Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi



Zacznijmy od tego że testować powinno się na jak najlepszej jakości sygnału. A takim jest tylko Blu-ray i Blu-ray UHD.


Problemy z ziarnem czy ogólnie mówiąc niezbyt zadowalającej jakości obrazem mam tylko na Netflix. Gdy odtwarzam pliki .mkv UHD (zwłaszcza z DV/HDR) to jest bajka :)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klu16 napisał:

Czasami w ciemnych scenach widać ziarno/artefakty

I to od razu czyni jakość obrazu w tym serialu (według mnie jest ona bez zarzutu) porażką? Dobre. Jeśli stosujemy taką skalę to obraz na HBO Go musi być co najmniej rakiem :)

Nie od dzisiaj wiadomo że OLEDy w ciemnych scenach radzą sobie z większą kompresją gorzej od LCD, no ale znowu wracamy do tego, o czym wielokrotnie pisalem - należy mieć świadomość tego, że streamong to nie Blu-ray czy UHD. Oczywiście te słynne już błyski to osobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno, jak i czym odtwarzacie filmy z hdr na komputerze, jaki dokładnie program, ustawienia i kodeki, mam w kompie i5 6600K i GTX 1070, także wymagania spełniam. Czytam różne fora i tak ogólnie to nie ma dobrego poradnika jak radzić sobie z odtwarzaniem przez PC.

Pliki MKV wyglądają inaczej przez odtwarzacz wbudowany w telewizor, znowu na powerdvd jest wszystko wyprane,i chyba nie załącza się HDR, niektóre filmy maja DolbyVision, ale na MKV to nie przechodzi, widać chciałem zobaczyć z plików m2ts, czyli z całej płyty. Przez mphc jest dość nie płynnie, ale dalej szukam ustawień i chyba też nie ma DV.

Jak sobie z tym radzicie bo te pliki m2ts 59GB na przykład TV nie chce czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Mierzwiak said:

I to od razu czyni jakość obrazu w tym serialu (według mnie jest ona bez zarzutu) porażką? Dobre. Jeśli stosujemy taką skalę to obraz na HBO Go musi być co najmniej rakiem :)

Nie porażką, ale widać to gołym okiem i to przeszkadza, nawet jeśli scena trwa 5 sekund. Tyle. :) HBO Go nie posiadam, więc porównania nie mam i się nie wypowiadam.
 

4 minutes ago, Adrian Nowakowski said:

Jak sobie z tym radzicie bo te pliki m2ts 59GB na przykład TV nie chce czytać.

Nie wiem jak z .m2ts, ale u mnie pliki .mp4 ~46GB z Dolby Vision czyta bez problemu z dysku zewnętrznego (wpiętego bezpośrednio po USB do TV) przez wbudowanego playera LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Adrian Nowakowski napisał:

jak sobie z tym radzicie bo te pliki m2ts 59GB na przykład TV nie chce czytać.

Jeszcze nie trafiłem ani razu na m2ts którego tv by mi nie odczytał, narazie wszystko mi czyta przez wbudowany odtwarzacz (pliki m2ts waga nawet ponad 80GB i bitrate np. 70-90) i oczywiście HDR wykrywa, podobnie jak wszystkie .mkv z HDR no i na końcu .mp4 z Dolby Vision tez bez problemu odtwarza (aby odtworzyć DV z .m2ts to narazie chyba tylko oppo 2030 zostaje) , wszystko jak u kolegi wyżej po usb z hdd.

"Pliki MKV wyglądają inaczej przez odtwarzacz wbudowany w telewizor" - co masz na myśli?

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie bawiłem się plexem,

A niech ktoś powie czym taką full płytę na mp4 przerobić, ktoś gdzieś pisał, ale nazwy brak

1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

 

"Pliki MKV wyglądają inaczej przez odtwarzacz wbudowany w telewizor" - co masz na myśli?

Że nie mogę sobie poradzić żeby filmy z komputera chodziły tak ładnie, tylko są wyprane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was miał/ma taką sytuację , że tv nie znajduje aktualizacji (tak z menu tv , info ogólne -> o telewizorze -> sprawdź dostępność aktualizacji (automatyczną mam wyłączaną) pokazuję brak dostępnych aktualizacji mimo , że wersja oprogramowania 0.4.20) wiem , że można to ręcznie zainstalować przez pendrive ale tv powinien to znaleźć jak ma dostęp do neta... nie wiem czy sam z czasem znajdzie czy jak...

A druga sprawa to zmiana tła (od wczoraj) w opisie szczegółowym tytułu na Netflixa (zdjęcia w załączniku), widać dziwną jasną 'łunę'  efekt tak jakby to było świecenie krawędziowe w tv led na odc.może 20cm ;) dam sobie ręke obciąć, że wcześniej tam była czerń bo mi się to wczoraj od razu rzuciło w oczy (oczywiście zdjęcie to trochę 'wyciąga'). I nie wiem czy to coś netflix zmienił u siebie czy coś u mnie , odrazu mówię w reszcie interfejsu netflixa (wyszukiwanie / ustawienia itd.) żadnego takiego efektu nie ma i wszystko jest smoliście czarne , oczywiście w filmach itd. też igła , poprostu jest to widoczne tylko i wyłącznie na każdej 'karcie' filmu w tym samym miejsciu , oczywiście to nie przeszkadza w niczym ale tak zaciekawiło mnie to.Nie jest to żadne migoczące mrowisko itd. wygląda jak element tła :) , mógłby ktoś to sprawdzić u siebie jak u niego to wygląda? ( i niech napisze przy okazji czy jest po/przed aktualizacji softu).

 

 

 

20190326_193331.jpg

20190326_193417.jpg

 

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego u siebie nie widzę (v. 4.10.20).

Może Ci się tryb obrazu przestawił?

 

U mnie też nie znajduje aktualizacji, a wcześniej miałem, tylko nie aktualizowałem. Czyżby wycofali?!spacer.png

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Zykfyr napisał:

Panowie czy ktoś z was miał/ma taką sytuację , że tv nie znajduje aktualizacji (tak z menu tv , info ogólne -> o telewizorze -> sprawdź dostępność aktualizacji (automatyczną mam wyłączaną) pokazuję brak dostępnych aktualizacji mimo , że wersja oprogramowania 0.4.20) wiem , że można to ręcznie zainstalować przez pendrive ale tv powinien to znaleźć jak ma dostęp do neta... nie wiem czy sam z czasem znajdzie czy jak...

A druga sprawa to zmiana tła (od wczoraj) w opisie szczegółowym tytułu na Netflixa (zdjęcia w załączniku), widać dziwną jasną 'łunę'  efekt tak jakby to było świecenie krawędziowe w tv led na odc.może 20cm ;) dam sobie ręke obciąć, że wcześniej tam była czerń bo mi się to wczoraj od razu rzuciło w oczy (oczywiście zdjęcie to trochę 'wyciąga'). I nie wiem czy to coś netflix zmienił u siebie czy coś u mnie , odrazu mówię w reszcie interfejsu netflixa (wyszukiwanie / ustawienia itd.) żadnego takiego efektu nie ma i wszystko jest smoliście czarne , oczywiście w filmach itd. też igła , poprostu jest to widoczne tylko i wyłącznie na każdej 'karcie' filmu w tym samym miejsciu , oczywiście to nie przeszkadza w niczym ale tak zaciekawiło mnie to.Nie jest to żadne migoczące mrowisko itd. wygląda jak element tła :) , mógłby ktoś to sprawdzić u siebie jak u niego to wygląda? ( i niech napisze przy okazji czy jest po/przed aktualizacji softu).

 

 

 

20190326_193331.jpg

20190326_193417.jpg

 

Ad 1 - również ręcznie ani automatycznie TV nie znajduje aktualizacji. Mam obecnie 04.10.25.

Ad 2 - Netflix bez zmian, bez "łuny".

 

Aha, ver. 04.10.36 na stronie LG wciąż dostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki, niech napisze ktoś kto miał do czynienia z dekoderem CP evobox i dekoderem 4k od nc+. Czy ten dekoder 4k robi jakąś konkretna poprawę w jakości obrazu na naszych tv?. Kończy mi się umowa, a CP nadal uważa HD za szczyt technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

A ja z innej beczki, niech napisze ktoś kto miał do czynienia z dekoderem CP evobox i dekoderem 4k od nc+. Czy ten dekoder 4k robi jakąś konkretna poprawę w jakości obrazu na naszych tv?. Kończy mi się umowa, a CP nadal uważa HD za szczyt technologii.

Polecam:

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klu16 napisał:

Ja nic takiego u siebie nie widzę (v. 4.10.20).

Może Ci się tryb obrazu przestawił?

 

U mnie też nie znajduje aktualizacji, a wcześniej miałem, tylko nie aktualizowałem. Czyżby wycofali?!spacer.png

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Potwierdzam u mnie to ...samo byla a niema...

Edytowane przez Jarek Mirek Flis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, robert6969 napisał:

Polecam:

 

 Moduł CAM CI+ w naszych tv?. Zyskuje się coś na poprawie jakości obrazu?. Jak wygląda wtedy sytuacja oglądam jeden kanał, a chcę nagrać drugi.

Edytowane przez JEBIEWDWNKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj przyjechał do mnie LG65B8 i od razu mam mnóstwo pytań. Wcześniej miałem telewizor Sony XF9005 z androidem, dlatego muszę się przestawić na całkiem inny telewizor i inny system. Podczas pierwszego uruchomienia było pytanie o dekoder cyfrowy, wskazałem Cyfrowy Polsat. Mam dekoder Evobox Cyfrowego Polsatu ale telewizor pokazuje mi inną nazwę i pilot LG nie obsługuje dekodera. Jak to skonfigurować? Jak się ustawia, przypisuje, edytuje poszczególne wejścia hdmi? Czy należy załączać tryb oszczędzania energii? Jak aktywuje się  czujnik jasności? Jakie jest najlepsze ustawienie obrazu w dzień i wieczorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wlods napisał:

 

Wczoraj przyjechał do mnie LG65B8 i od razu mam mnóstwo pytań. Wcześniej miałem telewizor Sony XF9005 z androidem, dlatego muszę się przestawić na całkiem inny telewizor i inny system. Podczas pierwszego uruchomienia było pytanie o dekoder cyfrowy, wskazałem Cyfrowy Polsat. Mam dekoder Evobox Cyfrowego Polsatu ale telewizor pokazuje mi inną nazwę i pilot LG nie obsługuje dekodera. Jak to skonfigurować? Jak się ustawia, przypisuje, edytuje poszczególne wejścia hdmi? Czy należy załączać tryb oszczędzania energii? Jak aktywuje się  czujnik jasności? Jakie jest najlepsze ustawienie obrazu w dzień i wieczorem?

 

Też jeszcze mam ten dekoder, pilota od lg nie sparujesz z tym dekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adrian Nowakowski napisał:

Że nie mogę sobie poradzić żeby filmy z komputera chodziły tak ładnie, tylko są wyprane

Jeżeli chcesz odtwarzać filmy HDR na pececie podłączonym kablem HDMI do telewizora to zainteresuj się czymś co się nazywa madVR. To jest taki renderer. Oprócz tego potrzebujesz jeszcze odtwarzacza, który obsługuje różne renderery, np MPC-HC oraz kodeka np LAV Filters. Konfiguracja tego nie jest banalna, ale w necie znajdziesz wszystkie informacje. Dlaczego warto się pomęczyć? Dostaniesz bezkompromisową jakość. MadVR potrafi wykorzystać pełną moc Twojej karty graficznej do polepszenia jakości sygnału. I to nie są jakieś chamskie wyostrzacze dostępne w byle jakim programie, tylko zaawansowane algorytmy np operujące na sieciach neuronowych. Efektem jest subtelne, ale zauważalne wyostrzenie obrazu, wygładzenie przejść tonalnych, zredukowanie schodków, pozbycie się szumu (ziarna). To wszystko bez zauważalnych skutków ubocznych i artefaktów. Oczywiście koszt obliczeniowy wszystkiego na maksa jest spory - ja na moim pececie z kartą 1080ti nie jestem w stanie włączyć wszystkich wodotrysków i uzyskać płynne odtwarzanie plików 4K - trzeba się trochę pobawić ustawieniami i znaleźć złoty środek między jakością i płynnością. Ale warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, efel napisał:

Jeżeli chcesz odtwarzać filmy HDR na pececie podłączonym kablem HDMI do telewizora to zainteresuj się czymś co się nazywa madVR. To jest taki renderer. Oprócz tego potrzebujesz jeszcze odtwarzacza, który obsługuje różne renderery, np MPC-HC oraz kodeka np LAV Filters. Konfiguracja tego nie jest banalna, ale w necie znajdziesz wszystkie informacje. Dlaczego warto się pomęczyć? Dostaniesz bezkompromisową jakość. MadVR potrafi wykorzystać pełną moc Twojej karty graficznej do polepszenia jakości sygnału. I to nie są jakieś chamskie wyostrzacze dostępne w byle jakim programie, tylko zaawansowane algorytmy np operujące na sieciach neuronowych. Efektem jest subtelne, ale zauważalne wyostrzenie obrazu, wygładzenie przejść tonalnych, zredukowanie schodków, pozbycie się szumu (ziarna). To wszystko bez zauważalnych skutków ubocznych i artefaktów. Oczywiście koszt obliczeniowy wszystkiego na maksa jest spory - ja na moim pececie z kartą 1080ti nie jestem w stanie włączyć wszystkich wodotrysków i uzyskać płynne odtwarzanie plików 4K - trzeba się trochę pobawić ustawieniami i znaleźć złoty środek między jakością i płynnością. Ale warto. 

tak wszystko ustawione, ale nie wiedziałem że windows musi mieć na sztywno ustawiony hdr, szukałem opcji prezełączania się podczas oglądania, ale widows nie jest do tego zdolny.

a jak znaleźć dysk sieciowy?na starym LG był w wejściach, a tu nigdzie go nie wykrywa, oprócz plexa, ale nie chce cały czas mieć kompa włączonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adrian Nowakowski napisał:

tak wszystko ustawione, ale nie wiedziałem że windows musi mieć na sztywno ustawiony hdr, szukałem opcji prezełączania się podczas oglądania, ale widows nie jest do tego zdolny.

Nie musisz mieć HDR w Windows ustawionego na sztywno. MadVR potrafi przełączyć się na HDR jak film wchodzi w odtwarzanie na pełnym ekranie i wyłączyć HDR jak wychodzisz z pełnego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Zykfyr napisał:

 

30 minut temu, efel napisał:

Nie musisz mieć HDR w Windows ustawionego na sztywno. MadVR potrafi przełączyć się na HDR jak film wchodzi w odtwarzanie na pełnym ekranie i wyłączyć HDR jak wychodzisz z pełnego ekranu.

 

No właśnie nie przełącza się, a ustawiłem odpowiednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adrian Nowakowski napisał:

Powiedzcie mi jedno, jak i czym odtwarzacie filmy z hdr na komputerze, jaki dokładnie program, ustawienia i kodeki, mam w kompie i5 6600K i GTX 1070, także wymagania spełniam. Czytam różne fora i tak ogólnie to nie ma dobrego poradnika jak radzić sobie z odtwarzaniem przez PC.

Ja co prawda mam dosyć średni komputer - i3 4150, 1050 Ti Mini 4GB i 16 GB RAMu, Windows 10, ale na VLC filmy śmigają, HDR włączam w opcjach Windowsa. Co ciekawe, te same pliki w PotPlayerze i MPC ścinają tak, że nie da się komfortowo oglądać. Do płytek Blu jeszcze załączam AnyDVD HD.

Póki co (mam B8 trzeci dzień) nie zauważyłem różnicy w wyglądzie obrazu odtwarzanym z TV przez USB, a z kompa przez HDMI, jednak preferuję komputer ze względu na możliwość regulacji obrazu i napisów, bo rozumiem, że we wbudowanym playerze telewizora nie ma opcji przesunięcia obrazu i napisów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie widzę takiej różnicy jak włączę w opcjach windowsa HDR, przeglądałem Internet i się okazuje że dużo winy leży po stronie windowsa,a jeszcze więcej po stronie HDMI 2.0 które tak naprawdę jest za słabe, przez to te ograniczenia. Najlepszą opcją jest DisplayPort, ale niestety TV go nie mają, a przez przejściówkę to tylko zmiana wyjścia w karcie, fakt że mam taką i jutro dalej testuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg B8 55" 4389,43 w MediaMarkt 

Świetna cena;)

Edytowane przez Tedworek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaskoczenie.. 1000 zł droższy był B8 55 w styczniu w MM i wydawała się to cena b. atrakcyjna. Spadek - tak, ale do 4389? Tylko brać, ciekawe ile egzemplarzy mają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...