Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Sony XF90 to pierwszy z telewizorów japońskiego producenta, należących do lineupu 2018, który bierzemy do testów w tym roku. Po ubiegłorocznym sukcesie modeli takich jak XE90 (KD55-XE9005), czy XE93 (KD-55XE9305) pisałem, że segment premium telewizorów LCD należał właśnie do Sony. Ekrany te miały wyśmienitą relację ceny do jakości i jednocześnie stanowiły ścisłą czołówkę pod względem parametrów takich jak czerń, czy jasność HDR. Poprzeczka dla ich następcy została zatem ustawiona bardzo wysoko. Dlaczego piszę w liczbie mnogiej? Bo jak się okazuje nie będzie w tym roku dwóch modeli z symbolami 90 i 93. W związku z wprowadzeniem do oferty drugiego telewizora OLED czyli AF8, producent postanowił zawęzić ilość ekranów LCD i oba wspomniane telewizory mają wspólnego następcę - XF90. Jak widzimy, litera "F" w nazwie cechować będzie właśnie modele wydane na 2018 rok.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednymi słowy, kompletnie nic nowego w temacie LCD. Nadal daleko, do topowych TV  z 2016 roku...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednymi słowy, kompletnie nic nowego w temacie LCD. Nadal daleko, do topowych TV  z 2016 roku...
No to w ogóle przedziwna sytuacja, że najlepszym LCD Sony w 2018 roku jest model z 2016 roku.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie porównania serii XF85 do XF90, to z testu serii XF85 z Niemieckiego portalu wynotowałem takie wzmianki :

>W serii XF85 Ruch jest dość ostry i wyraźny, ale w XF90 jest jeszcze trochę bardziej płynny i jeszcze bardziej stabilny. Ale można to zauważyć tylko w bezpośrednim porównaniu.

>XF85 nawet w bezpośrednim porównaniu z XF90 bardzo dobrze odtwarza HDR z bardzo dobrym kontrastem

>XF90 zapewnia nieco większą głębię obrazu

>XF90 zapewnia nieco większą ostrość obrazu na najdalej oddalonym obrazie (planie)

>W XF90 Ruchy są wyraźniejsze i prawie bez rozmycia ruchu

>W XF90 Dzięki procesorowi X1 Extreme XF90 ma nieco wyższą ogólną ostrość materiału, który jest skalowany z Full HD do Ultra HD.

http://www.areadvd.de/tests/exklusiv-preview-sony-kd-55xf8505-erstklassige-ultra-hd-tv-alternative-in-der-oberen-mittelklasse/

Ta poniższa recenzja XF85 to jest tzw preview i niedługo wyjdzie pełna wersja.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telewizorami jest jak z smartfonami, trzeba ok. 3 lat czekać by były większe zmiany, i inne innowację oraz nowe rozwiązania od poprzedniego modelu.

Ps. Przewidujecie recenzje HT - ZF9? :)

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszecie, że nie ma aplikacji Player czy Ipla, a na tym screenie są widoczne: https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2018/02/Sony_XF90_13-1024x587.jpg Skąd one się tutaj wzięły?
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Jednymi słowy, kompletnie nic nowego w temacie LCD. Nadal daleko, do topowych TV  z 2016 roku...

Co nie dość, że nic nowego to wręcz krok w tył pod kilkoma względami w stosunku do zeszłorocznego XE93. Ciekawe czy wersja 75 cali jest identyczna jak mniejsze czy ma więcej stref jak XE94 z zeszłego roku.

Ogólnie lipa.

3 godziny temu, zyga000 napisał:
3 godziny temu, Mr.Hankey napisał:
Jednymi słowy, kompletnie nic nowego w temacie LCD. Nadal daleko, do topowych TV  z 2016 roku...

No to w ogóle przedziwna sytuacja, że najlepszym LCD Sony w 2018 roku jest model z 2016 roku.

Trzeba czekać na ZD10 :) W 2019? 2020? A może nigdy. Niech no lepiej Sony z Panasonickiem (JOLED) zaczną produkować Oledy na własnych matrycach RGB, pełne 4k, 1000 nit, drukowanych. To może będzie można w końcu wejść w tę technologię.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam ze na screenie mamy widok androida 6 na którym te aplikacje były jeszcze dostępne. 
To oni je w nowszym androidzie usunęli? Czy można tutaj instalować normalne aplikacje z androida jako apk?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500:1 w jednej ze scen z wygaszaniem stref na ustawieniu max, szalu nie ma :), modele FullHD pokroju W805C mialy matryce o lepszym kontrascie natywnym.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze lubie teorie spiskowe, ale tak z ciekawosci - serio przetestowaliscie ten telewizor? ;) Bo niektore zdjecia ekranu sa jakies przestarzałe, w niektorych waszych testach przewijaja sie wrecz te same (np. zdjecie matrycy pod mikroskopem). Na przyklad screen z EPG na bank nie jest z tego telewizora ;) Macie gdzies fotki ekranu z ramka i podstawka telewizora w czasie testów, czy celowo sa tak skadrowane? ;)

Edytowane przez czacha79
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

>XF90 zapewnia nieco większą ostrość obrazu na najdalej oddalonym obrazie (planie)

Jakby dla telewizora istniało coś takiego jak plany :) Na planach to pracuje kamerzysta. Dla telewizora obraz jest płaski (no chyba, że jest 3D).

3 godziny temu, Sk_uter napisał:

To oni je w nowszym androidzie usunęli? Czy można tutaj instalować normalne aplikacje z androida jako apk?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Screen jest z Androida 7 zainstalowanego w telewizorze. Jedno zdanie wpadło niepotrzebnie w tekst, już poprawiłem. Na Sony jest dostępna większa ilość aplikacji strumieniujących niż na platformach Android TV innych producentów. Niestety ten element różni się pomiędzy firmami. Poza tym sytuacja jest dynamiczna - to co widzimy w momencie testu może być nieaktualne za miesiąc. Może coś przybyć lub ubyć. To tylko uczy, żeby takie rzeczy sprawdzać zawsze w momencie zakupu...

3 godziny temu, czacha79 napisał:

Nie to ze lubie teorie spiskowe, ale tak z ciekawosci - serio przetestowaliscie ten telewizor? ;) Bo niektore zdjecia ekranu sa jakies przestarzałe, w niektorych waszych testach przewijaja sie wrecz te same (np. zdjecie matrycy pod mikroskopem). Na przyklad screen z EPG na bank nie jest z tego telewizora ;) Macie gdzies fotki ekranu z ramka i podstawka telewizora w czasie testów, czy celowo sa tak skadrowane? ;)

Po przejściu do siódmej gęstości nie potrzebuję już brać telewizorów do siebie. Testuję je na odległość, wiedzę czerpię z eteru.

A tak poważniej, to wyznaję zasadę brzytwy Ockhama i nie lubię mnożyć bytów ponad miarę. Zdjęcie EPG jest również z Android 7 z Sony i na XF90 wyglądało identycznie, a że jest dobrze zrobione to go użyłem. A nawet jeśli jest jakaś subtelna różnica to nie wydaję mi się, by przesłanie tego zdjęcia było zaburzone. Co do matrycy, to jeśli wygląda Ci na identyczną co w XE93 to proponuję sprawdzić jeszcze raz, zanim jakiś zgryźliwiec odeśle Cię do okulisty ;)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sony jest dostępna większa ilość aplikacji strumieniujących niż na platformach Android TV innych producentów. 



Mógłbyś rozwinąć to zdanie, bo nie dokońca rozumiem czy android TV nie jest jeden na wszystkie TV i aplikację powinny być dostępne dla każdego producenta? (chyba, że są to aplikację Sony to mają zastrzegłe tylko dla ich marki).

Czy też Sony jakby dodaje dodatkowe aplikację na jakiś odrębny system (nie wiem jak to nazwać), bo na screenie widać Player oraz Ipla, teraz tego już nie znajdę?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sk_uter napisał:

Mógłbyś rozwinąć to zdanie, bo nie dokońca rozumiem czy android TV nie jest jeden na wszystkie TV i aplikację powinny być dostępne dla każdego producenta? (chyba, że są to aplikację Sony to mają zastrzegłe tylko dla ich marki).

Czy też Sony jakby dodaje dodatkowe aplikację na jakiś odrębny system (nie wiem jak to nazwać), bo na screenie widać Player oraz Ipla, teraz tego już nie znajdę?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Android TV w teorii powinien być taki sam na każdym urządzeniu. Do pewnego stopnia tak jest, ale np. ikony w menu, czy sam jego układ (z paskiem bocznym lub bez) są już indywidualne. W kwestii aplikacji problemem jest to, że mogą się one mieszać w interfejsie z aplikacjami pochodzącymi spoza sklepu Google Play. Na Android TV nie ma obecnie Player.pl, ale w telewizorach Philips występuje on jako klasyczna aplikacja HTML (tak jak w TV przed erą Androida). Podobnie zapewne jest w Sony. Ipla i TVP Player są już natywnie na Android TV.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Jakby dla telewizora istniało coś takiego jak plany :) Na planach to pracuje kamerzysta.

No tak, ten plan w nawiasie to ja od siebie dodałem , w oryginale tego określenia nie było. Poza tym, wszystko już się raczej trzyma oryginału. 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem test z nadzieją na uzyskanie odpowiedzi na pytanie co kupić: 55xe9305 czy 55xf90.

Pod kątem przeciętnego użytkownika tv (głównie oglądane: filmy/netflix/news), bylibyście w stanie coś podpowiedzieć ?

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten xf900 będzie w cenie ok 6 - 6,5k za 55 cali  to strzał w stopę... bo taniej o 300zeta już można znaleźć 55oleda b7.

 

 

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Donnie_Darko

Nie sposób wprowadzać rewolucję co roku. A utrzymanie dobrej formy też się liczy.

Prawdopodobnie za 55'' na start trzeba będzie zapłacić ok 6499,- więc duży + względem XE90 rok temu cenowo.

Ciekawe więc do jakiej ceny spadnie pod koniec roku, co by nie było walka o klientele będzie zażarta agresywnie. ;)

Także miano ''Najlepszego telewizora jaki powstał na planecie ziemia, z podświetleniem krawędziowym zostaje przy XE93'' i nie wiadomo kiedy zostanie mu to odebrane, i czy w ogóle. :)

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka o klientów będzie wcześniej bo w czerwcu mundial, nie zdziwiłbym się gdyby pojawiły się oferty porównywalne z black friday

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie jaka może być cena 65XF90 ? Bo jak dziś zapytałem telefonicznie w Sony Center to gość wyskoczył,że 20k i zabiłem go śmiechem hehe

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...