Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

o to szybko będą dostępne w salonach.. to wielka prośba jeszcze raz czy ktoś pokusiłby się o estymację ceny 65 cali? czy to może być ok.8,5 tys?
pytam bo mam dylemat czy czekać na 65XF90 czy kupować w promo 65XE9305 za 8644 zł

Edytowane przez beatfanatic
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, beatfanatic napisał:

o to szybko będą dostępne w salonach.. to wielka prośba jeszcze raz czy ktoś pokusiłby się o estymację ceny 65 cali? czy to może być ok.8,5 tys?
pytam bo mam dylemat czy czekać na 65XF90 czy kupować w promo 65XE9305 za 8644 zł

Mam ten sam dylemat tylko z '55 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 55 cali to dodatkowo brak już chyba normalnych, fabrycznie nowych egzemplarzy 9305 (bynajmniej w Sony Center).
Zostały tylko te "poekspozycyjne". 

Edytowane przez beatfanatic
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, beatfanatic napisał:
28 minut temu, beatfanatic napisał:

Jesli chodzi o 55 cali to dodatkowo brak już chyba normalnych, fabrycznie nowych egzemplarzy 9305 (bynajmniej w Sony Center).

To fakt, choć chyba pojedyńcze sztuki jeszcze się znajdą, bardziej martwi mnie brak możliwości przeczytania oceny/porównania xf90 do xe93, bo na tą chwilę nie mam pewności, że xf będzie lepszy.

 

Mam ten sam dylemat tylko z '55 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w teście ;-) To coś pomiędzy XE90 a XE93. Na start w dużo lepszej cenie niż startował XE93.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, że te telewizory Sony nie mają nagrywania TV w czasie rzeczywistym? To problem z Androidem czy Sony tego nie zaimplementował?

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Tak samo jest w teście ;-) To coś pomiędzy XE90 a XE93. Na start w dużo lepszej cenie niż startował XE93.

Czyli wychodzi na to, że na dzisiaj lepiej kupic xe9305, bo cena jest/będzie bardzo podobna :) 

Edytowane przez Houdini01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy śpieszcie się kupować XE93 bo tak dobrego TV SONY pewnikiem długo nie wypuści :) , podobnie w 75 calach jak ktoś ma budżet na zakup XE9405 to niech kupuje

bo cena jest taka sama jak XF9005

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam takie pytanie laika:

Jeżeli na filmie są czarne pasy to prześwietlanie ich będzie bardziej widoczne na xf90 czy na xe93 z podświetleniem krawędziowym? Tzn. czy na taki efekt większy wpływ ma liczba wygaszanych stref (tu xe93 ma przewagę), czy właśnie rodzaj podświetlenia (xf90)?

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża będzie róznica pomiędzy 65XE9305 a 65XF90 a 75XE8596. Ten ostatni to 75' i mogę go dostac za 9000zł. 65XE9305 widzialem w akcji i jest świetny. Lepiej czekać na XF, brać większego 8596 czy 65XE9305? Na ile bedzie widać roznicę miedzy tymi modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fio2 napisał:

Mam takie pytanie laika:

Jeżeli na filmie są czarne pasy to prześwietlanie ich będzie bardziej widoczne na xf90 czy na xe93 z podświetleniem krawędziowym? Tzn. czy na taki efekt większy wpływ ma liczba wygaszanych stref (tu xe93 ma przewagę), czy właśnie rodzaj podświetlenia (xf90)?

Myślę, że będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, user7878 napisał:

Jak duża będzie róznica pomiędzy 65XE9305 a 65XF90 a 75XE8596. Ten ostatni to 75' i mogę go dostac za 9000zł. 65XE9305 widzialem w akcji i jest świetny. Lepiej czekać na XF, brać większego 8596 czy 65XE9305? Na ile bedzie widać roznicę miedzy tymi modelami?

Jeżeli chodzi o 75 cali to xe9005 jest za ok 13,6k to jest moim zdaniem najlepsza cena za tyle cali na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, na solpol jest juz przedsprzedaz. 55 cali za 6499 65 cali za 9999 a 75 cali za 19999

Wysylka od 8 marca

 

Edytowane przez Igor Lewandowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55XE9005 (2017) startował od 6895 zł, po roku kosztuje 5499 zł (cena spadła ponad 1300 zł)

55XF9005 (2018) startuje od ceny 6499 zł

 

65XE9005 (2017) startował od 10850 zł, po roku kosztuje 7499 zł (cena spadła ponad 3000 zł)

65XF9005 (2018) startuje od ceny 9999 zł

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Animowane gif-y zrobione przez Włoski portal avmagazine pokazujące pracę różnych rozwiązań tzw upłynniaczy i poprawiaczy ostrości obrazu w ruchu, a na samym dole jest pokazana animacja dotycząca działania nowego rozwiązania upłynniacza w XF 90 :

http://www.avmagazine.it/articoli/4K/1193/nuova-gamma-tv-sony-oled-lcd-2018_2.html

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać , że na stronie  Sony widnieje również wersja 49 - calowa .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w trakcie poszukiwania TV (budżet 8k pln) ale za ten model XF90 nie dałbym złamanego grosza. Za bardzo nie rozumie dlaczego niektórym tutaj tak zależy na jego kupnie skoro w testach wypada słabiej niż zeszłoroczne modele. :-/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 28.02.2018 o 14:37, Robert_1988_KrK napisał:

@Donnie_Darko

Nie sposób wprowadzać rewolucję co roku. A utrzymanie dobrej formy też się liczy.

Prawdopodobnie za 55'' na start trzeba będzie zapłacić ok 6499,- więc duży + względem XE90 rok temu cenowo.

Ciekawe więc do jakiej ceny spadnie pod koniec roku, co by nie było walka o klientele będzie zażarta agresywnie. ;)

Także miano ''Najlepszego telewizora jaki powstał na planecie ziemia, z podświetleniem krawędziowym zostaje przy XE93'' i nie wiadomo kiedy zostanie mu to odebrane, i czy w ogóle. :)

Rewolucji :) raczej bym to nazwal cofaniem się jesli ma nie być następcy XE93, XF90 to nastpępca XE90 nic więcej i tak tez wypada podobnie w testach a nawet gorzej w kontrascie od XE90 (wg. marketingu Sony lepiej), takze słabo na ten rok.

 

Edytowane przez PeterMac
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2018 o 22:49, Donnie_Darko napisał:

Sam jestem w trakcie poszukiwania TV (budżet 8k pln) ale za ten model XF90 nie dałbym złamanego grosza. Za bardzo nie rozumie dlaczego niektórym tutaj tak zależy na jego kupnie skoro w testach wypada słabiej niż zeszłoroczne modele. :-/ 

Pierwsze testy w sieci mówią, że niby słabo jest. Na stronce Sony Center PL jest już wycena 55XF9005 - 6,5k zł, ale najlepsza cena jest za 65" - 10k zł :)

Czyli na dziś drożej niż za 65" XE93. Jak Sony chce zmusić klienta do wzięcia gorszego TVka jakim jest XF90 w porównaniu do XE93 za większe pieniądze to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą "zmusić" np. poprzez podniesienie ceny Xe93, którę własnie robią (55' 6999pln)... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...