu brak jest podświetlenia przycisku i nie mogę wejść w ustawienia "balans bieli"  (jedyny nie aktywny przycisk w menu  - sterowanie w trybie eksperta). Jak aktywować ten przycisk?
Musisz mieć TV w trybie obrazu isf

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Warto zrezygnować z UE55NU8042 na rzecz QE55Q6FNA ? Samsunga zamówiłem w czwartek za 3250, ale jeszcze paczka nie doszła, więc moge z niej zrezygnować i kupić tego LG. Będzie widoczna różnica na korzyść QE55Q6FNA? 
Oled będzie lepszy. Jeśli chodzi o Samsunga to zostań przy nu 8042 to lepszy tv od q6. Jak chcesz qled to min. 7 seria.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zakupiłem oledzika 65b8 i mam pytanie odnośnie netlfixa.

Jak sprawdzić w danym momencie podczas odtwarzania filmu jaka jakość jest wyświetlana i jaka prędkość internetu? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam, to aplikacja LG ba smartfona i przycisk "i" (info) na wirtualnej klawiaturze pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Przykre??. Normalna kolej rzeczy. Gdybys czekał, aż dany produkt stanieje to nigdy nie kupisz, bo zaraz pojawi się nowy model.

Dokładnie. Za swojego B8 dałem 9999 zł + 5-letnie ubezpieczenie i obecne promocje nie robią na mnie żadnego wrażenia, za to TV owszem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, faktycznie ustawienie balansu bieli jest aktywne w trybie obrazu isf. Mam jeszcze problem z wywołaniem komenda głosową trybu obrazu isf. Bez problemu działa komenda głosowa "zmień na tryb obrazu standardowy" albo "kino". Ale nie potrafię wywołać głosowo "tryb isf expert", "isf widne pomieszczenie" czy "isf ciemne pomieszczenie" ? Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zakupić tv w MM na promocji dzień bez VAT wszyscy zachwalają te oledy ale mam jakieś mieszane uczucia, czerń jest ok ale czasem wszystko jest za ciemne, obraz jakby za mgłą, ja rozumiem że najbardziej się sprawdzi przy blu ray ale człowiek też czasem ogląda zwykle filmy w full hd, pomijam już fakt że na XOne i PS4 też du... y nie urywa ? Może ktoś podzieli się jakimiś swoimi ustawieniami?

Mój poprzedni tv to Panasonic 42 ET5E, odnoszę lekkie wrażenie, że na tym tv, gorsze jakościowo materialy było lepsze a j gry wyglądały lepiej ale to moja opinia, może jest coś nie tak z ustawieniami? 

Czy tv nie powinien przełączyć się w tryb gry jak zapuścisię konsole, na starym odrazu tak było a tu muszę ręcznie obraz zmieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Barnaba napisał:

o ile pamiętam, to aplikacja LG ba smartfona i przycisk "i" (info) na wirtualnej klawiaturze pilota

Dziękować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję, faktycznie ustawienie balansu bieli jest aktywne w trybie obrazu isf. Mam jeszcze problem z wywołaniem komenda głosową trybu obrazu isf. Bez problemu działa komenda głosowa "zmień na tryb obrazu standardowy" albo "kino". Ale nie potrafię wywołać głosowo "tryb isf expert", "isf widne pomieszczenie" czy "isf ciemne pomieszczenie" ? Jak to zrobić?
No właśnie też mam z tym problem, a w sieci niczego nie znalazłem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy te artefakty w ciemnych scenach to kwestia odtwarzanego materiału czy softu telewizora? Film co prawda nie jest w 4K, a w 1080p. Gdy odtwarzam tą samą scenę na komputerze z monitorem LCD IPS 1440p, to problem nie występuje i zastanawiam się co jest powodem takiej fatalnej jakości obrazu na LG.
IMG_20190331_211349.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety słaba jakość źródła i tyle , wiadomo, że oledy gorzej sobie radzą w ciemnych scenach mocno skompresowanych materiałów niż zwykłe lcd, oglądając materiały np. hbo go to aż czasami oczy bolą w ciemnych scenach , niestety aby obraz był igła to potrzebujesz b.dobrego źrodła. Rodzice mają zwykłego średniaka lcd lg 7550 i tego typu materiały u nich lepiej wyglądają niż u mnie na oledzie za ponad dwukrotnie więcej...

Edytowane przez Zykfyr
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Oled jest bezlitosny dla słabego źródła... Taka cena za ta super jakość.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klu16 - nie wiem z jakiego źródła korzystasz i jakie masz ustawienia, ale fatalnie to wygląda.

Na moim oledzie sprawdziłem na szybko programy w NC+ i nawet na jakiś egzotykach sd nie mogłem zobaczyć czegoś podobnego. Sprawdziłem youtube w najgorszej jakości 240p i też nie widać artefaktów.

Inna sprawa, że jak porównywałem oledy od Sony, LG i Panasonica to dla mnie właśnie LG najsłabiej radziło sobie z czerniami /blisko czerni, gdzie widoczny był efekt posteryzacji (czego nie widziałem na Sony i Panasonicku). Im słabszy jakościowo materiał tym bardziej widoczne to było.

Wygląda  na bardzo słabe źródło. Możesz napisać z czego i co dokładnie oglądasz na zdjęciu? Może to być również kwestia ustawień tv.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w dniu dzisiejszym zakupiłem LG 65 B8. W sklepie po testowym uruchomieniu było wszystko git, natomiast po odpaleniu w domu na obrazie widać taki oto pasek.IMG-20190331-WA0000.thumb.jpg.0dbad774af7724bfca2904b26167e89d.jpgIMG-20190331-WA0001.thumb.jpg.a3541aab8e96582f4a927b54bc125886.jpgIMG-20190331-WA0002.thumb.jpg.c52cf22b01183a4ba67995f12818601e.jpg

Oraz już mniej widoczne paski pionowe z lewej strony.

IMG-20190331-WA0004.thumb.jpg.5787a46f1a4cde62d434a54fd1140629.jpg

IMG-20190331-WA0005.thumb.jpg.0889927faec1eecae79cb014d9ca05a3.jpg

Wymieniać od razu czy może poczekać te 12 godzin żeby matryca się "wygrzała" ?
Aktualnie odpaliłem czyszczenie pikseli może to pomoże.

 

Edytowane przez goly78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomóc. Ja bym poczekaj bo często nowa matryca po kilku konpensacjach się ogarnie.
Na moim b7 właśnie stuknelo 2tys. Godzin i tv wykonał pierwszą automatyczna godzinna konpensacje matrycy.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma dotrzeć do mnie zakupiony B8, jako że zamawiałem przez internet rozumiem że przysługuje mi prawo odstąpienia od zakupu. Co mogę zrobić z telewizorem, żeby nie utracić tego prawa i móc go oficjalnie zwrócić? Czy mogę rozpakować i podłączyć tv, żeby sprawdzić jakość matrycy? Jakie najważniejsze testy przeprowadzić na początku? Szare plansze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, szad777 said:

Jutro ma dotrzeć do mnie zakupiony B8, jako że zamawiałem przez internet rozumiem że przysługuje mi prawo odstąpienia od zakupu. Co mogę zrobić z telewizorem, żeby nie utracić tego prawa i móc go oficjalnie zwrócić? Czy mogę rozpakować i podłączyć tv, żeby sprawdzić jakość matrycy? Jakie najważniejsze testy przeprowadzić na początku? Szare plansze?

Bez obaw rozpakuj i podłącz. Według niektórych można też ściągnać folię z ekranu, ale ja tego nie robiłem na początku.

Opis i plansze testowe znajdzesz tutaj: https://hdtvpolska.com/jak-sprawdzic-tv-przed-zakupem-poradnik-najwazniejsze-cechy-oraz-czy-jest-nowy/3/

Żeby sprawdzić banding można też posłużyć się filmem z YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=dP4vEGREGD4

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów. B8 zakupiłem 2 dni temu i w zasadzie wszystko wygląda OK, poza jednym, co zauważyłem dzisiaj, kiedy to światło słoneczne padało na matrycę  wyłączonego TV. Otóż na całej jego powierzchni widoczne są plamy (jak zdjęciu w górnym prawym rogu), podkreślam : przy wyłączonym TV). Na testach tego nie widać. Nie wiem, czy to ślad po foli (szczerze wątpię, bo brak reakcji na delikatne pocieranie wilgotną szmatką), czy to wada matrycy, a jeśli tak, to co dalej?

20190401_175819.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Dariusz Misiałkiewicz napisał:

Witam koleżanki i kolegów. B8 zakupiłem 2 dni temu i w zasadzie wszystko wygląda OK, poza jednym, co zauważyłem dzisiaj, kiedy to światło słoneczne padało na matrycę  wyłączonego TV. Otóż na całej jego powierzchni widoczne są plamy (jak zdjęciu w górnym prawym rogu), podkreślam : przy wyłączonym TV). Na testach tego nie widać. Nie wiem, czy to ślad po foli (szczerze wątpię, bo brak reakcji na delikatne pocieranie wilgotną szmatką), czy to wada matrycy, a jeśli tak, to co dalej?

W temacie o C8 Pietraso miał identyczny przypadek , jak sprawa się zakończyła nie wiem , może warto napisać do niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Groszek said:

Wygląda  na bardzo słabe źródło. Możesz napisać z czego i co dokładnie oglądasz na zdjęciu? Może to być również kwestia ustawień tv.

To akurat była scena z serialu Gomorra S03EP08, plik .mkv 1080p.
Początkowo myślałem, że to wina streamowania z Plexa, ale odtworzyłem ten sam plik i tą samą scenę z dysku podpiętego bezpośrednio pod TV i jest to samo.

Zdjęcie chyba robione przy isf (Dark Room), a w tym profilu nic nie zmieniałem. No szkoda, że taka jakość, bo seriali oglądam sporo. ?

Edytowane przez klu16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, klu16 napisał:

To akurat była scena z serialu Gomorra S03EP08, plik .mkv 1080p.
Początkowo myślałem, że to wina streamowania z Plexa, ale odtworzyłem ten sam plik i tą samą scenę z dysku podpiętego bezpośrednio pod TV i jest to samo.

Zdjęcie chyba robione przy isf (Dark Room), a w tym profilu nic nie zmieniałem. No szkoda, że taka jakość, bo seriali oglądam sporo. ?

1080p ale jakie? Jeśli plik ma między 10-15GB to nie powinno mieć miejsca, ale jeśli masz plik około 3-4 GB to już tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, klu16 napisał:

To akurat była scena z serialu Gomorra S03EP08, plik .mkv 1080p.
Początkowo myślałem, że to wina streamowania z Plexa, ale odtworzyłem ten sam plik i tą samą scenę z dysku podpiętego bezpośrednio pod TV i jest to samo.

Zdjęcie chyba robione przy isf (Dark Room), a w tym profilu nic nie zmieniałem. No szkoda, że taka jakość, bo seriali oglądam sporo. ?

Serial jest dostępny na youtube w hd. Nie ma niestety tego epizodu, ale jest np. S03E09. I na nim obraz u mnie jest bardzo dobry.

Odpal sobie apkę youtube w tv i może da Ci to odpowiedź. Możesz też przetestować jak się zachowuje Twój tv przy zmianie jakości  materiału. Jak zjeżdżam do 240p też jest przyzwoicie  nie ma makrobloków/posteryzacji, itp. i dużo lepiej od Twojego zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...