Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem ten TV Q9 w wersji 75cali. Problem pojawił sie zaraz po zamontowaniu. Mianowicie podczas meczu przewijały sie pasy pionowe na ekranie. Sprawdziłem zaraz i zapuściłem tesy na DSE. Oczywiście jest i to duży, moim zdaniem oczywiście. Przyjechał gość z Samsunga, porobił zdjęcia i stierdził, że prawdopodobnie wymiana matrycy. Czekam na info od nich. Czy ktoś z szanownych użytkowników tego TV zauważył też ten efekt brudnej matrycy, czy mój przypadek jest odosobniony?

Edytowane przez Tomasz1973
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, efel napisał:

No właśnie że jest co dramatyzować. Masz rację że DTS jest starszy niż Dolby Digital+ i że ma mniejszą przepustowość. Problem jest taki, że około 90% filmów które możesz znaleźć w sieci 'różnego pochodzenia' ma tylko jedną ścieżkę dźwięku: DTS. Dodatkowo to nie jest tak że DTS jest formatem wymierającym i warto go mieć w TV dla kompatybilności ze starszymi tytułami. Ciągle wychodzą nowe filmy z DTSem. Filmy z Dolby Digital + to jest rzadkość. Częściej można znaleźć filmy ze zwykłym, najstarszym Dolby Digital z tego zestawu, kompatybilnym z Samsungami, ale tam przepustowość dźwięku to z kolei 640 kbps, a to już boli, szczególnie na lepszym zestawie audio. 

Skąd wiesz, że filmy z DD+ to rzadkość? Podejrzewam że większość filmów, szczególnie tych po 2010 obsługuje równocześnie DTS, DD i DD+ a w jeszcze nowszych, zwłaszcza tych wydawanych w BD to już wchodzą te najlepsze, bezstratne czyli Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos, ale myślę że i większość z tych nowszych filmów też obsługuje te stare DTS i DD+

Właśnie dowiedziałem się że ten problem(brak DTS w nowych Samsungach) można skutecznie ominąć.  Cytuję odpowiedź z innego wątku na pytanie o brak DTSa w modelu Nu8002: 
"Jeżeli chcesz ominąć ten problem musisz kupić np. xiaomi box jako źródło odtwarzania filmów i wtedy puścić obraz na tv. Tv we wbudowanym odtwarzaczu poprostu tego nie obsługuje więc musisz to zastąpić innym odtwarzaczem zewnętrznym. Ze względu na jakość obrazu tego tv ja bym nie oddawał."


W miarę tani(300zł)Xiaomi Box 4 obsługuje zarówno DTS jak i DD+ a droższy Apple TV(800zł) wspiera już znacznie lepszy Dolby Atmos       

Edytowane przez Uzytkownik2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomasz1973 napisał:

Witam. Zakupiłem ten TV Q9 w wersji 75cali. Problem pojawił sie zaraz po zamontowaniu. Mianowicie podczas meczu przewijały sie pasy pionowe na ekranie. Sprawdziłem zaraz i zapuściłem tesy na DSE. Oczywiście jest i to duży, moim zdaniem oczywiście. Przyjechał gość z Samsunga, porobił zdjęcia i stierdził, że prawdopodobnie wymiana matrycy. Czekam na info od nich. Czy ktoś z szanownych użytkowników tego TV zauważył też ten efekt brudnej matrycy, czy mój przypadek jest odosobniony?

Im większy TV, tym większa szansa na problemy z równomiernością ekranu. Niestety FALDy mają to do siebie, że są bardziej podatne na DSE i Q9FN nie jest tu wyjątkiem. Ale jeśli Ci wymienią matrycę, to nie jest tak źle jak widać. Daj znać jak zakończy się sprawa.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem Q9FN tydzień temu w wersji 75 cali. Długo się zastanawiałem nad nowym telewizorem i padł wybór na SAM Q9. Po tygodniu używania jestem bardzo zadowolony i polecam. Wcześniej posiadałem Sonego 65XD9300. Różnica między pełnym podświetleniem w Samsungu a w Sonym gdzie było 32 strefowe jest ogromna w kontraście. Zawsze byłem zwolennikiem marki Sony, ale jednak pełne podświetlenie, bardzo wysoki hdr oraz atrakcyjna cena jak na tv 75 calowy FALD (17 tyś zł) skłoniła mnie do dania szansy Koreańczyką. Również zawsze byłem zakochany w technologi oled, natomiast nie przeżyłbym zmiany telewizora na taka samą przekątną, a niestety 35 tyś za 77 oleda jak i za jakikolwiek sprzęt elektroniczny służący głownie celą domowym jest nadal po za zasięgiem. 

Wracając do Samsunga: używałem Netflixa, Youtube, Apple TV, PS4 oraz nc plus (mecz United - Chelsea 4k) - treści w 4k HDR naprawdę robią oszałamiające wrażenie (prawie podobny efekt jak z 10 lat temu przechodząc z treści sd na hd), przy takiej przekątnej naprawdę ciężko póżniej oglądało się mecz w hd. 

Oczywiście treści hd również wyglądają bardzo dobrze.

Ps. System taizen zaskoczył mnie bardzo na plus.

Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia przydadzą się komuś w przyszłości w wyborze telewizora.

 

Edytowane przez lukaszw90
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukaszw90 napisał:

Witam,

Zakupiłem Q9FN tydzień temu w wersji 75 cali. Długo się zastanawiałem nad nowym telewizorem i padł wybór na SAM Q9. Po tygodniu używania jestem bardzo zadowolony i polecam. Wcześniej posiadałem Sonego 65XD9300. Różnica między pełnym podświetleniem w Samsungu a w Sonym gdzie było 32 strefowe jest ogromna w kontraście. Zawsze byłem zwolennikiem marki Sony, ale jednak pełne podświetlenie, bardzo wysoki hdr oraz atrakcyjna cena jak na tv 75 calowy FALD (17 tyś zł) skłoniła mnie do dania szansy Koreańczyką. Również zawsze byłem zakochany w technologi oled, natomiast nie przeżyłbym zmiany telewizora na taka samą przekątną, a niestety 35 tyś za 77 oleda jak i za jakikolwiek sprzęt elektroniczny służący głownie celą domowym jest nadal po za zasięgiem. 

Wracając do Samsunga: używałem Netflixa, Youtube, Apple TV, PS4 oraz nc plus (mecz United - Chelsea 4k) - treści w 4k HDR naprawdę robią oszałamiające wrażenie (prawie podobny efekt jak z 10 lat temu przechodząc z treści sd na hd), przy takiej przekątnej naprawdę ciężko póżniej oglądało się mecz w hd. 

Oczywiście treści hd również wyglądają bardzo dobrze.

Ps. System taizen zaskoczył mnie bardzo na plus.

Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia przydadzą się komuś w przyszłości w wyborze telewizora.

 

Sprawdzaleś może DSE. Jak to u Ciebie wygląda na meczach, w testach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Uzytkownik2121 napisał:

Skąd wiesz, że filmy z DD+ to rzadkość? Podejrzewam że większość filmów, szczególnie tych po 2010 obsługuje równocześnie DTS, DD i DD+ a w jeszcze nowszych, zwłaszcza tych wydawanych w BD to już wchodzą te najlepsze, bezstratne czyli Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos, ale myślę że i większość z tych nowszych filmów też obsługuje te stare DTS i DD+    

Ja nie mówię o wydaniach płytowych, bo tam praktycznie zawsze masz najbardziej kompatybilną ze wszystkim ścieżkę Dolby Digital. Wtedy problemu z Samsungiem nie ma. Rozmawiamy o nie koniecznie legalnych plikach znalezionych w necie. Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy takiego filmu nie ściągnął i nie obejrzał. Tam w 90% przypadków, wśród ripów dobrej jakości jest jakaś odmiana DTSa i nic więcej.

14 godzin temu, Uzytkownik2121 napisał:

Właśnie dowiedziałem się że ten problem(brak DTS w nowych Samsungach) można skutecznie ominąć.  Cytuję odpowiedź z innego wątku na pytanie o brak DTSa w modelu Nu8002: 
"Jeżeli chcesz ominąć ten problem musisz kupić np. xiaomi box jako źródło odtwarzania filmów i wtedy puścić obraz na tv. Tv we wbudowanym odtwarzaczu poprostu tego nie obsługuje więc musisz to zastąpić innym odtwarzaczem zewnętrznym. Ze względu na jakość obrazu tego tv ja bym nie oddawał."


W miarę tani(300zł)Xiaomi Box 4 obsługuje zarówno DTS jak i DD+ a droższy Apple TV(800zł) wspiera już znacznie lepszy Dolby Atmos       

To jest tylko częściowe rozwiązanie problemu. Jeżeli chcesz oglądać z dźwiękiem odtwarzanym przez głośniki TV, to w opcjach takiego boxa zaznaczysz odpowiednią opcję żeby wysyłał po HDMI tylko stereo i jesteś ustawiony. Problem nadal istnieje, jeżeli będziesz chciał oglądać z dźwiękiem 5.1 nawet jeżeli masz boxa w takich przypadkach:

  • Do telewizora masz podłączony soundbar albo kino domowe optykiem
  • Do telewizora masz podłączony soundbar albo amplituner przez HDMI ARC

Wtedy telewizor Samsunga zeżre dźwięk w formacie DTS i nie prześle go dalej do kolejnego urządzenia (soundbar, kino domowe, amplituner).

Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takim przypadku jest posiadanie odpowiedniego amplitunera, który będzie zgodny z 4K i HDR, żeby do niego podłączyć boxa, a dalej ampli z TV. Wtedy dźwięk trafia bezpośrednio do amplitunera z ominięciem TV. TV dostaje z amplitunera tylko obraz (dlatego amplituner musi obsługiwać obraz w w formacie 4K i HDR, czyli musi być droższy).

To wszystko co napisałem, bardzo komplikuje setup i prowadzi do dodatkowych zakupów. Już nie mówię nawet o tym że dodatkowe urządzenie to zawsze jeden pilot więcej i bardziej skomplikowana obsługa, żeby po prostu włączyć ulubiony serial...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Uzytkownik2121 napisał:

 Podejrzewam że większość filmów, szczególnie tych po 2010 obsługuje równocześnie DTS, DD i DD+

DTS i DD to tak ale jakoś nie widzę na rynku płyt z DD+.

19 godzin temu, Uzytkownik2121 napisał:

"Jeżeli chcesz ominąć ten problem musisz kupić np. xiaomi box jako źródło odtwarzania filmów i wtedy puścić obraz na tv. Tv we wbudowanym odtwarzaczu poprostu tego nie obsługuje więc musisz to zastąpić innym odtwarzaczem zewnętrznym.

W przypadku filmów w plikach można zamiast stawiać BOX-a zrobić przekodowanie ścieżki do DD/DD+ i połączyć do jednego pliku - ale to nie każdy chce się "bawić" i niestety jakość nieznacznie się pogarsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, efel napisał:

Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takim przypadku jest posiadanie odpowiedniego amplitunera, który będzie zgodny z 4K i HDR, żeby do niego podłączyć boxa, a dalej ampli z TV. Wtedy dźwięk trafia bezpośrednio do amplitunera z ominięciem TV. TV dostaje z amplitunera tylko obraz (dlatego amplituner musi obsługiwać obraz w w formacie 4K i HDR, czyli musi być droższy).

To wszystko co napisałem, bardzo komplikuje setup i prowadzi do dodatkowych zakupów. Już nie mówię nawet o tym że dodatkowe urządzenie to zawsze jeden pilot więcej i bardziej skomplikowana obsługa, żeby po prostu włączyć ulubiony serial...

A czy składając zestaw Samsunga z TV 65Q9FN i soundbara hw-n950 nie można podłączyć źródła sygnału do sb, a on nie przekaże obrazu do tv?

I w drugą stronę - czy oglądając produkcję Netflixa z Dolby Atmos na takim zestawie telewizor nie przekaże DA do soudbara?

Jak należy taki zestaw poprawnie skonfigurować?

 

A jeśli Q9 tego nie pociągnie, to czy jakiś OLED da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tomasz1973 napisał:

Sprawdzaleś może DSE. Jak to u Ciebie wygląda na meczach, w testach?

Tak, nie rzucił mi się problem w oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Paweł Augustyn napisał:

A czy składając zestaw Samsunga z TV 65Q9FN i soundbara hw-n950 nie można podłączyć źródła sygnału do sb, a on nie przekaże obrazu do tv?

I w drugą stronę - czy oglądając produkcję Netflixa z Dolby Atmos na takim zestawie telewizor nie przekaże DA do soudbara?

Jak należy taki zestaw poprawnie skonfigurować?

 

A jeśli Q9 tego nie pociągnie, to czy jakiś OLED da radę?

Można podłączyć źródło do tego soundbara, bo to jest wypasiony soundbar i ma wyjście wideo obsługujące 4K i HDR. Wtedy nie ma problemu. Co do Netflixa i Dolby Atmos to zapomnij o tym na takim setupie. Nie widziałem nigdzie żeby Samsung chwalił się tym że Q9FN obsługuje Atmosa. To po pierwsze. Po drugie ten soundbar, mimo że kosztuje kosmiczne pieniądze na pewno nie obsługuje Atmosa w kanale zwrotnym czyli HDMI ARC:

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/hometheaterhomeaudio/thread-id/2408/page/1

Co do OLEDów to najlepiej konfiguracja dźwięku jest zrobiona w LG. Trzeba zadbać tylko o to żeby mieć kompatybilny amplituner który obsłuży Atmosa w strumieniu Dolby Digital+. Wtedy podobno dostaniesz nawet Atmosa przesłanego przez ARC przez telewizor z odtwarzacza BluRay, bo telewizor umie w locie transkodować bezstratny strumień TrueHD na format stratny, który zmieści się w ograniczeniach przepustowości HDMI ARC. W teorii, bo nie widziałem tego na własne oczy, ale LG się tym chwali i na zagranicznych forach piszą że to działa. Na pewno oledy LG obsługują Atmosa z Netflixa bez większych problemów, bo Netflix od razu daje skompresowanego Atmosa w strumieniu Dolby Digital+. Koszt zakupu kompatybilnego amplitunera z OLEDem i głośników będzie porównywalny z kosztem HW-N950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie DSE. Zgłosiłem, natychmiastowa reakcja, podjechał gość z serwisu Samsunga. Stwierdził, że matryca do wymiany. Dzis podjechał znowu, zabrał TV. Powiedział, że wymiana matrycy będzie szybko, bo taką juz zamówili i mają u siebie. Przed chwilą zadzwonił, że niestety, ta którą dostali budzi sporo zastrzeżeń i zamawiają kolejną. Prawdopodobnie w piątek odwiozą go z powrotem ....jak kolejna matryca będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z odtwarzania czegokolwiek przez TV z powodu braku obsługi DTS. Wszystko idzie przez NVidia Shield, a tam nie ma problemu z wykrywaniem Atmos i DTS:X przez N950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy większość tych nowszych filmów ma DD+ może tak, może nie. Ale tak czy siak nawet jeśli Samsung wspierałby DTS to i tak do takiego topowego modelu dokupiłbym odpowiedni amplituner(5.1 lub 7.1) z dekodowaniem 4k, obsługujący wszystkie topowe formaty dźwięku przestrzennego czyli Dolby TrueHD, DTS-HD MA, DTS:X, Dolby Atmos, i do tego również dobry odtwarzacz multimedialny np Nvidia Shield TV który nie tylko dekoduje zwykły DTS jak i te ww topowe formaty, ale dałby też kilka innych zalet. Do wspaniałej jakości obrazu o wielkiej przekątnej(65-75) wymagam też wspaniałej jakości dźwięku przestrzennego.

Edytowane przez Uzytkownik2121
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, efel napisał:

Można podłączyć źródło do tego soundbara, bo to jest wypasiony soundbar i ma wyjście wideo obsługujące 4K i HDR. Wtedy nie ma problemu. Co do Netflixa i Dolby Atmos to zapomnij o tym na takim setupie. Nie widziałem nigdzie żeby Samsung chwalił się tym że Q9FN obsługuje Atmosa. To po pierwsze. Po drugie ten soundbar, mimo że kosztuje kosmiczne pieniądze na pewno nie obsługuje Atmosa w kanale zwrotnym czyli HDMI ARC:

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/hometheaterhomeaudio/thread-id/2408/page/1

Co do OLEDów to najlepiej konfiguracja dźwięku jest zrobiona w LG. Trzeba zadbać tylko o to żeby mieć kompatybilny amplituner który obsłuży Atmosa w strumieniu Dolby Digital+. Wtedy podobno dostaniesz nawet Atmosa przesłanego przez ARC przez telewizor z odtwarzacza BluRay, bo telewizor umie w locie transkodować bezstratny strumień TrueHD na format stratny, który zmieści się w ograniczeniach przepustowości HDMI ARC. W teorii, bo nie widziałem tego na własne oczy, ale LG się tym chwali i na zagranicznych forach piszą że to działa. Na pewno oledy LG obsługują Atmosa z Netflixa bez większych problemów, bo Netflix od razu daje skompresowanego Atmosa w strumieniu Dolby Digital+. Koszt zakupu kompatybilnego amplitunera z OLEDem i głośników będzie porównywalny z kosztem HW-N950.

dzięki za super merytoryczną odpowiedź, nie znałem niuansów o których piszesz!

jeśli chodzi o tv, to chciałbym wybierać pomiędzy Samsungiem Q9, a Sony AF8, LG na trzecim miejscu. 
w zakresie dźwięku to musi być belka - nie mam miejsca na kolumny, ampli etc., choćbym chciał. wybieram pomiędzy N950 jeśli ma to sens techniczny i zwróci się w walorach dzwiekowych albo "zwyczajnego" N650 jeśli audio i tak nie pójdzie w DA.

Z tego co napisałeś, to wyjściem może być podłączenie zewnętrznego źródła Netflixa z atmosem do belki N950 - najtańsze to chyba będzie apple tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paweł Augustyn napisał:

Z tego co napisałeś, to wyjściem może być podłączenie zewnętrznego źródła Netflixa z atmosem do belki N950 - najtańsze to chyba będzie apple tv?

Albo Nvidia Shield TV. Apple TV 4K ma swoje zalety, ale nie wiem czy obsługuje już Atmosa (na początku go nie było, miało przyjść w jakieś aktualizacji). Co do sensu kupowania soundbara za prawie 6 koła i zewnętrznego media-boxa za 1 koła, po to żeby świeciła się dioda 'Dolby Atmos' to ja uważam, że nie warto. Różnica względem zwykłego soundbara na pewno jakaś będzie, ale raczej nie usprawiedliwiająca ceny.

Ja bym za tą kasę kupił ampli z Atmosem, głośniki 7.1.2, dołożył trochę kasy i zrobił remont w pokoju, pociągnął ścianami kable głośnikowe do głośników sufitowych i miał Atmosa takiego jak w kinie, a nie jakieś pierdółki z listewki. To już nie są małe kwoty i jak się bawić, to porządnie, a nie jakieś pół-rozwiązania.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się z tobą zgadzam i np ja gdybym mógł to chętnie bym tak zrobił ale... jak tylko bym wspomniał drugiej połowie „ kochanie jutro zamontuje w salonie na suficie 4 lub 6 głośników a i jeszcze z tylu i z przodu wstawię po dwa i kupię szafkę pod telewizor na ampli.” To odpowiedz była by .......... a pózniej ......... tak wiec  „pół rozwiązania”  nie lubię ale czasem trzeba iść na kompromis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Albo Nvidia Shield TV.

Shield nie ma Atmosa w apce netflixa

kolega raf7705 znalazł taki link opisujący co daje atmosa:

b52700afb7dd34e1c0a38f05f2bd1ef3.jpg&key

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Albo Nvidia Shield TV. Apple TV 4K ma swoje zalety, ale nie wiem czy obsługuje już Atmosa (na początku go nie było, miało przyjść w jakieś aktualizacji). Co do sensu kupowania soundbara za prawie 6 koła i zewnętrznego media-boxa za 1 koła, po to żeby świeciła się dioda 'Dolby Atmos' to ja uważam, że nie warto. Różnica względem zwykłego soundbara na pewno jakaś będzie, ale raczej nie usprawiedliwiająca ceny.

Ja bym za tą kasę kupił ampli z Atmosem, głośniki 7.1.2, dołożył trochę kasy i zrobił remont w pokoju, pociągnął ścianami kable głośnikowe do głośników sufitowych i miał Atmosa takiego jak w kinie, a nie jakieś pierdółki z listewki. To już nie są małe kwoty i jak się bawić, to porządnie, a nie jakieś pół-rozwiązania.

mieszkanie jest w stanie deweloperskim i właśnie się robi :) natomiast wymiary ścian i odległości mam takie, że nie zmieszczę głośników z przodu, więc musi być belka tego jestem pewien na 100% . I chcę wycisnąć z tej sytuacji maxa w zakresie audio/video.

Jeśli chodzi o ceny, to mam okazję kupić N950 za połowę ceny, tylko dlatego biorę go pod uwagę. Alternatywnie N650.

Na forum Netflixa wyczytałem, że tv Sony z Androidem (2018) wspierają Atmosa, czyli AF8 przepuści odpowiedni dźwięk do belki, tak?

 

image.thumb.png.4a9d87ff7477ed6e50fc6a46ea18f324.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Augustyn jak masz mieszkanie w stanie developerskim i masz odpowiednie warunki, a chcesz "wycisnac max z Audio/Video", to przemysl sprawe pod kątem pokoju kinowego pod projekcje ewentualnie OLED, a najlepiej jedno i drugie ;) 

45 minut temu, Paweł Augustyn napisał:

 I chcę wycisnąć z tej sytuacji maxa w zakresie audio/video.

 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Augustyn napisał:

Na forum Netflixa wyczytałem, że tv Sony z Androidem (2018) wspierają Atmosa, czyli AF8 przepuści odpowiedni dźwięk do belki, tak?

Już Ci pisałem że ta belka nawet jak dostanie Atmosa po ARC z telewizora to tego nie odtworzy. Musisz mieć dodatkowe pudełko typu Apple TV 4K.  Co do tego czy AF8 jest w stanie strumieniować Dolby Atmos z aplikacji swojego smart TV przez HDMI ARC to podobno tak. Doświadczenie jednak uczy, że warto znaleźć kogoś kto ma ten telewizor i amplituner z Dolby Atmos żeby potwierdził że telewizor jest to w stanie zrobić, bo zdarzają się sytuacje że specyfikacja jedno, a życie drugie.

1 godzinę temu, Paweł Augustyn napisał:

mieszkanie jest w stanie deweloperskim i właśnie się robi :) natomiast wymiary ścian i odległości mam takie, że nie zmieszczę głośników z przodu, więc musi być belka tego jestem pewien na 100% . I chcę wycisnąć z tej sytuacji maxa w zakresie audio/video.

Tego nie kumam. Wprowadzasz się to chatki hobbitów? Jeżeli pod TV zmieści się  soundbar, to zmieści się również głośnik centralny i amplituner. Głośniki przednie to nie muszą być wielkie podłogówki, możesz kupić mniejsze i powiesić je na ścianie po obu stronach TV. Stąd już krótka droga do głośników sufitowych i setup Atmosa gotowy. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, efel napisał:

Głośniki przednie to nie muszą być wielkie podłogówki, możesz kupić mniejsze i powiesić je na ścianie po obu stronach TV. Stąd już krótka droga do głośników sufitowych i setup Atmosa gotowy. 

Prawda. Mam u siebie wielkie klocki JBL a ostatnio znajomy kupił zestaw Bose za 5k PLN. Byłem słuchać i... kurczę ładnie to u niego brzmi. Muzyka trochę gorzej, ale w filmach naprawdę daje radę. Bez porównania do listewek. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po obu stronach tv nie mam miejsca bo wrzucam ekran na jedyną możliwą ścianę w salonie i będzie zajmował przestrzeń od zasłony do futryny drzwi po 10 cm z obu stron. Więc choćbym chciał, to po bokach frontów nie wcisnę, pod ekranem też nie, a nad nie ma sensu. Stąd belka. 

Anyway kończę OT - dzięki za rady, będę celował w AF8 + N950.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przymierzam się do 65Q9FN (choć jeszcze rozważam LG 65C8, który nawet wychodzi 1k taniej- ale bliżej mi do Q9) ale tak jak większość z Was- martwi mnie ten brak obsługi DTS. Będę chciał się z tym jakoś uporać.

Tylko teraz pytanie jak- chciałbym kupić ewentualnie Xiaomi Mi Box 4k. Tylko jak to połączyć z soundbarem (JBL Bar 5.1), aby poprawnie odtwarzał dźwięk w DTS? Soundbar będę podpinał przez HDMI Arc. Jak powinienem podłączyć mi box'a, aby to wszystko poprawnie działało?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc przymierzam się do 75q9fn - mam maratnz'a s5011 który obsługuję 4k i hdr.

Rozumiem że jak podłącze dysk bezpośrednio do TV to [beeep]a blada nie przepuści sygnału do ampli, musi być coś zewnętrznego np nvshielda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9FN na tą chwilę przez ARC wypuszcza Max DD+

Z zewnetrznego dysku tv puści do ampli DD albo DD+ jeśli taka ścieżka dźwiękowa będzie w odtwarzanym filmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...