Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to musisz znaleźć w ustawieniach androida a nie w aplikacji , szukaj w ułatwieniach dostępu wsparcie dla niedosłyszących .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś mistrz. Nie myślałem, że tak to działa... każda apka ma jakieś swoje ustawienia.
Dziękuję za pomoc


Natywnie za jasno byly ustawione napisy. Teraz na 50% i można ładnie oglądać nawet jak są ciemne sceny.
Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jacha napisał:

Czy u kolegów posiadających amplitunery z hdmi disney+ przesyła dolby digital 5.1?

U mnie Onkyo wykrywa DD+. Mam głośniki 3.1, ale wszystko wydaje się brzmieć OK. 

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję radosuaf za odpowiedź. Wniosek aplikcja disney+ współpracuje bezproblemowo tylko z amplitunerem z hdmi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2022 o 22:41, mikoko napisał:

Tydzień temu u nas była taka sama wersja. softu 6.7167. Dopiero pare dni temu była aktualizacja 6.7205

Gdzie (jak) mogę sprawdzić jaki mam aktualny nr softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Znalazłem rozwiązanie problemu niedziałającego dolby digital 5.1 w aplikacjach takich jak HBO MAX i Disney+, które nie posiadają uprawnień do przesyłania DD 5.1 przez wyjście optyczne (Netfliks i prime działają bez problemu). Zakupiłem konwerter HDMI ARC na toslink i wszystko działa jak należy z moim starszym amplitunerem Yamahy posiadającym jedynie wejścia optyczne. Konieczne jest podłączenie konwertera pod HDMI ARC w tv. 

Screenshot_20220716-165157_Allegro.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jacha napisał:

Może komuś się przyda. Znalazłem rozwiązanie problemu niedziałającego dolby digital 5.1 w aplikacjach takich jak HBO MAX i Disney+, które nie posiadają uprawnień do przesyłania DD 5.1 przez wyjście optyczne (Netfliks i prime działają bez problemu). Zakupiłem konwerter HDMI ARC na toslink i wszystko działa jak należy z moim starszym amplitunerem Yamahy posiadającym jedynie wejścia optyczne. Konieczne jest podłączenie konwertera pod HDMI ARC w tv. 

Screenshot_20220716-165157_Allegro.jpg

Pewnie, że się przyda! Z tego co widzę nie zajmuje portu HDMI ARC, można z niego dalej korzystać na zasadzie przelotki, rozumiem. Wpinam konwerter pomiędzy tv a urządzenie podpięte poprzednio do HDMI ARC a przełącznik ustawiam na 5.1? Jak możesz to podaj linkę do korzystnego sprzedawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na priv.

Opis z instrukcji: Ekstraktor HDMI ( ARC ) pozwala podłączyć źródło HDMI bądź telewizor ze złączem ARC do soundbarów / wzmacniaczy z wejściem cyfrowym Toslink lub analogowym stereo . Konwerter nie działa odwrotnie . Do gniazda HDMI IN konwertera może być podłączone dowolne źródło obrazu i dźwięku , nawet przy dźwięku z ARC. Przełącznik TV / 2.0 / 5.1ch ustawia tryb pracy ekstraktora : w trybie TV ekstraktor nie odtwarza dźwięku , w trybie 2.0 ekstraktor odtwarza dźwięk stereo przez złącze analogowe Audio out oraz cyfrowe Toslink . W trybie 5.1 ekstraktor kieruje dźwięk 5.1 / 7.1 wyłącznie na złącze cyfrowe Toslink . Ekstraktor umożliwia regulację głośności przez CEC pilotem z TV dla wyjścia analogowego w trybie 2.0 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem. Pilot z TV działa tylko przy 2.0? A przy 5.1 już nie? Kupiłbym to nawet tylko po to żeby sterować głośnością kina pilotem tv ale zastanawia mnie to ostatnie zdanie z opisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście analogowe audio out to jack 3,5 mm (na słuchawki) i to tylko tym wyjściem można sterować głośnością z pilota tv w trybie 2,0. DD 5.1 jest kierowany na cyfrowe toslink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda. Chociaż przy niektórych takich przejscowkach pisze ze obsługują CECwiec powinno działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zmienić amplituner kina domowego na taki z hdmi arc głównie po to żeby sterować głośnością 1 pilotem. Myślę o yamaha htr-2071. Czy ktoś ma xf9005 połączony z jakąś yamaha z arc i czy Bravia Sync widzi ten amplituner, bo w instrukcji gdzieś mi mignęło że nie ze wszystkimi urządzeniami to dziala. Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 09:08, pavio01 napisał:

Chce zmienić amplituner kina domowego na taki z hdmi arc głównie po to żeby sterować głośnością 1 pilotem. Myślę o yamaha htr-2071. Czy ktoś ma xf9005 połączony z jakąś yamaha z arc i czy Bravia Sync widzi ten amplituner, bo w instrukcji gdzieś mi mignęło że nie ze wszystkimi urządzeniami to dziala. Dziękuję. 

Posiadam XF90 połączony z Yamaha v483 a więc właściwie to samo. Nie mam żadnych problemów z ARC i BraviaSync. Ważne żeby podłączyć przy pomocy jakiegoś pewnego kabla. Ja aktualnie używam kabli od PureLink a konkretnie PureLink PS3000.

Wcześniej miałem kable firmy Lindy czyli teoretycznie nie były to jakieś zwykłe "chińczyki", ale miałem z nimi odrobinę problemów choć akurat pojawiały się one wyłącznie przy podłączaniu komputera do TV poprzez Yamahę właśnie. Przy podłączaniu TV, bluray i Yamahy działały bez zarzutu, ale dla własnego lepszego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. O to mi chodziło żeby amplituner włączał się razem z TV i sterownie pilotem od tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały dodatek do CEC. Nie wiem jak u innych użytkowników, ale ja u siebie zauważyłem dość spore lagowanie przy zmianie głośności amplitunera przez cec. Nasz tv jest odrobinę ociężały przy tej operacji. Taka informacja, żebyś nie był niemile zaskoczony.
Działa? Działa, ale niespiesznie :).

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do specjalistów. Stałem się posiadaczem PS5, a moja mama chcę kupić sobie telewizor i postanowiłem jej oddać swój XF9005 i kupić sobie XR-55X90J i tu moje pytanie, czy to będzie dobra zmiana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada pilota rmf tx600e od serii xg i używa go z xf9005. Chciałbym go kupić głównie ze względu na wykonanie ale podobno nie działa w nim wyszukiwanie głosowe i brak przycisku "apps" czyli aplikację. Jak w takim razie można wywołać ten ekran? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że apps wywołuje się jakimś klawiszem. Niestety nie pamietam jakim. Ule taki pilot kosztuje i gdzie można go kupić?  Chciałbym do oleda AG8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...