Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna rzecz: obraz na TVP4K jest dużo ciemniejszy niż na TVP Sport w HD. Tak więc co Wy na to żeby włączyć tryb sport na defaultowych ustawieniach? Generalnie tego nie lubię bo jest za jasno i za kolorowo ale w tym przypadku robi robotę! Oczywiście HDR to co innego, więc warto mieć osobny tryb obrazu konkretnie pod HDR właśnie.
Właśnie. Na moim A1 o dziwne przy HDR tryb sport wygląda ciekawie, bo niestety w normalnym kino słabo, coś ktoś sknocil.
To polecam oceniać rozdzielczość (benefity płynące z 4K i widocznych szczegółów) z niecałych 2m na takiej przekątnej ;-). Ja na 78" oraz z projektora 110" widzę dużą różnicę z 3m. Przecież TVP Sport wygląda dużo biedniej. I mówię tutaj o samej rozdzielczości a nie HDR itd. W ogóle nie wyobrażam sobie oglądania czegoś w HD na takich przekątnych...
Różnica w rozdzielczości jest spora. Niestety na tv sony jest coś nie halo z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądam mecz na jedynce teraz.
Nie mam kanałów 4k ale zakładam że są lepsze niż HD.
Ale z drugiej strony HD nie jest takie złe, żeby nie dało się oglądać, na tych 79".
 
 
 
 


Ps
A wiele razy padało stwierdzenie na forum, że samej rozdzielczości nie widać różnicy, hehehe. Jednak widać
Zawsze uważałem, że widać, przy odpowiedniej średnicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego został stworzony kalkulator odległości. Benefit płynący z rozdzielczości jest zawsze na ostatnim miejscu w UHD. Najbardziej liczy się HDR i szeroki gamut bo to one przybliżają obraz wyświetlacza do tego ze świata rzeczywistego (z każdej odległości) a nie sama rozdzielczość, której benefity widać tylko z odpowiedniej, bliskiej odległości od ekranu. Szczególnie tak małego jak 55 czy 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na meczu był HDR i szeroka paleta?
Chyba nie...
Rozdzielczość i bitrate, pewnie zrobił robotę, że byłeś taki zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

Benefit płynący z rozdzielczości jest zawsze na ostatnim miejscu w UHD. Najbardziej liczy się HDR i szeroki gamut bo to one przybliżają obraz wyświetlacza do tego ze świata rzeczywistego

Ale chyba nie masz na myśli HDR-a z krawędziaka, który nie jest w stanie rozjaśnić obrazu tylko tam gdzie są źródła mocnego światła bez rozjaśniania całego obrazu do 100% ustawienia suwaka jasność ?

I potem są posty na forum że taki czy inny film w HDR był chyba zrealizowany przez kogoś nienormalnego, bo gdy występują w nocy jasne elementy to robi się z całego obrazu mleko, albo w niektórych dziennych gdy na jasność na całym ekranie równomiernie chce aż wypalić oczy.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto widział dziś mecz Brazylia-Szwajcaria na C+UHD w ustawieniach swojego TV pod HDR ten nie ma czego żałować. Po prostu rewelka! Dźwięk również świetny. Kamera wreszcie bliżej murawy. Too jeest tooo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gmeru napisał:

To polecam oceniać rozdzielczość (benefity płynące z 4K i widocznych szczegółów) z niecałych 2m na takiej przekątnej ;-). Ja na 78" oraz z projektora 110" widzę dużą różnicę z 3m. Przecież TVP Sport wygląda dużo biedniej. I mówię tutaj o samej rozdzielczości a nie HDR itd. W ogóle nie wyobrażam sobie oglądania czegoś w HD na takich przekątnych...

Gmeru, projektora używam kilkanaście lat (to trochę dłużej niż ty ;) ). Mam teraz i 65 i 120 4K, ale dalej twierdzę, ze pierwsza transmisja 4K była po prostu zwalona i przyjemniej się (dla mnie) oglądało w "zwykłym" FHD. Kolejne mecze były już dużo lepiej przekazywane. I to tyle w tym temacie:) O innych niuansach już się wypowiadałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, raf7705 said:

 

Z tego co wiem, to sygnał z Rosji mają 4k DD+ 5.1

Sygnal audio  z Rosji to 16 sciezek PCM, tzw. Immersive Sound z audio obiektowym (PA, kibice, etc)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam mecze na kanałach Canal+ 4K i TVP 4K (telewizor LG Oled 65B6 i dekoder 4K Turbobox).  Jakość Canal+4K jest bardzo dobra, działa HLG HDR. Niestety jakość TVP4K jest fatalna, obraz jest wybitnie za jasny, nie działa HDR. Korygowanie jasności na TVP4K jest uciążliwe, bo wszystkie inne kanały są ciemniejsze (prawidłowe).

Dodać muszę jeszcze, że dźwięk na TVP4K też jest fatalny, głos sprawozdawcy wydobywa się z tylnego lewego głośnika (Dolby Digital).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Snookerman napisał:

Oglądam mecze na kanałach Canal+ 4K i TVP 4K (telewizor LG Oled 65B6 i dekoder 4K Turbobox).  Jakość Canal+4K jest bardzo dobra, działa HLG HDR. Niestety jakość TVP4K jest fatalna, obraz jest wybitnie za jasny, nie działa HDR. Korygowanie jasności na TVP4K jest uciążliwe, bo wszystkie inne kanały są ciemniejsze (prawidłowe).

Dodać muszę jeszcze, że dźwięk na TVP4K też jest fatalny, głos sprawozdawcy wydobywa się z tylnego lewego głośnika (Dolby Digital).

 

Tak było na pierwszym meczu, teraz dźwięk już jest lepszy (w sensie komentator na swoim miejscu), a obraz jest zbyt ciemny a nie zbyt jasny (dlatego polecałem wcześniej tryb Live Football/Sport).

Ale zgoda- C+4K UHD jest dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ daras

A na jakim telewizorze masz za ciemny obraz TVP4K? Trudno mi to pojąć, bo na moim jest zupełnie odwrotnie, obraz jest u mnie stanowczo za jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często na TVP 4K sygnał wygląda jakby był robiony pod HDR ale nie ma flagi HLG w streamie. U mnie na Oledzie pomaga włączenie trybu efekt HDR. Na C+4K jest wszystko dobrze ustawione.

Aleksej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, po skasowaniu sobie :( ustawien tv  :( zawieszeniu routera i kilku innych przygodach udało mi się uruchomic aplikację BBC iplayer w UHD i włąśnie miałem przyjemnośc przekonac się jak to jest z ta transmisją meczu. załapałem się końcówke Anglia Tunezja i uspokoję Was angole mają te same kolory jakie mamy na TVP. Porównując natomiast HDR HLG (co prawda z innego meczu) to na iplayer jest ZDECYDOWANIE lepsze jasne wyraźne białe koszulki pikarzy biją po oczach wiec nasze HDR HLG ma jakiegoś buga w transmisji (jeszcze raz porównywałem Anglia Tunezja do innego meczu z C+4k :) Aha nie pytajcie mnie jak uruchomiłem tego BBC iplayera bo to czysta magia i niestety uzywajac szybkiego płatnego vpn tnie sie jak cholera na UHD :)

20180618_214720.jpg

12 godzin temu, Snookerman napisał:

Oglądam mecze na kanałach Canal+ 4K i TVP 4K (telewizor LG Oled 65B6 i dekoder 4K Turbobox).  Jakość Canal+4K jest bardzo dobra, działa HLG HDR. Niestety jakość TVP4K jest fatalna, obraz jest wybitnie za jasny, nie działa HDR. Korygowanie jasności na TVP4K jest uciążliwe, bo wszystkie inne kanały są ciemniejsze (prawidłowe).

Dodać muszę jeszcze, że dźwięk na TVP4K też jest fatalny, głos sprawozdawcy wydobywa się z tylnego lewego głośnika (Dolby Digital).

teraz po live teście spokojnie moge powiedzieć że na BBC jest o niebo lepiej z HDR nież na C+

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w koncu był pierwszy dobrze wygladajacy mecz w 4K, to był ten Szwecja/Korea (i jesli dobrze pamietam to w drugi dzień MŚ był też jeden ładny). W pozostałych bywało tak, że była albo zbyt wysoka jasność wszystkich barw, szczegolnie tych jasnych (biel, pstrokate koszulki itd.), albo wrecz przeciwnie, za ciemno, ale najgorsze to te mecze w ktorych wszyscy ludzie wygladaja jakby mieli siwe włosy a wszystko co znajduje sie w cieniu wyglada jakby było oblane mlekiem. BIE-DA.

Najpierw myslalem ze moze moj kabel HDMI jest nieodpowiedi, mimo ze Premium High Speed i 2.0 powinien wykorzystywac w 101%, ale pozniej znalazlem ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=bC2btSNWnJg
W sumie przed tym mundialem bym sie nie zgodzil bo widzialem HDR w akcji wczesniej i u siebie i u innych ludzi i w sklepie, ale to by wyjasnialo czemu tak to wyglada. Podejrzewam, że sa jakies 2 (lub wiecej) rodzaje HDRa i jeden to jest taka bieda jak na TVP i C+ jest pokazywany, a to co ja widzialem u siebie np. puszczajac filmiki z youtube w 4K z HDR po prostu kosił mózgi. Zauwazylem roznice przez to ze gamma w ustawieniach trybu HDR jest inna gdy mecze były na C+4K (bo na TVP 4K to wyglada podobnie ale tryb HDR sie nawet nie wlacza, tam to w ogole maja cos zle ustawione) i była to gamma HLG, natomiast ogladajac w HDR inny content mialem gamme ST.2084. Po polaczeniu tego wszystkiego w glowie doszedlem wlasnie do tego wniosku ze istnieje wlasnie ta jakas mierna i mizerna metoda HDR-owania obrazu (sztuczna?) i nijak sie ma do HDRa z prawdziwego zdarzenia.

Ogolnie bieda z tym 4K na TVP i C+, chociaz od razu zaznacze ze mowie tutaj o MUNDIALU, ogladalem wczesniej na C+ mecze z ligi mistrzow w 4K i wygladaly one idealnie i wlasnie dzisiejszy mecz Szwecji wygladal bardzo podobnie, a szczegolnie jak był (na krotko) obraz z kamery blisko linii autu przy jednym i drugim polu karnym. Widac tez ze z kamery na kamere maja w ogole inne ustawienia i obawia sie to ze skora zawodnikow zmienia kolor z zielonego/mdłego niemal w czerwony, aż w koncu na realny, cielisty. Mowie tu oczywiscie tym samym meczu, na tych samych ustawieniach i kanale. Z tego co czytalem to ta firma realizujaca nadawanie z MŚ jest o kant tyłka rozbić, a pewnie nasze polskie telewizje jeszcze bardziej coś pierniczą. I dodam jeszcze ze nie wszystkie kamery tam na miejscu są w rozdzielczosci 4K (czyt. widac roznice miedzy pokazywaną murawą a ławką trenerską, fanami).

Co tu dużo mowic, ZAWÓD, szczegolnie jak w przerwie meczu odpale sobie na tym samym TV youtube w 4K, jakies wczesniejsze mecze np. albo coś w HDR i jest po prostu przeskok 4x większy w porownaniu z tym mundialem w 4K, niż pomiedzy mundialem w 4K a fullhd.

Ps. niektore mecze wolalem ogladac w FHD, ale z ładniejszymi kolorami i nie jest to tylko moja opinia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem na TVP 4K mecz Belgia-Panama. Jest już trochę lepiej, obraz nie jest już taki jasny jak na początku, ale nadal dla mnie za jasny. Niestety nadal brak HDR. Dźwięk poprawili, już go słychać z przodu. Ogólnie jednak słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Nawiazujac do posta kolegi mjasinsk. BBC iplayer transmituje mecze w UHD w streamingu i wg zapowiedzi stacji mozliwoac ogladania transmisji w UHD dostanie tylko ok 10 % chetnych. Na zasadzie kto pierwszy ten lepszy aby nie przeciazac serwerow. Ale chyba cos jest nie teges bo o ile wszystkie poprzednie mecze mozna bylo ogladac bez problemow , otyle wczorajszy mecz anglikow to byla tragedia cielo sie co pare minut pokazywalo sie koleczko az w koncu zdechlo i tylko wyswietlal sie komunikat ,ze moje polaczenie z internetem jest za slabe. Bzdura totalna bo smartfony, laptop itp chodzily bez problemow. Mam w miare szybkie lacze i cos takiego zdazylo sie pierwszy raz. Co do obrazu to nie mozna sie przyczepic jest lepiej niz na BBC ONE gdzie transmituja mecze w HD.Co sie tyczy dzwieku , to jest tylko stereo DD.Kilka miesiecy temu na BBC ipayer byl dostepny Planet Earth 2 UHD HDR i tam dzwiek byl w 5.1 Zobacze jak bedzie dzisiaj wzgledem zaciec. Mecz polakow dzis niestety bedzie na ITV wiec tylko w HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę poza tematem ale jednak cały czas w nim...
Mistrzostwa w 4K (czy to na TVP 4K, czy canal + ultra hd, czy TRT 4K itd) to w ogóle "niezła zagadka" do testowania  odbiorników po profesjonalnej kalibracji :)
Odpala sobie nieszczęśnik jeden z drugim  mecz na TVP 4K to zaś na C+ i za każdym razem inne parametry obrazu, inne kolory i w ogóle "cyrk na kółkach". 
I wtedy można się załamać, że się kasę w błoto wyrzuciło... kiedyś pisałem, po kalibracji mojego DX900, że nie ma sensu sprawdzać tejże na materiale telewizyjnym bo to wolna amerykanka jak nie wiem co.
Dopiero odpalenie materiału z Bluraya czy też (a może przede wszystkim) z UHD Bluray pokaże MOC kalibracji i danego odbiornika.
Co do HDRu na Canal + - na Panasonicu odpala się elegancko i naprawdę świetnie się ogląda taki mecz - w porównaniu do zwykłego HD! 
Niestety - jak już Ktoś wcześniej tu zauważył

Dnia 17.06.2018 o 21:56, zyga000 napisał:

Właśnie. Na moim A1 o dziwne przy HDR tryb sport wygląda ciekawie, bo niestety w normalnym kino słabo, coś ktoś sknocil.Różnica w rozdzielczości jest spora. Niestety na tv sony jest coś nie halo z HDR.

- jest problem na TV Sony - brat na 65ZD9 niestety nie może go odpalić - przyszarzony obraz i objawy jak w postach powyżej.
Odpowiedź z Help Desku Sony - wina modułu...
Sama realizacja meczy też troszkę kuleje w 4K - ta oddalona perspektywa i inne ujęcia na 4K niżli na zwykłym HD. Ciekawe czy to przez brak kamer UHD??
W każdym bądź razie dziś o 17.00 kibicujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, zyga000 napisał:

Jakiego modułu?

Chodzi o moduł CAM nc+ do TV. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wasket napisał:

 

- jest problem na TV Sony - brat na 65ZD9 niestety nie może go odpalić - przyszarzony obraz i objawy jak w postach powyżej.
Odpowiedź z Help Desku Sony - wina modułu...
 

Tego konsultanta z SONY powinno się kopnąć cztery litery bo nie ma pojęcia o czym mówi.

MODUŁ CAM włożony do slotu CI w telewizorze lub zewnetyrznym tunerze (dekoderze) SAT DAJE JEDYNIE UPRAWNIENIA czyli "mówi" tunerowi SAT czy tunerowi SAT w TV czy mozesz oglądać dany kanał czy nie. I NIC WIĘCEJ !!!

Jakość obrazu, sposób strojenia, obsługi itp. zależą JEDYNIE od tunera SAT !!!

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja na A1 mam problem przy dekoderze, a nie module, więc ta odpowiedź help desku się nie broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zyga000 napisał:

No tak, ale ja na A1 mam problem przy dekoderze, a nie module, więc ta odpowiedź help desku się nie broni.

A czy ja odpowiadałem Tobie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz rozumiem dlaczego wyświetalało mi raz po raz że albo mam albo nei mam dostępu do UHD. Nie doczytałem tego ograniczenia.

 

 

3 godziny temu, peyo111 napisał:

 

Czesc. Nawiazujac do posta kolegi mjasinsk. BBC iplayer transmituje mecze w UHD w streamingu i wg zapowiedzi stacji mozliwoac ogladania transmisji w UHD dostanie tylko ok 10 % chetnych. Na zasadzie kto pierwszy ten lepszy aby nie przeciazac serwerow. Ale chyba cos jest nie teges bo o ile wszystkie poprzednie mecze mozna bylo ogladac bez problemow , otyle wczorajszy mecz anglikow to byla tragedia cielo sie co pare minut pokazywalo sie koleczko az w koncu zdechlo i tylko wyswietlal sie komunikat ,ze moje polaczenie z internetem jest za slabe. Bzdura totalna bo smartfony, laptop itp chodzily bez problemow. Mam w miare szybkie lacze i cos takiego zdazylo sie pierwszy raz. Co do obrazu to nie mozna sie przyczepic jest lepiej niz na BBC ONE gdzie transmituja mecze w HD.Co sie tyczy dzwieku , to jest tylko stereo DD.Kilka miesiecy temu na BBC ipayer byl dostepny Planet Earth 2 UHD HDR i tam dzwiek byl w 5.1 Zobacze jak bedzie dzisiaj wzgledem zaciec. Mecz polakow dzis niestety bedzie na ITV wiec tylko w HD...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ja odpowiadałem Tobie ???
Nie. Nie miałem Twojego wpisu jeszcze jak swój pisałem. To miało być do kolegi wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladam mecz japonia - kolumbia. Jest lepiej niz wczoraj ale tez sie potrafi zaciac. Obraz super , jak przelacze na BBC ONE, to HD wyglada jakby obraz byl przeswietlony, za jasny. Z dzwiekiem dalej to samo , iplayer 2.0, BBC 5.1..Co ciekawe transmisja na iplayer jest opozniona o ok 30 sekund wzgledem BBC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...