Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

@kociel @Brumbee @Barnaba @legrad @Kubaxxx2 @Witek222 @Janusz Janusz @goly78 @szad777 

Panowie, czy ktoś z Was zauważył dość zielone kolory na swoim nowym OLEDzie?

Ja dziś odebrałem C8 (więc matrycowo powinno być podobnie), produkcja 02/2019 i przy niektórych profilach jest widoczne trochę za dużo zieleni, jak u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robert6969 napisał:

3. Więc pytanie: czy relacjonowana poprawa obrazu na sofcie .36,

I ja dzisiaj w końcu zdecydowałem się za zaktualizowanie softu do .36 i co? I nic , absolutnie ja u siebie nie odnotowałem żadnej różnicy w obrazie (ani poprawy ani pogorszenia), jasność została jaka była (sprawdzone na blackclipping) a migocząca czerń / błyskanie makrobloków czerni przed wyłączeniem (które pokazywał Vincent) jak było tak zostało - sprawdzałem na wybranych scenach tuż przed i tuż po aktualizacji. Także albo ja mam ferelny egzemplarz bo u mnie nie nastąpiła żadna poprawa a ktoś pisał o zniknięciu problemów z migoczącą czernią / zauważalną poprawę obrazu ALE najbardziej zastanawiające jest to , że według oficjalnej strony LG jedyne co zmieniono 04.10.36 to: "To improve issue of external AV Receiver "Not Supported" error when playing Dolby Atmos content"

Nie pada żadne zdanie o jakiejkolwiek poprawce obrazu w przeciwieństwie opisu softu 04.10.31 do C8/E8/W8 który tyle namieszał, tam jest:

"To improve issue of Macro Block Noise." 

Także update softu do B8 a serii tv z prockiem alfa9 to dwie zupełnie inne bajki , mam nadzieję , że z czasem do B8 wypuszczą update poprawiający problem z czernią tylko w lepszej 'formie' niż to co się stało w serią C itd. Ale kończąc temat "błyskającej czerni" to jakoś tak naprawdę on mnie nie specjalnie interesuje do końca , ponieważ spotykam to tylko i wyłącznie w materiałach SDR i to słabszej jakości a takich ja akurat oglądam jak na lekarstwo , narazie w HDR10/DV ani razu się z tym nie spotkałem.

 

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pociej napisał:

@kociel @Brumbee @Barnaba @legrad @Kubaxxx2 @Witek222 @Janusz Janusz @goly78 @szad777 

Panowie, czy ktoś z Was zauważył dość zielone kolory na swoim nowym OLEDzie?

Ja dziś odebrałem C8 (więc matrycowo powinno być podobnie), produkcja 02/2019 i przy niektórych profilach jest widoczne trochę za dużo zieleni, jak u Was?

Ja mam 55 b8 02/2019 I wszystko ok z zielenią używam opcji obrazu kino. Soft wersja 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Najlepsze odwzorowanie kolorów (oczywiście pomijając prof. kalibrację) jest w trybach obrazu ISF Expert Bright Room / Dark Room?
Ja na tych trybach mam najbardziej widoczny banding, więc jeśli tak to trochę jest "coś za coś" w przypadku mojej sztuki.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klu16 napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Najlepsze odwzorowanie kolorów (oczywiście pomijając prof. kalibrację) jest w trybach obrazu ISF Expert Bright Room / Dark Room?
Ja na tych trybach mam najbardziej widoczny banding, więc jeśli tak to trochę jest "coś za coś" w przypadku mojej sztuki.

Jak sobie byś odpalił plansze 5% grey , to na trybach (ustawienia fabryczne) np. standart/kino itd. matryca będzie się wydawać bardzo dobra pod tym kątem , ale już na ciemniejszych trybach isf dark/technicolor już to zupełnie inaczej wygląda a obniżenie "podświetlenia oled" jeszcze bardziej 'uwydatnia' mankamenty matrycy na planszach co jest całkowicie normalne. Na portalach zagranicznych często właśnie ISF Dark Room jest polecany dla SDR jako, że jest teoretycznie najlepiej ustawiony fabrycznie po wyjęciu z pudełka.Ja na nim mam ustawioną gamme 2.2 (jak często zalecają jako standart dla filmów itd.) może tym masz pozostawioną oryginalna dla temu trybu czyli bt.1886 która w odbiorze powoduje , że obraz jest "znacznie ciemniejszy" i przez to bardziej widoczny banding.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zykfyr

Zarówno w Bright Room, jak i Dark Room mam gammę na 2.2.

 

No właśnie szare plansze sprawdzam na tych trybach, nie ma standardowych (np. Kino).

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.04.2019 o 17:09, Adrian Nowakowski napisał:

Ja podłączyłem Sony wh900n bez problemu

Potwierdzam, działa również z budżetowymi słuchawkami bluetooth - Bluedio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz temat z innej rzeki. 

Mam pytanie odnośnie podłączenia, parowania dekoderu cyfrowego Polsatu (multiroom model mini HD 2000) do oledzika b8. Głównie chodzi mi o to by móc przełączac programy pilotem magic i obsługiwać nim dekoder. 

Gdy wybieram model dekodera wybieram cyfrowy Polsat i gdy dochodzi do parowania pilota magic z dekoderem nie łapie wogole sygnału. Czy orientujecie się czy dekoder HD mini 2000 idzie wogole podłączyć do tego tv? Czy lepiej zainwestować w moduł can Cl+ i wtedy będzie bez problemu? 

Edytowane przez Kubaxxx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder = pilot do dekodera
CI = pilot TV

Nie słyszałem o dekoderze do którego możnaby sparować pilot TV.
Może ktoś inny zna takie rozwiązanie?

W kartę CI nie trzeba inwestować. Jest tańsza niż opcja z dekoderem przy zakupie oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Tylko czy w multiroomie będzie mi działac ? tzn czy jako dodatkowy dekoder w którym kartę trzeba przekładać będzie działać w module 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Multiroom nie ma opcji z kartą CI.
Trzeba mieć dwa dekodery. :-(
I jest to mega słabe.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Brumbee napisał:

Nie słyszałem o dekoderze do którego możnaby sparować pilot TV.

Prawie do każdego z najpopularniejszych dekoderów (z drobnymi wyjątkami) da się sparować pilot tv od LG , ja mam go sparowanego z dekoderem 4k nc+ (pilot od dekodera ładnie schowany w pudełeczku od paru miesięcy) także wystarczy przejrzeć forum zanim się coś napisze...

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zykfyr napisał:

Prawie do każdego z najpopularniejszych dekoderów (z drobnymi wyjątkami) da się sparować pilot tv od LG , ja mam go sparowanego z dekoderem 4k nc+ (pilot od dekodera ładnie schowany w pudełeczku od paru miesięcy) także wystarczy przejrzeć forum zanim się coś napisze...

Może po prostu nie chce się z tym złomem moim polsatowskim porozumieć ? chyba zainwestuje w nc plus na kartę z modułem cam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎03‎.‎04‎.‎2019 o 21:57, Prykon napisał:

Ciekawe jak to się ma teraz do tv z kalibracją. 

Z pilotem od CP nie sparujesz, oni sa jeszcze w XIX wieku. Wiem bo na dniach chyba przejdę do nc+ bo maja dekoder 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mateusz Kajda napisał:

ja tez mam dekoder z nc+ 4k i nie moge sie sparowac pilotem od lg..jak ktos moze to prosze o instrukcje 

Proszę

 

jest też na str. 55 wątku B8, str. 42 tematu C8, jak i 274 z B7.........

Edytowane przez robert6969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makrobloki i "rozbłyski" czerni

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...