Jump to content

Makalele

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Makalele

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jako, że mam już trochę czasu TV mogę napisać o nim kilka zdań. Po pierwsze jest to mój pierwszy własny TV, więc nie mam porównania z innymi modelami nowoczesnych telewizorów. Telewizor daje radę, interfejs działa w miarę szybko, android daje ogromne możliwości. Wbudowany chromecast to dodatkowa, bardzo przydatna, funkcja. Obraz jest ostry, szczególnie dobrze to wygląda na filmach z youtube'a w 4k czy na netflixie (również 4k). Jednak, na jednej z serii filmów na youtubie, które oglądam, zauważyłem, że logo, które zawsze jest na początku filmu, jest znacznie jaśniejsze niż te, które pamiętam z oglądania na komputerze / smartfonie. Dopiero zmieniając w ustawieniach tryb na film jasność jest w miarę zbliżona do tego co pamiętam z moich poprzednich doświadczeń z tymi filmikami. Poza tym testowałem na przykład film na pendrive - działał, ale niestety napisy, mimo, że wykrywało, nie pokazywały się. Jednak dowiedziałem się o Kodi i tam faktycznie napisy działają bez zarzutu. Do teraz nie udało mi się skonfigurować "mniej legalnych źródeł" w Kodi, ale o tym się rozpisywał nie będę. Zauważyłem jeszcze dziwną rzecz - po włączeniu TV często zdarza się, że odpala się jakiś trailer filmu na Google Play Movies (z ceną na dole ekranu) i przez dobrą chwilę nie da się z tego filmu wyjść. Dopiero po chwili telewizor zaczyna reagować. Dziwne, bo zazwyczaj telewizor odpala się na ostatnio otwartej aplikacji. Może ktoś wie jak wyłączyć ten dziwny "feature"? Z innych rzeczy jeszcze to głośniki są przeciętne i na połowie głośności potrafią lekko przycharczeć przy bardzo głośnym dźwięku. Z plusów jest jeszcze Google Play Store, a na nim sporo aplikacji i gier. Można pograć, ale ja nie czerpię radości sterując pilotem, chociaż wizualnie gry wyglądają naprawdę dobrze i nie doświadczyłem żadnych przycinek. Odnośnie pilota jest ok, dużym plusem jest pełna klawiatura, chociaż przyciski są gumowe i naprawdę ciężko pisać na tym szybko (lepiej gdyby przyciski były plastikowe). Na szczęście jest pisanie głosowe. Minusem dla mnie jest "joystick" (4 strzałki i ok na środku). Często zdarza mi się wcisnąć "ok" zamiast odpowiedniej strzałki i vice versa. Z pozostałych bajerów jest jeszcze ambilight, który umila oglądanie filmów, ale przeżyłbym bez tego. Po początkowym wow szybko o nim zapomniałem. Reasumując TV mimo drobnych wad jest godny polecenia. Nie mam 8303, żeby móc rzetelnie je porównać, ale patrząc po samej specyfikacji, różnią się niewiele. Największą różnicą powinny być głośniki, ale z drugiej strony między telewizorami jest przepaść cenowa, a zawsze można podłączyć zewnętrzne źródło audio.
 2. Hehe, to jakiś niesamowity zbieg okoliczności. Praktycznie w tym samym czasie jak dostałem powiadomienie o tej wiadomości, zadzwonił kurier, że zaraz będzie. Właśnie odebrałem 7303 Stwierdziłem, że nie ma sensu dopłacać tyle kasy, bo różnica wielka nie będzie. Zresztą kupiłem na BF za 2500zł to jest prawie 2x taniej niż 8303.
 3. Czy warto do 7303 dokładać około 1000zł do 8303? Sprawdzałem w porównywarce i jedynie co zauważyłem to: - odświeżanie 60hz -> 120hz - głośniki mają większą moc - ekran ma większy picture quality index
 4. Witam, szukam tv, który jest wyposażony w miarę dobre głośniki. Chciałbym go mieć w dużej mierze do słuchania muzyki i teledysków. Więcej info w ankiecie. Dodam, że będzie to mój pierwszy tv, więc nie mam wygórowanych wymagań. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4.5m z kanapy i 2m od stołu 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa jest dalej, ale na wprost, a stół po skosie, ale bliżej. 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony, ale tylko rano. 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre wbudowane głośniki 9. Jaki sygnał będzie podłączonydo telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Vod/YouTube, więc full hd/4k 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Być może playstation w przyszłości 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, naukowe 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% jeśli będzie konsola 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem 17. Preferencje co do wielkości? 55 lub ewentualnie 65cali 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Problemy z połączeniem z telefonem. Mam nexusa 6p i w żaden sposób nie mogłem się połączyć z Samsung tv. Okazało się, że nexus nie obsługuje miracast (trzeba mieć roota) tylko chromecast. 19. Preferencje co do marki ? Dobrze jakby ta marka miała chromecasta, więc raczej nie Samsung. 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie chcę 3D 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Widełki 3-4k, ale mogę trochę nagiac jak warto 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie Na koniec dodam, że znalazłem TCL U55X9006, ale nie jestem przekonany do tej marki.
×
×
 • Create New...