Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zyga000 i zbycho45, pytanie do Was Panowie: czy obaj macie dekodery 4k od operatora tj. od nc plus? Mnie doprowadza już do szału to tvp 4k, posiadam tv panasonica dx780 oraz ultraboxa+ 4k od ncplus. Jeśli obaj macie też od nich sprzęt to jutro będę miał do Was prośbę o sprawdzenie parametrów w opcjach dekodera: ustawienia - diagnostyka - HDMI. Wyjaśnię o co chodzi i dam zdjęcia jak to u mnie wygląda. Może nam się uda tutaj uporać z tym problemem. Liczę, że może panowie Piotrek i Maciek coś nam wtedy podpowiedzą  
Edit1:
Pozwoliłem sobie zrobić listę osób, które oprócz mnie mają problem z tvp4k:
zbycho45: LG Oled 55B7V + jaki dekoder?
Snookerman: "telewizor LG Oled 65B6 i dekoder 4K Turbobox" (pewnie chodziło Ci o ultraboxa ;))
zyga000: Sony Oled 65a1 + jaki dekoder?
 
Ultrabox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Cześc,

jest blokada kontentu i jak znam BBC to zanim to zrobili to sprawdzili co i jak pod kątem prawnym.

Używam VPN ale ustawianie to było piekło. Gdyby nie determinacja żeby potestowac to z powodu samych meczów nigdy bym się z ato nie zabrał. Po za tym nie nastawiaj się do końca odnośnie samego urządzenia poniewaz różne urzadzenia mają różne wersje odtwarzacza, np. na Nvidia Shield mam aplikację identyczna jak na LG OLED ale tylko na Oledzie udało mi się uruchomić straming i tylko OLED dawał mi opcję UHD. Tzn na Shield nie dośc że wyskakiwał błąd streamingu to jeszcze nie miałem opcji wyboru meczu w UHD.

Jeżeli nie bawisz się w testy tylko chcesz pooglądac mecze to odpuść sobie iPlayera

 

pzdr

 

9 godzin temu, pmcomp napisał:

Mam zainstalowanego iplayera BBC na ROKU. Niestety z Polski nie mam dostepu. Czy oni stosuja blokadę regionalną po IP? Nie powinni bo przecież prawo sie zmieniło.

jedyne co mi przychodzi na myśl, że mam konto zarejestrowane z Polski i być może dlatego widze ciemność.

 

Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo koledzy ,zeby ogladac BBC to trzeba placic abonament i dla tego poza granicami UK dostep jest zablokowany. Kozystanie z iplayera podlega tym samym zasadom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wyglądają ustawienia łącza HDMI (menu-ustawienia-diagnostyka) gdy w tv jest ustawiony tryb 1 dla HDMI, gdy ustawie tryb 2 w tv opcja HDMI-wideo w dekoderze widoczna na zdjęciu zmienia się z YCBCR 4:2:0 na YCBCR 4:2:2 12bit

http://www.imagebam.com/image/cb7678901990454

Sprawdźcie jak to u Was wygląda i spróbujcie pozmieniać i potestować ;)

A to są te tryby HDMI w opcjach tv na przykładzie Panasa, w innych markach pewnie też to jest gdzieś do zmiany :)

http://eng-ca.faq.panasonic.com/app/answers/detail/a_id/33923/~/troubleshooting---no-audio-or-video-when-connected-to-cable%2Fsatellite-box-via

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, peyo111 napisał:

Bo koledzy ,zeby ogladac BBC to trzeba placic abonament i dla tego poza granicami UK dostep jest zablokowany. Kozystanie z iplayera podlega tym samym zasadom.

Jesli płacisz abonament z content BBC w UK to zgodnie z nowymi regulacjami EU masz prawo do dostepu do tego contentu z każdego numeru IP w Unii Europejskiej.

Podobnie jest w Polsce za nc+, IPLA czy player+. Masz dostęp na terenie EU.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy:

Teraz pytanie za 100 pkt: dlaczego u mnie (nie wiem jak u Was) wczorajszy mecz o 21 był wyprany a osoba mająca tv Samsunga z modułem i kartą od nc+ potrafiła go zgrać w takiej jakości:

https://www41.zippyshare.com/v/rTS3tVNJ/file.html

Jak to włączam u siebie na odtwarzaczu egreat A5 obraz jest bdb!

media info o pliku:

Video
ID                                       : 166 (0xA6)
Menu ID                                  : 4807 (0x12C7)
Format                                   : HEVC
Format/Info                              : High Efficiency Video Coding
Format profile                           : Main 10@L5.1@High
Codec ID                                 : 36
Duration                                 : 2 h 5 min
Bit rate                                 : 24.2 Mb/s
Width                                    : 3 840 pixels
Height                                   : 2 160 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 50.000 FPS
Standard                                 : Component
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0 (Type 0)
Bit depth                                : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.058
Stream size                              : 21.2 GiB (94%)
Color range                              : Full
Color primaries                          : BT.709
Transfer characteristics                 : BT.709
Matrix coefficients                      : BT.709

Jak widać color range jest FULL, przestrzeń bt709

A teraz sampel od tej samej osoby z  ostatniego meczu z c+4K 

https://www118.zippyshare.com/v/MX3uIBTV/file.html

media info o pliku:

Video
ID                                       : 172 (0xAC)
Menu ID                                  : 4463 (0x116F)
Format                                   : HEVC
Format/Info                              : High Efficiency Video Coding
Format profile                           : Main 10@L5.1@High
Codec ID                                 : 36
Duration                                 : 15 h 37 min
Bit rate                                 : 24.2 Mb/s
Width                                    : 3 840 pixels
Height                                   : 2 160 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 50.000 FPS
Standard                                 : Component
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0 (Type 0)
Bit depth                                : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.058
Stream size                              : 158 GiB
Color range                              : Limited
Color primaries                          : BT.2020
Transfer characteristics                 : HLG
Matrix coefficients                      : BT.2020 non-constant

Jak widać tutaj mamy color range limited, przestrzeń bt2020

Do czego zmierzam? Jeśli ultrabox podaje ciągle w rozdzielczości 4k bt2020 (a podaje bo w opcjach tv pojawia się taka przestrzeń, jak zmienimy na 1080p to leci RGB i można zmienić na wysoki/niski poziom HDMI w tv) to mamy chyba do czynienia z tym co pisałem wcześniej i pokazywałem na dwóch obrazkach czyli:

mecz na c+ jest ok bo jest puszczany w color range limited a dekoder razem z telewizorem mają spasowane pod to ustawienia

mecz z tvp4k nie jest dobry ponieważ sygnał leci w FULL range a dekoder i tv nie mają spasowanej pod to jakiejś opcji (problemem jest albo tv, albo dekoder albo oba albo może kabel hdmi lub ewentualnie jakieś ustawienie), ogólnie chodzi mi o to że sprzęt czeka na sygnał limited dostaje full i jest efekt wyprania

Więcej nie jestem w stanie tutaj podziałać, nie mam odpowiednio dużej wiedzy ani sprzętu do testów. Jeśli ktoś na podstawie tego co napisałem wyciągnie skutecznie wnioski to super. Bo jedni na meczach tvp4k mleka nie mają a inni go mają więc ja bym tutaj wykluczył winę nadawcy.

Pozdrawiam, udanej soboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pmcomp napisał:

Jesli płacisz abonament z content BBC w UK to zgodnie z nowymi regulacjami EU masz prawo do dostepu do tego contentu z każdego numeru IP w Unii Europejskiej.

Podobnie jest w Polsce za nc+, IPLA czy player+. Masz dostęp na terenie EU.

 

Pozdro

I ja sie z tym zgadzam . Ale co to ma wspolnego z osobami ktore mieszkaja w Polsce i nie placa abonamentu w UK. Jesli ktos uzywa VPN i korzysta np z BBC iplayera i nieplaci do tego TV Licence to jest to chyba zwykla kradziez , nieprawdaz?

Odbior sygnalu i nie placenie abonamentu jest w UK karane mandatem do 1000£

Dla tych ktorzy chca legalnie korzystac z iplayera  poza granicami UK a nie mieszkaja w Uk i nie placa abonamentu , jest taka mozliwosc. Mozna wykupic dostep za 5 £ miesiecznie  . Zalogowac sie ,zaplacic i ogladac. Po co kombinowac

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zainstalowanego iplayera BBC na ROKU. Niestety z Polski nie mam dostepu. Czy oni stosuja blokadę regionalną po IP? Nie powinni bo przecież prawo sie zmieniło.
jedyne co mi przychodzi na myśl, że mam konto zarejestrowane z Polski i być może dlatego widze ciemność.
 
Pozdro

Na jakim roku, dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, peyo111 napisał:

I ja sie z tym zgadzam . Ale co to ma wspolnego z osobami ktore mieszkaja w Polsce i nie placa abonamentu w UK. Jesli ktos uzywa VPN i korzysta np z BBC iplayera i nieplaci do tego TV Licence to jest to chyba zwykla kradziez , nieprawdaz?

Odbior sygnalu i nie placenie abonamentu jest w UK karane mandatem do 1000£

Dla tych ktorzy chca legalnie korzystac z iplayera  poza granicami UK a nie mieszkaja w Uk i nie placa abonamentu , jest taka mozliwosc. Mozna wykupic dostep za 5 £ miesiecznie  . Zalogowac sie ,zaplacic i ogladac. Po co kombinowac

i tak i nie. Z tego co przeczytałem na stronie BBC dostęp do transmisji UHD traktuja jako testowy, nie gwarantują ani jakości ani dostępu ze względu na ograniczoną ilość uzytkowników którzy moga z tego korzystac. Zreszta tu tez chyba ktos o tym pisał. Po za tym o ile sie orientuje dostę UHD jest wyłącznie na beta testowym Iplayerze. Tego dostepu nie gwarantuje w abo, o tym że jest to dostęp testowy informują praktycznie w każdym miejscu. Oczywiście idąc Twoją logika może jest to dostęp testowy wyłącznie dla abonentów opłacających abonament i w takim przypadku faktycznie nie powinno się z tego korzystać. Osobiście nie zamierzam bo potwornie irytuje mnie brytyjski akcent a brytyjski komentarz powoduje że zaczynam kochac Szpakowskiego i Szaranowskiego razem wziętych. Co do samej transmisji tak jak napisałem. TVP4K 3/10 C+4k 6/10 BBC 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje iplayer mam w tv i nie widze, zeby to byla jaka testowa. Na komorce i tak nie ma UHD. Moze znajdzie sie jakis odwazny ,wykupi dostep, zainsataluje apke na tv i odpali iplayera. Wtedy bedzie wiadomo czy to dziala. Co do samych transmisji  nie mialem nigdy problemu z ogladaniem, czasem tylko obraz sie zacina, ale ostatnio jakby rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ta Wasza pasjonująca dysputa o BBC ma wspólnego NC+??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o nc+ tylko o TVP 4K. I w tym miejscu wymieniamy sie z kolegami swoimi spostrzezeniami na temat jakosci nadawanego sygnalu UHD z odbywajacych sie wlasnie Mistrzostw Swiata w pilce kopanej. To, ze pojawil sie tu watek o BBC i jej transmisji nie zostal zapoczatkowany prze ze mnie. Jesli czujesz sie urazony to bardzo Cie przepraszam.Niestety nie moge ogladac tychze mistrzostw w jakze przeswietnej TVP 4K ani na cudownych programach nc+. Jako, ze mieszkam poza granicami PL, pozostaje mi tylko biedna BBC lub ITV.  Prosze opisz twoje wrazenia z ogladania MS na programach TVP 4 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:


Na jakim roku, dokładnie?

 

streaming-stick-plus-and-remote-gb.png

 

https://www.roku.com/en-gb/products/streaming-stick-plus

 

4K lata po wi-fi ac. Wspiera VP 9.2. Niestety nie można dograć polskich serwisów. Do Netflixa i YouTube to bajka.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, peyo111 napisał:

To nie jest temat o nc+ tylko o TVP 4K. I w tym miejscu wymieniamy sie z kolegami swoimi spostrzezeniami na temat jakosci nadawanego sygnalu UHD z odbywajacych sie wlasnie Mistrzostw Swiata w pilce kopanej. To, ze pojawil sie tu watek o BBC i jej transmisji nie zostal zapoczatkowany prze ze mnie. Jesli czujesz sie urazony to bardzo Cie przepraszam.Niestety nie moge ogladac tychze mistrzostw w jakze przeswietnej TVP 4K ani na cudownych programach nc+. Jako, ze mieszkam poza granicami PL, pozostaje mi tylko biedna BBC lub ITV.  Prosze opisz twoje wrazenia z ogladania MS na programach TVP 4 K.

Ja zainicjowałem wątek BBC ponieważ jakość nadawania trzeba jeżeli jest możliwość do czegoś porównać. Skoro wątek jest o TVP4K to tragiczną jakośc ( w kontekście 4k) trzeba i nawet należy porównać bo napisanie tylko że "mi się nie podoba" to trochę za mało. Temat jest jasny i chodzi o TVP i 4K a nie mecze mistrzostw świata bo to nie jest forum sport.pl. Natomiast rzadko można trafić tak, żeby ten sam porzekaz był na kilku róznych platformach w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
streaming-stick-plus-and-remote-gb.png&key=d46d8a859aec8f2ec98495106ce5a546b7c46d40c4a58cef552b141c1a5c64bd
 
https://www.roku.com/en-gb/products/streaming-stick-plus
 
4K lata po wi-fi ac. Wspiera VP 9.2. Niestety nie można dograć polskich serwisów. Do Netflixa i YouTube to bajka.
 
Pozdro

Na sticku, chyba BBC player został autoryzowany, bo ma roku 3 działał a potem na modelu ultra, nie działał. Na sticku chyba znowu działa, nie wiem na 100% bo mam roku3 i roku ultra.

Brawo Szwecja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:


Na sticku, chyba BBC player został autoryzowany, bo ma roku 3 działał a potem na modelu ultra, nie działał. Na sticku chyba znowu działa, nie wiem na 100% bo mam roku3 i roku ultra.

Brawo Szwecja!

no juz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i doopa i juz po wspanialym kanale TVP 4 K. Koniec marzen o fantastycznej jakosci na TVP ???

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...