Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.05.2018 o 17:37, shortie napisał:

Po kilku godzinach moge powiedziec, ze w porownaniu do starego TV menu i opcje chodza ociezalej ale nie ma tragedii. Chyba, ze cos tam w tle sie aktualizuje to moze mocniej przyciac ale to mi sie zdazylo na poczatku przy 1szym wlaczeniu. Potem w ustawieniach sie powywala zbedne apki i pozamyka procesy (kto ma telefon z Androidem ten wie) bo z apek to mi tylko YouTube bedzie potrzebny oraz moze Netflix a tak to moze skombinuje MiBoxa zeby KODI na nim zainstalowac z CherryTV.

Gratulacje. Bardzo dobry TV wybrałeś. Ograniczyłeś liczbę jednocześnie dozwolonych procesów w tle, czy tylko apki wyrzuciłeś? Po co box, kiedy możesz bezpośrednio na TV kodiego zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Nie wlaczylem jeszcze dev. menu wiec tylko wylaczylem te apki, ktorych nie chce jak Samba, filmy , muzyka, gry google  i inne pierdoły. Nawet Vincent Teoh  z HDTV Test pokazywał jak przyspieszyc Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po wyłączeniu tych apek Android chodzi szybciej?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, shortie napisał:

Dziękuję :) Nie wlaczylem jeszcze dev. menu wiec tylko wylaczylem te apki, ktorych nie chce jak Samba, filmy , muzyka, gry google  i inne pierdoły. Nawet Vincent Teoh  z HDTV Test pokazywał jak przyspieszyc Androida.

Zrobiłem dokładnie to samo. Powyłączałem różne shity, a dodatkowo ograniczyłem procesy w tle. Przynajmniej mam ~100 MB wolnej pamięci więcej. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie czy to normalne ze wbudowana aplikacja do odtwarzania video nie widzi pliku mkv na dysku podlaczonym przez usb ? Vlc tez nie, dopiero przez kodi zadzialalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak na razie odtwarza każdy plik mkv jaki puszczam czy to 720p, 1080p czy 4k. Może po prostu plik jakos zripowany i brak jakiegos kodeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, playertresor napisał:

Mam pytanie, mianowicie czy to normalne ze wbudowana aplikacja do odtwarzania video nie widzi pliku mkv na dysku podlaczonym przez usb ? Vlc tez nie, dopiero przez kodi zadzialalo ?

Kolega @shortie ma rację. Brakuje kodeka i tylko Kodi potrafi to ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sony Bravia KD-49XF9005 Za 5499 w Sony Center i jeszcze kilku sklepach internetowych. Ciekawa propozycja cenową.

Ja jednak czekam na spadek poniżej 5k lub coś konkretniejszego nt.  50FX780 Panasonica.

Edytowane przez Analogi Analogi
Zła edycja tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Plik jest w formacie mkv. sa to filmy ze strony 4k-hd.club remuxy blueray 4k 1:1, odziwo vlc na komputerze odtwarza bez problemu :-/

Swoja droga polecam stronke, sa tam filmy w jakosci blueray 4k z hdr z oryginalnym bitrate bez jakiejkolwiek konwersji

 

Edytowane przez playertresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do wlascicieli tego modelu po wczorajszej aktualizacji v6.5603 tv obsluguje dolby vision przez zaistalowane aplikacje takie jak netflix i amazon video. Wyglada to ZA[beeep]ISCIE :-)

 

Edytowane przez playertresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, shortie napisał:

Wbudowana aplikacja do odtwarzania dalej nie obsługuje DV ani YouTube nie wspiera HDR.

Sciaglem 2 demowki  z DV  http://4kmedia.org/?s=Dolby+vision 

ale przy odtwarzaniu brak znaczka DV czy HDR.

Zgadza sie, niestety na razie tylko netflix i amazon video. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo na drugim forum ktoś napisał, ze sciagnal demowke w mp4 i w playerze wbudowanym niby przelaczylo mu sie na DV po aktualizacji. Sciagam i sprawde.

Ale dziwne, ze na materiale z DV nie przelacza na HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, shortie napisał:

Dziwne bo na drugim forum ktoś napisał, ze sciagnal demowke w mp4 i w playerze wbudowanym niby przelaczylo mu sie na DV po aktualizacji. Sciagam i sprawde.

Ale dziwne, ze na materiale z DV nie przelacza na HDR.

U mnie przelacza na dolby vision tylko na netflixie na amazon video nie sprawdzalem ale tez powinno, natomiast na wbudowanym odtwarzaczu niestety nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnośnie modelu XF9005 w rozmiarze 49'' , to firma Sony zrobiła teraz dość ciekawą promocję (Do 15.07), bo raz że opuścili cenę z 6 tysięcy zł na 5 499, a dwa dodają za darmo soundbar HT-CT390 który kosztuje 1200 zł, czyli jak ktoś miał zamiar do tego TV dokupić soundbara, to w zasadzie można powiedzieć że teraz zapłaci  za ten telewizor  4300 zł. 

He he, no to teraz niezależni importerzy którzy sprzedają ten model na allegro za 6 tysięcy, będą mieć delikatnie mówiąc lekko pod górkę, no bo ile by musieli teraz opuścić z ceny żeby mieć konkurencyjną ofertę ?, no bo np opuszczając cenę z 6 do 5 tysięcy, to cena 5 tysięcy dalej będzie niezbyt atrakcyjna skoro dopłacając 500 zł otrzymuje się soundbara za 1200 zł. 

 

No i jeszcze można dodać że ci którzy kupuli ten model wcześniej za 6 tysięcy i nie zdążyli się załapać na tą promocję, to w tym momencie można powiedzieć że są do tyłu o 1700 zł, bo raz że obniżka o 500 zł a dwa soundbar za 1200 zł.

 

EDIT:

Biorąc to wszystko pod uwagę, to jeżeli ktoś na ten moment chce tym modelem handlować bez soundbara, to nie sądzę żeby w czasie trwania promocji ktoś chciał zapłacić za sam tv więcej jak 4500 zł.

EDIT2

W związku z tą promocją przyszło mi jeszcze do głowy takie spostrzeżenie że na tym nieco stracił na atrakcyjności jedyny model na matrycy VA z niższej serii XF85 czyli KD-49XF8596 , bez wygaszania i rozjaśniania strefowego w odróżnieniu od modelu XF 9005. Zrobiłem takie wyliczenie :

KD-49XF8596 :

4300 zł tyle teraz kosztuje ten tv + 1200 tyle kosztuje ten soundbar dodawany do XF9005 = 5500, czyli ten komplet wyjdzie dokładnie tyle samo co teraz kosztuje zestaw  XF9005 + ten soundbar

Ale oczywiście są też i inne lepsze soundbary, tym niemniej z ciekawości zrobiłem takie a nie inne wyliczenie.

 

EDIT3

Werdykt z testu tego soundbara :

''Sony CT390 jest najlepszy dla osób, które oglądają wiadomości lub inne programy, w których dialog jest najważniejszy.''

http://www.toptenreviews.com/electronics/home-entertainment/best-sound-bars/sony-soundbar-review/

https://www.ceneo.pl/44343633#tab=reviews

Wniosek z tego jest jednak raczej taki, że nie ma się co za bardzo podniecać tym soundbarem biorąc pod uwagę dokupienie soundbara który będzie odpowiadał klasie tego tv

... ;)

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos moze czy ten tv ma problem z odtwarzaniem plikow variable bit rate ? Szukam przyczyny dlaczego tv nie widzi tego filmu: https://4k-hd.club/movies/adventure4k/62-fantastic-beasts-and-where-to-find-them-2016-multi-2160p-uhd-bluray-hevc-hdr.html na dysku. Ponizej w opisie pliku z tym filmem jest Overall bit rate mode : Variable. Wydaje mi sie ze to moze byc przyczyna, chociez VLC na kompie nie ma z tym problemu ? Ktos cos ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Macieja Kopera i zalogi HDTV , znacie albo mozecie polecic dobrego kalibratora w Berlinie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2018 o 20:16, playertresor napisał:

Pytanie do Macieja Kopera i zalogi HDTV , znacie albo mozecie polecic dobrego kalibratora w Berlinie ? 

Siebie mogę polecić, Berlin jest niedaleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo to super :-) faktycznie na stronie macie napisane ze kraje sasiadujace z polska tez :-P To teraz tylko negocjacje z dziewczyna i lecimy :-) Dzieki wielkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma ten TV w rozmiarze 49" i może napisać, ile wynosi rozstaw podnóżek przy złożeniu ich do wewnątrz? U mnie TV stałby na meblu trochę pod kątem i jest możliwość, że nóżki by wystawały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Buhaj47 napisał:

...ile wynosi rozstaw podnóżek przy złożeniu ich do wewnątrz?

64cm w najszerszym miejscu (12cm za telewizorem) oraz 42cm w najwęższym z przodu (10cm przed ekranem).

Edytowane przez Analogi Analogi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Analogi Analogi napisał:

64cm w najszerszym miejscu (12cm za telewizorem) oraz 42cm w najwęższym z przodu (10cm przed ekranem).

Dzięki za info, nie tak źle jak myślałem. Przy szerokim rozstawie wyczytałem na stronie Sony chyba ok. 90 cm. Ciekaw jestem jak to wygląda na zdjęciu - nie znajduje mi żadnych fotek w Google, wszystko z szerokim rozstawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...