Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

Przebarwienia/wypalenia ma matrycy OLED co w związku z tym ?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2021 o 10:49, Migot napisał:

Tak easyprotect, czyli generalnie nie polecasz ? 

no w sumie wychodzi że trudno polecić coś jak robisz zgłoszenie - dostajesz pytanie o dodatkowe zdjęcia - wysyłasz i jest brak kontaktu z ich strony

tv działa i jest mało używany więc jego wada mocno nie boli no ale zachowanie Easy-Protect jest bardzo słabe.

wygląda jakby tylko kasowali składkę a potem mieli klienta w d....

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko kanały info są niebezpieczne dla OLED'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety OLED nie nadaje się do ciągłego oglądania kanałów informacyjnych z paskami i logami. W moim rocznym Sony nic się nie dzieje, ale ja nie oglądam kanałów info na TV. Tak sobie z tym radzę. 

CE347621-B777-41C4-8107-8E5275636FE4.jpeg

1441C8E3-DE37-4916-9608-9111206D5A36.jpeg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ogląda info na oczo[beeep]nych ustawieniach to ma to co ma. Mój ma 3 lata i na normalnych ustawieniach przy paru godzinach TVN24 dziennie nie ma nic i nie ma prawa być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to także ma wpływ. Ja mam ustawiony profil kino pro jasność 10 z 50 i w zupełności wystarczy. Widzę u sąsiadów wieczorami jak idę z psem jasność ustawiona że oczy wypala a w pokoju jasno jakby ktoś spawał.  Jaki masz tv ?

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dowierzam czemu ich bronicie. Czy kupując tv mam się zastanawiać ile godzin czego będę oglądał?? Albo jakie ustawienia mam zrobić bo dziś chce obejrzeć tvn 24? chyba nie o to chodzi

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 18:30, mikoko napisał:

A to także ma wpływ. Ja mam ustawiony profil kino pro jasność 10 z 50 i w zupełności wystarczy. Widzę u sąsiadów wieczorami jak idę z psem jasność ustawiona że oczy wypala a w pokoju jasno jakby ktoś spawał.  Jaki masz tv ?

Ja mam A8H i tez kino Pro jasność na 20 i jest spoko. Dołożyłem taśmę Philips hue 😉

8EA52CB3-7280-4563-BD5E-D6F20AEA0F91.jpeg

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 20:25, irekk napisał:

Nie dowierzam czemu ich bronicie. Czy kupując tv mam się zastanawiać ile godzin czego będę oglądał

A ja nie rozumiem tych wpisów gdzie odrzuca się porady. Oczywiście możesz oglądać TV jak Ci się podoba, możesz kupić LCD i się nie martwić o wypalenia - chociaż tutaj Cię zaskoczę LCD też ma powidoki. Możesz kupić nowe opony i startować z piskiem opon a potem narzekać że szybko się zużyły a inni je chwalili za wytrzymałość. Nic nie jest wieczne, czasami trzeba iść na pewne kompromisy. Kupiłem OLEDa dla jakości obrazu w filmach 4K i tam mam ustawione wszystko na max. Jednak podczas oglądania kanałów info, można zmienić na inny tryb aby jednak oszczędzić matrycę. Nikt nie broni producentów tv, ale logika podpowiada że warto dbać o to na co wydało się ciężko zarobione pieniążki, to tyle w tej kwestii.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/21/2018 at 3:35 PM, gangi007 said:

Jeśli coś kosztuje połowe ceny to albo jest kradzione,albo ma wadę,usterke.

CCC-Cena Czyni Cuda???????????????????

Kupiłem nowy i mam na LG też takie "wypalone" plamy zwłaszcza na czerwonych kolorach. Niestety pojawiły się po gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. 

 

Czy w nowym telewizorze (model wymieniony w tytule) obraz wyświetlany na matrycy powinien wyglądać w zaprezentowany na zdjęciach sposób, czy powinien być w jednolitej barwie bez tych przebarwień? I, jeśli są to jakiegoś rodzaju przebarwienia matrycy, to w jaki sposób mogły pojawić się w fabrycznie nowym telewizorze? Czy jest to możliwe aby nowy telewizor wyświetlał taki obraz? 

Załączam dwa rodzaje zdjęć, jedno oryginalne, drugie z -25% ściemnieniem dla lepszego uwidocznienia problemu. 

 

Norm 01.jpg

Norm 01 -25proc.jpg

Norm 02.jpg

Norm 02 -25proc.jpg

Norm 03.jpg

Norm 03 -25proc.jpg

Edytowane przez LGOLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie  powinno być  przebarwień w nowym telewizorze. Mój telewizor OLED Panasonic ma  5 lat i nie ma  przebarwień. Co można zrobić w takim przypadku. Uruchomić ręcznie konserwacje  panelu.Jeśli nie będzie poprawy  to niestety  trzeba zgłosić  usterkę.Może telewizor który kupiłeś nie  jest nowy.Tzn mógł stać na wystawie  .

Gdyby  to był telewizor Panasonic to czas pracy telewizora mógłbyś szybko sprawdzić w menu telewizora.

Ilość przepracowanych godzin po id modelu 4   jak na zdjęciu niżej.

czaspracy.jpg

 W   moim telewizorze po  rozpakowaniu  było   zero przepracowanych godzin   i    6  włączeń telewizora.

DSC_0284.jpg

Mój telewizor ma już przepracowane  9123 godziny.

2e218bf1eb38c.jpg

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@grundig, dziękuję za odpowiedź. Co do sprawdzenia przepracowanych godzin, to jeśli się nie mylę w LG jest to oczywiście możliwe ale aby wejść w menu serwisowe musiałbym kupić pilot serwisowy lub zainstalować płatną aplikację. Ponadto podobno w LG można te przepracowane godziny zresetować, więc nawet jeśli bym nabył te płatne możliwości wejścia tam, to ktoś mógł przed sprzedażą wyzerować licznik. 

Czy mógłby ktoś jeszcze wypowiedzieć się w moim temacie? 

Edytowane przez LGOLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jak napisałeś  można wejść w tryb serwisowy w telewizorze lg i sprawdzić czas pracy.W  internecie są  filmy i  instrukcje .W Panasonicu      jest  to bardzo ułatwione , nie trzeba wchodzić w tryb serwisowy , ilość przepracowanych  godzin jest widoczna w menu telewizora.

 

Nawet jeśli telewizor będzie miał przepracowane   wiele godzin  to już nic nie zmieni.Najlepiej  zgłosić  usterkę na internetowej stronie LG i   czekać na  serwis.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG nie trzeba wchodzić w menu serwisowe by dowiedzieć się ile tv ma minut/godzin  - jest legalny sposób

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi ogólnie chodziło tylko o wypowiedzenie się w temacie prawidłowo wyświetlanego obrazu na matrycy LG OLED. Czy na moim nowo zakupionym telewizorze matryca wyświetla obraz w prawidłowy sposób czy też nie. Na moje oko, a miałem już kilka telewizorów OLED, obraz wyświetlany na tym konkretnym egzemplarzu jest wyświetlany w sposób wadliwy. Jaki jest powód wady, nie wiem. Być może jest to telewizor powystawowy i wiele by na to wskazywało. 

Co do menu serwisowego to w zasadzie mnie ono nie interesuje bo raz, że wejście w nie może naruszyć warunki gwarancji, a tego nikt by nie chciał, a dwa, że nie posiadam do tego zarówno pilota jak i aplikacji. W menu serwisowe nie będę wchodził. Z kolei sprawdzić przepracowanych godzin bez wymienionych sposobów, czyli specjalnego pilota i aplikacji w tym modelu się nie da. Jednak jak już wspomniałem bardziej interesuje mnie czy ta matryca, którą przedstawiłem na zdjęciach wygląda wam na nową, nieużywaną? Bo sprzedawca upiera się, że telewizor jest nowy, nieużywany. To w takim razie skąd taka matryca ze smugami?

Edytowane przez LGOLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zafarby w wyświetlanym obrazie w oledach zdarzają się cały czas. Oczywiście temperatura barw może się zmieniać trochę przy patrzeniu pod kątem. Ale jeśli widzisz zafarby przy krawędziach oglądając na wprost to coś nie tak z egzemplarzem.

Ja bym na Twoim miejscu zwrócił ten tv jak możesz. Z reklamacją tego później może być różnie i to Ci się na 99% nie poprawi. Miałem kiedyś w oledzie od lg mały zafarb z jednej strony i mi się akurat udało z gwarancją. Ale często jest to nie uznawane.

Szkoda się męczyć, a skoro już na początku Cię to gryzie, to tymbardziej. I wcale tv nie musi mieć przepracowanych godzin w sklepie. Taka jest niestety kontrola jakości paneli oledowych.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cztery lata pracowałem w fabryce telewizorów.  Panel na pewno jest uszkodzony. Uszkodzenie  wygląda jak clouding  w telewizorach LCD.  To  jest OLED i nie powinno być  czegoś takiego na ekranie. Proponuje zgłosić usterkę.Czasami takie uszkodzenie można zlikwidować  gdy uruchomisz  recznie  konserwacje panelu.Jeśli już to zrobiłeś i nie ma poprawy to tylko serwis.

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wyjaśnili inżynierowie z LGD, to nie jest uszkodzenie panelu tylko objaw niejednorodności w procesie produkcyjnym panelu. Różnice w grubości anody powodują że panel w niektórych miejscach przepuszcza więcej światła czerwonego. Sytuacja ani się nie polepszy z czasem ani się nie pogorszy, tak po prostu wygląda ten konkretny panel ze względu na fizyczne własciwości. Konserwacja panelu nic tu nie pomoże bo to problem z optyką, a nie elektroniką.

Porada którą dostałem to oddać do sklepu i kupić nowy telewizor i tak od zawsze robimy. Może to i niewygodne ale w pracy wolimy to niż płacić dodatkowe 1000 dolarów za telewizor żeby ktoś dokładniej obejrzał panel w fabryce. Sytuacja i tak się poprawia, za czasów C8 bez przebarwień był jeden panel z czterech a teraz to jakieś 90%. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...