Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Było widać, że rozdziałka na TVP 4K wyższa niż na HD. Niestety przynajmniej u mnie obraz mocno prześwietlony. Na TVP Sport kolory właściwe, obraz jakościowo oczywiście gorszy, na TVP 4K  obraz jakościowo lepszy, ale z duże rozjaśnienie, kolory bledsze, ale do tego wszytko prześwietlone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to obraz nie powalał jakością... trochę słabe te 4K. HDRu brak... szczęka mi nie opadła niestety.

Posiadam TV LG Oled B7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie był to obraz na opad szczęki. Zgadzam się, ze był prześwietlony. Brak HLG rozczarował zwłaszcza, ze transmisja ma takie możliwości copokazują brytyjczycy. Porównywałem do przekazau jak zwykle dla mnie wzorcowego czyli ARD/ZDF i porównanie obu obrazów pokazało że 4K do FHD to naturalna ewolucja a nie rewolucja ...no ale tego sie spodziewaliśmy raczej. NIe znam się na technikaliach na tyle ale zakładam, że TVP jest w stanie skorygowac coś w transmisji tak żeby obraz przypominał te z ligii mistrzów jeżlei chodzi o odwzorowanie barw i jasność obrazu. POdsumowując może być :) ale jaksię przełączyło na C+4K to widac że można dużooo lepiej w kategorii obraz  :)

Niemniej jednak mimo wszystko brawo dla telewizji. Mimo wszystko jesteśmy w gronie ekskluzywnym jeżeli chodzi o przekaz treści 4K w Europie.

 

 

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

A na ilu calach oglądasz i jaki masz sprzęt?

oled 65

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Parza napisał:

Jak to jest z dostępem doTVP4K i C+4k przez moduł CAM CI+ bo u mnie cały czas brak dostępu (6)? 

Masz abonament czy na kartę?

Kiedy aktywowałeś kartę?

1 godzinę temu, mjasinsk napisał:

No nie był to obraz na opad szczęki. Zgadzam się, ze był prześwietlony. Brak HLG rozczarował zwłaszcza, ze transmisja ma takie możliwości copokazują brytyjczycy. Porównywałem do przekazau jak zwykle dla mnie wzorcowego czyli ARD/ZDF i porównanie obu obrazów pokazało że 4K do FHD to naturalna ewolucja a nie rewolucja ...no ale tego sie spodziewaliśmy raczej. NIe znam się na technikaliach na tyle ale zakładam, że TVP jest w stanie skorygowac coś w transmisji tak żeby obraz przypominał te z ligii mistrzów jeżlei chodzi o odwzorowanie barw i jasność obrazu. POdsumowując może być :) ale jaksię przełączyło na C+4K to widac że można dużooo lepiej w kategorii obraz  :)

Niemniej jednak mimo wszystko brawo dla telewizji. Mimo wszystko jesteśmy w gronie ekskluzywnym jeżeli chodzi o przekaz treści 4K w Europie.

 

 

Co do tego braku HLG  mam taką hipotezę, że dostali sygnał z HDR/HLG ale coś skopali w konfiguracji strumienia wyjściowego i wysłali  ten HDR jako SDR ze skopanym kontrastem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, tylko zerknąłem, gdyż nie mam teraz czasu, ale obraz 4k już nie jest przeswietlony, a nasycenie kolorów ok. Całe szczęście, że reagują szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakościa ogólnie brytyjczycy raportowali na forum, że nadmiernego szału nie ma wiec może w tym tez być wina organizatorów i tego czego używają do transmisji. Jeżeli bedę miał czas możliwiści i odrobine talentu to załozę VPN na routerze i spróbuję z angielską aplikacją BBC iplayer z tym, ż enigdzie nie mogę się doczytac czy 35 meczów które w otwartym oknie dają będą w HDR bo w 4 k mają być.

 

2 godziny temu, adawro napisał:

Masz abonament czy na kartę?

Kiedy aktywowałeś kartę?

Co do tego braku HLG  mam taką hipotezę, że dostali sygnał z HDR/HLG ale coś skopali w konfiguracji strumienia wyjściowego i wysłali  ten HDR jako SDR ze skopanym kontrastem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na BBC player ma być w 4k transmisja?

Eee, to jest szansa że sobie w 4k jednak obejrzę, jeszcze dziś

 

Zainstalowałem BBC player na telefonie, to obraz lepszy niż z Nc+Go, TVP sport.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK.

Dzięki za link.

 

 

No niestety, chyba nici z tego. Mój LG z 2015, nie jest na liście.
Ale HDR miało nie być a na Netflixie jest, to i może BBC player zadziała w 4k...
Spróbuję napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam z 4K...

Iwan z reklamy nC+ pewno już olał Polskę i jej  tvp4K... :lol:

Toż to jest prawdziwy szał, i oczopląs. :D

http://satkurier.pl/news/171649/mundial-takze-w-rozdzielczosci-8k.html

#BezszałuPolish4K

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mjasinsk napisał:

Co do jakościa ogólnie brytyjczycy raportowali na forum, że nadmiernego szału nie ma wiec może w tym tez być wina organizatorów i tego czego używają do transmisji. Jeżeli bedę miał czas możliwiści i odrobine talentu to załozę VPN na routerze i spróbuję z angielską aplikacją BBC iplayer z tym, ż enigdzie nie mogę się doczytac czy 35 meczów które w otwartym oknie dają będą w HDR bo w 4 k mają być.

 

 

 

2 godziny temu, mjasinsk napisał:

Co do jakościa ogólnie brytyjczycy raportowali na forum, że nadmiernego szału nie ma wiec może w tym tez być wina organizatorów i tego czego używają do transmisji. Jeżeli bedę miał czas możliwiści i odrobine talentu to załozę VPN na routerze i spróbuję z angielską aplikacją BBC iplayer z tym, ż enigdzie nie mogę się doczytac czy 35 meczów które w otwartym oknie dają będą w HDR bo w 4 k mają być.

 

 

Mam abonament od 3.2015

Edytowane przez Parza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zyga000 napisał:

Było widać, że rozdziałka na TVP 4K wyższa niż na HD. Niestety przynajmniej u mnie obraz mocno prześwietlony. Na TVP Sport kolory właściwe, obraz jakościowo oczywiście gorszy, na TVP 4K  obraz jakościowo lepszy, ale z duże rozjaśnienie, kolory bledsze, ale do tego wszytko prześwietlone.

Też mnie to rozpie....ło! Pomogła zmiana w ustawieniach tv. Dotychczas używałem wyłącznie skalibrowanych ustawień ekspert ciemne i jasne pomieszczenie. W przypadku TVP 4K oglądam w trybie efekt HDR. Obraz jest co prawda "mocno kolorowy" ( nie chcę grzebać w ustawieniach gdyż tv jest po kalibracji) ale dużo ostrzejszy! Dzisiaj dźwięk już dociera "z pod telewizora" nie z tylnego, lewego głośnika. Do końca mundialu może i obraz opanują tak że będzie wyglądał jak film 4K UHD HDR z płyty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziemy mieli mecze w HLG HDR na C+4K bo właśnie po raz pierwwzy co prawda plansza testowa ale przyniosła wyświetlenie HDR na moim TV. Dotychczas tylko materiały VOD wywoływały HDR. Zreszta na pasku ultrabox również jasnieje dumnie HDR :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo HDR, to właśnie zauważyłem że canal+ 4k zaczął nadawać w HLG, co zostało wykryte przez mojego OLEDa LG !!! :D Będzie można więc pewnie obejrzeć już dziś mecz Portugalia-Hiszpania w HDRze :)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś oleda i u mnie nic nie wykrywa

Edit: a nie - jest faktycznie :D ale jestem ciekaw teraz meczu... mam nadzieję, że powali

Edytowane przez medzik1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Tak a propo HDR, to właśnie zauważyłem że canal+ 4k zaczął nadawać w HLG, co zostało wykryte przez mojego OLEDa LG !!! :D Będzie można więc pewnie obejrzeć już dziś mecz Portugalia-Hiszpania w HDRze :)

Jest pewna różnica w HLG HDR między TVP4K a C+4K. Na obu kanałach zaświeca się znacznik HDR w lewym górnym rogu (zaraz po zmianie kanału). Natomiast jak sprawdzam pilotem parametry sygnału, to na C+ HDR jest, a na TVP już nie.

9 godzin temu, mjasinsk napisał:

No nie był to obraz na opad szczęki. Zgadzam się, ze był prześwietlony. Brak HLG rozczarował zwłaszcza, ze transmisja ma takie możliwości copokazują brytyjczycy. Porównywałem do przekazau jak zwykle dla mnie wzorcowego czyli ARD/ZDF i porównanie obu obrazów pokazało że 4K do FHD to naturalna ewolucja a nie rewolucja ...no ale tego sie spodziewaliśmy raczej. NIe znam się na technikaliach na tyle ale zakładam, że TVP jest w stanie skorygowac coś w transmisji tak żeby obraz przypominał te z ligii mistrzów jeżlei chodzi o odwzorowanie barw i jasność obrazu. POdsumowując może być :) ale jaksię przełączyło na C+4K to widac że można dużooo lepiej w kategorii obraz  :)

Niemniej jednak mimo wszystko brawo dla telewizji. Mimo wszystko jesteśmy w gronie ekskluzywnym jeżeli chodzi o przekaz treści 4K w Europie.

 

 

Dziś jest już dużo lepszy obraz, jak już chyba wszyscy zauważyli;)

Natomiast dźwięk (komentator), mimo że poprawnie umiejscowiony, to słabo zrozumiały, szczególnie jak słucham cicho. No ale to już chyba "słynna", polska szkoła dźwiękowa:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co jest z moim HDR'em? Przełączam na Canal+ 4K na mecz Portugalia - Hiszpania i od razu włącza mi się HDR ale...obraz robi sie mocno przyciemniony i wyblakły! Względem SDR to niebo a ziemia na korzyść niestety SDR. Przełączałem ręcznie na HGL, HDR10 i jest to samo. Jestem zmuszony oglądać z wyłączonym HDR'em bo obraz jest zbyt przyciemniony i jednoczesnie jakiś wyblakły. Dodam ze w grach video HDR świetnie sie spisuje, jest jasno, uwydatnia wszystkie szczegóły itd.. Model telewizora to Sony 75XE9005. Ktoś ma jakieś pomysły? 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Barnaba napisał:

Natomiast dźwięk (komentator), mimo że poprawnie umiejscowiony, to słabo zrozumiały, szczególnie jak słucham cicho. No ale to już chyba "słynna", polska szkoła dźwiękowa:( 

No proszę - na C+4K jakość dźwięku bardzo dobra. Czyli da się;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sixxtbone napisał:

Panowie, co jest z moim HDR'em? Przełączam na Canal+ 4K na mecz Portugalia - Hiszpania i od razu włącza mi się HDR ale...obraz robi sie mocno przyciemniony i wyblakły! Względem SDR to niebo a ziemia na korzyść niestety SDR. Przełączałem ręcznie na HGL, HDR10 i jest to samo. Jestem zmuszony oglądać z wyłączonym HDR'em bo obraz jest zbyt przyciemniony i jednoczesnie jakiś wyblakły. Dodam ze w grach video HDR świetnie sie spisuje, jest jasno, uwydatnia wszystkie szczegóły itd.. Model telewizora to Sony 75XE9005. Ktoś ma jakieś pomysły? 

a1 oled to samo, poza tym dzwiek z trybun praktycznie wyciszony do minimum, podwojna lipa, tvp 4k mecz egipt urugwaj byl idealny wizualnie nawet bez hdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blant

Z dzwiękiem tez potwierdzam, też wyblakły, mdły. wracając do HDR, jedynym u mnie rozwiązaniem jest wyłączenie HDR'u co i tak jest pozytywem bo na innych forach (fora Satkuriera) raportują te same problemy z "bladością" obrazu w HDR i nie mogą HDR'u wyłączyć. Szkoda, chciałem doświadczyc tego hdr w sporcie ale nie wyszło.

Przy najbliższym meczu na Canal+ 4K sprawdze jeszcze ten HDR na drugim tv, tym razem na Sony 65 ZD1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sixxtbone napisał:

@blant

Z dzwiękiem tez potwierdzam, też wyblakły, mdły. wracając do HDR, jedynym u mnie rozwiązaniem jest wyłączenie HDR'u co i tak jest pozytywem bo na innych forach (fora Satkuriera) raportują te same problemy z "bladością" obrazu w HDR i nie mogą HDR'u wyłączyć. Szkoda, chciałem doświadczyc tego hdr w sporcie ale nie wyszło.

Przy najbliższym meczu na Canal+ 4K sprawdze jeszcze ten HDR na drugim tv, tym razem na Sony 65 ZD1. 

HDR dziala jak wcisniesz Home i przegladasz kafelki :) i tylko tam, pytanie czy to problem sony?

Edytowane przez blant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...