Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś efektu HDR nie zauważyłem, ale tak naprawdę nie było za wiele okazji ku temu.

Dźwięk wreszcie bardzo klarowny, odgłosy stadionu całkiem w porządku (tak na 4+)

Obraz nie taka "żyletka" jak bywała na niektórych meczach z Ligi Mistrzów ale zauważalnie lepszy od FHD.

Szkoda że tak mało meczów na C+4K, ale może TVP dogoni (głównie dźwiękowo).

Reasumując, warto było zainwestować w TV UHD :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz na meczu Portugalia-Hiszpania na C+ 4K UHD świetny na moim ZD9. Tryb obrazu zmieniłem na ustawione specjalnie pod HDR kino domowe, normalnie telewizję oglądam na standardowym. Trzeba pamiętać że HDR ma świecić wtedy kiedy ma świecić ? a mecz to jednak dość statyczny obraz, ale zerknijcie na jupitery na stadionie (np. po meczu kiedy piłkarze sobie dziękują). Jest tak jak być powinno. Ciekawe jak będzie prezentował się mecz w dzień przy słońcu, kiedy np. część murawy będzie w cieniu.

Natomiast zastrzeżenia mam do dźwięku, komentator jest zbyt głośny, musiałem sciszyć dialog level w moim ampli, bo to filmów mam zawsze +1 żeby dialogi były nieco głośniejsze. Ale i tak to mało dało, może kibice mało śpiewali ? włączyłem oczywiście straight bo na codzień telewizję mam na 7ch stereo niczym radio.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy może jeszcze jakiś mecz na TVP będzie w DOLBY ATMOS. Czy to raczej była jedno razowa edycja na potrzeby testów?

:rolleyes:

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta kamera na meczu Arg- Islandia na TVP4K była taka oddalona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, _daras_ napisał:

Czemu ta kamera na meczu Arg- Islandia na TVP4K była taka oddalona?

Też sobie zadawałem to pytanie. Wczoraj na meczu Portugalia - Hiszpania na canal+ 4k było to samo. Pytanie czy na sygnale FHD było tak samo ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylo/ nie jest, sprawdz tvp sport. chyba celowy zabieg dla sygnalu 4K, wygladalo to dramatycznie.

w meczu dunczykow to samo ale duzo lepsze ustawienie mimo to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz: obraz na TVP4K jest dużo ciemniejszy niż na TVP Sport w HD. Tak więc co Wy na to żeby włączyć tryb sport na defaultowych ustawieniach? Generalnie tego nie lubię bo jest za jasno i za kolorowo ale w tym przypadku robi robotę! Oczywiście HDR to co innego, więc warto mieć osobny tryb obrazu konkretnie pod HDR właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ogladaliscie w TVP 1 HD  mecz towarzyski Polska-Litwa w Naziemnej i z Dolby Atmos? jak to brzmialo i na jakim sprzecie? 

 

https://www.svgeurope.org/blog/headlines/poland-broadcasts-its-first-football-match-in-dolby-atmos/

 

17 hours ago, raf7705 said:

Był mecz w dolby atmos?

Nie jestesmy zaangazowani w projekt kanalu UHD, ale z tego co mi wiadomo: NIe.  Sygnal w Dolby Atmos/Immersive Sound jest dostarczany z Rosji do polskiego playoutu, natomiast wszystkie mecze sa kodowane do Dolby Digital Plus 5.1. Tak wiec zarowno w Orange, nC+ jak i w DVB-T (HD) macie surround sound. 

Jedyny mecz w Dolby Atmos do tej pory to realizacja wlasna TVP meczu towarzyskiego Polska - Litwa na Narodowym. Sygnal byl udostepniony w Naziemnej, na TVP 1 HD,  jako dodatkowe sciezki audio towarzyszace sygnalowi Dolby Digital Plus 5.1.

Przy produkcji na stadionie wymieniono jeden mikrofon, na mikrofon 3D, zbierajacy odglosy tlumu oraz dostosowano woz tranmisyjny do obslugi miksu na zywo w Dolby Atmos. To wszystko. Szczegoly produkcji w linku

https://www.linkedin.com/pulse/tvp-1-hd-broadcasts-its-first-ever-football-match-dolby-kowalska/

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu Dolby Atmos czy HDR w meczach?:huh: Do tych wrzasków wystarczy zwykły uprzestrzenniacz czy inny efekt 3D obecny w wielu sprzętach. Albo zawiesić kiełbachę na żyrandolu - odgłosy roju much spod sufitu będą podobne. To nie blockbuster  z Hollywood, żeby tak to celebrować...
 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest już coś. Ta transmisja z Warszawy w dolby atmos. Nie mam naziemnej, to i tak bym nie obejrzał ale dziwię się, że tak cicho o tym na forum.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

     Igrzyska zaczęły się, część kibiców napięła się i zakupiła sprzęt spełniający standard 4K. I co przeziębili się?

Moim zdaniem otrzymujemy przekaz 2K na platformie nc+, który jest przeskalowywany do 4K, aby dumnie umieścić znaczek w rogu ekranu i marketingowo pompować niszę odbiorników celem ich zakupu.

Dźwięk? Masz wrażenie przebywania na stadionie, lecz kto wpadł na pomysł umieszczenia lektora w tle przedniego prawego głośnika? Niestety nie przyzwyczaiłem się do tej formy przekazu.

Jeśli jest to przeskalowane 4K, jest to powód do wystąpienia na drogę prawną.

Dziękuję za zapoznanie się z moimi spostrzeżeniami, proszę o uwagi.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. na forum sony temat wyjasniajacy wszystko, problem z hdr z sat to problem sony, nie nadawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzymy powodzenia na drodze sądowej, hehehe.

Połowa filmów na UHD, jest przeskalowanym FHD.

Z tego co wiem, to sygnał z Rosji mają 4k DD+ 5.1

Ps

Japonia transmituje 8k.

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2018 o 11:03, Barnaba napisał:

oled 65

To polecam oceniać rozdzielczość (benefity płynące z 4K i widocznych szczegółów) z niecałych 2m na takiej przekątnej ;-). Ja na 78" oraz z projektora 110" widzę dużą różnicę z 3m. Przecież TVP Sport wygląda dużo biedniej. I mówię tutaj o samej rozdzielczości a nie HDR itd. W ogóle nie wyobrażam sobie oglądania czegoś w HD na takich przekątnych...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, bez jaj. Filmy z płyt bd na 130" wyglądają bardzo dobrze z 3m.

Też mam tv 79" i cały czas oglądam sygnał HD. Tak z 3.5m jest ok. Ale na Canal plus sport, jak leciały transmisje jakieś, to był lepszy obraz niż teraz na TVP.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Wyglądają dobrze a może i bardzo dobrze dla Ciebie. Nie dopisałeś tylko, że jak ten sam film odpalisz z Ultra HD Blu-ray i ocenisz samą rozdzielczość to różnica jest widoczna dobrze gdy staniesz te 3m od tych 130". A jak dodamy do tego HDR i szeroki gamut to już jest duża różnica między wersjami Full HD a Ultra HD.

Dodatkowo przypominam, że rozmawiamy o nadawaniu przez sat a nie najlepszej jakości jaką dają płyty. Więc ten wpis trochę nie na temat.

Dodatkowo polecam przypomnieć sobie ten temat: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/. Nie wiem jaki masz wzrok, czy chodzisz w okularach itd. Każdy ma inny wzrok i może mieć różne odczucia co do oceny samej rozdzielczości. Podobnie jak kolega wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Zgadza się. Ale nie tak , żeby FHD, nie dało się oglądać, o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tak napisał? Bo ja na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle nie wyobrażam sobie oglądania czegoś w HD na takich przekątnych...

 A to, czego się tyczyło?

 

Ok.

To do 110" się nie wypowiadam, bo sygnał z Nc+ stwierdziłem, że jest za słaby na projektor, no ale telewizję na 79" oglądam i na kanałach HD, tak najgorzej nie jest.

Oczywiście SD na 79" już się oglądać nie da za bardzo.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego, że ja sobie nie wyobrażam oglądania HD meczu na projektorze i tv Ultra HD bo jest duża różnica w jakości na tvp 4k czy tym bardziej Canal+ UHD 4K z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że jak zobaczyło się coś lepszego, to ciężko wrócić do gorszego (czyli HD).
To zrozumiałe ale z tym wyrażeniem "nie wyobrażam sobie", to trochę przesadziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz TVP4K i Canal+ UHD? Dziwne bo na TVP Sport HD jest dla mnie słabe HD... dlatego nie przesadzam i na ten sygnał patrzeć nie mogę bo jest słaby sam w sobie ? HD może być duuuuuuuuuuużo lepsze w sporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam mecz na jedynce teraz.

Nie mam kanałów 4k ale zakładam że są lepsze niż HD.

Ale z drugiej strony HD nie jest takie złe, żeby nie dało się oglądać, na tych 79".

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...