Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8303 | TEST | 2018 Android TV 49" z Ambilight i Ultra HD 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak do końca dobrze...

Kodi to taki kombajn do wszystkiego, do odtwarzania z dysków również bardzo dobry.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy po prostu wrzucasz na dysk i odtwarzasz w Kodi. Wbudowany odtwarzacz daje sobie radę tylko z demkami 4K. Podobno po aktualizacji do Oreo nie działają dyski sformatowane w NTFS, ale sam jeszcze tego nie sprawdzałem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ratujecie mi sytuację.
Leci do moich rodziców ten Philips, a info z instrukcji, że USB nie obsługuje 4K mnie mega zaskoczyło.
Myślałem już nad wymianą na Sony xf8505...
Czyli po zainstalowaniu Kodi na TV powinienem móc odtworzyć filmy 4k bezpośrednio z dysku czy pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtedy filmy odtwarzają się płynnie, nie ma też problemów z napisami.

Dziś pewnie sprawdzę, czy dysk z partycją  NTFS nadal działa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pojemność dysku? Gdzieś czytałem, że duże dyski np. 1 T potrafią dość długo się wczytywać w TV. Też tak masz czy to plotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy od ilości plików, szczególnie takich, które telewizor może odczytać, czyli zdjęć albo filmów. Dysk z kilkunastoma gigabajtami seriali i filmów w formacie AVI oraz zdjęciami był skanowany przez parę minut, co spowalniało działanie telewizora. Pozostawienie na dysku tylko paru filmów rozwiązało ten problem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W kwestii wyboru odtwarza to polecam vlc ze względu na fakt iż kodi jest to duży kombajn ale np nie poradził sobie z Avatarem w 60fps a vlc nie miał z tym żadnego problemu.

A jeśli chodzi o wielkość dysku to na moim śmiga 2TB.

Edytowane przez Borat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kwestii wyboru odtwarza to polecam vlc ze względu na fakt iż kodi jest to duży kombajn ale np nie poradził sobie z Avatarem w 60fps a vlc nie miał z tym żadnego problemu.
A jeśli chodzi o wielkość dysku to na moim śmiga 2TB.
Ale VLC odtworzył Ci film w 4k przez USB w tym TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Brumbee napisał:
4 godziny temu, Borat napisał:
W kwestii wyboru odtwarza to polecam vlc ze względu na fakt iż kodi jest to duży kombajn ale np nie poradził sobie z Avatarem w 60fps a vlc nie miał z tym żadnego problemu.
A jeśli chodzi o wielkość dysku to na moim śmiga 2TB.

Ale VLC odtworzył Ci film w 4k przez USB w tym TV?

Tak ale musi być podłaczony pod usb z oznaczeniem USB2 i nie było znaczenia czy to remux i/lub hevc a nawet pełne bluray 1:1 czyli m2ts. Ogólnie można rzecz że mieli wszystko bez problemu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji andka do 8.0 zauważyłem iż wewnętrzny odtwarzacz czyta pliki 4k hevc w mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasz Philips obsługuję Najczęściej wybierane treści czyli ten przycisk na pilocie TOP PICKS ? u mnie po naciśnięciu cały czas wyskakuje, że brak odpowiednich treści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, diabeelek napisał:

Czy Wasz Philips obsługuję Najczęściej wybierane treści czyli ten przycisk na pilocie TOP PICKS ? u mnie po naciśnięciu cały czas wyskakuje, że brak odpowiednich treści...

Potwierdzam, mam ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś nówkę,
75pus8303.
Tu ukłony do Philipsa, bo padła mi matryca w 75pus7101 - to był złom... dużo by pisać.

Nowy super ekran, obraz roznica ogromna.

Ale na koniec odpalowalem ochronna folie z ramki.

I zobaczcie... czy ja dostalem jakis odrzut produkcyjny ?

Reklamowac ? Czy siedziec cicho i cieszyc sie ze dali nowy.


68c8579d73651cecd91ed0eecd3abbbb.jpg
375c19c86439b46649f6662ecde5a632.jpg
911ca87e9f1bb5456a638eb8c17e374e.jpg
1bb2867df5c2015d8c2b2e753d2f5b51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomasz Chawchunowicz napisał:

Reklamowac ? Czy siedziec cicho i cieszyc sie ze dali nowy.

Zdecydowanie siedz cicho i ciesz sie że dali nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś sie wypowie, z posiadaczy 75calowego ?

Czy w takim stanie ramka to jednak jakiś bubel ? I może reklamować ?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2019 o 08:59, Borat napisał:

Potwierdzam, mam ten sam problem.

W moim to samo od nowego.

 

Dnia 13.03.2019 o 13:18, mlody_tm napisał:

A ktoś się wypowie, z posiadaczy 75calowego ?

Czy w takim stanie ramka to jednak jakiś bubel ? I może reklamować ?

 

A może nie mieli twojego modelu i dali ten (chyba nie ze zwrotów i wada ramki jest jego największą wadą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a kto z Was ma ten model w połączeniu z hue strip ?

Ja w poprzednim tv pus7101 już miałem 2 metrowy pasek hue strip przyklejony na szafce pod tv. Jako 4 strona ambi.

Ledy współpracowały z dolną prawą stroną ambi tv i było idealnie...

 

Ale przy pus8303 jest problem z wyświetlaniem niebieskiego koloru.

 

Gdy w tv prawa dolna strona wyświetla na niebiesko... czy jakbym nie ustawił... to pasek hue pokazuje fiolet a nie niebieski.

 

Pomóżcie... wszystkiego probowałem.

 

Przy poprzednim tv było ok.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nabylem własnie 49PUS8303 i po kilku dniach ekscytacji ( i wymianie na nową sztukę, bo dostałem używaną ... ) zacząłem zauważać jego minusy z czego głównie chodzi mi o poziom czerni ( wcześniej miałem Panasonica P42GT30 ). Przy wczorajszym oglądaniu z apki HBO GO zauważyłem że czarne pasy w filmach są szare nawet przy ustawieniu Kontrast na 0 ( ten "kontrast" od podświetlenia matrycy ) i włączeniu Ambilight na kolor biały z maksymalną jasnością. Gdyby chodziło o same pasy dałbym sobie spokój ale podczas wieczornego oglądania cały obraz jest wyblakły. Rozumiem, że nie osiągnę poziomów z plazmy, ale czy tak powinno być ?

 

Zalaczam fotkę matrycy wyświetlającej czarny kolor przy minimalnym podświetleniu ( ta niebieska kropka to odbicie ;) ) , robione telefonem ale widać też jak prawa strona świeci na biało ( clouding, IPS glow, black light bleed ? zwal jak zwal ).

 

Akceptowalny czarny udało mi się osiągnąć na ustawieniu 'jaskrawy' wyświetlając z YT filmik z czarną tablicą, ale podczas wyświetlania innego materiału niestety nie ma tego efektu ( na 'jaskrawym' chyba wygasza podświetlenie matrycy bardziej niż ustawienie 0 w 'kontrast' , stąd ta czerń ), więc taka trochę odwrotność typowej sytuacji gdzie w teście syntetycznym widać minusy matrycy :)

 

IMG_20190704_230428.thumb.jpg.1811f6b04e557fcf3d88531d6c6e0d35.jpg.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź szmatkę i pomasuj matrycę... serio... Możesz "przesunąć" jaśniejsze pola aż do samych brzegów ekranu, wtedy mniej denerwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2019 o 09:07, Konrad Klos napisał:

Cześć!

Nabylem własnie 49PUS8303 i po kilku dniach ekscytacji ( i wymianie na nową sztukę, bo dostałem używaną ... ) zacząłem zauważać jego minusy z czego głównie chodzi mi o poziom czerni ( wcześniej miałem Panasonica P42GT30 ). Przy wczorajszym oglądaniu z apki HBO GO zauważyłem że czarne pasy w filmach są szare nawet przy ustawieniu Kontrast na 0 ( ten "kontrast" od podświetlenia matrycy ) i włączeniu Ambilight na kolor biały z maksymalną jasnością. Gdyby chodziło o same pasy dałbym sobie spokój ale podczas wieczornego oglądania cały obraz jest wyblakły. Rozumiem, że nie osiągnę poziomów z plazmy, ale czy tak powinno być ?

 

Zalaczam fotkę matrycy wyświetlającej czarny kolor przy minimalnym podświetleniu ( ta niebieska kropka to odbicie ;) ) , robione telefonem ale widać też jak prawa strona świeci na biało ( clouding, IPS glow, black light bleed ? zwal jak zwal ).

 

Akceptowalny czarny udało mi się osiągnąć na ustawieniu 'jaskrawy' wyświetlając z YT filmik z czarną tablicą, ale podczas wyświetlania innego materiału niestety nie ma tego efektu ( na 'jaskrawym' chyba wygasza podświetlenie matrycy bardziej niż ustawienie 0 w 'kontrast' , stąd ta czerń ), więc taka trochę odwrotność typowej sytuacji gdzie w teście syntetycznym widać minusy matrycy :)

Szmatka może trochę 'zmienić' rozkład obłoków, ale kontrastu nie poprawi. Jeżeli przesiadłeś się plazmy na kiepskiego IPSa to ja widzę dla Ciebie tylko dwie opcje:

  • pogódź się z tym, przyzwyczaj 
  • sprzedaj, zwróć ten telewizor

Jeżeli potrafisz się przyzwyczaić i pogodzić z losem, to spoko, zostaw sobie ten TV. Jeżeli nie, to będziesz się wnerwiał przez cały czas jego użytkowania zamiast się cieszyć z nowego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma obraz jak żyleta.

i jestem bardzo zadowolony.

 

czern jest idealna za dnia.

wieczorem sie przyzwyczailem.... po prostu nastepny bedzie oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@efelChyba się przyzwyczaję bo za dnia jest dużo lepiej niż na plazmie, a teraz dzień do 22 :D Ta plazma była moim pierwszym telewizorem i jakoś tak średnio ogarnąłem, że mogą być aż takie różnice w kontrastach. 

 

Masz @mlody_tm rację, za dnia żyleta, wczoraj wykopałem jeszcze na chwilę moją plazmę i patrzyłem co i jak :) Wieczorem jak to wieczorem, ale pokombinuje z podświetleniem + ambilight i chyba się przyzwyczaję ( szczególnie bez plazmy obok ;) )

 

 

IMG_20190708_174013.jpg

_DSC6855.JPG

_DSC6860.JPG

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie telewizor przez 90% czasu służy jako wyświetlacz do konsoli, więc dla mnie telewizor jest super. Jasności do oglądania w dzień ma dosyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli telewizor nie reaguje na żaden tylny klawisz na pilocie to pilot padł (przednie działają) czy jest możliwość, że to kwestia ustawień? Próbowałem wyciągać i wkładać baterię, ale nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor Philips 65PUS8102/12 z oficjalnego outletu oleole - cena 2950 zł 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-philips-65pus8102-12-65-4k-uhd-hdr-8353586690

Opis technika dokonującego oceny towaru:

Po naprawie serwisowej (wymiana taśm LVDS i modułu TCON, aktualizacja oprogramowania). Rysy na obudowie i podstawie. Delikatne rysy na matrycy. Brak przewodu zasilającego. Zabrudzenia.

Pomijając uwagi "rysy na obudowie i podstawie. delikatne na matrycy" - zakup będzie totalnym nieporozumieniem ?

Omijać szerokim łukiem ? Duże ryzyko?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...