Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8303 | TEST | 2018 Android TV 49" z Ambilight i Ultra HD 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Hi . I m french . Sorry for my english . Can you testing Philips PUS 7503/12 please ? Thank you . Bonjour . Est ce que vous pouvez effectuer un test pour philips 55 pus7503/12 s il vous plait ? Merci . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tej cenie za model 65\" to chyba lepiej kupić ubiegłoroczny model PUS8102 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tej cenie za model 65\" to chyba lepiej kupić ubiegłoroczny model PUS8102 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się  jak będzie działał ten Philips  połączony tylko do Dekodera Samsung ICU100 4K ,  a dokładnie mam na myśli czy mogą być jakieś ; zwiechy , przycinki ; obrazu itp.  Trochę na temat Androida w TV Philipsa poczytałem  i w związku z problemami które czasem występują to raczej bym nie korzystał  ze Smart tv  no może  okazjonalnie z YouTube  . Jak myślicie użytkownicy tego modelu warto skusić się na ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2018 o 22:23, Gmeru napisał:

Witajcie moi drodzy,

Test zrobiliśmy na tym co dostaliśmy a okazało się, że została pomylona podstawa ;)a pilot także był inny. Ale już to poprawiliśmy w teście. Podobnie jak sprawa z tym głośnikiem. Na szczęście to wszystko akcesoria i sprawa już jest jasna. Ekran to na 100% 8303 ;) Dzięki jak zwykle za czujność!

Jesteście pewni co do pilota w modelu 49PUS8303, że ma łączność RADIOWĄ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd...?

Bardziej chodziło mi o ten fragment wypowiedzi:

Cytat

 

...komunikuje się radiowo (RF) z telewizorem!

Dzięki temu nie musimy celować w ekran podczas korzystania z klawiatury...

 


Ale "umknęło" mi, że dotyczy to klawiatury :(

Bo nadajnik IR ma cieniutki - nie za bardzo chce działać z odbicia z innych kątów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat prawda, trzeba celować wprost w telewizor, żeby pilot działał poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawiła się aktualizacja dodająca obsługę standardu HDR10+. Czy gdzieś można pobrać jakiś plik demo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest najnowsza aktualizacja( z jakiego dnia)?

Po zakupie TVzorek miał bodajże oprogramowanie z marca 2018.

Po sieci zaktualizował do oprogramowania chyba z maja 2018.

A ze stronki Philipsa Polska ściągnąłem i zainstalowałem z 21 czerwca 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najnowsza" aktualizacja spartaczyła parę rzeczyfool.gif
Kłopoty z wejściami HDMI(nie widzi czasami podłączonych urządzeń) oraz z np. włączaniem Ambilight przy wyłączonym telewizorzemad.gif

Wie ktoś skąd pobrać wcześniejsze wersje?niewiem.gif
Na polskiej stronie jest tylko ta "najnowsza"...icon_sad.gif

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po najnowszej aktualizacji aplikacji YT w końcu działa 4k/60fps. HDR nadal brak :(

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając budżet w okolicach ceny tego telewizora można uznać, że matryca IPS z chyba całkiem niezłym jak na tę matrycę kontrastem 1:1130 (chyba taka wartość była podana w teście), że jest wart zakupu? W zasadzie to jedyna bolączka z surowych parametrów. Poza tym całkiem ładny obraz na zdjęciach w recenzji, widać, że to nie jest najtańszy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za te 3500 to tak. Szczególnie jeśli zamierzasz grać na konsoli, używać telewizora jako monitora komputerowego (HDR z Windows działa bez proszenia) lub oglądać YT w jakości niekoniecznie 1080p (telewizor ładnie czyści artefakty kompresyjne i inny szit). To raczej nie jest telewizor dla zapalonego kinomaniaka, ale chyba we wszystkich zastosowaniach sprawdzi się co najmniej dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5 tys jak na forumowe wyśrubowane standardy to zaskakująco dobra opinia. Zresztą myślałem, że będzie cena coś w okolicach 4 tys, a może nawet i więcej. Skojarzenie z dawnymi cenami, jakie prezentowała seria 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić, czy myślicie że ten telewizor sprawdziłby się u mnie? Chcę kupić coś porządnego do pokoju, najlepiej w rozmiarze 49-55 cali. Zastosowanie w moim przypadku to transmisje sportowe piłki nożnej i konsola, w mniejszej ilości tv satelitarna, bardzo możliwe że netflix. Z tym ostatnim to nie wiem jak w związku z 4k, bo mam niestety bardzo słaby internet, któremu brakuje do zalecanych 25 mb/s. Oglądać będę w odleglosci około 2,5 metrów od tv, o różnych porach dnia. Z tego co czytałem, posiada dobrą czestotliwość odświeżania, a jak będzie wpływać jasność na hdr? I czy telewizor sam w sobie posiada jakieś oprogramowanie "podbijające" jakość nadawanego obrazu? Pytam się bo jestem totalnym laikiem i proszę o wyrozumiałość.

Czy lepiej dołożyć ponad 2 tysiące na Sony 55XF9005? Sprzedawca w sklepie zachwalał ten model, on jest bardzo polecany przez ten portal, jest też jaśniejszy od Phillipsa i posiada lepszy procesor. Pytanie tylko, czy w moim przypadku warto dokładać aż tak dużą kwotę do tv, gdzie bardzo możliwe że nie będę wykorzystywał potencjału sprzętu? Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Sony KD-49XF8596 tylko w tym rozmiarze jest matryca VA/100 Hz

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Philipsa i jak dla mnie jest to przyzwoity telewizor. Do sportu jak najbardziej się nadaje.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach użytkowania mogę napisać więcej. Tak więc po kolei. Na początek zalety.
+ Jakość obrazu bardzo dobra. Kolory, ostrość, płynność nie budzą zastrzeżeń. Sygnał z dekodera nc+, więc pewnie obraz mocno skompresowany, a tu nic, żadnych artefaktów. Kolory bardzo naturalne.
+ Ambilight. Nie miałem tego wcześniej. Naprawdę podnosi komfort oglądania. Po dwóch tygodniach nie wyobrażam sobie tv bez niego.
+ System. Działa stabilnie, wszystkie funkcje robią co do nich należy. Nie zauważyłem zwiech czy spowolnień. Może pojawią się z czasem, ale na razie jest ok.
+ Dźwięk. Jak na telewizor powyżej średniej. Jest nawet jakaś namiastka dźwięku przestrzennego.
Teraz minusy, a właściwie jeden.
- Minimalny wyciek światła. Widoczny tylko w nocy na czarnym tle, ale jest. Podobno ta technologia tak ma. Na monitorze z matrycą IPS mam podobnie.
Generalnie tv ma więcej zalet niż wad. Dobry, uniwersalny telewizor. Moim zdaniem rewelacyjny do sportu, trochę gorszy do filmów. Gdybym miał wybierać po raz drugi, to reż bym go kupił.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie recenzja na plus. Jeśli brać pod uwagę to, że telewizor jest stosunkowo niedrogi to jest ok. Jasne, fajniej byłoby, jakby TV był na matrycy VA, ale jednak zwykle połącznie 100 Hz i VA występuje w droższych opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Kikiego ludzie nie mogą się go doprosić żeby im wysłał kalibrację do PUS 8303, a tymczasem już od lipca ktoś wrzucił na forum tą jego kalibracje :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/35970-oceniamy-kalibracj%C4%99-tv-czytamy-jeden-raport/?tab=comments#comment-454631

Ale jest jedna uwaga, Maciej który robił kalibrację tego modelu określił ją jako ''karuzela śmiechu''

Edytowane przez mmpeg-4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia kalibracyjne dla modelu PUS8303, z Rosyjskiego forum, tylko trzeba kliknąć na tzw spojlery żeby się rozwinęły listy z ustawieniami kalibracyjnymi :

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=902148&st=40#entry74495997

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=902148&st=260#entry76556270

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=902148&st=140#entry75823993

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=902148&st=20#entry74292029

Ciekawe które są dokładniejsze czy te od Kikiego czy te, ale pewnie żadne bo trzeba robić je indywidualnie.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym filmiku gość zrobił porównanie Philips PUS8503 (va) vs PUS7803 (ips) :

 

A potem pod filmikiem napisał że na obu czerń z załączonym ambilight jest bardo zbliżona, ale w tym przypadku moc świecenia ambilight jest dość mocno podkręcona, no to wtedy może tak być ale wtedy taki tv będzie dość mocno dawał po oczach tym podświetlaniem za tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do 7303 dokładać około 1000zł do 8303? Sprawdzałem w porównywarce i jedynie co zauważyłem to:

- odświeżanie 60hz -> 120hz

- głośniki mają większą moc

- ekran ma większy picture quality index

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...