Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8303 | TEST | 2018 Android TV 49" z Ambilight i Ultra HD 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się zdecydował na 7303.

Nie ma się przywiązywać do cyferki z przodu - to są inne modele i ciężko je rozpatrywać jako jeden lepszy, a drugi gorszy.

Ale jak na IPS w 8303 to nie jest to ponoć najgorszy IPS, tylko z 1000:1.

Więc i tak sam musisz zdecydować co lepsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to jakiś niesamowity zbieg okoliczności. Praktycznie w tym samym czasie jak dostałem powiadomienie o tej wiadomości, zadzwonił kurier, że zaraz będzie. Właśnie odebrałem 7303 ;) Stwierdziłem, że nie ma sensu dopłacać tyle kasy, bo różnica wielka nie będzie. Zresztą kupiłem na BF za 2500zł to jest prawie 2x taniej niż 8303.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak wrażenia jak już go ogarniesz : ) I jakie masz źródła obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS nie znikną tak długo jak będą rządzić LCD - ten TV jest chyba lepszym przykładem wdrożenia na rynek takiej matrycy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten telewizor 49pus8303 od niecałych 2 tygodni i jak na razie wszystko było na plus dopóki nie podłączyłem zew dysku i wtedy doznałem nieprzyjemnego zaskoczenia. Tv nie radzi sobi z remuxami blurey 2160p, obraz po prostu klatkuje, czy może ktoś mi coś podpowiedzieć w tej sprawie bo może powinienem zmienić coś w ustawieniach albo może lepiej oddać go i wziąć 55xf9005 ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te tv mają wifi direct ?? czy komuś działą miracast w prostej formie, nie sterowany przez konkretne aplikacje ? tego tv nic nie widzi. serwis philipsa zna problem i nie potrafia tego zrobić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/3/2018 at 9:27 PM, Borat said:

Witam

Mam ten telewizor 49pus8303 od niecałych 2 tygodni i jak na razie wszystko było na plus dopóki nie podłączyłem zew dysku i wtedy doznałem nieprzyjemnego zaskoczenia. Tv nie radzi sobi z remuxami blurey 2160p, obraz po prostu klatkuje, czy może ktoś mi coś podpowiedzieć w tej sprawie bo może powinienem zmienić coś w ustawieniach albo może lepiej oddać go i wziąć 55xf9005 ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Kodi daje radę z takimi materiałami.

On 12/3/2018 at 10:35 PM, Lukasz369ns said:

Witam,

Wie ktoś może jak zainstalować aplikację HBO GO na tym telewizorze?

 

W pierwszej kolejności musisz zainstalować menedżer plików z Play Store, a następnie zgrać na komputerze APK (najlepiej tabletowej wersji) aplikacji na pendrive, podłączyć pendrive do telewizora, odnaleźć APK w menedżerze plików i zainstalować aplikację. Do obsługi aplikacji naprawdopodobniej będzie potrzebna myszka (Bluetooth albo USB), przynajmniej z aplikacją NC+ tak jest.

42 minutes ago, Przem Bro said:

czy te tv mają wifi direct ?? czy komuś działą miracast w prostej formie, nie sterowany przez konkretne aplikacje ? tego tv nic nie widzi. serwis philipsa zna problem i nie potrafia tego zrobić ? 

Najwyraźniej nie. U Sony to jest, ale u mnie nigdy nie działało jak należy ?

Edytowane przez badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Androidzie jak chcecie castować, to naprawdę użyjcie Google Home (z poziomu telefonu), albo przeglądarki Google Chrome (z poziomu komputera). To nie boli, a działa dużo solidniej niż ten wasz miracast z 1872 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2018 o 00:03, Gmeru napisał:

Napisz jak wrażenia jak już go ogarniesz : ) I jakie masz źródła obrazu.

Jako, że mam już trochę czasu TV mogę napisać o nim kilka zdań. Po pierwsze jest to mój pierwszy własny TV, więc nie mam porównania z innymi modelami nowoczesnych telewizorów. 

Telewizor daje radę, interfejs działa w miarę szybko, android daje ogromne możliwości. Wbudowany chromecast to dodatkowa, bardzo przydatna, funkcja. Obraz jest ostry, szczególnie dobrze to wygląda na filmach z youtube'a w 4k czy na netflixie (również 4k). Jednak, na jednej z serii filmów na youtubie, które oglądam, zauważyłem, że logo, które zawsze jest na początku filmu, jest znacznie jaśniejsze niż te, które pamiętam z oglądania na komputerze / smartfonie. Dopiero zmieniając w ustawieniach tryb na film jasność jest w miarę zbliżona do tego co pamiętam z moich poprzednich doświadczeń z tymi filmikami. Poza tym testowałem na przykład film na pendrive - działał, ale niestety napisy, mimo, że wykrywało, nie pokazywały się. Jednak dowiedziałem się o Kodi i tam faktycznie napisy działają bez zarzutu. Do teraz nie udało mi się skonfigurować "mniej legalnych źródeł" w Kodi, ale o tym się rozpisywał nie będę. Zauważyłem jeszcze dziwną rzecz - po włączeniu TV często zdarza się, że odpala się jakiś trailer filmu na Google Play Movies (z ceną na dole ekranu) i przez dobrą chwilę nie da się z tego filmu wyjść. Dopiero po chwili telewizor zaczyna reagować. Dziwne, bo zazwyczaj telewizor odpala się na ostatnio otwartej aplikacji. Może ktoś wie jak wyłączyć ten dziwny "feature"? Z innych rzeczy jeszcze to głośniki są przeciętne i na połowie głośności potrafią lekko przycharczeć przy bardzo głośnym dźwięku. Z plusów jest jeszcze Google Play Store, a na nim sporo aplikacji i gier. Można pograć, ale ja nie czerpię radości sterując pilotem, chociaż wizualnie gry wyglądają naprawdę dobrze i nie doświadczyłem żadnych przycinek. Odnośnie pilota jest ok, dużym plusem jest pełna klawiatura, chociaż przyciski są gumowe i naprawdę ciężko pisać na tym szybko (lepiej gdyby przyciski były plastikowe). Na szczęście jest pisanie głosowe. Minusem dla mnie jest "joystick" (4 strzałki i ok na środku). Często zdarza mi się wcisnąć "ok" zamiast odpowiedniej strzałki i vice versa. Z pozostałych bajerów jest jeszcze ambilight, który umila oglądanie filmów, ale przeżyłbym bez tego. Po początkowym wow szybko o nim zapomniałem.

Reasumując TV mimo drobnych wad jest godny polecenia. Nie mam 8303, żeby móc rzetelnie je porównać, ale patrząc po samej specyfikacji, różnią się niewiele. Największą różnicą powinny być głośniki, ale z drugiej strony między telewizorami jest przepaść cenowa, a zawsze można podłączyć zewnętrzne źródło audio.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, JarekWML said:

Na Androidzie jak chcecie castować, to naprawdę użyjcie Google Home (z poziomu telefonu), albo przeglądarki Google Chrome (z poziomu komputera). To nie boli, a działa dużo solidniej niż ten wasz miracast z 1872 roku ?

Akurat Miracast (jak już odpalił :P) miał lepszy bitrate i mniejsze opóźnienie, ale zwykle szkoda było się z tym męczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.12.2018 o 21:27, Borat napisał:

Witam

Tv nie radzi sobi z remuxami blurey 2160p, obraz po prostu klatkuje, czy może ktoś mi coś podpowiedzieć w tej sprawie bo może powinienem zmienić coś w ustawieniach albo może lepiej oddać go i wziąć 55xf9005 ?

 

 

Tak, na firmowym odtwarzaczu klatkują się materiały 4K. Jak ktoś napisał, trzeba zmienić odtwarzacz. Sam korzystam z MX i na nim działa to płynnie. Podobnie z napisami - na firmowym tylko srt, bo na txt (w formacie [ ] lub {}) rozjeżdża się synchronizacja napisów. Na MX nawet txt działa prawidłowo.

Dnia 5.12.2018 o 22:54, Makalele napisał:

Reasumując TV mimo drobnych wad jest godny polecenia. Nie mam 8303, żeby móc rzetelnie je porównać, ale patrząc po samej specyfikacji, różnią się niewiele. Największą różnicą powinny być głośniki, ale z drugiej strony między telewizorami jest przepaść cenowa, a zawsze można podłączyć zewnętrzne źródło audio.

Pozwolę się nie zgodzić. Moim zdaniem różnią się i to dość znacząca na niekorzyść 7303. Szczególnie, jeśli chodzi o materiały w niższej jakości i rozdzielczości niż 4K. Ale też funkcjonalnie są różnice, np w menu. Swoje ważenia z porównania opisałem w poście #836

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/137846-philips-pus8303-test-pierwszy-telewizor-z-nano-cell-producenta-100hz-z-procesorem-p5-zamiesza-na-rynku-120.html

Edytowane przez waltman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, co zrobić gdy hbo go pokazuję, że aplikacja działa tylko w regionie US? Jak zmieniam język w tv to nic to nie daję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, DarkElder said:

Witam. Jak włączyć hdr premium w tym tv? U mnie opcja wogole nie jest podświetlana. 

Ta opcja działa tylko gdy odtwarzany jest materiał w HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, DarkElder said:

Ups. Oczywiście że się pytam. Mam ten tv od wczoraj. 

Będzie na portach HDMI 1 i 2 (na boku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 55PUS8303 i jestem bardzo zadowolony. Mam tylko do Was pytanie jaką macie wersje android i czy czyta Wam napisy przez serwer DLNA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasz Philips obsługuję Najczęściej wybierane treści czyli ten przycisk na pilocie TOP PICKS ? u mnie po naciśnieciu cały czas wyskakuje, że brak odpowiednich treści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już aktualizacja do Android TV 8 Oreo, do instalacji z poziomu menu telewizora.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odtworzyć filmy 4K z dysku zewnętrznego?
W instrukcji obsługi napisano: "Nie jest możliwe odtwarzanie filmów w macierzystej rozdzielczości Ultra HD z użyciem któregokolwiek ze złączy USB."

Czy sprawę załatwi kabel mini usb - hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minutes ago, Brumbee said:

Jak odtworzyć filmy 4K z dysku zewnętrznego?
W instrukcji obsługi napisano: "Nie jest możliwe odtwarzanie filmów w macierzystej rozdzielczości Ultra HD z użyciem któregokolwiek ze złączy USB."

Czy sprawę załatwi kabel mini usb - hdmi?

Serwer DLNA na komputerze i Kodi na telewizorze to chyba najwygodniejszą opcja.

Edytowane przez badziew
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwer DLNA na komputerze i Kodi na telewizorze to chyba najwygodniejszą opcja.
Kodi to streaming jeśli dobrze kojarzę?
A jakaś inna opcja na oglądanie zgranych na dysk filmów 4k?
Chciałem rodzicom przygotować paczkę filmów, bo u nich z netem słabiutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...