Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli 4K HDR RGB będzie w hdmi 2.1 ???
Tak. Ale na nowych konsolach. Stare nie mają hdmi2.1. a aktualizacja do pełnego 2.1 nie jest możliwa softwareowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Słuchajcie, prosiłbym o pomoc. Mam Onkyo TX-NR686 z HDMI OUT MAIN ARC i KD-55XF9005 z HDMI 3 ARC. Chciałbym, żeby dźwięk z aplikacji z TV był odgrywany przez głośniki podłączone do amplitunera. Na Onkyo trzeba włączyć HDMI-CEC i HDMI-ARC. Co i gdzie powinienem ustawić w TV, żeby dźwięk nie wydobywał się z głośników TV, tylko szedł przez amplituner do głośników zewnętrznych?

Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Słuchajcie, prosiłbym o pomoc. Mam Onkyo TX-NR686 z HDMI OUT MAIN ARC i KD-55XF9005 z HDMI 3 ARC. Chciałbym, żeby dźwięk z aplikacji z TV był odgrywany przez głośniki podłączone do amplitunera. Na Onkyo trzeba włączyć HDMI-CEC i HDMI-ARC. Co i gdzie powinienem ustawić w TV, żeby dźwięk nie wydobywał się z głośników TV, tylko szedł przez amplituner do głośników zewnętrznych?

Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Zakładam, że w ustawieniach głośnik w tv wybrałeś opcje system audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie  

6 minut temu, wojcik6 napisał:

Zakładam, że w ustawieniach głośnik w tv wybrałeś opcje system audio?

Tak. Czy Bravia Sync musi być włączona? Czy tylko "Głośnik TV" przestawić na "System audio"? Jakbyś mógł napisać krok po kroku, jakie opcje w TV trzeba ustawić, byłbym wdzięczny.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączony soundbar Samsunga przez HDMI wejście 3 czyli arc i poszło z automatu. Zarówno tv z dekodera Orange, jak i aplikacje typu YouTube odtwarza przez system audio. Jedynie jak połącze np smartfona przez bluetooth do soundbara to tv przełącza na wbudowane głośniki i później ręcznie muszę zmieniać z powrotem na system audio ale to nie jest wielki problem. Ja nie dotykałem ustawień Bravia sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jutro sprawdzę, jak wrócę z delegacji... Dzięki za podpowiedzi.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy slot CI+ w Sony KD-55XF9005 jest zgodny ze standardem ECP nowych modułów CAM platformy Canal+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, że działające na dziś programy 4K nie gwarantują, że telewizor obsługuje ECP i że będą działać jak właściciel treści uruchomi to dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jakby ktoś szukał odpowiedzi to:

Onkyo TX-NR686 - włączony HDMI CEC, który automatycznie aktywuje HDMI Passthrough, HDMI ARC

Sony KD-55XF9005 - włączony Bravia Sync i głośnik na System audio

Bez Bravia Sync, który tutaj chyba po prostu robi za HDMI CEC, nie ma dźwięku w głośnikach.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ja tam nie mam problemów :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli problemy z wątku

 i masy wątków w internecie i forach sony zostały naprawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Na starość robię się wygodny i bardziej leniwy, więc proszę wymień w punktach te bolączki użytkowników, a ja Ci powiem, czy to występuje.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że padł mi czujnik pilota w telewizorze. TV w ogóle nie reaguje na pilota. Przyciski na TV (te z tyłu) działają, ale oczywiście mają ograniczoną funkcjonalność. Czy jesteś wstanie coś sam z tym zrobić oprócz prostego resetu polegającego na odłączeniu TV od prądu i ponownym włączeniu? Czy taka awaria będzie naprawiona u mnie w domu czy też muszę się bawić w pakowanie TV itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tv Sony 55xf9005 i mam problem z wifi, Internet normalnie mam, jednak na telewizorze nie wykrywa wifi, pisze że brak połączenia internetowego.. ktoś wie jak to rozwiązać, czy to jakiś problem na większą skalę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, betek napisał:

Witam, mam tv Sony 55xf9005 i mam problem z wifi, Internet normalnie mam, jednak na telewizorze nie wykrywa wifi, pisze że brak połączenia internetowego.. ktoś wie jak to rozwiązać, czy to jakiś problem na większą skalę?

W tv wykrywa w ogóle sieć? Masz 2,4 GHz czy dwuzakresowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wojcik6 napisał:

W tv wykrywa w ogóle sieć? Masz 2,4 GHz czy dwuzakresowy?

 Tak, wykrywa, widać ja w tv. Mam 2.4 i 5 i na dwóch to samo, A na telefonie i konsoli wszystko ok

Edytowane przez betek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wygląda na to że padł mi czujnik pilota w telewizorze.

 

Jak by to głupio nie brzmiało... Wyciągnij baterie z pilota, po czym ponaciskaj wszystkie na nim guziczki. Po chwili załaduj ponownie baterie i sprawdź, czy już jest ok.

ps: rozumiem, że baterie sprawdziłeś?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, betek napisał:

 Tak, wykrywa, widać ja w tv. Mam 2.4 i 5 i na dwóch to samo, A na telefonie i konsoli wszystko ok

A próbowałeś połączyć przez kabel? Może najpierw tak zrób i jak router nada adres dla telewizora to wtedy spróbuj przez wifi. Jeśli inne urządzenia łączą się bez problemu to ewidentnie wina tv, może reset do fabrycznych albo chociaż wyjmij wtyczkę na jakieś 15 min. Tylko że ethernet w tym Sony to jedynie gniazdo 100 Mbit trochę podstarzałe rozwiązanie jak na tv z 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemysław Dobosz napisał:

Jak by to głupio nie brzmiało... Wyciągnij baterie z pilota, po czym ponaciskaj wszystkie na nim guziczki. Po chwili załaduj ponownie baterie i sprawdź, czy już jest ok.

ps: rozumiem, że baterie sprawdziłeś

 

 

Pilot wygląda na sprawny. Wszystko wskazuje na to że padł czujnik/detektor w telewizorze. Do obsługi TV używam dwóch pilotów, jeden oryginalny a drugi od NC+ i oba przestały działać tzn. telewizor na nie nie reaguje. Baterie są OK. Pilot świeci (sprawdzone kamerą w telefonie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, betek napisał:

 Tak, wykrywa, widać ja w tv. Mam 2.4 i 5 i na dwóch to samo, A na telefonie i konsoli wszystko ok

Był wątek z tego co pamiętam ustaw , zegar zmiana czasu na ręczny nie automatyczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak włączam dekoder to włącza mi się źródło z konsoli na telewizorze i muszę ręcznie przełączyć hdmi na dekoder. Da się to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...