Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czy ze względu na premierę serii XF istnieje szansa w najbliższym czasie na spadek ceny 55' XE90 do poziomu 5k? Wiem że ostatnio była promocja właśnie z taką ceną, trochę się jednak zgapiłem z tym. Przeglądając ceneo, znalazłem parę sklepów które oferują taka cenę, ale nie wiem jak z ich rzetelnością  oraz gwarancją (IT-shop24; buyorbye; rtvmax - tutaj wiem, że są problemy ze zwrotem na gwarancji), może coś wiecie na temat tych sklepów, albo możliwych obniżek?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert Zieliński

Wchodzisz na stronę internetową Sc. I widnieje tam takie otóż info:

  • Gwarancja Najniższej Ceny - jeśli znalazłeś ten TV w lepszej cenie poinformuj nas o tym a sprzedamy Ci go o 1 zł taniej
  • Szczegóły w regulaminie.   Także sprzedadzą Ci XE 90 55'' za 4999,-   Oczywiście mówię o SONY Centre.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert_1988_KrK

Znam tą promocję i trzeba mieć na uwadze właśnie regulamin gdzie:
"Sklepami prowadzącymi działalność konkurencyjną w rozumieniu Regulaminu (dalej również jako: „sklepy konkurencyjne” lub „konkurencja”) są sklepy działające na terenie Polski, posiadające ogólnopolską sieć placówek handlowych w ilości co najmniej 50 lokalizacji stacjonarnych."
W przypadku sklepów w.w. przeze mnie ta promocja raczej się nie sprawdzi, dlatego pytam o opinie na ich temat. No chyba że pracownicy scentre sami nie przestrzegają regulaminu i nie patrzą na ten punkt wtedy problem rozwiązany i załatwiam sprawę w salonie firmowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzaj do Sc jak masz u siebie w mieście, pracownik pewno nie pójdzie Ci na rękę, będzie musiał spytać się przełożonego. Jeżeli będzie ugodowy kierownik to Ci sprzeda za te 5 tys.

Warto spróbować.

Co sklepu http://www.rtvmax.pl/ jest to pewny sklep z tego co wiem, nawet dawali kiedyś bony do zniżki na kalibracje u Macieja(?)

Może ktoś jeszcze się wypowie więcej na temat tych sklepów?... Ale tak jak mówię, próbuj pierw w Sc. :)

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Chmielewski wykonał w sklepie testy tzw upłynniacza w Sony 55XF9005 :

''Sony 55XF9005 z łatwością pokazał wszystkie 1080 linii (maksimum pomiarowe) na ruchomej planszy testu rozdzielczości dynamicznej APDPDCC, czym pokonał swoich znakomitych poprzedników, tj. ubiegłoroczne modele 55XE9305 oraz 55XE9005, jak również najnowszy model 55XF8505.''


Więcej poniżej :

http://www.tvtest.pl/sony-55xf9005-pierwsze-wrazenia/

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy XF90 wspiera sygnał 1080p@120Hz z PC jak ubiegłoroczne modele? Bo jednak input lag na poziomie 40ms w 1080p@60Hz to sporo do używania tego TV jako ekranu PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.03.2018 o 18:06, Robert_1988_KrK napisał:

 

Co sklepu http://www.rtvmax.pl/ jest to pewny sklep z tego co wiem, nawet dawali kiedyś bony do zniżki na kalibracje u Macieja(?)

 

Kupowałem tam swojego OLEDA w grudniu. Polecam sklep. Dają bony, ale ja zamiast bonu wytargałem upust na TV. Nie interesuje mnie kalibracja.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja menu ustawień obrazu w XF90

 


Bezpośrednie porównanie Sony X900E (odpowiednik Europejekiej serii XF) z Sony X900F (odpowiednik Europejekiej serii XF) :

https://www.youtube.com/watch?v=s6lWbjGztx0

https://www.youtube.com/watch?v=5nDbwa0FnlQ

https://www.youtube.com/watch?v=YU-jcHe2dsU

Sony X900E (XE)

Sony X900F (XF)

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.03.2018 o 13:47, Robert_1988_KrK napisał:

@Robert Zieliński

Wchodzisz na stronę internetową Sc. I widnieje tam takie otóż info:

  • Gwarancja Najniższej Ceny - jeśli znalazłeś ten TV w lepszej cenie poinformuj nas o tym a sprzedamy Ci go o 1 zł taniej
  • Szczegóły w regulaminie.   Także sprzedadzą Ci XE 90 55'' za 4999,-   Oczywiście mówię o SONY Centre.

Przecież to totalny i do tego śmieszny marketing. Przecież jakbym znalazł sklep oferujący taniej dany sprzęt / tutaj telewizor/ , a Sony obiecuje mi sprzedać to samo o zeta taniej to na jaki  h..... mam jechać do nich i kupować. Jakby zaproponowali którąś stówę taniej lub inny pakiet / np.ubezpiecznie/ to ok. A tak -wielka mi łaska, że sprzedadzą złotówkę taniej. Koszt przejazdu do nich o sporo więcej. To wręcz obraza dla potencjalnego klienta. Wręcz na przekór kupiłbym u konkurencji, która potrafiła zejść z ceną do poziomu niższego niż oficjalny dystrybutor/ przez to mający mniej pośredników/

Dnia 1.03.2018 o 15:54, user7878 napisał:

Jak duża będzie róznica pomiędzy 65XE9305 a 65XF90 a 75XE8596. Ten ostatni to 75' i mogę go dostac za 9000zł. 65XE9305 widzialem w akcji i jest świetny. Lepiej czekać na XF, brać większego 8596 czy 65XE9305? Na ile bedzie widać roznicę miedzy tymi modelami?

Tylko sprawdź 8596 bo wydaje mi się, że w 75 calach ma matrycę ips, a nie va. Niższe przekątne mają matryce va.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawcho

Tak masz rację z tym ''promo''. Nie jest to trafione..

Jednakże jedno trzeba Sc przyznać, że jak już pojawi się dana promocja / okazja (od ''decyzyjnych'') wyłącznie dla rejestrowanych Klubowiczów SONY żadna sieć sklepów, czy też innych sprzedających nie ma nawet szans ich zdeklasować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem przed zakupem nowego tv, i tu pytanie - 65XF9005 VS 65ZD9 CZY POCZEKAĆ NA 65AF8. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV Fajny , ale za 9500 można kupić już OLED-a 65PUS873  

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mateo739 napisał:

Witam, właśnie jestem przed zakupem nowego tv, i tu pytanie - 65XF9005 VS 65ZD9 CZY POCZEKAĆ NA 65AF8. Pomóżcie.

Tu nie ma nawet nad czym się zastanawiać, jeżeli nic nie stoi na ''przeszkodzie'' to jasne że 65'' ZD9.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

Tu nie ma nawet nad czym się zastanawiać, jeżeli nic nie stoi na ''przeszkodzie'' to jasne że 65'' ZD9.

No właśnie to nie jest takie jasne...

Bo za tą kasę można mieć lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mateo739 napisał:

Witam, właśnie jestem przed zakupem nowego tv, i tu pytanie - 65XF9005 VS 65ZD9 CZY POCZEKAĆ NA 65AF8. Pomóżcie.

Wybór jest prosty - poczekać na 65AF8.

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Subman napisał:

Wybór jest prosty - poczekać na 65AF8.

Pod warunkiem że cena będzie ok15tyś. Raczej na starcie zawołają ok 20.AF8 ma mieć to samo co A1 to po co przepłacać. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale seria AF8 jest niżej pozycjonowana niż A1, obecna cena 65A1 oscyluje w granicach 14000, więc podejrzewam że AF8 będzie w granicy 11-12 tys. Tylko nadal powstaje pytanie co wybrać ZD9 (chyba najlepszy obecnie TV LCD) czy AF8 ? :)

Edytowane przez mateo739

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam prśbę który model sony jest lepszy xe9305 czy nowy xf9005 

 

Edytowane przez Jakub1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF90 jest lepszy, ma pełne podświetlenie direct LED (xe93 krawędziowe) i system X-Motion Clarity. :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować 55xf90 skoro w tej samej cenie jest oled. Nie widzę różnicy w słabszych jakościowo materiałach, więc między bajki można wsadzić gorsze wyświetlanie na oledach. (Przynajmniej dla mnie)

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...