Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero modele XG i tegoroczne XH mają wyraźną poprawę w jakości działania systemu z racji lepszego procesora. Sam mam starszy model kiedy to Sony dawało najgorszego sortu MediaTeki i to czuć ;) Twoja opinia raczej pokrywa się z rzeczywistością więc za naganiacza Ciebie nie uznam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2020 o 21:08, wojcik6 napisał:

Kodi, wyłączyć dolby vision, zostawić tylko HDR w opcjach i inny kolor czcionki lub ustawić szare napisy w Netflix (przez przeglądarkę). Trochę pomaga ale i tak jest mocno średnio...

Jak wyłączyć w kodi dolby vision w Netfixie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 83piotrek napisał:

PISZE UCZCIWA RECENZJE, NIE JESTEM NAGANIACZEM, jak pewien % forum(90% ?)....

Wlasnie takie opinie jak Twoja sa najlepsze, najbardziej wartosciowe bo prawdziwe. Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jak ogarnąć hotspota z internetu z play ( transmisja danych) na xf90 bo robię hotspota z telefonu honor 8 i ładuje się i ładuje i nic z tego nie wynika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czy komuś udało się odpalić .mkv 4K HDR BT.2020 23.976 przez USB lub SMB przez inną aplikację niż wbudowana, żeby rzeczywiście było 4K? Kodi z tego co widzę, downscaluje do 1080 (przy ustawieniu podczas odtwarzania filmu na Original, obraz jest 2x powiększony). VLC niby OK, ale przy włączonych napisach rwie klatki, MX Player to samo co Kodi.

Co do zamulania systemu? Hmm, nie uświadczyłem, a mam jeszcze NVIDIA SHIELD 2019 Pro podłączone do projektora i działa tak samo mimo Android 8 vs Android 9. Zamula tylko przy ponownym uruchomieniu systemu i tyle. Dźwięk z głośników TV - średni, może i średni, a można czegoś innego się spodziewać po głośnikach z TV? Napisy rozświetlają? Hmm, ustaw na żółte i nic nie rozświetla... Każda jedna aplikacja pozwala na zmianę koloru napisów. Pilot, jak przy zakupie każdego urządzenia idzie do szafki i wkracza Harmony.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Czy komuś udało się odpalić .mkv 4K HDR BT.2020 23.976 przez USB lub SMB przez inną aplikację niż wbudowana, żeby rzeczywiście było 4K? Kodi z tego co widzę, downscaluje do 1080 (przy ustawieniu podczas odtwarzania filmu na Original, obraz jest 2x powiększony). VLC niby OK, ale przy włączonych napisach rwie klatki, MX Player to samo co Kodi.

Co do zamulania systemu? Hmm, nie uświadczyłem, a mam jeszcze NVIDIA SHIELD 2019 Pro podłączone do projektora i działa tak samo mimo Android 8 vs Android 9. Zamula tylko przy ponownym uruchomieniu systemu i tyle. Dźwięk z głośników TV - średni, może i średni, a można czegoś innego się spodziewać po głośnikach z TV? Napisy rozświetlają? Hmm, ustaw na żółte i nic nie rozświetla... Każda jedna aplikacja pozwala na zmianę koloru napisów. Pilot, jak przy zakupie każdego urządzenia idzie do szafki i wkracza Harmony.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

na netflixie koloru napisów nie zmienisz ( ja tej opcji nie widzę )  . Nie każda na to pozwala 

zwracam honor da się zmienić wyglad napisów 😅

Edytowane przez Homar1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pavio01 napisał:

Jak wyłączyć w kodi dolby vision w Netfixie?

Ustawienia - dodatki - wyszukujesz Netflix - z listy po lewej eksperckie na samym dole i tam masz opcje: włącz profile HDR i włącz profile dolby vision.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.niby działa ale interfejs netflixa przez kodi nie do ogarniecia. Połowy filmów nie ma. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada ten TV podłączony z dekoderem Polsatu Evobox? Nadal nie można pilotem od TV sterować dekoder czyli głośność, kanały czy coś się zmieniło w tej kwestii? Ostatnio niestety musiałem sprzedać LG 65SM8600 i zastanawiam się nad Sony 55XF9005 lub LG 55SM8600. Chciał bym jednak podstawowe funkcje obsługiwać pilotem TV.

Edytowane przez jacuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jeżeli ktoś inwestuje w sprzęt na parę lat, to dlaczego nie wydać jednorazowo na pilot Harmony na lata? Obsłużysz nim każde urządzenie na rynku, prawie każde. Klikniesz raz wszystko odpali, co chcesz. Jednym pilotem obsłużysz wszystkie urządzenia z włączonej aktywności. Harmony One miałem ponad 10 lat. Teraz mam inny model sterowany również z komórki.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie zainwestuję w pilota 700 zł tylko po to by obsłużyć nim w moim przypadku dwa urządzenia. LG 65SM8600 rozpoznawał dekoder Evobox więc nie powinien mieć problemu z obsługą ale OLEDB8 już nie rozpoznaje. Nie wiem jak radzi sobie Sony 55XF9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Dlaczego niby 700 zł, musisz akurat najdroższy? 😀 No jak tam sobie wolisz, dla mnie ze wszystkich urządzeń, jakie miałem Harmony, to niewątpliwie najlepszy zakup, jaki zrobiłem 😀 Nie zrozumiesz, dopóki nie kupisz.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VAMET napisał:

No jak tam sobie wolisz, dla mnie ze wszystkich urządzeń, jakie miałem Harmony, to niewątpliwie najlepszy zakup, jaki zrobiłem 😀 Nie zrozumiesz, dopóki nie kupisz.

Potwierdzam, genialny pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki Harmony za 265 zł też powinien dać radę. Z tego co czytam to programuje się go z poziomu komputera. By rozwiać wszelkie wątpliwości zapytam jeszcze czy znacznie poprawiła się wydajność Androida po ostatniej aktualizacji tego TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ten pilot da radę. Szkoda tylko, że coraz trudniej kupić te tanie. Harmony 350i na 8 urządzeń kosztował jeszcze niedawno około 150zł. Logitech odpuścił sobie ten dział. Ale oczywiście wsparcie jest i tak jak napisałeś, zakładasz konto i programujesz pilota z poziomu o komputera. Baza bardzo rozbudowana. Nigdy nie miałem problemu z funkcjami z oryginalnych pilotów. 

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w evobox włączysz funkcję hdmi-cec oraz sterowanie głośność telewizora i chyba dźwięk przestrzenny a w tv opcje włączenia i wyłączenia tv z urządzeniami podpietymi i pilot od evoboxa do głośności zmiany kanałów i włączenie i wyłączenie dekodera wraz z tv obsluguje. Czyli podstawowe funkcje. Smart i ustawienia no już trzeba pilotem od tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DawidP niestety nie wygląda to tak pięknie jak by się wydawało. Mój OLED B8 nie rozpoznaje tego dekodera, dlatego docelowo wróci do innego pokoju gdzie mam konsolę. Oczywiście sterowanie jednym pilotem nie jest dla mnie priorytetem dlatego waham się czy do dekodera podepnę Sony czy OLED'a LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tv Bravia 65xf9005 jakieś 1,5 roku, i zastanawiam się czy będzie to dobry tv pod ps5..

Chciałbym dobrej rady, czy warto kupować tv z hdmi 2.1, czy zostać przy tv który posiadam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie goń za nowościami lepsze 4k i 60fps niż jakieś wynalazki, za rok jak już wszyscy przetestują zdecydujesz czy warto w to wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te nowsze gry nie odtwarzają sie w formacie rgb tylko yuv, który moim zdaniem jest gorszym obrazem.. 

Myślałem że to może dlatego że nie mam hdmi2.1, ale są gry które mają ten obraz, więc to nie możliwe..

Konsola jest za słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz wyjście obrazu zależny od ustawień konsoli a nie od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ustawione na automatyczne, i każda nowa gra kiedy ją włączam, odtwarza się  w formacie yuv 422, gdzie konsola przed uruchomieniem gry odtwarza się w rgb..

 

Edytowane przez KrisCardiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na RGB to tak będziesz miał cały czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry w 4k HDR będą w YUV, bo ograniczeniem jest właśnie HDMI 2.0. jest nawet napisane w opcjach konsoli.

 

Jak wyłączysz HDR w grze, obraz automatycznie przełącza się na RGB.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...