Skocz do zawartości
Johnnyjonjc

Oled- słynne wypalanie się pixeli i powidoki

Rekomendowane odpowiedzi

W wątku testowym zadałem pytanie ale teraz znalazłem ten wątek w którym pytanie będzie bardziej na miejscu.

Jest gdzieś artykuł tłumaczący na czym polega czyszczenie matryc OLED`ów z powidoków / wypaleń ?

Ew. ktoś elokwentny może to tutaj opisać w kilku zdaniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaeres napisał:

W wątku testowym zadałem pytanie ale teraz znalazłem ten wątek w którym pytanie będzie bardziej na miejscu.

Jest gdzieś artykuł tłumaczący na czym polega czyszczenie matryc OLED`ów z powidoków / wypaleń ?

Ew. ktoś elokwentny może to tutaj opisać w kilku zdaniach ?

Poszukałem za Ciebie, nie dziękuj:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można edytować postów.

Dzięki efel, Twoją wiadomość odczytałem na smartfonie w aplikacji talpatalk, która nie odnosi poprawnie do linku tylko do całego wątku - dokładnie do ostatniego posta.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat wypalania OLEDów ma chyba bardzo dużo do powiedzenia. Odbiornik LG zakupiłem 2,5 roku  temu za cenę astronomiczną ponad 20 tys.... dostałem w zestawie komplet Wojen gwiezdnych.... Po włączeniu i skonfigurowaniu - szok!!! - obraz genialny.. no i ta czerń.... i na tym kończy się zachwyt. Minęło 4 miesiące normalnej eksploatacji 3 - 4 godziny dziennie i zauważyłem, że na wszystkich programach wyświetla mi się ramka TVN z napisem PILNE. Nic nie podejrzewając wezwałem technika z tv kablowej który uświadomił mnie, że to nie wina sygnału kablowego tylko wypalonej matrycy telewizora... Aby dłużej się nie rozwodzić dziś mam już 4 odbiornik wymieniony w ramach gwarancji - oczywiście każdy kolejny to już inny, najnowszy model jednak wypalanie dokładnie wciąż to samo....  Teraz obserwuję swój najnowszy odbiornik - jak na razie jest OK - ale to tylko 3 tygodnie.... co będzie za 4 miesiące..... powiem szczerze, że bardzo się obawiam....

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PILNE" to może sie pojawiać na kanale TVN24, a nie TVN. Przez ile godzin dziennie oglądasz TVN24, na jakiej jasności i jakiego masz obecnie OLEDa dokładnie ?

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz Bayer napisał:

powiem szczerze, że bardzo się obawiam....

skoro wymiana była na nowy i masz 2 lata gwarancji i się boisz to sprzedaj i kup lcd

albo przestań oglądać "TVN Pilne" cokolwiek to jest :)

  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, maxkorzen napisał:

@Submana moze nie ma żadnego ?

A nie zdziwiłbym się. Bo przy normalnej eksploatacji (czyt. zróżnicowanej zawartości) to właściwie niemożliwe aby wypalić aż 4 OLEDy w ciągu 2,5 roku. Jedyne wytłumaczenie, to oglądanie TVN24 na okrągło, ale do takiego zastosowania to tylko LCD się nadaje.

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej pisze ze tv użytkowany 3-4 godziny dziennie. A po drugie prze 2,5 roku nie było 4 nowych modeli, max 3, chyba ze zaczął. Od EF950 lub eg960

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już w innym temacie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sprzegielnik napisał:

Widzę,że powstal dział na temat wypaleń telewizorow olded to podsyłam linka

https://www.purepc.pl/audio_foto_video/telewizory_lg_oled_spalily_sie_na_targach_przez_wypalenia

10_telewizory_lg_oled_spalily_sie_na_tar

Nie widzicie że to ordynarny fotomontaż? Mówię o tym zdjęciu:

oled5822.jpg

Oryginalne logo jest widoczne na drugiej fotce:

oled582.jpg

 

Wypalenia nie są nigdy tak kolorowe na oledzie. A już szczególnie na planszy szarej. Popatrzcie sobie na test wypaleń na RTINGS jak to wygląda (LINK). Nie ma takiej opcji żeby czarne postacie pozostawiły wypalenie w kolorze różowym (mówię o wypełnieniu). Tak samo czarny napis 'time' wypalił się na różowo? Nie ma takiej opcji. Czarny na oledzie nie świeci, więc się nie wypala. Wszystko wokół czarnego może być wypalone, ale czarny nie. 

Nie mówię że tam ten ekran na targach się nie wypalił. Ale na pewno nie w taki sposób jak prezentuje zdjęcie. Jeżeli ten artykuł w taki sposób prezentuje 'fakty' to do reszty zawartych w nim tez można mieć stosunek lekko mówiąc sceptyczny.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wypalenia to ja rozumiem, a mi się jeden piksel świeci na biało na środku ... miesiąc mam ekran :( gwara to obejmie ?

na niebiesko w sumie oled lg b7 55 cali

pixel zgasł po regeneracji ale się teraz cykam ... jak do miesiąca znowu wyskoczy to dzwonie do serwisu,

przepraszam za POST POST

Edytowane przez Yaki Yoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2018 o 03:08, Yaki Yoto napisał:

Takie wypalenia to ja rozumiem, a mi się jeden piksel świeci na biało na środku ... miesiąc mam ekran :( gwara to obejmie ?

na niebiesko w sumie oled lg b7 55 cali

pixel zgasł po regeneracji ale się teraz cykam ... jak do miesiąca znowu wyskoczy to dzwonie do serwisu,

przepraszam za POST POST

Jeśli Pixel świeci stałe to jak najbardziej możesz reklamować. 

Dnia 10.07.2018 o 19:07, sprzegielnik napisał:

Widzę,że powstal dział na temat wypaleń telewizorow olded to podsyłam linka

https://www.purepc.pl/audio_foto_video/telewizory_lg_oled_spalily_sie_na_targach_przez_wypalenia

10_telewizory_lg_oled_spalily_sie_na_tar

Fake News, dalszy komentarz jest zbędny. 

Dnia 9.07.2018 o 23:02, Grzegorz Bayer napisał:

Na temat wypalania OLEDów ma chyba bardzo dużo do powiedzenia. Odbiornik LG zakupiłem 2,5 roku  temu za cenę astronomiczną ponad 20 tys.... dostałem w zestawie komplet Wojen gwiezdnych.... Po włączeniu i skonfigurowaniu - szok!!! - obraz genialny.. no i ta czerń.... i na tym kończy się zachwyt. Minęło 4 miesiące normalnej eksploatacji 3 - 4 godziny dziennie i zauważyłem, że na wszystkich programach wyświetla mi się ramka TVN z napisem PILNE. Nic nie podejrzewając wezwałem technika z tv kablowej który uświadomił mnie, że to nie wina sygnału kablowego tylko wypalonej matrycy telewizora... Aby dłużej się nie rozwodzić dziś mam już 4 odbiornik wymieniony w ramach gwarancji - oczywiście każdy kolejny to już inny, najnowszy model jednak wypalanie dokładnie wciąż to samo....  Teraz obserwuję swój najnowszy odbiornik - jak na razie jest OK - ale to tylko 3 tygodnie.... co będzie za 4 miesiące..... powiem szczerze, że bardzo się obawiam....

Będzie to samo co wcześniej. Dobrej zabawy! 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2018 o 03:08, Yaki Yoto napisał:

Takie wypalenia to ja rozumiem, a mi się jeden piksel świeci na biało na środku ... miesiąc mam ekran :( gwara to obejmie ?

na niebiesko w sumie oled lg b7 55 cali

pixel zgasł po regeneracji ale się teraz cykam ... jak do miesiąca znowu wyskoczy to dzwonie do serwisu,

przepraszam za POST POST

Miałem świecący zielony świecący piksel. LG wymieniło TV na nowy egzemplarz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2018 o 03:08, Yaki Yoto napisał:

Takie wypalenia to ja rozumiem, a mi się jeden piksel świeci na biało na środku ... miesiąc mam ekran :( gwara to obejmie ?

na niebiesko w sumie oled lg b7 55 cali

pixel zgasł po regeneracji ale się teraz cykam ... jak do miesiąca znowu wyskoczy to dzwonie do serwisu,

przepraszam za POST POST

Miałem 2 razy to samo tylko z niebieskim, ale tak jak napisałeś znikło po "czyszczeniu matrycy" tj. mam czarny piksel i na razie się tak trzyma od 4 miesięcy. Ale chyba jednak zgłoszę - tylko szkoda mi 3d jak wymienią mi oled'a e6 :(

Yaki reklamowałeś tv?

 

Edytowane przez rick131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2018 o 21:31, rick131 napisał:

Miałem 2 razy to samo tylko z niebieskim, ale tak jak napisałeś znikło po "czyszczeniu matrycy" tj. mam czarny piksel i na razie się tak trzyma od 4 miesięcy. Ale chyba jednak zgłoszę - tylko szkoda mi 3d jak wymienią mi oled'a e6 :(

 

To czyszczenie matrycy to automatyczne czy te godzinne ręczne? Jak często i w jakich ogólnych okolicznościach to robisz? Tylko jak coś zauważysz niepokojącego?
Pytam, bowiem naczytałem się tu i ówdzie, żeby tego ręcznego godzinnego czyszczenia nie robić sobie ot tak. I przyznaję, że nikt konkretnie nie uzasadnił  "dlaczego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2018 o 00:37, shpath napisał:

To czyszczenie matrycy to automatyczne czy te godzinne ręczne? Jak często i w jakich ogólnych okolicznościach to robisz? Tylko jak coś zauważysz niepokojącego?
Pytam, bowiem naczytałem się tu i ówdzie, żeby tego ręcznego godzinnego czyszczenia nie robić sobie ot tak. I przyznaję, że nikt konkretnie nie uzasadnił  "dlaczego".

Dziś rozmawiałem ze sprzedawcą i powiedział mi że to ręczne oczyszczanie dopala całą matrycę do stanu tego wypalenia które powstaje .a więc kilka takich czyszczeń i tv coraz gorzej świeci  to tak jak z polerowaniem lakieru na aucie .

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, a2b napisał:

Dziś rozmawiałem ze sprzedawcą i powiedział mi że to ręczne oczyszczanie dopala całą matrycę do stanu tego wypalenia które powstaje .a więc kilka takich czyszczeń i tv coraz gorzej świeci  to tak jak z polerowaniem lakieru na aucie .

@a2b coś w tym jest. LG twierdzi, że te matryce tracą jasność o 50% po 100000h. Godzinne czyszczenie ma być robione co 2000h, a więc 50 razy w cyklu życia ekranu gdy jasność spada o 50%. Innymi słowy - uśredniając oczywiście i o ile wierzyć tym deklaracjom LG - każdorazowe uruchomienie godzinnej kompensacji sprawia, że tracimy 1% jasności. I to by wyjaśniało, dlaczego niezalecane jest jej ręczne uruchamianie - przyśpiesza tylko proces starzenia się matrycy.

Tak to zrozumiałem. Wniosek z tego mam taki, że jak ekran jest do d..y to jego poprawianie polega na umniejszaniu jego jasności. Bez wnikania już na jakich zasadach fizyczno-chemicznych się on odbywa.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a ratings twierdzi ze to nie ma wpływu ale co oni wiedza. Sprzedawca powiedział to musi być prawda. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa... rtings, Vincent Koothrappali i inni są jak wyrocznia.

Napisałem co o tym myślę. Jak jest naprawdę nikt z Was i Ich nie wie. Bo nikt nie badał matrycy przez 100000h robiąc kompensacje lub ich nie robiąc.

Więc przestańcie negować wszystko co jest nie po myśli Waszej czy Ichniej.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja podaje ci przykład ratings ponieważ oni testują tv rownież na okoliczność wypalania i nie próbują ci nic sprzedać jak pan „sprzedawca” który oprócz prowizji może mieć jeszcze swoje preferencje co do marki. Wiec nie odbieraj tego jako ataku na ciebie tylko ja sprzedawcy nie wierze  w żadnym markecie. Nikt nikogo nie zmusza do kupna. Ja rownież miałem i gdzieś z tylu głowy dalej mam obawy o swój tv ale LCD rownież sie psują. Niedawno ktoś wymieniał samsunga inny sony xe9305. To się zdąża ale nagonka na wypalanie jest niesamowita.. jak mój się wypali za po gwarancji to się będę martwił. Ale mam bardzo poważne wątpliwości ponieważ moja matryca która początkowo była minimalnie inna z prawej „ułożyła” się i jest o niebo lepiej niż na początku. Inna sprawa ze ja nie gram i wykorzystuje tv do oglądania filmów. Nawet „normalnej” tv nie oglądam wiec ...

Edytowane przez tonybcc
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, shpath napisał:

@a2b coś w tym jest. LG twierdzi, że te matryce tracą jasność o 50% po 100000h. 

Do wszelkiej maści deklaracji producentów należy podchodzić z duza ostrożnością, bez względu czy to Samsung, Sony czy Panasonic. A dlaczego - ano dlatego, że po pierwsze jest to wynik laboratoryjny, po drugie symulacyjny opart na pewnych założeniach/algorytmie/obliczeniach, po trzecie LG nigdy nie podało oficjalnie metodologii tej sytuacji i jej zalozen.  

A już tak na chłopski rozum, każdy jeden producent zawsze będzie naciągać w swoją stronę aby gloryfikować swój produkt i nieco optymistycznie zapatrywać się na jego parametry - vide zużycie paliwa aut podawane przez producentow :D Nie bez kozery UE uraczyła ich/nas procedura WLTP.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...