Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Kasia05x napisał:

Jak się przyjrzysz to widać takie drganie najbardziej na drzewach przy ruchu kamery. Gra idzie z PC i ma średnio ok.60kl/s

Napisz czy pomogło to co napisał Ci Irokez. A przy okazji jak wygląda Wiedźmin 3 na Q9 ? ? bo to do niedawna najlepsza dla mnie gra na świecie, choć z przykrością stwierdzam że Red Dead Redemption 2 ją zdeklasował ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2018 o 23:16, Crnk1987 napisał:

Tv krzywo stoii tak ??

Pewnie na na nóżce obkrecila ci się taśma :) są dwie na stopce. 

Stojak (nóżka) cały czas stoi stabilnie na szafce. Telewizor (ekran) można przechylać względem stojaka w lewo bądź w prawo (na boki) o jakieś 1-2 cm. Telewizor zostaje w takiej pozycji. Co prawda oryginalna nóżka jest zasłonięta przez soundbar ale przerwa między tv a soundbarem pokazuje w czym problem. Wygląda to dokładnie tak jak na zdjęciach poniżej. Obawiam się że panowie monterzy coś źle to poskręcali. Dodam że sprawdziłem wszystkie śruby i są dobrze dokręcone.

Bardzo proszę użytkowników tego tv o sprawdzenie czy podobne zjawisko występuję u nich. Dla was to dosłownie parę minut a mi zaoszczędzi nerwów które towarzyszą mi od piątku. Z góry bardzo dziękuję.

20181210_122713.jpg

20181210_122757.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te 1 2 cm ma  przechył jak poruszam na boki 

Stoi prosto jak spoglądam na soundbar 

mysle ze sam stojak jest jak by nie za stabilny trzeba będzie powiesić na ścianie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mirek 59 napisał:

U mnie te 1 2 cm ma  przechył jak poruszam na boki 

Stoi prosto jak spoglądam na soundbar 

mysle ze sam stojak jest jak by nie za stabilny trzeba będzie powiesić na ścianie ??

Bardzo dziękuję że zadałeś sobie trud i to sprawdziłeś. Pozwolę sobie jeszcze dopytać bo nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Zaniepokoiło mnie Twoje zdanie "Stoi prosto jak spoglądam na soundbar".

To że telewizor jest jakby elastyczny na stojaku i można go powiedzmy ogólnie lekko naginać w jedną bądź drugą stronę to raczej oczywiste bo wynika to z konstrukcji stojaka. Tv jest zawieszony na tym stojaku. Przy tym lekkim naginaniu wydaję mi się że telewizor powinien zawsze wracać do pozycji środkowej. Jednak u mnie jest inaczej. Jeśli lekko go przechylę w jedną lub drugą stronę to tv pozostaje w takiej przechylonej pozycji co pokazałem na zdjęciu. Wygląda to tak jakby tv miał regulację przechyłu na boki. I to mnie nurtuję. Albo wszystko jest ok i tak powinno być albo panowie coś źle skręcili i boję się że to połączenie po prostu w pewnym momencie puści.

Dlatego proszę uprzejmie ludzi dobrej woli żeby zerknęli jak to wygląda u nich. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ponownie zobaczył jak to jest spasowane lekko rozkręcił ustawił prosto i ponownie skręcić 

Nie wyglada mi to na coś strasznego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Porter11 napisał:

Napisz czy pomogło to co napisał Ci Irokez. A przy okazji jak wygląda Wiedźmin 3 na Q9 ? ? bo to do niedawna najlepsza dla mnie gra na świecie, choć z przykrością stwierdzam że Red Dead Redemption 2 ją zdeklasował ?

Probowalam tych ustawien juz wczesniej niz napisalam tu na forum.I to roznych 10/5, 0/10, 10/0, 5/5 itd. ale nigdy nic sie nie zmienilo ani na plus ani na minus. Nawet w trybie film bawilam sie roznymi konfiguracjami redukcji drgan i redukcji rozmycie i tez zero efektow. 

A podczas ogladania filmu jak ustawilam redukcje drgan na 10 to sie ogladac nie dalo-same artefakty sie wyswietlaly, przy ustawieniu 3 tylko co kilka sekund. Nie wazne zrodlo czy to yt czy film z kompa.

 

Jak nie ruszam kamera w Wiedzminie to gra prezentuje sie wybornie, w cholere lepiej niz na moim starym tv, ale wystarczy ze sie rusze z miejsca to czar pryska:(

 

No niestety ale konsoli nie posiadam wiec musze poczekac jak RDR 2 wyjdzie na PC-ta, z tego co widzialam na filmikach to nie dziwie Ci sie ze to teraz dla Ciebie gra nr 1:)

l

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 nie ma trybu hdr tylko pseudo hdr który wygląda jak kupa ;)

Najpiękniej wygrająca gra to god of wars na ps4 pro. 

Kasia masz zakutalizowany firmware? Masz może konsole żeby to sprawdzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Irokez napisał:

RDR2 nie ma trybu hdr tylko pseudo hdr który wygląda jak kupa ;)

Najpiękniej wygrająca gra to god of wars na ps4 pro. 

Kasia masz zakutalizowany firmware? Masz może konsole żeby to sprawdzić? 

 

Tak mam najnowsze firmware.A konsoli nie posiadam:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kasia05x napisał:

RDR2 nie ma trybu hdr tylko pseudo hdr który wygląda jak kupa ;)

W. RDR2 nie potrzebny jest HDR. Z wyłączonym i tak wygląda obłędnie. Wschody i zachody słońca urywają d.....ę ? do tego efekty światła pomiędzy drzewami w lesie, mgła itp. można by wynieniać długo. Fakt że HDR skopali ale to bez znaczenia. 

Co do problemów Kasi to jakby to nie zabrzmiało dziwnie to „mam nadzieję” że trafiłaś jakiś trefny egzemplarz tego TV bo mam zamiar go kupić w tym miesiącu i nie chciałbym aby takie problemy były normą. Próbuj go reklamować chyba ze masz możliwość zwrotu - wymiany. A jeśli faktycznie tak to wyglada w tym TV to chrzanić Samsunga i kupie Sony zf9. Na wszelki wypadek zabiorę ze sobą konsole do sklepu niech mi podłączą i sprawdzę kilka tytułów. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia jak coś to masz tylko do wymiany samego box'a cholera wie może z nim jest coś nie tak.

Ja do gier mam ustawienie 10/5 jeżeli gra chodzi w ok 30-50fps, powyzej 10/0. 
Strzelanki 1440p@120hz z wyłączonym trybem automotion. @Kasia05x spróbuj może 120hz w 1440p i zobacz czy dalej rwie, bo jeżeli tak to ewidentnie do wymiany. 

Odnośnie ZF9 - kontrast dla mnie o wiele niższy niż Q9FN i blooming. Brak upłynniacza w grze.

Aha i jeszcze jedna rzeczy czy kabel idzie bezpośrednio z pc do samsunga? czy przez ampli?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Irokez napisał:

Odnośnie ZF9 - kontrast dla mnie o wiele niższy niż Q9FN i blooming. Brak upłynniacza w grze.

Z tym kontrastem to chyba tak nie do końca. Słabo wypada na planszy ANSI ale już w scenach filmowych w niektórych ma słabszy w niektórych lepszy od Samsunga, tak przynajmniej wyglada to w testach tutaj. Blooming, cóż widziałem w necie filmy ukazujące duży blooming Q9fn na filmach z Netflixa. A upłynniacz, tak tylko po co ? W gry tłukę od wielu wielu lat. Miałem wszystkie generacje PlayStation od jedynki do obecnej czwórki Pro i nigdy czegoś takiego nie używałem i grało się Ok. Nie żebym miał coś przeciwko Q9. Cały czas się zastanawiam który TV wybrać a chce kupić w tym miesiącu. Tylko co chwila czytam o problemach ludzi z tym telewizorem. Jak nie problem z local dimming, to problemy z matrycą ( ponoć kupno to loteria czy trafisz dobrą matrycę) teraz problemy z grami. Trochę tego dużo i to mnie przeraża. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Q9 2019 Mam nadzieje że z HDMI 2.1 i że również będzie z podświetleniem direct led jak tegoroczny, chyba Q9 2017 nie miał direct led.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na następcę Q9FN, Sony ZF9 z recenzji Pana Macieja całkiem ciekawie się prezentuje, nie powiem, ale to jeszcze nie to, co chciałbym mieć. Gdybym nie chciał podłączać komputera pod TV to sprawa byłaby jasna - OLED, a tak, to trzeba kombinować :) Teraz tylko czekać do połowy przyszłego roku, i wtedy kupić to, co będzie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Irokez napisał:

Kasia jak coś to masz tylko do wymiany samego box'a cholera wie może z nim jest coś nie tak.

Ja do gier mam ustawienie 10/5 jeżeli gra chodzi w ok 30-50fps, powyzej 10/0. 
Strzelanki 1440p@120hz z wyłączonym trybem automotion. @Kasia05x spróbuj może 120hz w 1440p i zobacz czy dalej rwie, bo jeżeli tak to ewidentnie do wymiany. 

Odnośnie ZF9 - kontrast dla mnie o wiele niższy niż Q9FN i blooming. Brak upłynniacza w grze.

Aha i jeszcze jedna rzeczy czy kabel idzie bezpośrednio z pc do samsunga? czy przez ampli?

Piszac boxa masz na mysli one connect? Na 1440p jest tak samo. Kabel HDMI od PC idzie bezposrednio do one connect, tylko ze ma 5m ale to chyba nie jest problemem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie oneconnect. 1440p w 120hz i wyłączonym upłynniaczem w trybie pc nie powinnaś mieć żadnych artefaktów ani ścin.
Obraz jest super płynny, puść coś powyżej 60fps. 

Przy 5m hdmi zalecałbym już kabel światłowodowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kasia05x napisał:

Kabel HDMI od PC idzie bezposrednio do one connect, tylko ze ma 5m ale to chyba nie jest problemem......

Dokładnie to jest Twoim problemem. Podłącz PC do telewizora porządnym kablem z certyfikatem, ale krótki, max 2m  i przetestuj. Kabel nie musi być drogi, taki z certyfikatem 2m to koszt około 50 zeta. Też mam PC podłączony do TV i dopóki nie grałem w 4K bo karta grafiki mi na to nie pozwalała to wszystko było w porządku. Dopiero jak się przesiadłem na 4K na jaw wyszły najróżniejsze problemy, gubienie klatek, mrówki, zanikający obraz itp. Dopiero zmiana kabla na inny, krótszy rozwiązała wszystkie problemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Dokładnie to jest Twoim problemem. Podłącz PC do telewizora porządnym kablem z certyfikatem, ale krótki, max 2m  i przetestuj. Kabel nie musi być drogi, taki z certyfikatem 2m to koszt około 50 zeta. Też mam PC podłączony do TV i dopóki nie grałem w 4K bo karta grafiki mi na to nie pozwalała to wszystko było w porządku. Dopiero jak się przesiadłem na 4K na jaw wyszły najróżniejsze problemy, gubienie klatek, mrówki, zanikający obraz itp. Dopiero zmiana kabla na inny, krótszy rozwiązała wszystkie problemy. 

Ale to porzadny kabel za 150zl gdzie producent gwarantuje najwyzsza jakosc na odcinku 5m. Wczesniej mialam zwykly kabel 5m i na Sony xd9305 przy 4k pojawialy sie artefakty a obraz sniezyl, pomogla dopiero zmiana na ten co mam aktualnie. I po drugie to drganie obrazu na tym kablu ma miejsce tez przy 1080p.

 

Edit: A ten kabel moze byc?

x-kom

Ewentualnie ten:

 

RTV EURO AGD

Edytowane przez Kasia05x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kasia05x napisał:

Ale to porzadny kabel za 150zl gdzie producent gwarantuje najwyzsza jakosc na odcinku 5m. Wczesniej mialam zwykly kabel 5m i na Sony xd9305 przy 4k pojawialy sie artefakty a obraz sniezyl, pomogla dopiero zmiana na ten co mam aktualnie. I po drugie to drganie obrazu na tym kablu ma miejsce tez przy 1080p.

 

Edit: A ten kabel moze byc?

x-kom

Ewentualnie ten:

 

RTV EURO AGD

Żaden z tych dwóch nie ma certyfikatu, ale ten Unitek działa dobrze, bo go mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, efel napisał:

Żaden z tych dwóch nie ma certyfikatu, ale ten Unitek działa dobrze, bo go mam

Ja się nikogo nie doradzalem przed zakupem i kupiłem ten,  zrobiłem dobrze? . 

AUDA Prestige Kabel przewód HDMI 2.0 3D 4K HD 1m i 2m . Będą jakieś z nimi problemy? 

Hdmi powyższe są podpięte do amplitunera oczywiście do wejścia arc i niebawem do konsoli.  Akurat co do kablowko to bezpośrednio do boxa mam podpięty przewód z anteny(kablówka bez tunera moico). 

Edytowane przez Crnk1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakas fajna klawiature do tv?  Bo jednak dla mnie wpisywanie hasel np do youtube. 

Ps czy zamierzaja wprowadzic slowne wpisywanie hasel w jezyku Polskim? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Crnk1987 napisał:

Polecacie jakas fajna klawiature do tv?  Bo jednak dla mnie wpisywanie hasel np do youtube. 

Ps czy zamierzaja wprowadzic slowne wpisywanie hasel w jezyku Polskim? 

Z Youtubem i klawiaturą może być problem,  gdyż aplikacja YT nie korzysta z systemowego wprowadzania tekstu tylko działa jak gra zręcznościowa. No chyba, że korzystasz z YT przez wbudowaną w TV przeglądarkę internetową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...